Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 7:0 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 0:1 (po pr.)
Jihlava – Olomouc 3:0 (kon.) | Chomutov – Plzeň 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 5:4 (po pr.)
Vítkovice – Havířov 4:3 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 3:2 (po pr.) | Třinec – Vsetín 1:4 (kon.)
Přerov – Zlín 2:4 (kon.) | Liberec – Pardubice 2:3 (po pr.)
Mountfield HK
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
HC Sparta Praha
Sobota 24.11.2018, 12:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • Skupina B

V dnešním zápase jsme viděli velmi kvalitní juniorský hokej. Oba týmy bojovali a nechali na ledě maximum. Oba gólmani v brankovištích čarovali a je zázrakem, že jsme neviděli více branek. V dnešním zápase se herní více dařilo Mountfieldu HK, který lépe bruslil a napadal. Ale úroveň na ledě byla velmi vysoká a oba týmy byly vyrovnané. Ode mě je to pro dnes vše a přeji hezký víkend. (14:14:00)

60:42
    Sparta právě vstřelila branku!
    A je rozhodnuto. Po pěkném tlaku Sparty se na pravém kruhu zjevil osamocený JAKUB PRCHAL, který dostal pěknou žabku od Michala Klima. Krásnou střelou do bližšího horního rohu nedal Vackovi šanci. Asistence: Michal Klimo.

60:25
    Hosté útočí a drží Lvy v tlaku.

60:01

Ve třetí třetině jsme viděli plno soubojů na obou stranách. Šance měli tentokrát spíše hosté, kterým však Vacek vše chytil a jdeme tedy do prodloužení. Uvidíme, co nám týmy ukáží dál.

60:00

59:17
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Čech – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Jušta – 2 min., hrubost).

58:42
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Sklenář – 2 min., sevření puku rukou).

58:15
    Poslední dvě minuty třetí třetiny začnou s pukem na holích domácí.

57:48
    Zakázané uvolnění od Sparty, která se nyní dostává ze své třetiny a zakládá nový útok.

57:03
    Sparťané zvýšili aktivitu a drží Hradec v jeho obranném pásmu.

56:12
    Pěknou střelou od modré se prezentoval hostující Pšenička, který je aktivní po celý zápas. S jeho střelou si však Vacek poradil i poroto, že viděl její celou trajektorii.

55:18
    Vhazuje se před Vackem. Puk získávají domácí a rychlými přihrávkami se dostávají až ke střele na branku. Ta však byla zablokovaná.

54:43
    Sparta opět kombinuje a Hradec k ničemu nepouští. Vypadá to, že se týmy nikam nehrnou.

54:05
    Hra je klidná, každý tým se soustředí hlavně na defenzívu.

53:13
    Nepovedenou rozehrávkou dal Škorpík možnost hradeckým forvardům, ti však o touš přišli a pokračuje se znovu od sparťanské svatyně.

52:15
    Sparta kombinuje a Hradec napadá. Ne však úspěšně, a Pražané proto pokračuje v pohybu dopředu. Ten zastavil až Vacek.

51:48
    Velký závar před hostujícím Škorpíkem končí šarvátkou hráčů, které však rozhodčí oddělili. Vhazovat se bude v útočném pásmu Hradce.

50:48
    Sparta drží puk a hraje v klidu. Nyní však přišel kiks od jednoho z beků Sparty a Hradec šel do přečíslení 2 na 1. Vojtěch Síla však nedal přesnou přihrávku.

50:08
    Hradec klidní hru a začíná znovu od brankáře Vacka. Kotouč Lvům však moc dlouho nevydržel, opět hraje Sparta.

49:29

48:18
    Obrovská šance hostů, když se sami před Vackem objevili Pšenička a Havlín. Vacek však předvedl nejlepší zákrok zápasu.

47:42
    Hradec hned po vyhraném buly ihned zkouší pozornost gólmana Škorpíka.

47:29
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Prchal – 2 min., podrážení).

47:20

46:46
    Hradec se osvobozuje a hráči míří na střídačku.

45:58
    Sparta drží Hradec v zámku a kombinuje. Svoji chybou se teď však sama vyštvala z útočné třetiny. To, když křížnou přihrávku nezkrotil pražský obránce na modré.

45:20
    Sparta bude mít výhodu přesilové hry.

