Buffalo – San Jose 3:2 (po pr.) | Philadelphia – Ottawa 3:4 (kon.) | Tampa – Anaheim 1:3 (kon.)
Montreal – Carolina 1:2 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (kon.) | Minnesota – Arizona 3:4 (kon.)
Chicago – Vegas 3:8 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Edmonton – Dallas 1:0 (po pr.)
Vancouver – Los Angeles 1:2 (po pr.)
Philadelphia Flyers
3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Ottawa Senators
Středa 28.11.2018, 01:10 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Co nejsrdečněji vítám všechny hokejové nadšence u sledování textového přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, v němž Philadelphia Flyers od 1:00 přivítají Ottawu Senators. Tak si to nenechte ujít!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

PHILADELPHIA FLYERS

V posledních letech Flyers patřili k průměru ligy a ani letošní sezóna nenasvědčuje tomu, že by se na tom mělo něco změnit. Rozdílné názory ve věci směřování klubu o víkendu vedly k tomu, že klubový prezident Paul Holmgren propustil generálního manažera Rona Hextalla. Philadelphia je momentálně ve Východní konferenci na nelichotivé předposlední příčce a v minulém utkání schytala v Torontu debakl 0:6.

OTTAWA SENATORS

Senators mají ještě o bod méně než Philadelphia, momentálně jim tak patří poslední místo ve Východní konferenci. To se ale čekalo, na papíře měla být Ottawa ligovým otloukánkem, a zatím si možná vede mírně nad očekávání. Momentálně ale svěřenci Guye Bouchera procházejí těžkým obdobím, dnes ve Wells Fargo Center se pokusí odvrátit hrozbu páté porážky v řadě.

1. Matt Duchene, 30 bodů (10+20)
    2. Thomas Chabot, 27 bodů (6+21)
    3. Mark Stone, 26 bodů (11+15)

Christián Jaroš, 4 body (1+3)

Philadelphia Flyers: Stolarz (Pickard) – Provorov, Hägg, Gostisbehere, MacDonald, Sanheim, Gudas – Giroux, Couturier, Konecny – Weise, Patrick, Voráček – J. van Riemsdyk, Weal, Simmonds – M. Raffl, Laughton, Goulbourne.

Ottawa Senators: McKenna (C. Anderson) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Jaroš, Harpur – Pyatt, Duchene, Batherson – B. Tkachuk, White, Mark Stone – Dzingel, Z. Smith, B. Ryan – Bødker, Tierney, Pääjärvi.

Rozhodčí: McIsaac, Hanson – Barton, Gibbons.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:27
    Flyers se hned v úvodu utkání usadili v útočném pásmu, byla z toho ale jen nepřesná střela Jakuba Voráčka od modré.

01:06
    Na opačnou stranu se vydal Bobby Ryan, jehož projektil z levého kruhu si ale Anthony Stolarz pohlídal a přerušil hru.

01:47
    V úvodu je hra plná nepřesností na obou stranách, nepovedená rozehrávka Senators teď doletěla až na zakázané uvolnění.

02:34
    Po nahození Harpura se svěřenci Guye Bouchera usadili v útočném pásmu, nahození Colina Whitea do předbrankového prostoru ale nikoho v bílém dresu nenašlo.

03:03
    Brady Tkachuk se dostal ke dvěma střelám v krátkém časovém sledu, v prvním případě si ale Stolarz poradil a v tom druhém hostující forvard puk pořádně netrefil.

03:27
    Radko Gudas dobruslil vlastní nepovedenou rozehrávku a spolu se Simmondsem vybojoval kotouč pro Flyers, ti ale nyní kombinují jen podél mantinelů.

04:23
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Domácí se po nenápadné akci ujímají vedení. Skvěle to udělal Claude Giroux, který podržel kotouč na pravém kruhu a počkal si, než se mu nabídne TRAVIS KONECNY, který následně ranou z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Claude Giroux a Ivan Provorov.
    04:23 Travis KONECNY - 1:0

05:13
    Dale Weise (PHI) a Ben Harpur (OTT) shodili rukavice, po vyrovnané šarvátce oba vyfasovali pětiminutové tresty.

