Chabarovsk – Novosibirsk 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 5:4 (kon.) | Kazaň – Nižněkamsk 3:1 (kon.)
CSKA Moskva – Viťaz 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Jokerit 2:0 (kon.) | Riga – Petrohrad 1:3 (kon.)
CSKA Moskva
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 26.11.2018, 17:30 • CSKA Ice Palace • KHL

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:52:10)

Československá stopa v utkání:
    Vojtěch Mozík: 0+1, 24:23
    Marek Hrivík: 0+0, 23:57

Sledovali jsme utkání mezi CSKA Moskva a Viťazem Čechov, který končí výhrou domácích 3:1. Jako první se v 8.minutě prosadil Okulov, na kterého v 20.minutě navázal Scott. V druhé třetině sice snížil Rendulič, jenže v poslední minutě utkání dal na 3:1 Vey. CSKA suverénně vítězí, Viťazu nedal téměř žádnou šanci. CSKA je dál první, Viťaz klesá na deváté místo díky vítězství Dynama Moskva nad Jokeritem.

59:06
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Miro Aaltonen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    59:06 Linden VEY - 3:1

59:06
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je LINDEN VEY, který dostal přihrávku od Sorokina a poté přes polovinu hřiště uklidil puk do prázdné klece. Asistence: Ilja Sorokin.

58:49
    Hosté v plném počtu. Viťaz je v pěti hráčích v poli a řítí se do útoku. Ihned opouští Saprykin klec.

58:45
    Videorozhodčí nakonec branku Robinsona neuznává a domácí radost byla předčasná. Viťaz má ještě nepatrnou naději na srovnání.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby. Dokáže hostující outsider vyrovnat toto utkání?

57:32
    Čechov sice brání bez problémů, jenže to jim nestačí. Fanoušci CSKA jsou spokojeni.

57:08
    Domácím se naskýtá velká šance ubránit další dvě minuty. To se jim daří zatím na jedničku.

56:49
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Denis Kokarev – 2 min., držení).

56:14
    Michail Pašnin dobře ubránil kapitána Kokareva. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:28
    Arťom Antipov pohodlně kombinuje se spoluhráči ve svém obranném pásmu. Viťaz ale nenapadá.

54:49
    Maxim Mamin je dál aktivní. Připsal si dvě střely na bránu, jenže jeho střelecký účet ještě není funkční.

54:32
    Alexandr Popov nikam nespěchal a chytře podržel kotouč na své holi. Moskvané jsou pět minut od vítězství.

54:28
    Arťom Švec-Rogovoj kouzlil za bránou Sorokina. Zde špatně přihrál a Popov může spěchat do brejku.

53:42
    Viťaz postupně zvyšuje své tempo. Ke střelám se ovšem skoro vůbec nedostal.

52:02
    Marek Hrivík sice dokázal udržet puk v útočném pásmu, jenže ihned poté Dahlbeck už vše zvládl a osvobodil domácí.

51:32
    Zakázané uvolnění hostů díky nepřesné přihrávce Stanislava Romanova. CSKA je čím dál tím blíž vítězství.

50:50
    K slušné střele se dostal Alexandr Sjomin, nicméně jeho pokus vyráží brankář Sorokin do rohu mantinelu.

50:00
    Posledních deset minut základní hrací doby.

49:32
    Nezáživné utkání pokračuje. CSKA sbírá sekundy kde se jen dá. Viťaz není schopný zaútočit.

48:50
    Hosté v plném počtu. Viťaz v pohodě ubránil oslabení, protože domácí ji totálně sabotovali a pouze drželi své vedení.

47:10
    CSKA se nikam nežene a drží puk ve svém útočném pásmu. Hostům pomalu ale jist ubíhá drahocenný čas.

46:50
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jevgenij Katičev – 2 min. + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Michail Jepišin – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Pavel Karnauchov – 2 min., hrubost).

45:23
    CSKA si hlídá své vedení hlavně neustálému držení puku na svých holích. Čechov začíná být hodně frustrovaný.

