Detroit – Buffalo 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Carolina 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 4:2 (kon.)
Florida – Chicago 4:5 (po pr.) | Toronto – Philadelphia 6:0 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 4:8 (kon.)
Montreal – Boston 2:3 (kon.) | Colorado – Dallas 3:2 (kon.) | Los Angeles – Vancouver 2:4 (kon.)
Vegas – San Jose 6:0 (kon.) | Arizona – Calgary 1:6 (kon.)
Florida Panthers
4:5 (2:0, 2:2, 0:2 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 25.11.2018, 01:08 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Po patnáctizápasovém pátku pokračuje program zámořské NHL i v sobotu. Na led vyrazí proti sobě také hokejisté Floridy Panthers a Chicaga Blackhawks.

Oba týmy půjdou do utkání se dvěma porážkami v řadě a pokusí se o vylepšení své bilance z posledních dnů. Oba celky prožívaly nepříliš dobré období, ale zatímco Florida se dokázala začít hodně herně zvedat, Chicago se po velmi bídných prvních týdnech v listopadu stále nemůže dostat k delší šńůře výher.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad (A), Matheson, Pysyk, Yandle, Weegar, Kiselevič – Hoffman, Barkov (C), Dadonov – Malgin, Bjugstad, Huberdeau (A) – Brouwer, McCann, Vatrano – Sceviour, Lammikko, Hunt.

Chicago Blackhawks: C. Ward (Crawford) – Seabrook (A), E. Gustafsson, Forsling, Keith (A), Rutta, Manning – P. Kane, J. Toews (C), Saad – Schmaltz, Anisimov, DeBrincat – Kahun, Kämpf, Fortin – Johnson, Krüger, Kunitz.

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Racicot, Devorski.

Před utkání se bývalý brankář Tomáš Vokoun zhostí slavnostního buly.

00:01

00:55
    Do obrovské šance se dostal před brankou Reimmera Patrick Kane, který se snažil dorážet odražený puk, ale netrefil odkrytou klec přes ležícího brankáře.

01:08
    První zákrok brankáře Warda, jenž zlikvidoval zakončení Vatrana z levé strany.

01:53
    DeBrincat se nadvakrát snažil dostat kotouč za Reimera, ale tomu se podařilo kotouč zachytit před brankovou čárou.

02:06
    Anisimov od modré nedokázal ohrozit Reimerovu branku, snadný zákrok domácího brankáře.

03:10
    Do menšího tlaku se dostali domácí, Lammikko a Sceviour se prosadit nedokázali a kotouč se odrazil zpět do hřiště.

03:30
    Weegarovu ránu drží Ward ve své moci.

04:12
    Bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za držení obdržel hostující Manning.

04:40
    Chicago dostalo kotouč ze svého pásma.

05:12
    Hostům se podařilo v oslabení dokonce zaútočit. Puk se následně dostal mimo kluziště.

05:48
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovku! MIKE HOFFMAN si počíhal v pravém kruhu, dostal přesný pas od Yandla a prudkou ránou na bližší tyč překonal Warda! Asistence: Keith Yandle, Jonathan Huberdeau.
    05:48 Mike HOFFMAN - 1:0

06:58
    Brouwer s Manningem se do sebe pustili ve středním pásmu. Manning, kterému po inkasovaném gólu skončilo vyloučení, stáhl soupeře na led. Oba kohouti si na pět minut odpočinou. Komerční pauza.

07:40
    Hra se přelévá ze strany na stranu, rychlé tempo má za následek ale také absenci šancí.

08:15
    Kane se snažil rychle vystřelit, ale trefil jen zadní mantinel.

08:42
    Přečíslení Chicaga dokázal Reimer vychytat a založit tím rychlý brejk svého týmu. Ward v souboji jeden na jednoho z domácím útočníkem ale vytěsnil puk mimo nebezpečí.

09:23
    Rodící se útok Floridy zastavilo postavení mimo hru.

10:13
    Reimer si stáhl do lapačky střelu Gustafssona od modré čáry a přerušil hru. Komerční pauza.

10:24
    Kotouč se krátce po vhazování dostal do hlediště. Bude se znovu vhazovat ve středním pásmu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:20
    Tempo zápasu má nadále vysokou úroveň. Oba celky se pravidelně střídají v držení puku a pokusech o usazení v útočném pásmu.