44:03
    Obrovská šance domácích, kdy jeden z forvardů Hradce přebruslil hostující beky a šel do přečíslení 3 na 1. Přihrávka, která šla přes osu hřiště byla skvělá, ale ještě famóznější byl skok gólmana, kterým střelu zneškodnil.

43:45
    Bitva o puk v levém dolním rohu kluziště. Strkanici o puk vyhrál kapitán hostí s číslem 23. Gólman domácích však kryje.

43:02
    Hradečtí střídají a před beky Sparty je nyní dost místa pro založení útoku. Hosté toho však nevyužili, a proto jsou pořad zamčeni ve své třetině.

42:05
    Po vyhraném buly se puku opět zhostili domácí a berou si ho do své správy. Sparťané však dobře atakují a touš si berou zpět.

41:05
    Dobrý a rychlý přechod do útočného pásma ukázali Pražané, kteří překombinovali střed kluziště a poté se dostali až před Vacka. Ten však zasahovat nemusí.

40:43
    Domácí se pohybují lépe a drží Sparťany v tlaku. Až teď se poprvé podívali, jak vypadá nově upravená útočná třetina.

40:35
    S prvním tlakem jsou tu domácí, kteří drží puk a hosté jen vyhazují. Už třetí zakázané uvolnění v řadě.

40:15
    První akci třetí třetiny začnou hradečtí. To, když hned po buly jeden z hostů vyhodil puk až na zakázané uvolnění.

40:01

Ve druhé třetině jsme se opět gólu nedočkali. Obraz hry se oproti první periodě nezměnil. Hradečtí byli aktivnější, lepší na puku a agresivnější důsledkem toho měli více brankových příležitostí, které však nezúročili. Za zmínku stojí trestné střílení domácích, se kterým si však Škorpík poradil a stav zápasu je tedy pořád bezbrankový. Uvidíme, zda se gólu dočkáme ve třetí třetině.

40:00

39:08
    Hradečtí opět kontrolují hru a mají touš na svých holích.

38:53
    Kapitán domácích Kukla trestný nájezd neproměnil. Škorpík je tedy stále stoprocentní.

38:53
    Sám na branku se řítil Pinkas, kterého zezadu sekl sparťanský bek. Bude následovat trestné střílení.

38:45
    Velká mela o puk v pravém horním rohu z hradeckého pohledu

38:12
    Další ofsajd na hradecké straně. Budou následovat poslední dvě minuty druhé třetiny.

37:53
    Hrají hradečtí beci, kteří vyváží puk až do jejich útočné třetiny.

37:25
    Hradec v držení hracího předmětu míří do útočné třetiny.

36:48
    Sparťané v držení kotouče. Nyní hledají své forvardy, kteří si zpracovali puk a vystřelili. Hradecká obrana však střelu zblokovala do ochranné sítě. Vhazuje se před Vackem.

36:10
    Hra se zklidňuje a oba týmy si drží svoje pásma.

35:30
    Po buly se do šance dostal Lukáš Pajer, který přebruslil beka Sparty a vystřelil na vyrážečku Škorpíka. Ten však drží nulu.

34:50

34:36
    Nepěkný hokejový moment se stal za hradeckou svatyní. Hostující hráč s číslem 21 Gluzman neubrzdil svůj pohyb a bez cizího zavinění narazil hlavou do mantinelu. Doufejme, že to nebude nic vážného.

34:25
    Pražané během přesilovky ani jednou neprověřili brankáře Vacka.

33:55
    Další rozehrávka Sparty začíná opět od Škorpíka. Netrvá však dlouho. Hosté neuhlídali své postavení a vystavili se do ofsajdu. Vhazuje se v pásmu nikoho.

33:35
    Hradec zatím brání skvěle, a dokonce drží puk v jeho útočné třetině.

32:50
    Hosté budou mít výhodu přesilové hry.

32:15
    Krásnou přihrávkou hledal Daniel Šedivý Juštu, který si však ideálně nezpracoval kotouč, a tak nemohl tak střílet.

31:44
    Další ofsajd na hradecké straně.

31:16
    Po ofsajdu se vhazuje blíže ke sparťanské svatyni. Hosté však získali hrací předmět a jdou s ním dopředu. Hradecká obrana je však pozorná a nepouští je ke střele.

30:35
    Pěknou přihrávkou zkoušel sparťanský bek nalézt jednoho ze svých spoluhráčů, tomu však chybělo pár centimetrů aby mohl jít sám na bránu.