44:54
    Blíží se první čtvrtina poslední periody a Viťaz nám nic světoborného neukázal. Těsný výsledek domácích trvá.

43:42
    Zakázané uvolnění domácích po mizerné rozehrávce Romanova.

42:36
    CSKA kombinuje ve svém útočném pásmu, jenže pouze u mantinelů. Na druhou stranu jim to ale zatím vyhovuje.

41:27
    Domácí v plném počtu. CSKA má sice hodně vyloučených, jenže i tak drží své jednobrankové vedení.

40:57
    Viťaz opět hraje přesilovou hru nepřesvědčivě. CSKA se lehce brání jalovým nájezdům Čechova.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující Miro Aaltonen.

40:01

Sledovali jsme druhou třetinu mezi CSKA a Viťazem, který končí výhrou hostů 0:1. Celkově ovšem vedou domácí hráči 2:1 a jsou jeden krok blíž k dalším dvěma bodům. Za hosty snížil v přesilové hře chorvatský snajpr Rendulič. Asistenci si připsal i český bek Vojta Mozík. Uvidíme, co nám přinese poslední perioda.

Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:27
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., vysoká hůl).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:42
    Alexej Marčenko nahozením hledal spoluhráče na teč. Nikdo ovšem netečoval a Saprykin má lehký zákrok.

38:19
    Blíží se nám Konec druhé třetiny a nic zajímavého se neděje. Zkrátka další průměrné utkání v KHL.

37:11
    A další zákrok hostujícího gólmana díky střele Světlakova od mantinelu.

36:57
    Igor Saprykin předvedl svůj třináctý úspěšný zákrok a pomalu vylepšuje své dnešní statistiky na 89%.

36:39
    Čechov nadále drží své obranné pásmo. Jejich taktika je zřejmá. Hrát dobře do obrany a z rychlého brejku srovnat s mistrem krok.

35:55
    Greg Scott nebezpečně najel do útočného pásma, jenže podklouzl a nadějná situace je rozmetena.

35:11
    Domácím hráčům se stále nedaří konstruktivně vstoupit do útočné třetiny hřiště.

34:44
    Viťaz dobře napadá již v obranném pásmu CSKA, které vyhazuje puk pouze do středního pásma.

33:33
    Maxim Mamin zahrál rukou, hlavní rozhodčí Belov píská. Následuje další komerční pauza.

32:44
    Domácí v plném počtu. CSKA ubránilo dvě oslabení v pěti minutách a díky téhle psychické pomoci by měli být na koni.

32:15
    Mat Robinson suverénně vyhodil puk na Saprykina a Čechov bude muset začít útok opět od začátku.

31:45
    Viťaz má velkou šanci na vyrovnání, jenže druhá přesilová hra v krátkém sledu vůbec nenese ovoce.

30:44
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. – příliš mnoho hráčů).

30:30
    Domácí v plném počtu. Domácí tentokrát přesilovku ubránili. Ryhle se ženou do útoku, protože jednobrankové vedení jim nestačí.

30:00
    Polovina zápasu je za námi a domácí stále vedou, jenže už jen o jednu branku po dobré práci Renduliče.

29:49
    Domácí obránci opět skvělí a prudkým výhozem Klase Dahlbecka jde celá čtyřka střídat.

29:09
    Viťazu se úvod část přesilové hry vůbec nedaří. CSKA lehce vyhazuje.

28:30
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Alexandr Romanov – 2 min., naražení zezadu).

27:02
    Nepovedená střela Krila Kaprizova skončila v ochranné síti. Ránu nikdo netečoval a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

26:39
    Do velice zajímavé šance se dostal Brona Rendulič, jenže tentokrát se tento chorvatský útočník se starty v NHL neprosadil.

26:23
    Zde byli dlouhé sekundy uvězněni. CSKA si ovšem nevytvořilo žádnou střeleckou příležitost.

25:53
    Domácí hráči si uvědomili, že takhle hrát nejde a najednou drží Viťaz v jejich obranném pásmu.

