Buffalo – San Jose 3:2 (po pr.) | Philadelphia – Ottawa 3:4 (kon.) | Tampa – Anaheim 1:3 (kon.)
Montreal – Carolina 1:2 (kon.) | Nashville – Colorado 2:3 (kon.) | Minnesota – Arizona 3:4 (kon.)
Chicago – Vegas 3:8 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Edmonton – Dallas 1:0 (po pr.)
Vancouver – Los Angeles 1:2 (po pr.)
Edmonton Oilers
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Dallas Stars
Středa 28.11.2018, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Edmonton Oilers a Dallas Stars. Zápas se odehraje na stadionu Rogers Place v Edmontonu.

Edmonton je velice ambiciózním týmem, který by rád učinil v letošním play-off co nejvýraznější stopu. Své možnosti předvedli Oilers před dvěma lety, kdy se do play-off dostali, v minulé sezóně ale zase úplně propadli a končili už po základní části. V současném ročníku to zatím taky na velké oslavy není. Edmonton má na kontě po třiadvaceti odehraných zápasech dvaadvacet bodů. Nachází se na dvanáctém místě Západní konference a na šestém místě Pacifické divize. Formu má Edmonton velice špatnou. Z posledních deseti utkání vyhrál jen dvakrát a z posledních pěti má čtyři prohry. Naposledy prohrál na ledě Los Angeles 2:5. Na domácím ledě Oilers odehráli devět utkání, z toho čtyři vyhráli a čtyřikrát vůbec nebodovali. Naposledy podlehli 3:6 doma Vegas.

Dallas má ambice podobné jako Edmonton. Také on se chce probojovat do play-off a tam následně dojít co nejdále. I když se před sezónou možná věřilo na úspěch o něco více Edmontonu, lépe jsou na tom zatím Stars. Ti mají na kontě po čtyřiadvaceti zápasech šestadvacet bodů a patří jim sedmé místo v Západní konferenci a páté místo v Centrální divizi. Formu ovšem ani Dallas nemá nejlepší, z posledních čtyř utkání porazil jen Ottawu, naposledy prohrál na ledě Colorada 2:3. Venku Dallas zatím odehrál dvanáct utkání, ze kterých čtyři vyhrál a sedmkrát odjížděl bez bodů. Poslední tři zápasy venku Stars prohráli.

Vzájemné zápasy

V této sezóně se tyto dva kluby dnes utkají poprvé. V minulé sezóně spolu hrály třikrát a pokaždé vyhrál domácí celek. Jednou Edmonton a dvakrát Dallas. Ten vyhrál poslední vzájemné utkání 5:1. V první třetině se trefili Radulov, Benn a Seguin, ve druhé části pak přidal další branku Janmark a Edmonton střídal brankáře. Ve třetí třetině snížil Draisaitl a konečnou podobu skóre dal domácí Klingberg. Edmonton na domácím ledě Dallas porazil čtyřikrát z posledních pěti utkání.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – A. Larsson (A), Klefbom, K. Russell, Nurse, Garrison, Benning – Chiasson, McDavid (C), Draisaitl – Puljujärvi, Nugent-Hopkins, Caggiula – Kassian, Brodziak, Lucic (A) – P. Russell, Spooner, Khaira.

Dallas Stars: Chudobin (Bow) – Heiskanen, Lindell, R. Polák, Bayreuther, Fedun, Hanley – Radulov (A), Seguin, Ja. Benn (C) – D. Shore, Spezza (A), Hintz – Pitlick, Faksa, Ničuškin – Comeau, Dickinson, Janmark.

Rozhodčí: Joannette, Nicholson – Murphy, Alphonso.

00:01

00:47
    Drake Caggiula se natlačil před branku a ještě dorážel Ryan Nugent-Hopkins. Brankář Chudobin si svou bližší tyč pohlídal.

00:51
    Ještě se kontrolovalo u videa, zda přeci jen náhodou kotouč nepřešel za brankovou čáru, ale nestalo se.

01:14
    Jason Garisson vystřelil zápěstím z levého kruhu, Anton Chudobin předvedl další úspěšný zákrok.

01:51
    Dallas se rozjel dopředu, ale píská se jeho ofsajd.

02:38
    Jujhar Khaira nebezpečné vypálil, jeho střele se ale do cesty postavil Taylor Fedun, takže Anton Chudobin nemusel zasahovat.

04:01
    Jason Dickinson dostal dobrou přihrávku před branku a ihned vystřelil. Mikko Koskinen si připsal prcni zákrok.

05:09
    Kotouč vypadl ze hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:50
    Ryan Spooner vypálil zápěstím z pravého kruhu, Chudobin byl opět na správném místě a kotouč vyrazil.

05:58
    Další pokus Edmontonu z hokejky Klefboma zablokoval Devin Shore.