29:45
    Počty hráčů jsou na obou stranách stejné a Hradec se opět dostává do tlaku před Škorpíka.

28:58

28:10
    Pěkný tlak od domácího celku, který v přesilovce drží Spartu v tlaku.

27:41
    Pěknou střelu od modré vyslal Sklenář. K dorážce měl blízko Petr Poppel, který však netrefil prázdnou bránu.

27:28

27:02
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Slavíček – 2 min., sekání).

26:58
    Petr Poppel se vyháčkoval obranou hostí a jel sám na branku. Škorpík však výborným zákrokem zabránil změně skóre.

26:28

25:58
    Rychlou křídelní akci předvedla Sparta. Nyní je na ledě více místa a Pražané s ním nakládají lépe. Dobře bruslí a drží touš.

25:28
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Dominik Šedivý – 2 min., sekání).

25:20
    Pražané brání skvěle, a důsledkem toho je hradecký faul. Počet hráčů na obou stranách se srovná.

24:40
    Další možnost vsítit gól budou mít domácí v možnosti jednoho hráče navíc v přesilové hře.

24:28
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Rubeš – 2 min., hákování).

23:46
    Nepovedená hradecká rozehrávka vyústila až v zakázané uvolnění. Vhazuje se pře Vackem.

23:06
    Vojtěch Síla unikl obráncům Sparty a řítil se tváří v tvář gólmanu Škorpíkovi. Střelu ale nezvládl a přestřelil bránu o pár centimetrů.

22:15
    Další rozehrávku mají na starost domácí a začínají za brankou Vacka.

21:15
    Už druhý ofsajd zastavil hru a Pražané tak mohou být v klidu a držet hrací předmět na svých holích.

20:45
    Lvi získali puk ve svém obranném pásmu a dostávají se do středního pásma, kde však dobře zapracovala obrana soupeře a donutila domácí se s rozehrávkou ještě vrátit.

20:09
    Po buly si touš do své moci berou hosté a zavážejího za svou branku.

20:01

V první třetině jsme viděli hodně agresivní hokej, který přinesl velký počet soubojů o puk na úkor ložených šancí. I přes nerozhodný stav jsou mírně lepším týmem domácí, kteří lépe bruslí a vyhrávají souboje. Uvidíme, čím nás mladíci ještě překvapí a kdo vsítí první branku zápasu.

20:00

19:25
    Obrovská šance Pšeničky, který svými bruslařskými dovednostmi přehrál hradeckého beka, přejel osu hřiště a vystřelil. Fantastický zákrok ukázal Vacek, který mávl lapačkou a udržel nulu.

18:57
    Pěknou střelu od modré vyslal sparťanský Pšenička, zkazil mu to však jeho spoluhráč, který stál v brankovišti.

18:25
    Hradečtí vyvíjejí tlak na rozehrávající sparťany a získávají kotouč do své správy.

17:36
    Sparťané zklidňují hru a drží touš ve své moci. Hradec střída a chystá se na poslední dvě minuty první periody.

17:00
    Hradec se ujal iniciativy a předvádí důraznější a aktivnější hokej.

16:02
    Teď se Hradečtí vrhají na své protivníky a atakují daleko od svého muže s maskou.

15:23
    Tvrdá mela u pravého mantinelu vyústila v zisk kotouče pro Lvy.

14:42
    Do samostatného úniku se na druhé straně dostal Daniel Šedivý, který mířil mezi betony Škorpíka, který je však sklapl včas a změnu skóre nepřipustil.

13:47
    Velká strkanice teď byla před domácím gólmanem, kdy zpoza branky přihrával jeden ze Sparťanů a kotouč se po jeho střele kutálel na brankové čáře.

13:20
    Hradecký útok opět zastavuje ofsajd. Vhazovat se bude v pásmu nikoho.

12:19
    Krásnou akci zakončoval Poppel, když dostal ukázkovou žabičku přes osu hřiště a měl před sebou prázdnou branku soupeře. Jeho projektil však zamířil jen těsně vedle levého horního rohu.

11:35
    Sparta po vyhraném buly míří na hradeckou svatyni. Proti ale nakonec byli hradečtí beci, kteří celou situaci zažehnali a rozjíždí nový útok.

11:30
    Oddechový čas pro hosty.

11:17
    Hra se zkliňuje a oba týmy jsou na svých polovinách. Hradec drží puk.

