AEK Atény – Ajax 0:2 (kon.) | CSKA Moskva – Plzeň 1:2 (kon.) | AS Řím – Real Madrid 0:2 (kon.)
Bayern – Benfica 5:1 (kon.) | Hoffenheim – Šachtar 2:3 (kon.) | Juventus – Valencia 1:0 (kon.)
Lyon – Manchester City 2:2 (kon.) | Manchester Utd. – Young Boys 1:0 (kon.)
CSKA Moskva
1:2 (1:0)
FC Viktoria Plzeň
Úterý 27.11.2018, 18:55 • VEB Arena, Moskva • Liga mistrů • Skupina G

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Liga mistrů má na programu další skupinové zápasy a my budeme sledovat hodně důležitý duel, tedy hodně důležitý pro plzeňskou Viktorii, která se představí na hřišti CSKA Moskva. Favoritem je ruský celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

CSKA MOSKVA

Ruský celek dnes musí vyhrát, tedy pokud chce postoupit do další fáze Ligy mistrů, ale i v případě vítězství by to byla ještě pořádná šichta. Moskevský celek má totiž zatím 4 body a na druhý Real ztrácí pět bodů. Pokud ale dnes CSKA vyhraje, tak si zajistí třetí pozici a tím tedy i postup do jarní části Evropské ligy. CSKA je doma velmi silné, což poznal třeba slavný Real Madrid, který v Rusku prohrál 0:1 a Plzeň tedy nečeká vůbec, ale vůbec nic lehkého.

Odehrané zápasy:
    CSKA – AS 1:2
    AS – CSKA 3:0
    CSKA – Real 1:0
    Plzeň – CSKA 2:2

FC VIKTORIA PLZEŇ

Český celek zatím ve skupině získal pouze jeden bod, a to za domácí remízu právě s dnešním soupeřem. Jinak Plzeň neuhrála nic, navíc ve čtyřech zápasech inkasovala 14 branek. Na dnešního soupeře Plzeň ztrácí 3 body, takže dnes potřebuje vyhrát, jinak se s jarní částí Evropské ligy může pomalu rozloučit. Hostující celek se dnes musí obejít bez zraněného Daniela Koláře a samozřejmě také Michela Krmenčíka, což je velká ztráta, ale uvidíme, jak si Plzeň povede, protože už v domácím utkání ukázala, že s CSKA může hrát vyrovnanou partii.

Plzeň – Real 0:5
    Real – Plzeň 2:1
    AS – Plzeň 5:0

První vzájemný zápas

Úvodní zápas, který se hrál v Plzni, skončil remízou 2:2. Plzeň tehdy odehrála skvělý první poločas, ve kterém se dvakrát trefil Michael Krmenčík a Plzeň vedla 2:0. Ve druhém poločase ale nejdříve snížil Chalov a v 95. minutě z penalty vyrovnal Vlasič. Také dnes to tedy slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.
    Fotbalisté Plzně už mají za sebou první trénink v Moskvě, kde panuje mrazivé počasí.

Klíčové utkání mezi CSKA a Plzní začíná už v 18:55 hodin a my budeme samozřejmě u toho, tak si nenechte zápas ujít, protože si myslím, že se máme na co těšit.

CSKA Moskva: Akinfejev (C) – Nababkin, Becao, N. Černov – Mário Fernandes, Vlašić, Bistrović, Ščennikov – Sigurdsson, Čalov, Obljakov.
    Náhradníci: Pomazun – Jefremov, Nišimura, Kučajev, Bijol, Gorďušenko, Žamaletdinov.

FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – Řezník, Hejda, R. Hubník (C), Limberský – Hrošovský, Procházka – M. Petržela, Al. Čermák, J. Kovařík – Chorý.
    Náhradníci: Kozáčik – Bucha, Hořava, J. Kopic, Pernica, M. Havel, Jakub Řezníček.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Rozcvička plzeňského celku před utkáním. Počasí je hodně mrazivé, dokonce sněží a podmínky jsou tedy velmi náročné.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Na programu je znělka Ligy mistrů a poté duel začne.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.

1
    Moskevský celek se vydal dopředu, ale z první akce nic nebylo. Plzeň to zkusila po pravé straně, ale ani z této akce nic nebylo.