05:51
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Vedení domácího týmu nevydrželo dlouho. Mark Stone nabil na modrou volnému THOMASOVI CHABOTOVI a následná střela nejproduktivnějšího obránce v celé NHL skončila za Stolarzovými zády. Asistence: Mark Stone a Brady Tkachuk.
    05:51 Thomas CHABOT - 1:1

06:46
    Aktivní Chabot to zkoušel znovu, tentokrát si ale Anthony Stolarz poradil a přerušil hru. Následovat bude komerční přestávka.

06:59
    Robert Hägg (PHI) se v souboji s Tkachukem provinil nedovoleným bráněním, Ottawa si zahraje přesilovku.

07:51
    Scott Laughton dostal kotouč až k McKennovi, první polovina této přesilovky ottawským hokejistům příliš nevyšla.

08:28
    Sean Couturier prověřil pozornost Mikea McKenny bekhendovým nahozením z ostrého úhlu, brankář Sens ale odolal.

09:11
    Hägg už je zpět na ledě, Flyers první oslabení snadno ubránili a nyní mohou založit protiakci.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:03
    V polovině první třetiny se hra neustále přelévá ze strany na stranu, oběma týmům vázne rozehrávka.

10:42
    James van Riemsdyk z levého kruhu nahodil puk na McKennu, nikomu v oranžovém dresu se ale nepodařilo černou pryž tečovat.

11:26
    Travis Konecny nabil na modrou Provorovovi, ruský zadák ale promáchl, načež kotouč vyletěl až do obranného pásma Flyers.

11:55
    Hlasatel ve Wells Fargo Center ohlásil komerční přestávku poté, co McKenna raději přerušil hru po střele Patricka z ostrého úhlu.

12:49
    Konecny se sice dostal k dorážce MacDonaldova nahození, Mike McKenna byl ale pozorný a reflexivně zakročil!

13:37
    Jordan Weal (PHI) v útočném pásmu naprosto zbytečně krosčekoval DeMela, Ottawa si tak zahraje další přesilovku.

14:14
    Hostům byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd, Matt Duchene přejel přes modrou čáru příliš pozdě.

14:48
    Stolarz musel po delší době zasahovat, s pokusem Ryana Dzingela z levého kruhu si ale bez potíží poradil a přerušil hru.

15:22
    Sean Couturier se na sklonku Wealova trestu vydal do rychlé protiakce. Jeho strážce Dylan DeMelo sice přišel o hůl, Couturiera ale do zakončení přesto nepustil.

16:09
    Už v plném počtu hrající hokejisté Philadelphie se dostali do útočné třetiny, vzápětí ale o kotouč zase přišli.

16:50
    James van Riemsdyk se pokusil tečovat ránu Ivana Provorova, kotouč ale netrefil podle svých představ.

16:58
    O chviličku později už McKenna musel zasahovat, se střelou Jordana Weala si ale zkušeně poradil a před námi je komerční přestávka.

17:43
    Couturierova zadovka na modrou čáru byla příliš prudká, nikdo v oranžovém dresu na kotouč nedosáhl a domácí musejí vyklidit útočné pásmo.

18:41
    Radko Gudas našel v mezikruží volného van Riemsdyka, jeho střela z otočky ale postrádala razanci a McKenna snadno zakročil.

19:27
    Na konci první periody se Flyers usadili v útočném pásmu, van Riemsdyk a Simmonds se teď ale omylem srazili a Senators mohou vyhodit puk do bezpečí.

