Buffalo – San Jose 3:2 (po pr.) | Philadelphia – Ottawa 3:4 (kon.) | Tampa – Anaheim 1:3 (kon.)
Montreal – Carolina 1:2 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (kon.) | Minnesota – Arizona 3:4 (kon.)
Chicago – Vegas 3:8 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Edmonton – Dallas 1:0 (po pr.)
Vancouver – Los Angeles 1:2 (po pr.)
Chicago Blackhawks
3:8 (0:3, 2:3, 1:2)
Vegas Golden Knights
Středa 28.11.2018, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Golden Knights se po nevydařeném vstupu do letošní sezóny NHL vyhoupli na třetí místo v Pacifické divizi a konečně jsou na pozici, která zajišťuje účast v playoff. Vegas se ve středu v noci představí v Chicagu, kde se bude snažit prodloužit sérii tří vítězství a udržet proti Blackhawks stoprocentní bilanci poté, co je během loňské sezóny porazili ve všech třech střetnutích.

CHICAGO BLACKHAWKS

V dresu Chicaga si dnes odbudou debut útočníci Dylan Strome a Brandan Perlini, kteří přišli o víkendu z Arizony výměnou za Nicka Schmaltze. Blackhawks se pokusí zlepšit obrannou činnost poté, co inkasovali čtyři góly ve třech zápasech po sobě. Uspějí dnes?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Marc-André Fleury bude na ledě Chicaga usilovat o třetí shutout v řadě poté, co během utkání proti Calgary a San Jose dohromady předvedl 62 zákroků a dovedl svůj tým k vítězství. Vegas se v United Center pokusí prodloužit proti Blackhakws sérii tří vítězství.

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith (A), Forsling, E. Gustafsson, Rutta, Manning, Seabrook (A) – Saad, J. Toews (C), Hayden – DeBrincat, Anisimov, P. Kane – Fortin, Kämpf, Kahun – Perlini, D. Strome, Krüger. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland (A), Holden, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Pacioretty, Eakin, Tuch – Carr, Nosek, Carpenter – Carrier, Bellemare (A), Reaves. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Rozhodčí: Peter MacDougall, Brad Watson. Čároví: Darren Gibbs, Derek Nansen.

00:01

00:01
    V United Center bylo utkání zahájeno a Marc-André Fleury vyráží v bráně Vegas vstříc třetímu čistému kontu v řadě.

00:24
    Duncan Keith si z levého kruhu pro vhazování sjel rychle před bránu, jenže bekhendem ji vysoko přestřelil.

01:47
    Marc-André Fleury byl pozorný a střelu Chicaga z pravého kruhu pro vhazování úspěšně vyrazil mimo bránu.

02:10
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Tomáš Nosek na pravém křídle rychle zavezl puk do útočného pásma a krásnou přihrávkou přes šířku ledové plochy našel v levém kruhu pro vhazování najíždějícího DANIELA CARRA, který přesnou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Coreyho Crawforda vzdálenější pravý horní roh! Asistence: Tomáš Nosek a Ryan Carpenter.
    02:10 Daniel CARR - 0:1

03:03
    John Hayden se ocitl v postavení mimo hru a útočná akce domácích Blackhawks byla přerušena.

03:18
    Vegas vystřelilo z levého kruhu pro vhazování a Corey Crawford pokus hostů na přední tyči úspěšně vyrazil.

04:10
    Golden Knights se nepodařilo rozehrát, když jejich dlouhá kolmá přihrávka zamířila na zakázané uvolnění.

05:44
    Dominik Kahun se sice v blízkosti pravé tyče dostal k bekhendové dorážce po nepřesvědčivém zákroku Marca-Andrého Fleuryho a vyrovnal na 1:1, jenže gól Chicaga nebyl uznán kvůli postavení mimo hru a úspěšně Coach Challenge Vegas!

06:17
    Corey Crawford měl plné ruce a nohy práce, v rychlém sledu ale dokázal tři střely Golden Knights zneškodnit.

06:55
    Jednu z šancí měl Ryan Reaves. Nyní hosté vystřelili z vrcholu pravého kruhu a Corey Crawford puk hrudí vyrazil.

07:19
    Hra byla přerušena a v United Center dostává prostor reklamní přestávka. Vegas vede v Chicagu stále 1:0.

07:34
    Vegas se snažil rychle rozehrát, jenže dlouhá kolmá přihrávka hostů zamířila na zakázané uvolnění.