2
    Arnór Sigurdsson byl faulován a na polovině českého celku a na tahu je tedy CSKA.

3
    Po rychlé kombinaci to z hranice velkého vápna vyzkoušel domácí Kristijan Bistrović, ale jeho přízemnímu pokusu scházela přesnost a Aleš Hruška zasahovat nemusel.

5
    Domácí jsou zatím aktivnější a hlavně mají skvělý pohyb po hřišti. Hosté s tím mají poměrně velké problémy.

6
    Nyní byl faulován Aleš Čermák, který se srazil z protihráčem a rozhodčí hru samozřejmě přerušil, bude se ošetřovat.

7
    Oba hráči jsou na nohou a duel může pokračovat.

8
    Plzeň nyní skvěle napadala domácí rozehrávku, ale nakonec z toho byl útočný faul a u míče jsou tedy domácí.

9
    Milan Petržela fauloval domácího hráče, penalta pro CSKA!
    9. Penaltový zákrok

10
    CSKA právě vstřelilo branku!
    K míči se postavil NIKOLA VLAŠIĆ, který poslal míč přesně do pravé části branky a Aleš Hruška byl bez šance, takže moskevský celek jde do vedení 1:0!
    10. Nikola VLAŠIĆ - 1:0

12
    Plzeňský celek se hned vydal dopředu, ale ani z této akce nic nebylo. Hostům se zatím v úvodu utkání příliš nedaří.

13
    Ivan Obljakov fauloval na své polovině a za ostrý zákrok vyfasoval žlutou kartu.

14
    A útočnou akci Plzně zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

15
    Po řadě nepřesných přihrávek jsou znovu u míče domácí hráči, kteří kombinují na polovině soupeře a snaží se znovu něco vymyslet.

16
    Po centru se na zadní tyči zjevil Fjodor Čalov, ale jeho hlavička přesná nebyla a míč skončil nad plzeňskou brankou, takže rozehrávat bude Aleš Hruška.

18
    A další útočná akce Plzně skončila znovu ofsajdem. Směrem dopředu to zatím ze strany českého celku určitě není to pravé ořechové a najevo to dává u postranní lajny také Pavel Vrba, který se hodně zlobí na své svěřence.

19
    Po další akci už ale Aleš Hruška práci měl! Z otočky to vyzkoušel Ivan Obljakov, ale s jeho dobrým pokusem si český brankář dokázal poradit, rohový kop pro CSKA.
    19. Obljakov pozorného Hrušku nepřekonal.

20
    Z rohového kopu ale nic nebylo a stav se tedy nemění, takže moskevský celek stále vede o jednu branku. Nutno ale dodat, že na trávníku stále dominuje.

21
    Domácí se znovu málem prokombinovali do šance, ale na poslední chvíli zasáhl Hubník, který zastavil přihrávku do vápna.

22
    Výborně se nyní na hranici velkého vápna uvolnil Nikola Vlašić, který to vzal celé na sebe, ale po jeho ráně skončil míč nad břevnem branky, kterou střeží Aleš Hruška.
    22. Vlašič pálil ze slibné pozice nad branku.

24
    Fjodor Čalov fauloval v souboji Hubníka a za svůj zákrok viděl žlutou kartu.

25
    Kapitán Roman Hubník je stále ošetřován, ale vypadá to, že bude v pořádku a v duelu bude pokračovat.

26
    Hostující hráči se vydali dopředu a byl z toho centr do vápna, ale pro míč si výborně došel velezkušený Igor Akinfejev, který tak hodně pomohl svým zadákům.

28
    Krásná akce domácího gólu, která ovšem brankou neskončila! Po nádherné kombinaci byl sám ve vápně Georgij Ščennikov, ale ten nakonec branku minul!
    28. Ščennikov druhou branku nepřidal.

30
    Ani tentokrát to plzeňskému celku směrem dopředu nevyšlo. Zatím je to ze strany Viktorie velké trápení a stále platí to, že CSKA na trávníku dominuje a je jasně lepším týmem.

31
    Po další přihrávce do vápna míč znovu sebral pozorný Igor Akinfejev, který zatím čte hru na jedničku a svým zadákům hodně pomáhá.