19:58
    Jakub Voráček našel v předbrankovém prostoru Nolana Patricka, McKenna se ale bleskurychle přemístil a skvěle zasáhl!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Branky obou týmů dnes hájí gólmani, kteří jsou zvyklí chytat spíše ve farmářské NHL, Anthony Stolarz i Mike McKenna ale za svá záda zatím pustili jediný puk: skóre otevřel v páté minutě domácí Travis Konecny, za Ottawu o minutu a půl později odpověděl Thomas Chabot.

Další třetina začne přibližně ve 2:05.

20:01

20:43
    Ivan Provorov nabral rychlost ve středním pásmu a poté se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, Mike McKenna byl ale pozorný.

21:41
    Wealovi se nepodařilo vyhodit kotouč z pásma, Maxime Lajoie toho ale nedokázal využít, a Senators tak musejí vyklidit soupeřovu třetinu kluziště.

22:34
    Simmondsův pokus z pravé strany byl zblokován, Jordan Weal pálil o pár sekund později z podobné pozice nepřesně.

23:22
    Svěřenci Davea Hakstola si berou ztracené vedení zpět. Domácí měli po faulu na Scotta Laughtona k dispozici výhodu, kterou nakonec přetavil gól ranou z mezikruží JAKUB VORÁČEK! Asistence: Ivan Provorov a Scott Laughton.
    23:22 Jakub VORÁČEK - 2:1

24:09
    Christián Jaroš byl u vyhozeného kotouče jako první, Philadelphii tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

24:50
    Ben Harpur čistým zákrokem srazil k zemi Konecnyho, načež ještě chtěl vyvolat bitku s Couturierem, který se sice nenechal vyprovokovat, rozhodčí ale radši přerušili hru.

25:46
    Brady Tkachuk v předbrankovém prostoru nedosáhl na prudký pas, o pár sekund později navíc kotouč vyletěl ze hřiště, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

26:00
    Domácí jsou zatím ve druhé třetině jasně lepší a nyní jsou za to odměněni třetím gólem. Scott Laughton nabil na modrou RADKO GUDASOVI a český obránce z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Scott Laughton a Oskar Lindblom.
    26:00 Radko GUDAS - 3:1

26:28
    Konecnyho střelu na poslední chvíli zblokoval Jaroš, o pár sekund později se neujala ani střela Andrewa MacDonalda. Tlak Flyers ale stále pokračuje.

27:24
    James van Riemsdyk nahodil puk do předbrankového prostoru, kam si sjížděli Weal i Simmonds, ani jeden z nich ale na kotouč nedosáhl.

28:12
    Radko Gudas je dnes při chuti, s další jedovatou ranou českého obránce si však Mike McKenna poradil.

28:59
    Na konci ojedinělé akce Senators stál Dylan DeMelo, jenž si ale z mezikruží na Anthonyho Stolarze nepřišel.

29:32
    Na opačnou stranu se okamžitě poté vydal Jakub Voráček, který se pokusil vyzvat ke skórování Weiseho, ten ale na prudce letící pas nedosáhl.

30:17
    Robert Hägg to vzal na sebe od modré, jeho rána ale postrádala přesnost a kotouč zaduněl jen o plexisklo.

31:01
    Gudasova rozehrávka byla ztečována mimo hrací plochu, hra je po dlouhé době přerušena a následovat bude komerční pauza.

31:49
    Sanheim a van Riemsdyk se vydali do přečíslení dva na jednoho, první jmenovaný byl ale vytlačen do nevýhodné pozice a nakonec ani nevystřelil.

32:17
    Stolarz si teď na opačné straně kluziště připsal dva jisté zákroky po střelách Ryana a Tkachuka, Flyers už opět míří kupředu.

32:52
    Shayne Gostisbehere vypálil od modré, Mike McKenna měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

33:17
    Claude Giroux ujel po pravém křídle a poté našel v mezikruží volného Konecnyho, který ale těsně přestřelil!

34:09
    Hra byla přerušena ve středním pásmu, následovat bude komerční přestávka.