07:06
    Kris Russell natáhl ke střele z mezikruží, ale nemířil přesně. Minul Chudobinovu branku.

07:53
    Znovu nemusel Chudobin zasahovat. Tentokrát za něj práci odvedl blokující Jason Dickinson. Střílel Ryan Nugent-Hopkins

07:58
    Střela Adama Larssona od modré čáry vzápětí netrefila branku Dallasu.

08:02
    A ani dorážka Nugenta-Hopkinse z blízka přesná nebyla.

08:10
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Alex Chiasson – 2 min., nedovolené bránění).

08:43
    Ke střele se dostal Seguin, ale před brankou byl dobře postavený Klefbom a jeho pokus zablokoval.

09:19
    Tentokrát pálil Jason Spezza a Koskinen už musel zasahovat. Střelu z pravého kruhu dokázal vyrazit.

10:10

10:34
    Kapitán Edmontonu Connor McDavidměl trochu prostoru, tak vystřelil z mezikruží. Chudobin předvedl výborný zákrok.

11:28
    Hra je přerušena vůli zakázanému uvolnění Dallasu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:55
    Miro Heiskanen rychle vystřelil z levé strany, ale trefil jen útočníka Edmontonu Jesseho Puljujärviho.

12:01
    Následuje zakázané uvolnění Oilers.

12:20
    Valerij Ničuškin bekhendem zakončoval z blízka, Koskinen má poprvé v utkání více práce, ale vydržel.

12:38
    Další ránu měl na starosti český obránce Roman Polák. Koskinen kotouč škrtl lapačkou a vyrazil.

13:13
    Edmonton se stále nemůže dostat z obranného pásma, jeho hráči už dlouho nestřídali.

13:29
    Konečně se to domácím povedlo a oba týmy střídají.

13:56
    McDavid to udělal skvěle. Rychlou brzdou se zbavil obránce a pak před brankou našel hokejku Chiassona. Ten však nedokázal z blízka překonat Chudobina.

14:35
    Kassian oslovil najíždějícího Garrisona po levém křídle. Jeho rychlá střela z první Chudobina nezaskočila.

15:25
    Edmontonu nevyšla přihrávka při založení útoku, proto je z toho zakázané uvolnění.

15:45
    Edmonton dostal kotouč z obranného pásma a nyní stihnou jeho hráči vystřídat.

16:10
    Leon Draisaitl byl rychle u Chudobina, který pokryl předchozí nahození, takže brankář Dallasu nemohl rozehrát.

16:58
    Dallas se v útočném pásmu ke střele nedostal, Edmonton nakonec osvobodil útočník Ryan Spooner.

17:15
    Koskinen pokryl nahození Dallasu a poté si kotouč ponechal u sebe, takže se bude vhazovat v obranném pásmu domácích.

17:22
    Hra se teď hodně přerušuje. Je tu další icing Oilers.

18:20
    Dallas musel vyklidit útočné pásmo, jinak by se jednalo o postavení mimo hru.

19:08
    První útok Edmontonu si zase vytvořil velký tlak. Šanci měl Leon Draisaitl, který střílel z pravého kruhu. Anton Chudobin předvedl opravdu výborný zákrok.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je minulostí, žádnou branku jsme v ní bohužel neviděli. Třetina by se dala rozdělit na dvě poloviny. Zatímco v té první byli lepší domácí a vytvořili si několik šancí, ve druhé polovině zlobili hlavně hosté, kterým pomohla také jedna přesilová hra. Šance ale byly na obou stranách. Hlavně první formace Edmontonu byla hodně nebezpečná a vždy obraně Dallasu hodně zavařila. Skvělý zákrok předvedl Chudobin třeba proti střele Draisaitla z poslední minuty.

Další třetina začne přibližně ve 4:03.

20:01

20:32
    Edmontonu nevyšel ideálně přechod modré čáry, v obranném pásmu Dallasu sebral kotouč obránce Miro Heiskanen a může rozehrát.

20:56
    Roman Polák tvrdě vypálil od pravého hrazení od modré čáry, ale netrefil branku Edmontonu.

21:25
    Tentokrát Polák nahrál na modrou na svého spoluhráče Gavina Bayreuthera. Ani jeho střela se ale neujala.

22:10
    Kassian byl za brankou a před ní měl čekajícího Lucice. Ale nedokázal mu předat kotouč, obránce Dallasu ho obehráli.

23:07
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Jujhar Khaira – 2 min., hákování).

23:25
    Edmonton začal oslabení dobře. Zack Kassian se málem dokonce dostal do úniku, ale nedostal přesnou přihrávku.

23:54
    Alexandr Radulov nebezpečně vystřelil z levého kruhu. Koskinen dokázal kotouč vyrazit a pak už ho odpálili do bezpečí jeho spoluhráči.

