Motor ČB – Frýdek-M. 3:4 (kon.) | Jihlava – Benátky n/J 3:2 (2:1 po s.n.) | Kladno – Ústí n/L 3:2 (po pr.)
Kadaň – Třebíč 4:3 (kon.) | Prostějov – Litoměřice 4:3 (1:0 po s.n.) | Přerov – Poruba 2011 3:5 (kon.)
Slavia – Vsetín 7:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Dukla Jihlava
3:2 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
HC Benátky nad Jizerou
Pondělí 26.11.2018, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 28. kolo

Dnešní utkání sledovalo 1 309 diváků. (20:16:49)

Konec zápasu, který byl až nečekaně vyrovnaný. Benátky si z horké půdy Jihlavy odváží bod za sympatický výkon a prohru 2:3 po nájezdech. Přitom měly zápas skvěle rozehraný, za minutu a půl si ve druhé třetině vytvořili vedení 2:0, které se povedlo Jihlavě smazat až v 50. minutě druhým zásahem Tomáše Jiránka. Zápas dospěl ale až do nájezdů, které rozhodl ve čtvrté sérii Michal Hlinka a přisuzuje Dukle dva vydřené body. Z mé strany je to dnes vše, i přes trable především sám se sebou doufám, že jsem vám utkání textově dokázal lépe přiblížit. Napočtenou!

Michal HLINKA - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Autorem vítězné branky je MICHAL HLINKA.

5. série
    2:1
    Kolmann zkusil složitou kličku, Brož ho ale vybruslil a je konec!

5. série
    2:1
    Jiránek mohl rozhodnout, trefil ale vyrážečku Žajdlíka.

4. série
    2:1
    Teplý neproměňuje, Brož ho vychytal lapačkou!

4. série
    2:1
    Hlinka střelou nad vyrážečku dává Dukle vedení 2:1!

3. série
    1:1
    Špaček mířil mezi betony Brože, ale trefil jeho hruď.

3. série
    1:1
    Dostálek zkusil kličku do protipohybu, ale nezakončil dobře.

2. série
    1:1
    Bývalý Duklák Najman si poradil mezi betony Brože – 1:1.

2. série
    1:0
    Pekr zkusil střelu do vinglu, ale minul.

1. série
    1:0
    Šír si zkusil rozhýbat Brože, ten ale na to nepřistoupil a zabránil gólu.

1. série
    1:0
    Anděl začíná nájezdy a střelou nad beton dává Dukle vedení – 1:0.

Samostatné nájezdy začínají.

A opravdu, dnešní zápas musí rozhodnout až samostatné nájezdy. Pro Duklu se jedná o disciplínu, kterou dlouho neměla. Naposledy 6. října v Porubě a navíc pouze s jedním bodem na kontě.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:37
    Benátky vyhazují na útočnou polovinu a vypadá to na nájezdy.

64:12
    Anděl našel před brankou Havránka, který sice neohrozil branku, ale udržel pro Jihlavu pásmo.

63:41
    Zeman se dostal do potenciální šance, z pravého kruhu ale v tísni mířil vedle.

63:12
    Šír raději zpomalil hru a nikam nespěchal, Benátky můžou bod z Jihlavy přirovnat k úspěchu.

62:27
    Pohl velice dlouho drží puk, až byl z útočného pásma vytlačen. Skořepa tam však domácí rychle vrátil a střílel z bekhendu, hostující gólman hlídal.

62:10
    Dlouhý se za asistence zvedá a odjíždí na střídačku.

62:09
    Hostující Dlouhý zůstává v nehokejové pozici na ledě, hra je přerušena a na trest to nevypadá.

61:27
    Štindl zastavil Průžka, který při návratu na střídačku upadl a Dostálek mohl jít do brejku, ale nestalo se tak.

60:58
    Hlinka byl v útočném pásmu jako první hráč a držel puk u mantinelu, zatímco kolegové dostřídali.

60:21
    Pohl to zkusil na Žajdlíka, ale ten si jeho otočku pohlídal. Na tahu byl hostující Teplý, ale obrana si ho taktéž pohlídala.

60:03
    Buly šlo pro Duklu, která tak zahajuje formát 3 na 3.