34:47
    MacDonaldův pokus od modré McKenna vyrazil, načež ottawští hokejisté vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

35:21
    Voráček se sice na pravé straně hřiště zbavil Lajoieho, jeho následná přihrávka na střed ale nikoho v oranžovém dresu nenašla.

36:07
    Sanheimovi se nepodařilo vyhodit kotouč z pásma, o chviličku později už to ale Flyers vyšlo a oba týmy nyní střídají.

36:38
    Wayne Simmonds měl kolem sebe dva volné spoluhráče, přesto ale zvolil střelu, se kterou si McKenna zkušeně poradil.

37:29
    Senators si zahrají přesilovku, James van Riemsdyk (PHI) půjde pykat na dvě minuty za podrážení.

38:03
    Sean Couturier se ve vlastním oslabení vydal kupředu, jeho následná střela z pravé strany ale postrádala gólové parametry.

38:41
    Matt Duchene našel na levém kruhu úplně volného Ryana, jeho ránu z první ale Stolarz bravurně polapil!

39:13
    Giroux vyzval ke skórování Couturiera, ten ale ve stoprocentní pozici ještě volil přihrávku zpět svému kapitánovi! Ottawa teď málem inkasovala ve vlastní přesilové hře.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Prostřední dvacetiminutovka jednoznačně patřila Flyers. Tým z města bratrské lásky si vytvořil spoustu šancí a dvě z nich dokázal využít, o oba góly se navíc postarali čeští legionáři: Jakub Voráček a Radko Gudas. Podaří se Ottawě zdramatizovat zápas? To začneme zjišťovat ve 3:02.

40:01

40:58
    V úvodu třetí třetiny se hra neustále stěhuje ze strany na stranu. Nyní se svou akcí neuspěl Travis Konecny a Sens už zakládají protiútok.

41:54
    Ryan Dzingel se v rozmezí deseti sekund dostal ke dvěma střelám z levého kruhu, s oběma si ale Stolarz poradil.

42:49
    Scott Laughton se zmocnil puku ve středním pásmu a okamžitě se vydal kupředu, svůj únik ale zakončil střelou vysoko nad břevno.

43:25
    Nepovedená rozehrávka Flyers skončila na zakázaném uvolnění, následovat bude buly před Stolarzem.

44:06
    Dale Weise schytal do nohy Gostisbeherovu dělovku a jen s velkými obtížemí se zvedá z ledu, sudí ale nechávají ve hře pokračovat.

44:58
    Aktivní Travis Konecny to zkusil z vrcholu kruhů, jeho pokus ale k McKennovi nedoletěl a na opačnou stranu už se vydává Mark Stone.

45:36
    Pokus Colina Whitea od pravého hrazení byl přizvednut do ochranné sítě, vhazovat se tak bude opět v útočném pásmu Ottawy.

45:57
    Nolan Patrick pronikl do útočné třetiny a poté nabil na vrchol levého kruhu volnému Voráčkovi, jeho rána ale zamířila přímo do McKennovy náruče.

46:29
    Dale Weise a Nolan Patrick se vydali do přečíslení, druhý jmenovaný ho ale zakončil nepříliš povedenou střelou, se kterou si Mike McKenna bez potíží poradil.

47:06
    Další Gudasův projektil od modré zaduněl o McKennův beton, svěřenci Davea Hakstola ale i nadále kombinují v útočném pásmu.

47:52
    Po nepřehledném závaru v ottawském brankovišti to od modré zkusil Michael Raffl, po jeho střele však McKenna dokázal přerušit hru. Následovat bude komerční přestávka.

48:51
    Na obrat to zatím nevypadá, ve třetí třetině vede Philadelphia na střely už 9:1 a svého soupeře nepouští do žádných šancí.

49:48
    Matt Duchene se z otočky pokusil přenést hru na Bobbyho Ryana, k němu ale kotouč ani nedoletěl a Konecny s Häggem už mohou založit protiútok.