08:08
    Blackhawks na vrcholu pravého kruhu napřáhli k prudké střele a Marc-André Fleury na přední tyči puk vyrazil levým betonem, vzápětí se u pravé tyče dostal k dorážce David Kämpf, jenže brankář Vegas puk vleže zmrazil pod lapačkou!

10:02
    Vegas přežili nebezpečný nájezd z pravé strany, o který se zřejmě postaral Jonathan Toews, a poté vyhodili puk na zakázané uvolnění. Hra byla v United Center přerušena.

11:07
    Chicago vystřelilo z levého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury na přední tyči puk úspěšně vyrazil mimo.

12:14
    Corey Crawford špatně rozehrál zpoza vlastní brány a ALEX TUCH si na pravém křídle najel rychle na odražený puk od hrazení, který výstavní střelou zápěstím z pravého kruhu pro vhazování zápěstím poslal do vzdálenějšího levého horního rohu brány, kde se puk na cestě do sítě odrazil od horní tyče! Bez asistence.
    12:14 Alex TUCH - 0:2

13:23
    Blackhawks u levé tyče po rychlém protiútoku bránu přestřelili a také pokus Vegas z levého kruhu pro vhazování skončil nad bránou, konkrétně v ochranné síti. Reklamní přestávka.

13:55
    Arťom Anisimov na levém křídle nabral rychlost, jenže na přední tyči bránu Golden Knights minul.

14:22
    Z pravého křídla přišlo před bránu Vegas nebezpečné nahození a po zákroku Marca-Andrého Fleuryho mohli Blackhawks dorážet puk na vzdálenější levé tyči do odkryté brány, jenže se jim to záhadným způsobem nepodařilo!

15:43
    Dominik Kahun vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a po zákroku Marc-Andrého Fleuryho na přední tyči následuje krátká reklamní přestávka. Vegas vede 2:0.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

16:14
    CODY EAKIN si najel v mezikruží na krásnou zpětnou bekhendovou přihrávku od Maxe Paciorettyho z levého křídla a po dvou nádherných stahovačkách puk zasunul bekhendem do prázdné sítě! Gólu Vegas ovšem předcházel fantastický zákrok Marca-Andrého Fleuryho, který lapačkou vytáhl střelu Gustava Forslinga mířící z mezikruží do pravého horního rohu. Asistence: Max Pacioretty a Alex Tuch.
    16:14 Cody EAKIN - 0:3

17:20
    Shea Theodore byl vyloučen krátce po gólu na 3:0, když dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:20
    Dominik Kahun v závěru přesilové hry vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a brankář Vegas puk podržel.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Marc-André Fleury předvedl v úvodní části několik skvělých zákroků a drží čisté konto, zatímco vpředu se dokázali prosadit Daniel Carr, Alex Tuch a Cody Eaki. Golden Knights budou vstupovat do druhé třetiny s tříbrankovým vedením. Skóre po první části. Chicago Blackhakws 0 Vegas Golden Knights 3.

Druhá třetina začne přibližně v 3:06.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-9; Zablokované střely: 2-3; Vhazování: 42%-58%; Hity: 4-10; Přesilové hry: 0/1-0/0; Trestné minuty: 0-2.

20:01

20:29
    Chicago právě vstřelilo branku!
    GUSTAV FORSLING před bránou skvěle tečoval nahození Brandona Saada od modré čáry a Chicago vstoupilo do druhé třetiny utkání v domácím United Center pořádně zostra – 1:3! Asistence: Brandon Saad a Jonathan Toews.
    20:29 Gustav FORSLING - 1:3

23:26
    Hra má obrovský spád a Vegas inkasovaný gól krátce po přestávce rozhodně zaskočil. Hosté ale vedou 3:1.

24:06
    Marc-André Fleury sice ležel na zádech poté, co puk holí vyrazil za bránu, Blackhawks se ale po jejím rychlém objetí do zakončení u levé tyče dostat nedokázali.

25:10
    Alex DeBrincat rychle zamíchal na vrcholu levého kruhu s pukem, střelou zápěstím ale bránu Vegas přestřelil.

25:16
    Patrick Kane se ocitl v mezikruží ve slibné šanci, jenže Marc-André Fleury jeho střelu zápěstím levým betonem vyrazil.

25:22
    Patrick Kane byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a Vegas si zahraje první přesilovou hru v zápase.

26:20
    Max Pacioretty se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jenže jeho střela se od horní tyče odrazila do ochranné sítě!

