Slavia – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Vsetín – Olomouc 3:4 (kon.) | Kladno – Sparta 2:5 (kon.)
HK MD Šumperk – Přerov 4:0 (kon.) | Třinec – Havířov 2:0 (kon.) | Třemošná – Plzeň 1:6 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 3:5 (kon.) | PZ Kladno – Kobra 3:4 (0:1 po s.n.) | Jihlava – Liberec 3:4 (po pr.)
Kometa Brno – Č. Budějovice 5:1 (kon.) | Pardubice – Tábor 9:2 (kon.) | Warriors Brno – Vítkovice 1:7 (kon.)
HC Kometa Brno
5:1 (0:1, 2:0, 3:0 - N 1:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 24.11.2018, 15:30 • DRFG arena • Extraliga dorostu • Skupina Střed

64:08
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nádherná akce domácích. Patrik Fajmon zavezl puk do pásma, předal Jakubu Kosovi, který přihrávkou přes šíři hřiště našel JAKUBA BRABENCE, jenž trefil odkrytou bránu. Asistence: Patrik Fajmon, Jakub Kos.

61:19
    Petrásek ujel sám an Schnattingera, který jej vychytal lapačkou.

60:20
    Kos nabral rychlost za vlastní brankou, přebruslil svého obránce a vytvořil akci dva na jednoho. Puk předal Brabencovi, který vrátil zpět Kosovi, ten však již nebyl v pozici, aby zakončil do prázdné brány.

58:40
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Horký – 2 min., napadení).

55:57
    Kometa se raduje z pátého gólu, ale rozhodčí se dlouho rozhodovali, jestli branku uznají, protože Alex Sever zavezl puk do brankoviště, Lidák puk vyrazil na pravý kruh. Následně přes něj Sever spadl a Lidák přišel o masku. K volně ležícímu kotouči se dostal NESIM HARMIM, který poslal puk do odkryté brány. Asistence: Alex Sever.

50:45
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Řehák – 2 min., podrážení).

45:57
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Horký – 2 min., hrubost).

45:08
    Jakub Kos zamířil příliš přesně a rozezvučel tyč!

42:30
    Brno využívá i další přesilovou hru. Ivo Sedláček vrátil puk z pravého kruhu na modrou čáru, kde měl napřaženo Patrik Fajmon. Jeho ránu Lidák vyrazil před sebe, kde byl postavený JAKUB KOS, který dorazil puk za brankovou čáru. Asistence: Patrik Fajmon, Ivo Sedláček.

41:41
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Cibulka – 2 min., podrážení).

40:24
    To je úvod do třetiny, který si Kometa určitě přála. Ivo Sedláček si všiml najíždějícího MATĚJE PRČÍKA, který se dostal do úniku, před brankářem předvedl kličku do bekhendu a překonal Lidáka. Asistence: Ivo Sedláček, Patrik Fajmon.

39:56
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Cibulka – 2 min., nedovolené bránění).

39:40
    A mohlo být znovu vyrovnáno! Fousek vypálil od modré, ránu Schnattinger vyrazil před sebe a k dorážce se dostal Petrásek, kterého domácí brankář vychytal špičkou betonu.

38:47
    Kometa se dostává do vedení minutu před koncem druhé třetiny. Jakub Kos poslal puk na modrou čáru, kde měl napřaženo Patrik Fajmon, jeho rána minula branku, ale od zadního mantinelu se odrazila na hůl MARTINA MIŠIAKA, který dostal puk za zmateného Lidáka. Asistence: Patrik Fajmon, Jakub Kos.

25:26
    Domácí využili zaváhání Motoru v útočném pásmu a vydali si tři na jednoho. Celou kombinaci zakončoval Alex Sever, ale Lidák předvedl fantastický přesun a střelu vyrazil betonem. Akce ještě pokračovala a puk prolétl brankovištěm, jenže k dalšímu ohrožení už se hráči v bílém nedostali.

24:21
    České Budějovice již byly v plném počtu, ale domácí pokračovali v útočném pásmu. Puk se dostal k Ivovi Sedláčkovi, jenž ještě prodloužil na JAKUBA KOSA, který zamířil přesně a vyrovnává stav utkání. Asistence: Ivo Sedláček.

22:10
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Petrásek – 2 min., podrážení).

21:23
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Němec – 2 min., hrubost).

19:32
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Motor jde těsně před koncem třetiny do vedení. Petr Lukše našel ALEXE MARHOUNA, který z mezikruží dokázal prostřelit hráče před sebou i brankáře Schnattingera. Asistence: Alex Marhoun.

15:06
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Němec – 2 min., faul kolenem).

08:07
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Novák – 2 min., sekání).

08:07
    Tak nakonec se povedlo dostat puk na Jakuba Brabence, který však před brankou nepřekonal hostujícího brankáře.

04:15
    Domácí ujeli do situace dva na jednoho. Šalé se rozhodl pro přihrávku na Tomáše Vyroubala, který v jasné tutovce minul prázdnou bránu!

00:54
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kos – 2 min., sekání).

Matouš Vojáček

Branky a nahrávky: 25. Kos (Sedláček), 39. Mišiak (Fajmon, Kos), 41. Prčík (Sedláček, Fajmon), 43. Kos (Fajmon, Sedláček), 56. Harmim (Sever), 65. Brabenec (Kos, Fajmon) – 20. Marhoun (Lukeš)

HC Kometa Brno: Schnattinger (Bizoň) – Řehák, Vacek, Běhůnek "A", Fajmon, Němec, Prčík – Brabenec "C", Kos "A", Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Harmim, Mišiak, Vyroubal.
    HC Motor České Budějovice: Lidák (Heidinger) – Novák, Fousek "A", Dohnal, Cibulka, Hail, Hromada, Willmann – Lukeš, Marhoun, Kašpar "C", Braun, Petrásek, Pitel, Budík, Kudrnáč, Kovář, Dubský, Sochor.

Rozhodčí: Dominik Holibka – Michal Skokánek, Jan Vašíček