60:01

Čekal to zřejmě málokdo, Benátky si nicméně z ledu Jihlavy dnes odvezou bod. Dukla srovnala v 50. minutě zásluhou Tomáše Jiránka a stav 2:2 zůstal až do konce. Za dvě minutky jdeme na prodloužení!

60:00

59:50
    Zeman nahrávkou zkusil přehodit hru na Anděla, ale nestalo se tak a je jasné, že oba týmy mají po bodu.

59:26
    Anděl se otáčel a upadl, vypadalo to sice jako faul, ale bez trestů. Jihlava pokračuje ve hře v útoku.

59:00
    Dostálek dojel jím nahozený kotouč a Jihlava se dostala do dalšího náporu. Zeman promáchl přihrávku od Mareše, Štindl ale měl prostor na palbu z první, navíc dorážel i Jiránek, Žajdlík ale podržel tým.

57:58
    Pekr dojel nahozený puk a od mantinelu to z první pustil, Žajdlík zaváhal, kotouč mu šel přes lapačku, avšak na boční sít! Teď měl hostující gólman štěstí.

57:35
    Dlouhý pas na Matěje Pekra byl až moc dlouhý, stejně jako cesta z Kadaně do Havířova, pískán je tak icing.

57:11
    Hlinka od mantinelu přistrčil na Budíka, ten tvrdou střelou od modré ale míjí pravou tyč.

56:30
    Wiencek využil špatné přihrávky Mareše a zkusil samostatnou akci, zakončenou z okraje levého kruhu, Brož bližším betonem pokryl a přerušil.

55:23
    Benátky cítí evidentní spokojenost s jistým bodem a jejich útočná hra se rovná prakticky nule. Dukla naopak cítí bod jako ztrátu a snaží se tlačit.

54:32
    Jihlava měla k dispozici slušný tlak, který ukončil nejprve střelou od modré Harkabus, trefil Hlinku a puk se k němu vrátil, domácí #71 si sjela mezi kruhy, tvrdou ranou ale hostujícího gólmana nepřekonala.

54:10
    Hlinka sice schytal tvrdý hit, ale Havránek z toho paradoxně těžil, dostal se na vrcholek kruhu a švihem zkusil střelu, ta byla blokována a šla do ochranné sítě.

53:47
    Do ofsajdové pasti se dostal Dostálek a čárový sudí ho z ní vyprostil. Bude se vhazovat ve středním pásmu. Také kde jinde, že?

53:03
    Pekr se za hostující brankou dobře dostával ze sevření, finální fáze ale nedospěla do sladkého konce a Průžek otočil hru k parku, Brož lapil.

52:49
    Další icing byl však zcela po právu odpískán.

52:38
    Icing domácích, nyní s ním fanoušci nesouhlasí a dávají to notně najevo.

52:21
    Opět se hraje dlouho bez přerušení, Budík mezitím chytil ve třetí třetině slinu a ukazuje svůj um. Nechce se věřit, že měl v Pardubicích tak špatné statistiky. Ale chytněte se v trápícím se Dynamu...

51:27
    Anděl odvedl kus práce a zpoza branky našel volného Dostálka, který nadvakrát Žajdlíka nemohl prostřelit!

50:12
    Budík podél prken nahrál na Havránka, mezitím víme, že je potřeba objednat v Benátkách novou hokejku, jedna byla zlomena. Havránek udržel pásmo a přistrčil Andělovi, který mezi kruhy trefil brusle prvního bránícího hráče.
    49:24 Tomáš JIRÁNEK - 2:2

49:24
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava odmazala dvougólovou ztrátu a jedeme od nuly! Zeman výborným pasem napříč útočným pásmem vybídl ke střele volného TOMÁŠE JIRÁNKA, který si zkušeně mezi kruhy poradil a druhý gól Dukly je na světě! Asistence: Adam Zeman, Petr Štindl.

48:10
    Mareš i bez hole udržel pro domácí tým pásmo, což neplatilo v tu chvíli, když jel střídat. Benátky se rychle dostaly do útoku, ale Dukla jim kombinaci kazí icingem.

47:36
    Tohle již bude zakázané uvolnění, Budík poslal kotouč přes všechny čáry po konci přesilové hry.

46:49
    Kolmann zvládl situaci s Dostálkem na zádech, nahrávku již ale ne a Hrníčko se vydal mezi tři obránce, kteří ho odzbrojili a Rychlovský se podíval zase do hry, tentokrát Brože nepřekonal.