26:27
    WILLIAM KARLSSON na vrcholu levého kruhu napřáhl k nádherné střele zápěstím, která nad lapačkou Coreyho Crawforda zamířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Vegas využilo přesilovou hru a získalo zpět své vedení. Asistence: Shea Theodore a Cody Eakin.
    26:27 William KARLSSON - 1:4

26:59
    Vegas se pokusilo přidat pátý gól střelou z vrcholu levého kruhu, kterou Corey Crawford vyrazil do ochranné sítě, a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.

29:46
    Corey Crawford předvedl u své pravé tyče riskantní rozehrávku, úspěšně ale poslal puk za svou bránu.

30:08
    Corey Crawford si vzápětí připsal snadný zákrok, když zastavil nahození Vegas ze středního pásma a rozehrál.

30:26
    Gustav Forsling se ocitl před bránou ve slibné šanci, jenže Marca-Andrého Fleuryho nepřekonal. Po přerušení hry a zákroku brankáře Vegas následuje reklamní přestávka.

31:16
    Patrick Kane se sice z blízkosti neprosadil, u pravé tyče se ale dostal k bekhendové dorážce DYLAN STROME a během debutu v dresu Chicaga vstřelil svůj první gól v organizaci! Asistence: Patrick Kane a Alex DeBrincat.
    31:16 Dylan STROME - 2:4

32:48
    Vegas vyhrálo vhazování v útočném pásmu a před bránou se dostalo v rychlém sledu ke dvěma střelám, které Corey Crawford vyrazil shodně pravým betonem!

33:16
    DERYK ENGELLAND v pravém kruhu tečoval nahození Ryana Reavese od modré čáry a puk nad lapačkou Coreyho Crawforda zamířil do pravého horního rohu brány! Vegas vede v United Center 5:2. Asistence: Ryan Reaves.
    33:16 Deryk ENGELLAND - 2:5

37:18
    Golden Knights se ocitli u pravé tyče v další slibné šanci, jenže Corey Crawford ucpal veškerý volný prostor a puk za svá záda na přední tyči nepustil.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:55
    SHEA THEODORE na vrchlu levého kruhu zamíchal s pukem a nad pravým ramenem Coreyho Crawforda parádní střelou zápěstím vymetl přední levý horní roh brány! Vegas se střelecky daří a dnes už skórovalo pošesté. Asistence: Deryk Engelland a Tomáš Nosek.
    39:55 Shea THEODORE - 2:6

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Chicago sice vstoupilo do druhé části zostra, když snížil Gustav Forsling. Na jeho gól ovšem odpověděl William Karlsson, zatímco na první gól Dylana Stromea v dresu Chicaga během debutu našel odpověď Deryk Engelland. Pět sekund před druhou přestávkou se navíc ještě prosadil Shea Theodore. Skóre po druhé třetině nádherného utkání v Chicagu zní. Chicago Blackhawks 2 Vegas Golden Knights 6.

Třetí třetina začne přibližně v 4:00.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 20-30; Zablokované střely: 7-5; Vhazování: 44%-56%; Hity: 11-18; Přesilové hry: 0/1-1/1; Trestné min.: 2-2.

40:01

40:01
    Střídání v týmu Chicago Blackhawks: ze hřiště odchází Corey Crawford, přichází Cam Ward.

40:25
    Corey Crawford dnes inkasoval šest gólů a do třetí třetiny místo něj naskočil brankář Cam Ward.

40:53
    Max Pacioretty napřáhl na levém křídle k jedovaté střele bez přípravy, kterou Cam Ward výborně vyrazil.

42:55
    Cam Ward si připsal další úspěšný zákrok, když tentokrát vyrazil střelu Ryana Reavese z pravého kruhu.

43:32
    Reilly Smith se dostal v mezikruží mezi dvěma protihráči ke střele, kterou Cam Ward zastavil pod levým betonem.

44:22
    Nathan MacKinnon se pokusil zkompletovat hattrick, jenže Pekka Rinne jeho pokus z levého kruhu pro vhazování na přední tyči své brány bez problému vyrazil.

44:38
    Gustav Forsling vyhodil puk za obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry.

45:38
    William Karlsson fauloval v útočném pásmu a usedl na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

45:48
    SHEA THEODORE krásnou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu pro vhazování zamířil do pravého horního rohu brány a jeho střela byla tolik prudká, že gól muselo potvrdit video! Asistence: Ryan Carpenter a Nate Schmidt.
    45:48 Shea THEODORE - 2:7

46:25
    Tomáš Nosek na levém křídle vystřelil od modré čáry a po zákroku Cama Warda následuje reklamní přestávka.