24:17
    Nikolaj Stasenko dobře napadal u brány CSKA a získal puk. Domácí se musí rychle vzpamatovat.

23:36
    K nebezpečné střele se dostal domácí Alexandr Romanov, jenže jeho pokus blokuje Katičev.

22:22
    Viťaz vstoupil lépe do druhé třetiny. Uvidíme, jak na to zareaguje domácí armádní tým.

21:55
    Borna Rendulić hraje ve velké formě. V pátek sám porazil Slovan a dnes opět úřaduje.
    21:34 Borna RENDULIĆ - 2:1

21:34
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Autorem branky je BORNA RENDULIĆ, který povedenou střelou snižuje na 2:1 a využívá tak první přesilovou hru v tomto utkání. Asistence: Vojtěch Mozík a Alexandr Sjomin.

20:24
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Linden Vey – 2 min., podrážení).

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Linden Vey.

20:01

Sledovali jsme první třetinu mezi CSKA a Viťazem, který končí výhrou domácích 2:0. Jako první se v 8.minutě prosadil Ukulova v 20.minutě se prosadil Scott po dobré práci Hansena a Veye. Domácí potvrzují roli jasného favorita. Uvidíme, co nám přinese perioda druhá.

Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:21 Greg SCOTT - 2:0

19:21
    Autorem branky je GREG SCOTT, který dostal přihrávku do slotu od Veye. Scott vypálil ihned z první a překonal bezmocného Saprykina. Asistence: Linden Vey a Jannik Hansen.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:36
    Po čtyřech minutách hry se přerušilo, protože rána Nikulina končí v ochranné síti díky bloku Dahlbecka.

17:42
    Hluchá probíhající osmnáctá minuta je skoro za námi. Domácí mistři stále drží jednobrankové vedení.

16:35
    Opět se hraje na obou stranách hřiště, jenže střel je pramálo. A ještě méně zajímavých věcí

15:28
    Domácí v plném počtu. CSKA ubránilo své první oslabení na jedničku s hvězdičkou.

14:46
    Domácí hráči opět vyhodili puk do bezpečí a tohle pro ně vypadá velice nadějně.

14:16
    Viťazu se první přesilová hra vůbec nedaří. Uvidíme, s čím vyrukují v druhé polovině.

13:28
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Linden Vey – 2 min., hákování).

13:04
    Arťom Švec-Rogovoj pouze nahodil puk na Sorokina, protože všichni jeho spoluhráči prchají na střídačku.

12:34
    CSKA se dvakrát za sebou nemohlo dostat do útoku, protože Viťaz velice dobře brání střední pásmo.

12:03
    Maxim Šalunov nebezpečně zakončil a Igor Saprykin pro jistotu přerušuje dlouhou hru bez přerušení. Následuje první komerční pauza v utkání.

11:57
    Stále se sice hraje nahoru dolů, jenže nic zásadního se neděje.

11:14
    Již tři a půl minuty se hraje bez přerušení a najednou je hokej pohlednější než na začátku utkání.

10:20
    Alexej Makejev dobře bruslil a celkem jednoduše odebral kotouč domácímu Hansenovi. Moskva to bude muset zkusit znova od svého brankáře.

09:35
    CSKA se osvobozuje chytrým vyhozením puku do středního pásma. Viťaz má dobré dvě střídání.

08:11
    Viťaz se vrhá do útoku. Uvidíme, zda dokážou vyrovnat ještě v první třetině.
    07:48 Konstantin OKULOV - 1:0

07:48
    Autorem branky je KONSTANTIN OKULOV, který získal puk po nepovedeném útoku Renduliče a pohotovou střelou z levého kruhu posílá puk do levé šibenice. Pro ruského mladíka jedenáctý gól v sezóně.

07:30
    Hosté v plném počtu. Čechov ubránil své první oslabení v tomto utkání.

06:53
    Nikolaj Stasenko pohotově odpravil puk k Sorokinovi. Oba celky střídají.

06:23
    CSKA v první minutě přesilové hry sice kombinovala ve svém útočném pásmu, jenže se nedokázali dostat ke střeleckému zakončení.