11:51
    Hra je přerušena. Hoffman se napřáhl od modré, puk ale zapadl do výstroje Warda.

12:40
    Florida je v posledních minutách jednoznačně aktivnějším týmem. Dobrá práce obrany hostů ale odvrací množství jejích útoků.

13:40
    Teď už se hosté ale neubránili! JARED MCCANN zůstal po najetí mezi kruhy trestuhodně nepokryt, dostal přihrávku od mantinelu od Scevioura a sjel si blíž k brankovišti. Snahu Warda o zákrok přelstil zvednutím puku a umístěním ho pod horní tyčku. Asistence: Colton Sceviour, Bogdan Kiselevič.
    13:40 Jared MCCANN - 2:0

14:51
    Domácí se dál a dál tlačí do útoku a především zakončení. Weegara Ward vychytal. Komerční pauza.

16:15
    Dadonov se dokázal dostat za obranu Chicaga a ze strany vyjet směrem na Warda. Dostal se s pukem ale příliš blizko a jeho klička do bekhendu už příliš na dobrém zákroku hostujícího brankáře moc nezměnila.

16:21
    Weegar se po vhazování napřáhl od mantinelu, Ward vyráží.

16:47
    Po delší době se k zákroku dostal také Reimer, který přerušuje hru po střele od modré.

17:24
    Hosté jsou u puku, byli ale vyhnáni z útočného pásma a musí vymýšlet nový útok z hloubi vlastní třetiny.

17:46
    Jokiharju od modré minul Reimerovu klec.

18:37
    Hosté se při přechodu středního pásma dostali do postavení mimo hru.

19:16
    Taktovku zápasu v posledních minutách přebrali hráči Chicaga. Naráží ale na dobře chytajícího Reimera. Ten vychytal i střelu Toewse z levého kruhu.

19:23
    Zakázané uvolnění Floridy.

19:48
    Rychlý kontr domácích musel vyřešit až Ward svým ramenem a držákem hole. Podařilo se mu v hodně těžké pozici vyrazit puk po střele Hoffmana do ochranné sítě.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Hokejisté Floridy vstoupili do zápasu proti Chicagu mnohem lépe a to nejen z hlediska branek, které vsítili dva. Své soupeře přestříleli 16-8 a po většinu první třetiny byli lepší. Hosté se sice dostali také do několika slušných šancí, ale zatím naráží na brankáře Reimera.

Další třetina začne přibližně v 02:07.

20:01

20:49
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hosté vstupují do druhé třetiny parádně! DAVID KÄMPF si najel na střed modré čáry a dostal přihrávku do jízdy. Skvělou individuální akcí se uvolnil za obranu a z pravé strany si sjel před brankoviště, kde předvedl ještě kličku na levou tyč a obhodil beton Reimera! Třetí gól českého útočníka v sezoně. Asistence: Dominik Kahun, Gustav Forsling.
    20:49 David KÄMPF - 2:1

21:14
    Huberdeau z levého kruhu nechal vyniknout beton brankáře Warda.

21:39
    Domácí se dostali do postavení mimo hru.

22:09
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Floridy.

23:35
    Domácí se dostali do tlaku na branku soupeře. Weegar se od modré neprosadil, Haley a Sceviour mezi kruhy dopadli stejně.

24:26
    Příliš prudká přihrávka domácích přes střední pásmo končí zakázaným uvolněním.

25:15
    Rychlý kontr Panterů vyřešil Ward v souboji jeden na jednoho s Huberdeauem.

25:34
    Je vyrovnáno! Velké štěstí měl u mantinelu Saad, jehož přihrávka na střed prošla pod hokejkou vracejícího se obránce. Kotouč doletěl až před brankoviště, kam si najel Patrick Kane a protečoval puk za záda bezmocného Reimera. Asistence: Brandon Saad, Gustav Forsling.
    25:34 Patrick KANE - 2:2

26:25
    Sceviour byl v pravém kruhu zablokován, Florida přichází o útočné pásmo.

26:57
    Chicago se dopouští zakázaného uvolnění.