46:38
    Gustav Forsling se vrátil z trestné lavice zpět na led a začíná zkrácená přesilová hra domácího Chicaga.

47:38
    William Karlsson je zpět na ledě a hokejisté obou týmů hrají v United Center opět v plném počtu.

48:01
    David Kämpf se ocitl u pravé tyče ve slibné šanci, jenže nakonec minul vzdálenější levou tyč brány!

49:52
    CODY EAKIN vstřelil svůj druhý gól v utkání, když z levého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde se od brusle Duncana Keitha odrazil k pravé tyči brány bezmocného Warda! Asistence: Deryk Engelland a Max Pacioretty.
    49:52 Cody EAKIN - 2:8

51:59
    Vegas tam dnes padá naprosto vše, na co Golden Knights sáhnou, a vede 8:2. Komerční přestávka.

51:59
    Brandon Manning vystřelil puk z obranného pásma přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Chicago dostalo typ toho trestu podruhé v zápase.

53:59
    Vegas už se nikam zbytečně nežene a vyloučený Brandon Manning se vrátil z trestné lavice zpět na led.

54:45
    Patrick Kane se ocitl před bránou ve velké šanci a z blízkosti mířil zápěstím do levého horního rohu brány, jenže Marc-André Fleury předvedl úchvatný semafor, po kterém dostává prostor reklamní přestávka!

55:15
    Dylan Strome předvedl za bránou Hawks skvělý forčeking a po jeho bekhendové přihrávce zpoza ní si najel v mezikruží na puk ERIK GUSTAFSSON, který ho tvrdou střelou bez přípravy napálil nad vyrážečkou Marca-Andrého Fleuryho do levého horního rohu brány! Asistence: Dylan Strome.
    55:15 Erik GUSTAFSSON - 3:8

56:49
    Ryan Reaves si před pár okamžiky sjel před bránu, ani nadvakrát ale Cama Warda překonat nedokázal.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:32
    Ještě jedno vhazování poté, co se Blackhawks na levém křídle ocitli v postavení mimo hru.

Brankář Marc-André Fleury sice třetí čisté konto v řadě neudržel, společně se svými spoluhráči však může slavit v United Center čtvrté vítězství v řadě. Domácí Corey Crawford inkasoval šest gólů ze třiceti střel a místo něj do třetí třetiny nastoupil v bráně Cam Ward, ani on ovšem čisté konto neudržel a Vegas zásluhou dvou gólů od Codyho Eakina a obránce Shey Theodorea dokráčelo k vysokému a snadnému vítězství. Konečný výsledek na góly velmi bohatého utkání v Chicagu zní jasně. Chicago Blackhawks 3 Vegas Golden Knights 8.

Statistiky: Střely na bránu: 24-43; Zablokované střely: 13-5; Vhazování: 43%-57%; Hity: 17-25; Přesilové hry: 0/2-1/3; Trestné minuty: 6-4.

1. Shea Theodore (VGK) 2+1
    2. Cody Eakin (VGK) 2+1
    3. Alex Tuch (VGK) 1+1

Československá stopa v utkání:

David Kämpf (CHI) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:00
    Jan Rutta (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:57
    Tomáš Nosek (VGK) 0+2, 3 střely, čas na ledě 13:31 (05:06:45)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 21. Forsling (Saad, J. Toews), 32. D. Strome (P. Kane, DeBrincat), 56. E. Gustafsson (D. Strome) – 3. Carr (Nosek, Carpenter), 13. Tuch, 17. Eakin (Pacioretty, Tuch), 27. W. Karlsson (Theodore, Eakin), 34. Engelland (Reaves), 40. Theodore (Engelland, Nosek), 46. Theodore (Carpenter, Schmidt), 50. Eakin (Engelland, Pacioretty)

Chicago Blackhawks: Crawford (41. C. Ward) – Keith (A), Forsling, E. Gustafsson, Rutta, Manning, Seabrook (A) – Saad, J. Toews (C), Hayden – DeBrincat, Anisimov, P. Kane – Fortin, Kämpf, Kahun – Perlini, D. Strome, Krüger. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Rozhodčí: Peter MacDougall, Brad Watson. Čároví: Darren Gibbs, Derek Nansen

Diváci: 21460