45:50
    Jiránek řešení situace 2 na 1 vzal na sebe a z levého kruhu vystřelil, avšak netrefil ani branku! Dostálek asi v tu chvíli nebyl šťastný...

45:35
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Pekr – 2 min., hákování).

45:13
    Nikdo nechce dělat chybu a na ledě to tak i vypadá. Oba týmy opravdu dopředu moc nehrají, ale Dukla by měla, neboť jeden gól ztrácí.

44:17
    Dostálek špatně zpracoval a Wiencek zkusil střelu z téměř troufalého úhlu, Brož neměl problémy se zachycením.

43:31
    Za brankou Brože si Skořepa udělal prostor tělem a zachránil domácí od potenciální šance. Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí.

41:56
    Zeman se dostal pod hůl Husy, ale více než zisk puku z toho nedostal. Přesto se domácí drží v útoku.

41:12
    Budík se do toho opřel od modré, jeho pokus srazil Kolmann na boční síť, sudí se neinspiroval zápasem v Přerově a potenciální gól neuznal.

40:51
    Mareš nahodil před Žajdlíka, který měl problémy se zachycením střely, nakonec to nějak mezi betony udržel.

40:09
    Hned po úvodním buly se dostal do nebezpečné akce Skořepa střelou z mezikruží, ale nad. Dukla i nadále drží pásmo a tlačí soupeře.

40:01

Druhá třetina nám v první polovině nabídla zajímavý hokej, ve kterém padly hned tři góly. Nejprve se Benátky dostaly za minutu a půl do dvoubrankového vedení, které zařídili Jakub Rychlovský a Patrik Maier. Dukla snížila zásluhou Tomáše Jiránka a stav 1:2 se drží stále. Další třetina začne v 19:17.

40:00

39:40
    Ke koridoru vedoucímu do domácí kabiny přilétl dáreček, puk vylétl po souboji do těchto míst.

39:20
    Ofsajd Dukly zastavuje závěrečné útočné snažení.

38:47
    Odražený puk vzal kousek za modrou Čermák a z první střílel, Žajdlík skryl do lapačky a přerušil hru.

38:07
    Benátky mají v závěru přesilovky pásmo a kombinují, je to zatím však velmi stojaté.

36:50
    Pohl našel v oslabení Anděla volného v rohu, poslal mu tam kotouč a dostal se až před branku, z otočky ale míří mimo!

36:27
    Máme tu další vyloučení. Tentokrát přichází na domácí straně. Po delším vysvětlování putuje na lavici hanby Hlinka za údajnou hrubost.

35:58
    Konec přesilové hry dohrála Dukla se šancí na kontě, když se z mezikruží dostal ke střele Štindl, Žajdlík však pokryl.

35:00
    Benátky hrají oslabení suverénním způsobem, naopak si vytvořily šance před Brožem a přesilovka se Dukle vůbec nedaří.

34:05
    Dukla se může gólově dotáhnout. Vyloučeným ze strany hostí je Jiří Průžek za sekání.

34:01
    Špaček obral v útoku Zemana o kotouč a vydal se sám do úniku, který mu ukončil až Brož zákrokem! Nutno dodat, že Špaček trefil prakticky střed brány.

32:39
    Před Pekra se rychle dostal v útočném pásmu Kolmann a odebral mu čistým způsobem puk. Benátky však z tlaku neosvobodil a Dukla svírá soupeře.

32:06
    Přestávka zřejmě dodala každému týmu +50 bodů na emocích a agresivitě. Před přerušením hry se postrkovali Hlinka s Maierem, musel je od sebe odtrhnout až čárový sudí.

30:59
    Pohl naskočil na led a za standardního počtu hráčů pokračuje utkání dále. Zbývá devět minut do konce třetiny, ty načal tvrdou střelou z modré Štindl, ale Žajdlík vyrazil betony.

30:31
    Husa sice převzal přihrávku, ale zhruba dva metry za modrou a Benátkám se početní výhoda moc nedaří.

29:36
    Mareš zezadu při návratu z trestné odebral puk Kolmannovi a prakticky tím Brože zachránil od tvrdé střely. Domácí #55 pak navíc i vyhodila.