27:01
    Matheson pálil po vhazování od modré. Po zákroku Warda je hra přerušena. Komerční přestávka.

28:00
    Hunt se stáhl až k modré čáře, odkud se snažil zakončit přes clonu, byl ale vychytán.

28:08
    Florida se po vhazování nakonec prosadila! AARON EKBLAD rozehrál do pravé strany a poté si sjel blíž k brance. Do levého kruhu mu přišla prudká přihrávka, kterou ránou z voleje poslal za Warda. Asistence: Mike Hoffman, Jevgenij Dadonov.
    28:08 Aaron EKBLAD - 3:2

28:55
    Dvě minuty za nesportovní chování obdržel Vatrano, který měl nepříliš slušné poznámky před svým vyloučením.

29:33
    Reimer bleskově vykopl betonem a zastavil puk, který už mířil do branky.

30:01
    Floridě se stále nedaří vyhodit puk, Chicago tlačí na soupeře.

30:18
    Unavená čtyřka Panterů se stále nemůže vymanit z vlastního pásma.

30:44
    Chicago trpělivě kombinuje v útoku.

30:55
    Chicago setrvalo v útočném pásmo po celou přesilovku, na Reimera a unavenou obranu domácích ale nevyzrálo.

31:30
    Pravidlo o tom, že nedáš, tak dostaneš, se opět potvrdilo. Po ubráněném oslabení se do útoku vrhli domácí a Huberdeau z pravé strany brankoviště poslal vysokou přihrávku na levou stranu, kde se FRANKOVI VATRANOVI podařilo ve vzduchu baseballovým zakončením poslat puk za Wardova záda. Asistence: Jonathan Huberdeau, Nick Bjugstad.
    31:30 Frank VATRANO - 4:2

32:14
    Ward drží puk v lapačce a přerušuje hru. McCann se z hranice levého kruhu neprosadil. Komerční přestávka.

32:45
    Zatímco prvních sedm minut druhé třetiny patřilo Chicagu, od té chvíle se, i přes přesilovku hostů, do velkého tlaku dostali hráči Floridy, kteří své soupeře ve všech ohledech přehrávají.

33:04
    Yandle mezi kruhy napálil puk jen do Warda, který vyráží.

33:40
    Panthers jsou zpět v útočném pásmu.

34:02
    Střela od modré vypadla Wardovi zpod lapačky, k jeho štěstí ale na zadní mantinel a ne k dorážejícímu Bjugstadovi.

34:21
    Kruger vyvezl puk ze svého pásma a nahodil směrem na Reimera. Ten rozehrává.

35:02
    Dadonov se dostal za obranu Chicaga, před brankářem Wardem téměř zastavil a položil si ho. Při kličce do bekhendu ale padá, i kvůli zásahu brankáře. Puk odklouzal do strany, vylučovat se nebude.

35:15
    Rychlý přechod Blackhawks do útoku skončil vystřelením puku ze hřiště. Komerční pauza.

36:05
    Přihrávku zpoza branky neusměrnil na Warda mezi kruhy stojící Gustafsson.

36:35
    Florida stále jasně aktivnější. Sceviour zpoza pravého kruhu ale neprotlačil puk až na brankáře.

37:26
    Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hákování odsedí Kane.

37:42
    Chicago dostalo puk ze své třetiny.

38:18
    Hosté šetří čas. Po zmocnění se kotouče ho déle podrželi, než znovu vyhodili.

38:38
    Dadonov z levého kruhu orazítkoval jen zadní mantinel. Chicago poté opět vyhazuje.

39:01
    Barkov protlačil přihrávku před brankoviště na Dadonova, který se pokusil zamíchat kotoučem, ale Warda nepřekonal!

39:26

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Chicagu se sice ve druhé třetině podařilo vyrovnat na 2:2, ale od deváté minuty patřilo druhé dějství opět domácím. Ti dvěma góly získali zpět svůj náskok a za stavu 4:2 odchází do kabin mnohem spokojenější.

Další třetina začne přibližně v 03:01.

40:01

40:09
    Rychlá střela Haydena zapadla do lapačky Reimera.

40:13
    Okamžitě po vhazování se hosté dostali k další střele, ale opět Reimer zakročil.

