Kunlun – Soči 3:0 (kon.) | Ufa – Minsk 6:1 (kon.) | Jaroslavl – Barys 5:3 (kon.)
HC Slovan – Omsk 1:4 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
HC Dinamo Minsk
Neděle 25.11.2018, 12:30 • Ufa Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (15:07:44)

Ufa potvrdila roli jasného favorita a svému soupeři nasázela šest branek, přičemž inkasovala jen jednou. Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl Linus Omark, švédský hokejista zaznamenal čtyři asistence. Domácí tak připisují další body do tabulky, Dinamo vychází i potřetí v řadě naprázdno.

59:11
    Z trestné lavice se vrátil už i Pavlovič, Dinamo je kompletní, před malou chvílí byla ohlášena poslední minuta.

58:52
    Domácí se v dvojnásobné početní výhodě do žádné větší příležitosti nedostali, Znacharenko je na ledě, klasická přesilovka ještě pokračuje.

58:02
    Rozběhly se závěrečné dvě minuty třetí části, domácí svého soupeře drží v útočném pásmu, Omark zakončoval pouze do připraveného Enroth.

57:30
    Hosté se krátce po vhazování dostali k puku, následně vyhodili přes všechny čáry, Ufa už rychle spěchá do útočné třetiny.

57:07
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Pavlovič – 2 min., sekání).

57:07
    Pavlovič fauloval Hartikainena, hosté půjdou do tří, Ufa bude hrát poměrně dlouhou přesilovku v pěti proti třem!

56:52
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Dmitrij Znacharenko – 2 min., podrážení).

56:23
    Pískán je zásah hostující střídačky. Závěr utkání se blíží, vhazovat se bude po pravé ruce gólmana Enrotha.

55:53
    Běloruský celek využívá delšího střídání soupeře a drží se v útočné třetině. Karejev na obtížnější zákrok i nadále čeká.

55:11
    Na zrodu celé akce byl Koledov, který je dlouho na ledě. Ten přihrával na pravou stranu, Tkačov však o kotouč přišel.

54:12
    Obránce Koledov obkroužil branku, následně se pokoušel o zakončení. Hosté se vzápětí osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

53:39
    První úspěšný zákrok předvedl domácí brankář Karejev, který se do hry dostal na posledních zhruba osm minut.

52:46
    Výborné zpracování přihrávky teď předvedl Hartikainen, který místo zakončení ještě hledal lépe postaveného spoluhráče.

52:01
    Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Juha Metsola, přichází Andrej Karejev.

52:01
    Brankář Enroth teď kotouč vyrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude v útočném pásmu Ufy, to ale až po kratší přestávce.

51:28
    Pavlovič chtěl přihrávat po mantinelu, nepřihrál přesně a hosté se museli rychle vracet, Ufa však celou situace také nevyřešila nejlépe.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 12. Burdasov (Chochrjakov), 14. Kemppainen (Larsen, Omark), 30. Hartikainen (A. Semjonov, Omark), 33. Arzamascev (Omark, Kugryšev), 37. Kugryšev (Omark, Kadějkin), 41. M. Majorov (Ar. Sergejev, Kadějkin) – 15. An. Stěpanov (Bujnickij, Kovyršin)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (53. Karejev) – Larsen, A. Semjonov, S. Garejev, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, Jelizarov, Šen – Kugryšev, Kemppainen, Omark (A) – Hartikainen, Chochrjakov, Filatov – Burdasov (C), Osnovin, Tkačov – M. Majorov, Kadějkin, V. Žarkov (A).
    HC Dinamo Minsk: M. Karnauchov (41. Enroth) – Gotovec, Wiercioch, Lisovec, Chenkel, D. Osipov, Blum, Znacharenko – S. Kosticyn (C), Q. Howden, A. Kosticyn (A) – Gavrus, Denis Kazionov, Pavlovič (A) – Bujnickij, An. Stěpanov, Kovyršin – Parfejevec, Litvinov, Drozdov – A. Volkov.

Rozhodčí: Gašilov, Kislov – Nikolajev, Šadrin