29:12
    První závar domácí obrana ještě zvládla, druhé buly zvládla taky a vyhazuje přes všechny čáry.

28:58
    Pohl si ve druhé třetině koledoval o trest svojí tvrdší hrou a až teď dostává „za uši“. Podrazil tělem Maiera a Benátky mají 30 sekund výhody 5 na 3!

28:24
    Jihlava hraje nyní v oslabení, zahajuje ho však z uctivé vzdálenosti od vlastní branky.

27:56
    Budík se po delší době ukázal dalším nebojácným průnikem, který ale opět nevyšel a na druhé straně se pak činil Průžek, právě Budík ho nejprve odstavil od kotouče a ještě postrčil ke střídačkám.

27:28
    Domácí přesilovka je out. Wiencek zachytil přihrávku mezi obránci a byl rychlejší, Mareš se před něj natlačil tělem a poslal ho na zem. Trestné střílení nařízeno není, menší trest pro Mareše však ano.

27:07
    Ve vlastním oslabení mohly Benátky udeřit podruhé! Do přečíslení ujel Dlouhý s Teplým a druhý jmenovaný zakončoval, přičemž mu ke střele do levého vinglu chybělo pár centimetrů!

26:24
    U Špačka viděl hlavní sudí podrážení a po krátké domluvě ho posílá na trestnou lavici.

26:23
    Že bychom se ve druhé části nudili, to ani náhodou. Oba týmy hrají velice ofenzivně a tvrdě, Dukla nyní dostane k dispozici navíc přesilovku. Může tak srovnat stav utkání, což by se jí velice hodilo.
    25:52 Tomáš JIRÁNEK - 1:2

25:52
    Jihlava se ale vrací do hry kontaktním gólem a doslova to do branky „domlátila“. Pohl nahrál v útočném pásmu před branku Dostálkovi, který Žajdlíka nepřekonal, dojíždějící TOMÁŠ JIRÁNEK si ve skrumáži čtyř těl puk našel a celý obranný val prostřelil! Asistence: Vlastimil Dostálek, Jan Pohl.

24:57
    Hosté i po gólu měli v útočném pásmu velice dobrou pasáž tlaku, kterou ukončil Jiránek vybojováním kotouče a nahrávkou do předbrankového prostoru, kde stál Hlinka, Žajdlík ale bez potíží kryje.
    23:46 Patrik MAIER - 0:2

23:46
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    V signalizované výhodě se Benátky prosazují podruhé a tohle začíná být pro Duklu kritické! Dlouhou hru v šesti hráčích v poli zužitkoval střelou od modré PATRIK MAIER a střela Brožovi propadla za jeho záda! Asistence: Jiří Kurka.

22:41
    Pohl tvrdě odstavil Průžka ze hry a daroval mu něco na cestu, to samé se pak opakovalo u střídaček. Hrajeme dále bez přerušení, Dukla se dostává ze svého pásma.
    22:17 Jakub RYCHLOVSKÝ - 0:1

22:17
    Z přečíslení 2 na 1 jdou Benátky do překvapivého vedení! Ani video nepomohlo Jihlavě, střelcem branky je tak JAKUB RYCHLOVSKÝ. Ten využil Špačkovy práce v brejku na levé straně hřiště a jeho následné střely. Pak v závaru doklepl pod Brožovými betony do branky. Asistence: Daniel Špaček.

21:43
    Průžek z otočky zkusil Brože, ten si prostor u pravé tyče bez problémů pohlídal, avšak nepřerušil hru.

20:39
    Přesilová hra Dukle radost nepřinesla, nyní Benátky kombinují v útočném pásmu, ale bez úspěchu, domácí obrana se bez potíží brání. Kajínek navíc získal puk a nahrál v útoku Jiránkovi, ten byl obsazen.

20:02
    Benátky vyhrály úvodní buly třetiny a nahodily ihned do útočného pásma. Navíc dohrávají oslabení po vyloučení Husy.

20:01

První třetina je za námi a oproti očekávání to byla více než vyrovnaná partie. Aktivní vstup Benátek do třetiny se postupně utlumil a i Dukla se připomněla v útoku, Adam Zeman však neproměnil trestné střílení, což můžeme brát asi za největší šanci zápasu. Další třetina začne v 18:20.

