Parma – Sassuolo 2:1 (kon.) | Bologna – Fiorentina 0:0 (kon.) | Empoli – Atalanta BC 3:2 (kon.)
Neapol – Chievo 0:0 (kon.) | Lazio – AC Milán 1:1 (kon.) | Janov – Sampdoria 1:1 (kon.)
Empoli FC
3:2 (1:2)
Atalanta Bergamo
Neděle 25.11.2018, 15:00 • Stadio Carlo Castellani • Italská Serie A • 13. kolo

Tak nakonec to domácí dokázali otočit ve svůj prospěch. Druhý poločas nám nenabízel takovou podívanou jako v prvním poločase. Avšak nejdůležitější věci se opět staly až v závěru druhé půle. V 77. minutě se Empoli dočkalo vyrovnávací branky, kdy i se štěstím nakonec míč skončil v brance. Následně hosté dostali červenou kartu a Empoli rázem ožilo. Jejich obrat přišel v nastaveném čase a poráží favorizované Bergamo po výsledku 3:2! (16:53:16)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:9.

90+3

90+2
    Empoli právě vstřelilo branku! To jsou věci. Domácí nakonec budou brát tři body z tohoto zajímavého utkání. O tři body, se díky své trefě, postaral MATÍAS SILVESTRE. Asistence: Manuel Pasqual.

90+1
    Domácí se ještě snaží o zvrat utkání a míří za vedoucí brankou.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

89
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Ismaël Binnásir, přichází Levan Mčedlidze.

88
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Andrea Masiello, přichází José Luis Palomino.

86
    Empoli již nemá mnoho času, aby využilo oslabení soupeře, tak uvidíme.

85
    Střídání v týmu Empoli FC: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Afriyie Acquah.
    84. Červená karta

84
    Červenou kartu dostává Josip Iličić (Atalanta Bergamasca Calcio). No Iličić provedl faul, který si rozhodně nezasloužil červenou kartu, ale nejspíše si neudržel jazyk za zuby a nejprve dostal žlutou, nicméně musel něco ještě prohodit a rozhodčí mu nakonec ukazuje rovnou červenou kartu. No, tvrdý to pan sudí.

83
    Útok hostí byl zastaven a Empoli otáčí hru směrem dopředu. Nyní může jakákoliv menší chybička na jedné či druhé straně rozhodovat zápas.

82
    Nakonec se Andrea Masiello zvedá, aniž by potřeboval ošetření a hra může pokračovat.

81
    Andrea Masiello má nějaké zdravotní trable a hra je přerušena.

80
    A mohlo být opět pro domácí zle. Iličić už se téměř dostal s míčem až před branku, nakonec přihrál na levou stranu, odkud střílí jeho spoluhráč a z úhlu nastřelil levou tyčku!
    77. Antonio La Gumina - 2:2

77
    Empoli právě vstřelilo branku! Empoli vyrovnává! Centr z levé strany a míč přistál před brankou, kde se jej do branky snažil dotlačit Antonio La Gumina. V závaru se nakonec míč odrazil od ANDREA MASIELLA, který si tak dává nedobrovolně vlastní branku.

76
    Provedel měl po delší době práci ve svém brankovišti a to poté, co chytá povedenou střelu Ismaëla Binnásira.

Adam Dořák

Branky: 43. La Gumina, 77. A. Masiello (vla.), 90+2. Silvestre (Pasqual) – 33. Freuler, 40. Hateboer (D. Zapata)

Karty:   24. Veseli (EMP), 67. Maietta (EMP) – 38. A. Masiello (ABC), 70. Gosens (ABC)   84. Iličić (ABC)

Neproměněná penalta: 39. Caputo (EMP), brankář Beriša zneškodnil

Empoli FC: Provedel – Veseli, Maietta, Silvestre, Di Lorenzo – Traorè (85. Acquah), Binnásir (89. Mčedlidze), Pasqual (C) – La Gumina, Krunić (72. Zajc) – Caputo.
    Náhradníci: Terracciano – Acquah, Antonelli, Brighi, Capezzi, Marcjanik, Mčedlidze, Mráz, Rasmussen, Uçan, Untersee, Zajc.

Atalanta Bergamo: Beriša – Tolói (46. Mancini), Djimsiti, A. Masiello (88. Palomino) – Hateboer, de Roon, Freuler, Gosens – A. Gómez (C), Iličić – D. Zapata (46. Pašalić).
    Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Adnan, Bettella, Castagne, Mancini, Palomino, Pašalić, Pessina, Reca, Rigoni, Valzania.

Rozhodčí: G. Manganiello