Bournemouth – Arsenal 1:2 (kon.) | Wolverhampton – Huddersfield Town 0:2 (kon.)
AFC Bournemouth
1:2 (1:1)
Arsenal FC
Neděle 25.11.2018, 14:30 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 13. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek neděle. (16:30:59)

Dnešní utkání sledovalo 10 792 diváků.

Byla to pro favorizované hosty fuška, ale Arsenal nakonec na hřišti Bournemouthu vítězí 2:1 a po třech remízách se vrací na vítěznou vlnu. V prvním poločase byli na začátku lepší domácí, gól Brookse ale neplatil kvůli hodně přísnému ofsajdu. Poté Torreira trefil tyčku a ve 30. minutě už jsme se dočkali první branky, vlastní gól si vstřelil záložník Bournemouthu Jefferson Lerma. Domácí se ale nesložili a v nastaveném čase první půle stihli vyrovnat. Prosadil se po pěkné rychlé akci Joshua King. Ve druhém poločase byli jasně aktivnější fotbalisté Arsenalu a nakonec se také po zásluze dočkali vítězného gólu. Po přízemním centru Kolašinace se nemohl mýlit Pierre-Emerick Aubameyang. V 84. minutě se mohl vykoupit Lerma, ale měl smůlu, protože trefil tyčku. Pak ještě jednou Arsenal inkasoval po rohovém kopu, ale to ho zachránil brankář Leno. V samotném závěru mohl Bournemouth vyrovnat z přímého kopu, ale Junior Stanislas poslal svou dělovku nad branku.

90+5

90+5
    Tvrdým zakončením to zkusil Junior Stanislas, ale branku přestřelil, takže Arsenal vítězí.

90+5
    Nebezpečí pro branku Arsenalu trvá a bude ještě větší. Mustafi na poslední chvíli fauloval těsně před vápnem Wilsona. A Bournemouth má nebezpečnou standardní situaci těsně za vápnem.

90+5
    Ještě se píská po faulu proti brance Arsenalu. Je to ale na polovině Bournemouthu. Rozehrávat bude Asmir Begović.

90+4
    Arsenal má rohový kop, který rozehrává logicky na krátko a snaží se míč držet u rohového praporku.

90+4
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Edward Nketiah.

90+3
    Míč zatáhl do pokutového území Aaron Ramsey, ale nedokázal akci zakončit, místo toho upadl.

90+3
    Arsenal to zatím sehrává hodně zkušeně. Drží míč a nepouští tak Bournemouth do závěrečného tlaku.

90+2
    Na trávníku se ocitl ne vlastním přičiněním Matteo Guendouzi. To Arsenalu vyhovuje, zůstává v držení míče.

90+1
    Levou nohou vystřelil Pierre-Emerick Aubameyang, ale tohle zakončení mu nevyšlo, netrefil branku.

90+1
    Nastavený čas bude trvat minimálně čtyři minuty.

90
    Arsenal drží míč a vrací ho až braknáři Lenovi.

90
    Také dalšímu rohovému kopu se hosté ubránili a teď mohou zaútočit oni.
    89. Leno dokázal vyškrábnout míč.

89
    Bernd Leno zachránil Arsenal. Od někoho z jeho spoluhráčů se míč odrazil a mířil pod břevno. Německý brankář ale balón ještě stihl vyrazit.