20:00

19:38
    Domácí mají poslední půlminutu, tu zahajují okupací útočného pásma. Celou třetinu zakončil střelou přes obránce Dostálek, ale taktéž neuspěl.

18:57
    Skořepa předvedl individuální akci, od Brože přijmul puk a projel si až před Žajdlíka, kterého zkusil z pravého kruhu překvapit, ale neuspěl.

18:40
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Husa – 2 min., hákování).

18:33
    Sjíždějící Harkabus dostal přihrávku od Čermáka a tvrdě pálil, teč poslala puk do protipohybu brankáře, ale i vedle pravé tyče.

18:01
    Vála z ostrého úhlu trefil vzdálenější Žajdlíkův beton, na odražený puk si najížděl Harkabus, ale touš mu projel přímo mezi nohama.

16:59
    Dostálek v souboji u mantinelu upadl, vylučovat ale ani jeden sudí nehodlá. Díky tomu se hosté dostali do pásma, Kajínek ale Maiera obral o kotouč a otočil hru.

16:51
    Benátky svoje držení kotouče ztrácí lacino vyhozením na icing.

16:20
    Pohl se hotovil ke střele, Průžek ale proti němu vyjel a solidní pozici mu částečně potopil, přesto se člen elitní jihlavské formace dostal ke střele, která ale nebyla moc výrazná.

15:15
    Vypadalo to na další zakázané uvolnění, avšak puk byl cestou za Žajdlíkovu branku tečován, čárový sudí tak rozpažil.

14:36
    Zakázané uvolnění Dukly, hráči nestihli vystřídat a musí se vrátit zpět do hry.

13:52
    Dostálek se sám prokousával přes modrou, již v útočné třetině ho zastavil Teplý. Benátky tak pádily na druhou stranu, nic ale prakticky z nastalé situace nevytěžili. Pouze vhazování před soupeřovou brankou.

13:04
    Hosté zvládli přechod modré čáry s dávkou štěstí a Špaček ze střední vzdálenosti prozkoušel Brože, který vyráží. Domácí gólman si pak pokryl i pokus o překvapení zpoza branky.

12:49
    Obranný zákrok Šíra, který vlétl do tvrdé střely Štindla od modré, uchránil Benátky od solidní paseky v předbrankovém prostoru. Puk šel do ochranné sítě a je navíc přerušena hra.

12:34
    Zeman se rozjel k trestnému střílení, které ale neproměnil! Zkusil střelu k pravé tyči, Žajdlík zůstal sice stát uprostřed branky, ale puk šel vedle pravé tyče.

12:34
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jakub Žůrek – trestné střílení, držení).

12:34
    Zeman se natlačil před jednoho z hostujících obránců, byl přidržen a je nařízeno trestné střílení!

12:18
    Budík na útočné modré přišel o kotouč a Průžek se vydal na únik po levém křídle, dojíždějící Pohl mu však čistě zpacifikoval puk s holí, zpacifikoval i hostujícího hráče, kterého poslal do branky spolu s Brožem.

12:03
    Máme tu druhou komerční přestávku. Benátky dnes rozhodně nebudou tři body dávat zadarmo a troufám si tvrdit, že mají lepší herní projev. Ale stále bez gólu, stejně jako na domácí straně.

11:27
    Anděl zůstal osamocen na středovém kruhu a po zisku puku vyjel vstříc Žajdlíkovi, zkusil kličku, která ale nevyšla a Žajdlík bez potíží kryje!

09:46
    Na obou stranách byly k vidění útočné momenty, nejprve domácí branku ohrozil zpříma Teplý, na druhé straně se toho nebál Budík a šel mezi dva obránce.

09:22
    Štindl byl hodně vidět v rámci pasáže přesilové hry, kdy dvakrát dostal puk na střelu, poprvé nahrál, podruhé střílel a Žajdlík přerušuje hru.

08:31
    Štindl na modré se rozhodl střílet, trefil opět hostujícího obránce a puk jde zpět z útočného pásma k Brožovi.

07:43
    Teplý sbírá drahocenné vteřiny, ve vlastním pásmu vybojoval kotouč, vyjel si s ním do útoku, pak se stáhl zpět a pak vyhodil. Dvacet sekund z přesilovky pryč.

07:36
    Skořepovi přistrčil na modré Pohl a domácí centr se do toho pořádně opřel, od ležícího hráče však šel puk strmě vzhůru do ochranné sítě.