05:30
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Borna Rendulić – 2 min., podrážení).

04:53
    Hra je hodně rozkouskovaná častými nepřesnostmi v podobě ofsajdů či zakázaných uvolnění.

04:42
    Nově příchozí Maxim Mamin je zatím hodně vidět. Je bruslivý, technický, dnes se bude chtít určitě předvést.

03:21
    Mladý olympijský vítěz Kirill Kaprizov neodkázal střelou zápěstím překonat Saprykina, který na začátku utkání drží svůj tým.

02:33
    Nepřesný pas Mira Aaltonena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:55
    Viťaz se poprvé dostal do útoku, jenže zde moc dlouho nepobyli. CSKA je zatím mnohem lepší.

01:20
    Moskevského obra posílil hráč, který letošní sezónu začal ve Floridě. Jmenuje se Maxim Mamin a vrací se tam, kde začal kariéru.

00:41
    První šarvátka proběhla již v úvodní minutě, kdy se pošťuchoval Okulov s Golovkovem. Rozhodčí nebude vylučovat, pouze se bude vhazovat ve středním pásmu.

00:12
    Mat Robinson dobře střílel od modré, nicméně jeho pokus bezpečně chytá Saprykin. Vhazovat se bude po jeho pravici.

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrál domácí Linden Vey. CSKA obléklo červené dresy, Viťaz bílé.

00:01

CSKA Moskva: I. Sorokin (Korepanov (A)) – M. Robinson, Dahlbeck, Marčenko, Romanov, Naumenkov (A), Pašnin, Čmychov – Hansen, Vey, Scott (C) – Okulov, Šalunov, Kaprizov – Tolčinskij, Al. Popov, P. Karnauchov – Světlakov, Rtiščev, Antipov.

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Samonov) – Stasenko, Jepišin, Mozík, Katičev, Šinkevič, Golovkov, S. Romanov – Rendulić, A. Nikulin, Makejev – A. Sjomin (A), M. Aaltonen (A), Hrivík – Stoljarov, Švec-Rogovoj, Kokarev (C) – A. Ševčenko, Mojsejev, Vyglazov.

Rozhodčí: Alexej Belov, Viktor Gašilov- Alexander Zakharenkov, Ivan Sazonov.

08.12.16 CSKA Moskva-Viťaz 5 : 2

HC Viťaz Moskevská oblast se nachází na osmém místě Západní konference. Na svém kontě mají za 31 utkání 28 bodů za jedenáct výher, dvě výhry v prodloužení a dvě prohry v prodloužení. Skóre mají záporné 73:87. Z posledních pěti utkání získali 5 bodů za dvě výhry a prohru v prodloužení. Nejproduktivnějším hráčem je s 26 body za čtrnáct branek a dvanáct asistencí finský útočník Aaltonen.

CSKA Moskva se momentálně nahází na prvním místě Západní konference. Na svém kontě mají za 31 utkání 54 bodů za 21 výher a šest výher v prodloužení. Skóre mají kladné 96:33. Z posledních pěti utkání získali plný počet deseti bodů. Nejproduktivnějším hráčem je s 30 body za deset branek a dvacet asistencí Grigorenko.

Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním utkání se střetne domácí CSKA Moskva, které vyzve Viťaz Čechov. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Ondřej Klos

Branky a nahrávky: 8. Okulov, 20. Scott (Vey, Hansen), 60. Vey (I. Sorokin) – 22. Rendulić (Mozík, A. Sjomin)

CSKA Moskva: I. Sorokin (Korepanov (A)) – M. Robinson, Dahlbeck, Marčenko, Romanov, Naumenkov (A), Pašnin, Čmychov – Hansen, Vey, Scott (C) – Okulov, Šalunov, Kaprizov – Tolčinskij, Al. Popov, Mamin – P. Karnauchov, Světlakov, Rtiščev – Antipov.

Rozhodčí: Alexej Belov, Viktor Gašilov- Alexander Zakharenkov, Ivan Sazonov