24:49
    Edmonton dobře zvládá druhou polovinu oslabení, nepouští Dallas do žádného tlaku.

25:05
    Edmonton se ještě naposledy osvobodil, kotouč vyhodil Nurse.

25:27
    Kotouč zmizel ze hry, hra je přerušena. Nevylučuje se.

26:07
    Mikko Koskinen našel kotouč u své levé tyče a přikryl ho lapačkou. Následovat bude komerční přestávka.

27:39
    Edmonton se ocitl pod menším tlakem Dallasu, ale už se z něj dostal a postupuje kupředu.

27:59
    Od modré čáry vystřelil už dnes poněkolikáté hodně nebezpečně Jason Garrison. Ale ani teď Chudobina nepřekonal.

28:32
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., podrážení).

29:18
    Miro Heiskanen mohl otevřít skóre, ale ani jemu se to nepovedlo. Proti jeho střele ukázal svou rychlou kapačku Koskinen.

29:49
    Na druhé straně střílel z mezikruží Leon Draisaitl a jeho střela byla ještě tečovaná. Anton Chudobin předvedl skvělý zákrok.

30:14
    Edmonton se vlastní chybou připravil o útočné pásmo a jeho přesilovka se rychle krátí.

30:59
    Píská se zakázané uvolnění Edmontonu, vhazovat se bude po pravici Mikko Koskinena.

31:23
    Chudobin pokryl nahození, které na něj směřovalo a pak si kotouč raději ponechal u sebe. Je tu další komerční přestávka.

32:18
    Na ledě je první formace Edmontonu, ale nezvykle se musí bránit. Skvěle pracuje také český útočník Radek Faksa.

33:17
    Darnell Nurse jednoduše projel do útočného pásma a hned vystřelil. Jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

34:01
    Tyler Seguin byl ve velké šanci, už měl před sebou jen Koskinena. Ten ale dokázal znovu výborně zasáhnout.

34:06
    Pak ještě pálil z levého kruhu kapitán Dallasu Jamie Benn, ale ani jeho střela Koskinena nepřekonala.

34:44
    Ryan Nugent-Hopkins vystřelil z levé strany a Chudobin dokázal puk vyrazit. Pak ještě nepříjemně dorážel Drake Caggiula a i s tím si ruský brankář dokázal poradit.

36:29
    Edmonton nahodil kotouč do útočného pásma, tam o něj u mantinelu bojuje Oscar Klefbom.

37:31
    Darnell Nurse dostal nabito na modrou čáru a okamžitě vypálil. Do jeho střely se však vložil Radek Faksa.

38:38
    Tyler Seguin se dostal do další šance, ale znovu se z gólu nemůže radovat, protože další výborný zákrok předvedl Mikko Koskinen.

39:11
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Mattias Janmark – 2 min., nedovolené bránění).

39:18
    Roman Polák dokázal vyhodit kotouč, dobrý začátek oslabení pro Dallas.

39:50
    Draisaitl kombinoval s McDavidem a nakonec vystřelil, ale jeho pokus byl nepřesný.

40:00

Druhá třetina už je také za námi a stále se hraje bez jediné branky na obou stranách. Ve druhé třetině se hrál docela vyrovnaný hokej, o něco více šancí měli hosté, hlavně Seguin s Bennem byli tradičně hodně nebezpečný. Ale Mikko Koskinen chytá zatím skvěle a bezchybně a podobně se činí na druhé straně také jeho protějšek Anton Chudobin. Dallas byl ke konci třetiny pod tlakem, protože domácí hráli přesilovku. Její část si přenesou i do třetí třtiny.

Třetí třetina začne přibližně ve 4:59.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:53
    Edmonton vytvořil velký tlak na branku Dallasu. Nejnebezpečnější byla střela Nugenta-Hopkinse po přihrávce od McDavida. Chudobinovi tentokrát pomohla i tyčka.

41:47
    Dallas už je v plném počtu, tak se snažil odpovědět, ale jeho střela byla nepřesná.

42:31
    Edmonton se osvobodil a dostal puk až k Chudobinovi. Ten bude rozehrávat.

43:52
    Alex Chiasson drží kotouč u zadního mantinelu v útočném pásmu, ale nemá šanci se od něj odlepit.

44:53
    Ke střele se dostal obránce Kris Russell, ale Anton Chudobin zasahovat nemusel protože puk proletěl vedle jeho branky.

45:35
    Přihrávku na modrou čáru dostal Matt Benning, ale Chudobin mohl zůstat znovu klidný, tato střela byla zablokovaná.

46:39
    McDavid dostal před branku skákavou přihrávku, kterou si nedokázal zpracovat a puk mu sebral Radulov a vyvezl z obranného pásma.

47:50
    Dallas uzavřel Edmonton před Koskinenem, ale zatím s nevytvořil střeleckou možnost.