07:32
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou (Jiří Žemba – 2 min., vysoká hůl).

07:32
    Máme tu první komerční pauzu a také první hostující vyloučení. To se rozehraje až po zmíněné pauze.

06:15
    Protečovaný kotouč do útočného pásma Středočechů svého hráče nenašel, proto se mění těžiště hry a Harkabus dostal prostor mezi kruhy a chystal se na střelu, nakonec si puk stáhl k sobě a střílel, první obránce před ním ale blokuje.

05:31
    Hlinka šel s pukem přes modrou a před sebou měl dva obránce, kteří mu důraznějším způsobem vystavili stopku. Domácí pak ještě chvíli udrželi pásmo, ale Benátky přešly do brejku 2 na 1, který zakončoval zleva Teplý, Brož však chytá!

04:44
    Pekr využil chyby Benátek v rozehrávce a našel na pravém kruhu Anděla, který si najel až před Žajdlíka, střelou mezi betony si ale na něj nepřišel.

03:52
    Harkabusovi najel mezi kruhy Čermák a klepl si o přihrávku, kterou sice dostal, avšak si nezpracoval dobře a pro obranu Benátek dále nepředstavoval žádné nebezpečí.

03:03
    Špaček si před brankou sjel k odraženému kotouči, ale nepovedlo se mu jej zasunout od odkryté klece. Jihlava je mezitím v plném počtu a má šanci na útok.

02:19
    Rychlovský se uvolnil na levém kruhu a zpoza branky dostal nabito, z první však trefil prostor vedle pravé tyče. Brož se pak musel činit i po Kunstově střele od modré, ta šla nad.

01:45
    Hosté nezachytili ještě puk na útočné modré a Havránek vytlačil soupeře až k jeho brance.

01:29
    Kolmann se napřáhl na modré a zkusil své štěstí, Brož ale viděl kotouč velice dobře a zákrokem opět přerušuje hru.

01:04
    Benátky zakládají útok zpoza své branky a usadily se v útočném pásmu.

00:59
    Jiránek v rohu vlastního pásma podrazil soupeře a po 59 sekundách mají Benátky k dispozici první přesilovou hru utkání.

00:20
    Pekr se na středu snažil nahrát na levou stranu Skořepovi, bývalý Benátečák byl však obsazen a přišlo otočení hry před Brože. Ten si zatím na práci nemůže stěžovat.

00:03
    Úvodní buly šlo pro domácí tým, který se nechal zatlačit do defenzivy a Brož hned musel hasit situaci před vlastním brankovištěm zákrokem.

00:01

-13:00

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – J. Pohl, Budík, Kajínek, Mareš, Štindl, Vála, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Jiránek, M. Hlinka, Dostálek – T. Havránek, Osmík, Hrníčko – Harkabus, Zeman, D. Čermák.

HC Benátky nad Jizerou: Žajdlík (Hosnedl) – Kunst, Kolmann, Kurka, Maier, Žůrek, Husa – Teplý, Šír, A. Dlouhý – D. Špaček, Najman, Rychlovský – Wiencek, Burda, Průžek – Cikhart, Žemba.

Rozhodčí: Skopal, Přikryl – Bosák, Maštalíř.

HC DUKLA JIHLAVA
    1. místo, 54 bodů, skóre 95:57, bilance 16-2-2-6
    Pokud opustíme výsledky zápasů a budeme brát čistě výhra – prohra, má Dukla velice dobrou bilanci. Paradoxně od posledního zápasu v Benátkách se tým nastartoval a má ze čtrnácti utkání dvanáct výher, všechny za tři body! Prohra přišla pouze u soupeřů okolo pozice Dukly. Nejprve 1:4 v Českých Budějovicích a potvrzení, že se před televizí Dukle rozhodně nedaří, přišlo poslední kolo v sobotu, kdy z toho vzešel debakl 2:9 ve Vsetíně. Ale i takové zápasy přichází, namátkou můžeme připomenout druhé kolo proti Motoru, kterému uštědřila Dukla po prohře v Přerově dardu v podobě 7:0. Tímto zápasem se pomalu Dukle uzavře polovina základní části.