40:30
    Začátek třetí třetiny je ze strany hostí hodně aktivní. Další dvě střely zblokovány, následně Reimer vyráží střelu zpoza kruhů.

41:14
    Vyrážečkou zastavil Reimer zakončená Kanea od levého mantinelu.

41:55
    Domácí se dopouští chyby v rozehrávce a Chicago je opět v útoku.

42:06
    Kämpf kombinoval s Kahunem. Reimer si připsal sice zákrok, ale hra je přerušena kvůli vyloučení na straně Floridy.

42:06
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Bogdan Kiselevič – 2 min., nedovolené bránění).

42:30
    Keithovu dělovku od modré Reimer udržel v lapačce a přerušil hru.

42:42
    Velmi aktivní Keith byl tentokrát zablokován, svou sedmou střelu v utkání zatím nepřidal.

42:50
    Floridě se daří osvobodit ze sevření.

43:47
    Panteři vytěsnili puk ze své třetiny a mohou prostřídat.

44:06

44:09
    Reimer si připsal dva těžké zákroky. Při tom druhém se mu podařilo puk udržet a přerušit hru.

44:41
    DeBrincat našel mezi kruhy svého spoluhráče, který si sjel více do strany, ale jeho střelu zablokoval Bjugstad. Puk srazil do rohu.

45:39
    Florida sice vybojovala v útočném pásmu puk, ale rozhodla se ke zklidnění tempa a rozehrála směrem do vlastní obranné třetiny.

46:14
    Dadonov po průniku do útočného pásma zastavil v pravém kruhu, rozhlédl se a pokusil se přenést hru na levou stranu modré čáry. Jeho přihrávka ale byla nepřesná.

47:10
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale zároveň i bez šancí.

47:42
    Keith se napřáhl ke střele od modré směrem do horního levého rohu, Reimer lapačkou předvedl perfektní zákrok! Komerční pauza.

48:11
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., vysoká hůl).

48:29
    Barkov s Dadonovem puk za Warda neprotlačili, hosté vyhazují.

48:55
    Obrovský nápor Floridy! Barkov s Dadonovem opět hodně tlačili na branku Chicaga. Rozhozený Ward ztratil přehled o puku, čehož mohl využít Huberdeau z mezikruží, ale svou střelu poslal přímo do brankáře.

49:20
    Hosté dostávají puk ze svého pásma.

49:52
    Chicago se prosadilo v oslabení! ALEXANDRE FORTIN narušil rozehrávku domácích, zmocnil se puku a šel sám na Reimera. Brankář Floridy sice vyrazil jeho střelu, ale Fortinovi se podařilo dostat puk do branky patou brusle. Rozhodčí se radil u videa a bylo zjištěno, že k úmyslnému kopnutí do puku nedošlo. Bez asistence.
    49:52 Alexandre FORTIN - 4:3

50:11

51:05
    Florida drží puk v útočném pásmu, nedokáže se však vymanit od mantinelu.

51:35
    Rychlý protiútok Chicaga. Reimer zalehl kotouč a přerušil hru. Komerční pauza.

52:00
    Florida se dopouští zakázaného uvolnění.

52:55
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. Po Wardově zákroku proti střele Bjugstada se do útoku vrhli hosté a Reimer zastavil Keithovu ránu od modré.

53:20
    Blackhawks kombinují v útočném pásmu.

53:35
    Bez střely jsou ale z útoku vyhnáni.

54:17
    Saad už se radoval, červené světlo za brankou svítilo, ale rozhodčí rozpažil! Útočník Chicaga trefil horní tyčku!
    54:17 Saad trefil horní tyčku

Po přerušení hry přichází komerční přestávka.

54:46
    Dadonov dostal přihrávku za obranu a řítil se na Warda! Zatímco puk se zastavil o beton brankáře, sám ruský útočník zapadl do branky. Byl tísněn obráncem a neudržel rovnováhu, vylučovat se nebude.

55:38
    Nepřesná rozehrávka hostí ústí v zakázané uvolnění.

56:47
    Velká šance hostů. Kane našel mezi kruhy Forslinga, jehož střelu z nápřahu Reimer vytěsnil na zadní mantinel.