32
    Jan Kovařík byl faulován a je z toho zajímavá standardní situace pro Viktorii, téměř z hranice velkého vápna.

33
    K míči se postavil Roman Procházka, který sice branku trefil, ale s tímto pokusem neměl Igor Akinfejev velké problémy a míč vyrazil na rohový kop!
    33. Procházka Akinfejeva překonat nedokázal.

35
    Plzeň zahrávala v krátké době tři rohy, ale vyrovnávací branky se nedočkala. Nyní už jsou na tahu domácí, kteří nikam nepospíchají a zatím jen kombinují na své polovině.

36
    Roman Hubník zastavil akci CSKA a za svůj zákrok také uviděl žlutou kartu.

37
    Následně se hosté tlačili dopředu, ale tentokrát jejich snažení zastavil útočný faul. Plzni se zatím nedaří.

38
    Rohový kop pro CSKA.

39
    Ze svého druhého rohu ale domácí nic nevytěžili a vypadá to, že v prvním poločase se už další branky nedočkáme.

41
    Domácí stále diktují tempo hry. Hráči CSKA mají výborný pohyb, jsou u každého míče první a také proto se dostávají do šancí.

42
    Fjodor Čalov zůstal po tvrdém souboji ležet na trávníku, ale rozhodčí faul neodpískal.

43
    Řezník vnikl do vápna a byl faulován, penalta pro Viktorii Plzeň!
    43. Penaltový zákrok

44
    K míči se postavil Roman Procházka, ale s jeho přízemním pokusem si fantastický Igor Akinfejev poradil a CSKA tedy i nadále vede o jednu branku!
    44. Penalta

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal dvě minutky.

45+2
    Hosté ještě zahrávali rohový kop, ale domácí to zvládli, ubránili se a v prvním poločase se už nic nestane.

45+2

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi. Byl zajímavý a rozhodně jsme se tedy nenudili. Aktivnějším týmem byl ten domácí, který se také na začátku utkání dostal do vedení, když penaltu proměnil agilní Nikola Vlašić. Poté měli domácí i další šance, ale druhou branku nepřidali. Plzeň mohla vyrovnat v závěru poločasu, ale Roman Procházka pokutový kop neproměnil. Nutno dodat, že CSKA je lepším týmem a zatím vede zcela zaslouženě.
    Plzeň toho moc v prvním poločase nepředvedla a na hřišti CSKA prohrává o jednu branku.

Druhý poločas začne přibližně v 19:58 hodin.

46

46
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Georgij Ščennikov, přichází Dmitrij Jefremov.

46
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází David Limberský, přichází Jan Kopic.

48
    Oba celky se už ve druhém poločase vydaly dopředu, ale z těchto akcí nic nebylo.

50
    Ve druhém poločase je to zatím velkým boj a k vidění už bylo několik faulů. Je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a také hodně vyhecované.

51
    Po dlouhém nákopu se k míči dostával Patrik Hrošovský, ale nakonec se k němu nedostal a ani z této akce tedy nic nebylo.

53
    A další snažení českého týmu zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

55
    Na trávníku se nyní nic zajímavého neděje. Hraje se hlavně uprostřed hrací plochy a k vidění je pouze mnoho nepřesných přihrávek.

56
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je to 1:1! V prvním poločase neproměnil ROMAN PROCHÁZKA pokutový kop, ale nyní vše napravil. Hostující záložník si naběhl na zpětnou přihrávku a s velkou dávkou štěstí uklidil míč za Akinfejeva!
    56. Roman PROCHÁZKA - 1:1

58
    Plzeň je po vyrovnávací branky při chuti a znovu se tlačí dopředu, tak uvidíme, co český celek vymyslí. Jen připomínám, že Plzeň potřebuje v tomto utkání naplno bodovat.

59
    Ke střele se dostal domácí Nikola Vlašić, ale tento pokus přesný nebyl.

60
    Žlutou kartu dostává Patrik Hrošovský (FC Viktoria Plzeň).

61
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek. CSKA hraje s Plzní 1:1 a je tak jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se tak na co těšit.

62
    Plzeňský celek zahrával rohový kop, ale branku neohrozil a na tahu je CSKA.

63
    Po střele z dálky musel zasahovat Aleš Hruška, ale s tímto slabým projektilem si v pohodě poradil a stav utkání se nemění.