V kanadském bodování Jihlavy stále vládne Lukáš Anděl. Ten má dohromady 26 bodů za deset gólů a 16 asistencí. Matěj Pekr se vrátil do své předchozí formy, má celkem 13 gólů, na osmi asistencích stále zůstává. Střelecky je na tom nejlépe Vlastimil Dostálek, který má bilanci 15+6. Bodovým obráncem číslo jedna je Jan Pohl, ten rozhodně útočnou hrou nešetří, zatím má tři góly a třináct nahrávek. Brankářský post je rezervovaný především pro Jana Brože, který v posledních utkáních chytil pořádnou slinu a dokonce je nejlepším gólmanem soutěže, s průměrem 1,52 gólů na zápas a úspěšností 93,68 %.Do zápasového rytmu se však vrátil i Niklas Lundström, poslední dvě utkání odchytal on, ve Vsetíně byl ale po první třetině střídán.

HC BENÁTKY NAD JIZEROU
    13. místo, 22 bodů, skóre 57:92, bilance 5-2-3-15
    Benátky sice mají na svém kontě hodně proher, avšak to nejsou jednoznačné porážky. Jako příklad si můžeme vzít poslední zápas se Vsetínem. Ještě v 55. minutě byl stav 1:1, Valaši povedeným závěrem však brali tři body. Čistě výsledkově se ale Benátkám nedaří. Z posledních deseti zápasů mají totiž hned osm proher. Jedna ze dvou výher je však pro Středočechy extrémně cenná. Den po oslavách české státnosti totiž dokázali přehrát Motor na vlastním ledě 2:1. Druhá výhra je v kontextu bojů ve spodní části tabulky taktéž důležitá, na státní svátek 17. listopadu odjel domů Frýdek-Místek s jedním bodem, když prohrál po nájezdech 2:3. Benátky jsou v domácím prostředí obecně nepříjemné, nepřišel si na ně například Prostějov či Přerov. Jinak se ostatním týmům ale proti Benátkám daří. Pozitivní bilanci má například Ústí nad Labem, to zvládlo důležitý zápas poměrem 5:2, Třebíči se povedlo odvézt si dva body o výhře v nájezdech, dva body získaly i Litoměřice.

Co může tým ze středních Čech trápit, je gólová potence. Pouhých 57 nastřílených gólů je řadí na předposlední místo, hůře je na tom Kadaň (56). I v inkasovaných jsou Benátky na spodních místech s 92 obdrženými trefami. A z venkovních zápasů dovezli nejméně bodů ze všech týmů. Dvě výhry, z toho jedna v nastavení jim daly pouhých 6 bodů. Momentálně jsou Benátky na 13. místě s 22 body.

Pokud se podíváme na týmové statistiky, nejlépe je na tom Josef Mikyska, který za 25 utkání nastřádal 14 bodů. O dva body za ním je Ladislav Bittner, o jeden za Bittnerem je poté kapitán Daniel Špaček. Nejproduktivnějším obráncem je zkušený Ján Niko, který odehrál v benáteckém dresu 18 utkání, skóroval jednou a osmkrát nahrál. Osm bodů má další obránce Tomáš Hanousek, který však odehrál o tři utkání více. Dalším obráncem, kterého můžeme zmínit, je bijec Patrik Maier, tento hráč má na svém kontě starty za liberecké Tygry, ale také čtyři góly a tři asistence. Co se brankářského postu týče, v tom mají Benátečtí oporu v podobě Marka Schwarze. Za 11 utkání má však průměr 3,34 gólu na zápas a procento úspěšnosti 89,18 %. Stejný počet utkání má také Matěj Žajdlík, ten má o něco horší statistiku průměru gólu (3,49), ale 90% úspěšnost.

Dobrý nedělní večer do všech obrazovek a chytrých mobilů! Chance Liga pokračuje závratným tempem a na programu je 28. kolo. Jihlava se chce vrátit zpět do herní pohody, která notně utrpěla po sobotním výprasku ve Vsetíně a podle papírových předpokladů by to měly být tři body, Benátky ale ukázaly již v prvním vzájemném utkání svoji houževnatost. Začínáme v 17:30!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 26. Jiránek (Dostálek, J. Pohl), 50. Jiránek (Zeman, Štindl), rozh. náj. M. Hlinka – 23. Rychlovský (D. Špaček), 24. Maier (Kurka)