Toronto – Boston 4:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 1:4 (kon.) | NY Rangers – Ottawa 4:2 (kon.)
Florida – New Jersey 4:3 (po pr.) | Detroit – Columbus 5:7 (kon.)
Detroit Red Wings
5:7 (0:3, 3:2, 2:2)
Columbus Blue Jackets
Úterý 27.11.2018, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji krásný zbytek noci. (04:20:53)

3. Dylan Larkin (DET) 0+1

Detroit v samém závěru ještě vstřelil kontaktní gól, ale naděje na vyrovnání vzápětí sebral trefou do prázdné branky Jones.

Je za námi hodně divoký zápas, ve kterém Columbus vedl od osmé minuty a o vítězství se nakonec po divoké přestřelce obrat nenechal. Ve druhé třetině vedli hosté už 5:1, ale Detroit se rozhodně nevzdal a na začátku poslední dvacetiminutovky dokonce snížil na 4:5.

Zápas poté trochu ovlivnila kontroverzní situace z 44. minuty, kdy rozhodčí napřed neuznali gól Columbusu, následně ho uznali a posléze ještě šli kontrolovat video. Zatímco všichni řešili, že puk nepřešel brankovou čáru, rozhodčí zkoumali úplně jinou situaci a to následnou dorážku Duboise, která však byla na hraně a vše nasvědčovalo tomu, že přišla až po přerušení hry. Jenže opak byl pravdou a rozhodčí zkoumali nedovolené bránění brankáři, k němuž nedošlo. A gól na 6:4 uznali.

59:40
    Hosté dostali puk ze svého pásma.

59:10
    Bernier už zůstává v brance, Detroit další hru bez brankáře už neabsolvuje.
    58:29 Seth JONES - 5:7

58:29
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté po vyhraném vhazování vsítili nejspíš rozhodující gól! SETH JONES poslal puk z vlastního pásma do prázdné klece Detroitu. Asistence: Pierre-Luc Dubois.

Detroit právě vstřelil branku!
    O zápletku je postaráno! ANTHONY MANTHA po průniku do útočného pásma sjel do pravého kruhu a střelou pod vyrážečku vsítil kontaktní gól! Asistence: Trevor Daley, Dennis Cholowski.

57:35
    Kotouč je za brankou domácích, ti se musí znovu vrhnout do útoku.

57:05
    Detroit odvolal brankáře!

56:33
    Bertuzzi zachytil přihrávku soupeře, z nečekané šance v útočném pásmu ale nic nevytěžil.

56:05
    Další odvrácený útok ze strany Blue Jackets.

55:30
    Čas hodně rychle plyne. Columbus se spokojil s odvracením útoků.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 21. Nyquist (DeKeyser, Mantha), 29. Green, 38. Cholowski (Nielsen, Vanek), 41. Mantha (D. Larkin, Nielsen), 58. Mantha (Daley, Cholowski) – 8. Dubois (Panarin, Atkinson), 10. J. Anderson (Jenner), 17. Panarin (Werenski, J. Anderson), 26. Nutivaara (R. Murray, Hännikäinen), 27. Jenner (R. Murray, N. Foligno), 44. Dubois (D. Savard, Panarin), 59. S. Jones (Dubois)

Detroit Red Wings: Howard (21. J. Bernier) – Green, Daley, Cholowski, Kronwall (A), Jensen, DeKeyser – Mantha, D. Larkin (A), Abdelkader (A) – Athanasiou, Nielsen, Nyquist – Rasmussen, Glendening, Bertuzzi – Vanek, J. de La Rose, Frk.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones (A), Werenski, Nutivaara, R. Murray, D. Savard, Harrington – Atkinson, Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Duclair, Wennberg, Dubinsky – Hännikäinen, Riley Nash, Sedlák.

Rozhodčí: Lambert, Watson – Driscoll, Murray

Diváci: 17510