10:32
    Rychlý brejk teď vedl Vojtěch Síla, rozhodující přihravku mu však zblokoval hostující bek a zažehnal potencionální nebezpečí.

10:28
    Pěkný zákrok předvedl Vacek, který lapil přízemní pokus od modré.

09:15
    Dobrá šance domácího celku, kdy si Dominik udělal místo, přejel přes osu hřiště a vystřelil těsně vedle brankové konstrukce.

08:53
    Domácí hrají důrazně a kombinují za hostujícím brankářem, střela však zatím nepřišla.

08:26
    Po ztrátě puku na útočné modré Sparty šel Hradec do rychlého brejku, který však lapil Škorpík.

07:55
    Sparta se nyní usadili v hradeckém obranném pásmu a drží domácí v zámku.

07:15
    Hradečtí jsou aktivní a ostře napadají rozehrávku soupeře, odměnou jim za to je zisk touše.

06:28
    Hra se zklidňuje a Sparta kombinuje za svou brankou. Zdá se, že se hosté nechtějí ukvapit.

05:57

05:35
    Pěkný přechod přes útočnou modrou ukázali domácí, radost jim však zkazil rozhodčí. Ofsajd.

05:02
    Hostů se zatím oslabení daří a to hlavně díky dobrému pohybu a obětavosti. Opět vyhazují puk přes všechny čáry a míří na střídačku.

04:28
    Hradečtí začínají s rozehrávkou zpoza své svatyně.

03:57
    Prní přesilovku si zahrají domácí, sparťan Krutil je vyloučen za hrubost.

02:56
    Velkou šanci teď měla pražská Sparta, když její hráč nahodil puk na Vacka, kterému se zakoulel až pod betony a potuloval se na čáře.

02:25
    Po zisku kotouče uvnitř vlastního obranného pásma se Lvi dostali rychle až před Škorpíka, střelu však nevyprodukovali.

02:05
    První velkou šanci obstaral hostující hráč s číslem 17 když si navedl puk na levý kruh a vypálil tvrdou ránu. Domácí Vacek se však ukázal v dobrém světle a střelu kryje.

01:35
    Vyrovnanou hru teď přerušila chybka hostující obrany, která ztratila puk a Hradečtí mohou jít do brejku.

01:05
    Sparťané se dostávají ze své třetiny a zdařilým útokem se dostávají přes všechny čáry do svého útočného pásma.

00:15
    S první útočnou akcí sou tu domácí, kteří vyhráli vhazování a derou se skrz sparťanskou obranou. Drží se v pásmu a kombinují před brankou hostů.

00:01

Mountfield HK: Vacek (Sajdl) – Kukla (C), Voňka, Naar, Perička, Pěnčík, Kynčl – Dominik Šedivý, Sklenář, Pinkas, Hrabčák, Pajer, Síla, Jušta, Daniel Šedivý, Poppel

HC Sparta Praha: Škorpík (Cichoň) – Krutil, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Klimo, Schwamberger, Slavíček, Obadal, Rubeš, Pšenička, Dani, Gluzman, Čech (C), Vitouch

Rozhodčí: Sýkora – Roischel, Charvát.

Pražané poslední zápasy zvládali slušně. Nejdříve venku porazili Bruslaře z Mladé Boleslavi 4:3, poté sice škobrtli a prohráli na ledu Pardubic 2:5, v posledním kole si však spravili chuť na Havlíčkobrodských, které porazili 4:1. Lvy zvládli poslední zápasy s dvěma výhrami a jednou porážkou stejně jako Pražané. Nejdříve podlehli Libereckým 1:2, poté však rozstříleli právě Mladou Boleslav 7:2 a nakonec porazili v derby Pardubice na nájezdy 3:2.

Hostující mančaft z hlavního města se s náskokem 9 bodů nachází na prvním místě tabulky, a má tak zajištěný postup do vrchní skupiny nadstavby, která zajišťuje všem jejím členům následný postup do bojů o play off. Oproti tomu domácí již mají jistou účast ve spodní skupině, v níž se porvou o jedno ze čtyř míst, které zajistí mužstvu skupinu, ve které se následně rozhodne o složení mančaftů pro vyřazovací boje.

Dnes nás, milí příznivci juniorského hokeje, čeká poslední kolo základní části DHL extraligy juniorů. V jednom z jeho posledních zápasů se utkají týmy domácího Mountfieldu HK a pražské Sparty.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.