50:39
    Travis Konecny se na útočné modré nedostal přes Harpura, v posledních minutách se ani jednomu týmu nedaří založit kloudný útok.

51:11
    Raffl zachytil odražený puk až těsně za modrou čarou, Flyers tak byl odpískán ofsajd. Před námi je komerční pauza.

51:32
    Drama je na světě. Nahození Marka Stonea se od Stolarze odrazilo do tyče, načež kotouč dopadl přímo na beton brankáře Flyers. Ten o tom ale vůbec nevěděl, čehož využil BRADY TKACHUK a doklepl touš do sítě! Asistence: Mark Stone a Colin White.
    51:32 Brady TKACHUK - 3:2

52:28
    Senators chytře vyhodili kotouč tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Radko Gudas tak musí hrát.

53:26
    Senators zničehonic vyrovnávají, něco takového asi po druhé třetině čekal málokdo! I o tento ottawský gól se postaral BRADY TKACHUK, který dokázal tečovat Chabotovo nahození od modré, na což už Stolarz nestihl zareagovat. Asistence: Thomas Chabot a Colin White.
    53:26 Brady TKACHUK - 3:3

54:40
    Po akci Nolana Patricka byla černá pryž přizvednuta do ochranné sítě, před námi je poslední komerční přestávka tohoto utkání.

55:22
    Svěřenci Davea Hakstola se snaží zvrátit vedení zpět na svou stranu, Sens teď pod tlakem vyhodili puk na zakázané uvolnění.

56:05
    Travis Sanheim od modré trefil jen prvního bránícího hráče, načež Ryan a Stone dostali uk do bezpečí.

56:35
    DeMelův jedovatý projektil od modré Anthony Stolarz vyrazil, v akci Senators ale ještě pokračuje Ryan Dzingel.

57:01
    Neuvěřitelné, Boucherova družina přidává další gól a tři minuty před koncem dokonala obrat! MATT DUCHENE si najel na pravý kruh, odkud vypálil a jeho střelu sice zblokoval Gudas, Duchene ale poté baseballovým způsobem odpálil puk do sítě! Bez asistence.
    57:01 Matt DUCHENE - 3:4

57:54
    Jaroš a Smith s rozehrávkou vyčkávají, Ottawa už se pochopitelně nikam nežene.

58:43
    Nolan Patrick byl o puk připraven na útočné modré, načež hosté vyhodili kotouč tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

59:05
    Rozběhla se poslední minuta třetí třetiny a Stolarz je na střídačce!

59:42
    Domácí sice kombinují v útočném pásmu, zoufale jim ale chybí střelba. Ottawa má vítězství na dosah!

Je dobojováno. Senators ukončili čtyřzápasovou sérii porážek, naopak Philadelphia prohrála v šestém z posledních sedmi utkání. Dnešní zápas se přitom vyvíjel úplně jinak – Flyers i díky trefám Voráčka a Gudase vedli po dvou třetinách 3:1 a i na začátku třetí části měli dění na ledě pod kontrolou. Pak se ale dvakrát v rozmezí dvou minut trefil Brady Tkachuk a čtyři minuty nato dokonal obrat Matt Duchene!

3. Claude Giroux (PHI): 0+1

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:43:09)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 5. Konecny (Giroux, Provorov), 24. Voráček (Provorov, Laughton), 26. Gudas (Laughton, Lindblom) – 6. Chabot (Mark Stone, B. Tkachuk), 52. B. Tkachuk (Mark Stone, White), 54. B. Tkachuk (Chabot, White), 58. Duchene

Philadelphia Flyers: Stolarz (Pickard) – Provorov, Hägg, Gostisbehere, MacDonald, Sanheim, Gudas – Giroux, Couturier, Konecny – Weise, Patrick, Voráček – J. van Riemsdyk, Weal, Simmonds – M. Raffl, Laughton, Lindblom.

Rozhodčí: McIsaac, Hanson – Barton, Gibbons