48:37
    Faksa našel na levém kruhu Ničoškina, jeho střelu však obránci Edmontonu zablokovali.

49:17
    Radulov chtěl z rohu dostat puk před branku, ale tento úmysl mu nevyšel, tento prostor měli domácí pokrytý.

49:34
    Píská se zakázané uvolnění Dallasu Stars.

49:54
    Na druhé straně pak zase Edmonton zastavil pro změnu ofsajd.

50:10
    Lucic vystřelil z velké dálky a jeho rána byla sražena vedle branky Dallasu.

50:34
    Poté ještě pálil Oscar Klefbom a jeho střelu už musel Chudobin krýt. A poradil si skvěle, kotouč udržel ve výstroji.

51:00
    Benn jen nahodil kotouč za modrou čáru, pak ho za brankou zastavil Koskinen a rozehrává.

51:38
    Seguin našel Benna a ten vypálil. Koskinen si znovu poradil, stejně jako i s následnou dorážkou Radulova.

53:10
    Zack Kassian dobře vybojoval puk v rohu útočného pásma, ale jeho přihrávka na modrou čáru už pak nebyla přesná.

54:33
    Domácí jen nahodili útočné pásmo a jejich hráči míří na střídačku.

55:27
    Mattias Janmark dlouho držel puk v útočném pásmu, ale nenašel prostor vystřelit.

56:07
    Kyle Brodziak střílel zápěstím z pravého kruhu, Chudobin se měl co ohánět, aby jeho pokus vytěsnil.

56:54
    Darnell Nurse střílel od modré čáry, je o malý kousek minul branku Dallasu.

57:46
    Edmonton se chtěl usadit v útočném pásmu, ale puk získal Miro Heiskanen a vyslal dopředu Faksu. Ten se však daleko také nedostal.

58:40
    Edmonton má puk v moci ve svém obranném pásmu a má šanci na jeden z posledních útoků.

59:13
    Znovu je to Edmonton, který má kotouč pod kontrolou, ale hlavně nechce udělat chybu.

59:26
    Je tady zakázané uvolnění domácích kvůli nepřesné přihrávce.

59:50
    Edmonton to ještě jednou zkusil dopředu, ale byl zastaven ve středním pásmu.

59:59
    Úplně v poslední sekundě mohl Dallas rozhodnout. Pálil Benn a pak se po dorážce natahoval ještě Miro Heiskanen. Koskinen však znovu podržel své mužstvo.
    59:59 Benn mohl rozhodnout v úplném závěru.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Protože základní hrací doba o vítězi nerozhodla, přijde na řadu prodloužení.

60:01

60:10
    Hned po vhazování se k puku dostal McDavid, ale i přes svou rychlost byl vytlačen do rohu.

61:15
    Connor McDavid mohl znovu rozhodnout! Jel sám na Chudobina a dokázal ho už překonat. Puk klouzal pomalu za brankovou čáru, když ho odklidil Gavin Bayreuther. Stihl to ale před brankovou čarou?
    61:15 Byl to gól nebo ne? Rozhodne video.

61:15
    Celou situaci přezkoumalo video a podle něj to gól není, takže se pokračuje dál.

61:32
    Tyler Seguin neviděl prostor pro střelu ani přihrávku, tak raději dobrovolně opustil útočné pásmo.

61:55
    A to samé za chvíli učinil také obránce Gavin Bayreuther.

62:05
    Koskinen byl pozorný, pokryl si svou pravou tyč. Vhazovat se bude po jeho pravici.

62:33
    Už jsou u puku domácí a nyní budou mít šanci rozhodnout oni.

62:42
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Je konec, dočkali jsme se branky a je rozhodnuto, vítězí Edmonton! Draisaitl zavezl kotouč do útočného pásma, našel na levém kruhu OSCARA KLEFBOMA, a ten dokázal překonat přesunujícího se Chudobina. Pro Klefboma je to nejlepší první gól sezóny, jaký si mohl prát. Asistence: Leon Draisaitl.
    62:42 Oscar KLEFBOM - 1:0

Dramatický, ale chudý zápas na góly, je u konce. V prodloužení se nakonec radují domácí Edmonton Oilers. Byl to velice vyrovnaný zápas, takže remíza po základní hrací době mu slušela. V první třetině byli aktivnější domácí, kteří hosty jasně přestříleli. Druhá třtina už byla hodně vyrovnaná a ve třetí měl zase více šancí Dallas, hlavně Jamie Benn mohl několikrát rozhodnout, poslední příležitost měl v posledních sekundách třetí části. V prodloužení nejprve video rozhodlo o tom, že po střele McDavida kotouč nebyl za brankovou čárou, ale domácí to nemuselo dlouho mrzet, protože o rozhodnutí se chvíli poté postaral Oscar Klefbom.