65
    Nyní je to nahoru dolů a myslím si, že tato fáze utkání musí diváky bavit. K vidění je mnoho střel, ale žádná se zatím neujala.

66
    Aktivní Nikola Vlašić to zkoušel z rohu velkého vápna, ale s jeho technickým pokusem si pozorný Hruška poradil!

68

69
    Z rohu ale nic nebylo. Domácí však zůstali u míče a pokračovali ve svém snažení, které ale skončilo nepřesnou střelou.

70
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Milan Havel.

72
    V posledních minutách je CSKA znovu lepším týmem, stále se tlačí dopředu a evidentně chce vstřelit vítěznou branku.

72
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Ivan Obljakov, přichází Konstantin Kučajev.

73
    A tutovka domácích opravdu přišla! Po kombinaci byl sám před Hruškou Arnór Sigurdsson, ale z dobré pozice českého brankáře nepropálil a stále je to tedy 1:1!
    73. Sigurdsson v tutové šanci selhal.

75
    A znovu zakončoval hodně aktivní Arnór Sigurdsson, ale jeho střela z dálky nebyla tak nebezpečná a Hruška si i tentokrát poradil a míč vyrazil.

77
    Po delší době se dopředu vydala také Plzeň, ale z dlouhé kombinace nic nebylo a u míče už jsou znovu domácí.

78
    Ale nakonec hosté míč získali a do zakončení z dobrých dvaceti metrů se dostal Radim Řezník, ale s jeho přízemním pokusem si Akinfejev v pohodě poradil.

80
    Je před námi posledních zhruba deset minutek a vzhledem k tomu, že je to stále 1:1, tak bude konec utkání velmi zajímavý.

80
    Střídání v týmu CSKA Moskva: ze hřiště odchází Fjodor Čalov, přichází Timur Žamaletdinov.

81
    Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Chorý, přichází Jakub Řezníček.

82
    Český celek otáčí tento zápasu, jde do vedení 2:1 a udělal tak velký krok k postupu do jarní části Evropské ligy! Po rohovém kopu se do zakončení dostal LUKÁŠ HEJDA, který hlavou poslal míč za Akinfejeva!
    82. Lukáš HEJDA - 1:2

84
    A nyní je na tahu CSKA. Plzeňský celek se zatáhl a vypadá to, že už bude pouze bránit.

85

86
    Český celek se ubránil a s rozehrávkou nyní vůbec nepospíchá. Domácí už nehrají s takovou lehkostí a je na nich vidět velká nervozita.

88
    Domácí už jsou znovu u míče a tlačí se dopředu, ale zatím kombinují daleko od branky, kterou střeží Hruška.

89
    Ale ani z této akce nic nebylo a rozehrávat tak bude Hruška, který samozřejmě vůbec, ale vůbec nepospíchá.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

90+2
    Z dálky to vyzkoušel Kristijan Bistrović, ale s tímto slabým pokusem neměl Hruška vůbec žádné problémy.

90+2
    Žlutou kartu dostává Jan Kopic (FC Viktoria Plzeň).

90+3
    Domácí hráč se dostal do vápna, šel do souboje s Hruškou, který tam byl první a míč sebral! Domácí po střetu chtěli penaltu, ale ta se nekoná!

90+4

Je dobojováno! Viktoria Plzeň důležité utkání zvládla a na hřišti CSKA nakonec vyhrála 2:1, a to i přesto, že v poločase o jednu branku prohrávala. Ve druhém dějství ale dokonala obrat a ve skupině se dostala na třetí místo, které zaručuje účast v jarní části Evropské ligy!

Třetí místo bude Plzeň hájit v posledním utkání Ligy mistrů, kdy doma hostí AS Řím. CSKA hraje v posledním utkání na hřišti Realu Madrid. Karty jsou rozdány jasně. Moskevský celek nesmí v posledním utkání získat více bodů, jak Plzeň, jinak půjde na třetí místo ve skupině. Pokud tedy CSKA na Realu prohraje, je to hotové a Plzeň obsadí třetí místo.

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 6:4. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 14:15.
    Plzeň to zvládla a v Moskvě vyhrála 2:1. Dostala se na třetí místo ve skupině a má blízko Evropskou ligu!

To je z mé strany vše. Přeji hezký večer a někdy na počtenou! (20:53:49)