57:35
    Chicagu se hodně krátí čas. Florida se snaží odvracet útoky a držet puk mimo vlastní třetinu.

58:05
    Florida nadvakrát odrazila útok soupeře. Vlastní pokus o útočnou akci nezvládla.

58:10
    Ward odjel na střídačku, Chicago je v šesti.

58:35
    Hosté kombinují v útoku.

58:52
    Forsling od modré míjí.

59:07
    Pysyk za vlastní brankou výborně zabojoval o puk a vyhodil ho ze svého pásma. Jenže se dopustil zakázaného uvolnění.

59:07
    Oddechový čas pro hosty.

59:16
    Kane se protlačil ke střele, Reimer drží puk v lapačce.

59:36
    Barkov zablokoval střelu zpoza levého kruhu a domácím se daří vyhodit puk do středního pásma.

59:59
    Neskutečné! Do konce zápasu zbývají poslední necelé dvě vteřiny a Chicago vyrovnává! ALEX DEBRINCAT se prosadil z prostoru mezi kruhy a vynutil si prodloužení. Asistence: Brandon Saad, Patrick Kane.
    59:59 Alex DEBRINCAT - 4:4

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:28
    Hoffman se řítil do přečíslení, ale v rychlosti se mu zamotal puk mezi brusle.

60:54
    Reimer zastavil zakončení soupeře z levého kruhu a rychle rozehrál.

61:11
    Yandle vypálil z prostoru mezi kruhy, puk byl ale zblokován do ochranné sítě.

61:31
    Reimer bez obtíží vyrazil střelu z pravého kruhu.

61:50
    DeBrincat se řítil do útoku společně s Kanem, ale neprotlačil na něho přihrávku do levého křídla.

61:56
    Floridu zastavilo postavení mimo hru.

62:26
    Chicago zaútočilo dvakrát za sebou. Jedna střela byla zablokována, druhou chytá Reimer do lapačky.

62:32
    Blackhawks vítězí v dnešním utkání! Po vyhraném vhazování se puk dostal k ERIKU GUSTAFSSONOVI, jenž si sjel na hranici pravého kruhu a střelou přes clonu prostřelil brankáře Reimera. Asistence: Nick Schmaltz, David Kämpf.
    62:32 Erik GUSTAFSSON - 4:5

Florida byla hodně blízko vítězství. A to dokonce tak, že do závěrečné sirény zbývaly necelé dvě vteřiny. V tu chvíli se ale prosadil Alex DeBrincat a srovnal na 4:4. V prodloužení, které nakonec i rozhodlo, bylo Chicago mnohem lepší a aktivnější, což hosté přetavili ve vítězný gól Gustafssona.

Panthers tak prohráli svůj třetí zápas v řadě, Chicago se po dvou porážkách dočkalo výhry.

Tři hvězdy utkání
    1. Erik Gustafsson (CHI) 1+0
    2. Alex DeBrincat (CHI) 1+0
    3. Mike Hoffman (FLA) 1+1

Česká stopa v utkání
    David Kämpf (CHI) 1+1, 1 střela, čas na ledě 14:58

Z tohoto střetnutí je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:59:40)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 6. Hoffman (Yandle, Huberdeau), 14. McCann (Sceviour, Kiselevič), 29. Ekblad (Hoffman, Dadonov), 32. Vatrano (Huberdeau, Bjugstad) – 21. Kämpf (Kahun, Forsling), 26. P. Kane (Saad, Forsling), 50. Fortin, 60. DeBrincat (Saad, P. Kane), 63. E. Gustafsson (Schmaltz, Kämpf)

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad (A), Matheson, Pysyk, Yandle, Weegar, Kiselevič – Hoffman, Barkov (C), Dadonov – Haley, Bjugstad, Huberdeau (A) – Brouwer, McCann, Vatrano – Sceviour, Lammikko, Hunt.
    Chicago Blackhawks: C. Ward (Crawford) – Seabrook (A), E. Gustafsson, Forsling, Keith (A), Manning, Jokiharju – P. Kane, J. Toews (C), Saad – Schmaltz, Anisimov, DeBrincat – Kahun, Kämpf, Fortin – Krüger, Hayden, Martinsen.

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Racicot, Devorski

Diváci: 14283