Kunlun – Novosibirsk 5:6 (0:1 po s.n.) | Kazaň – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 3:4 (0:2 po s.n.)
Minsk – Jokerit 1:4 (kon.) | Dynamo Moskva – HC Slovan 3:0 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 0:6 (kon.)
Riga – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
Ak Bars Kazaň
5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Středa 28.11.2018, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

To je z mé strany již vše, děkuji za pozornost a příště na počtenou! (19:12:14)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jiří Sekáč (KZN): 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:38

Třetí třetina už se dohrávala jen z povinnosti, za rozhodnutého stavu se oba týmy rozhodly pošetřit pár sil. Čtvrt hodiny před koncem připravil Emila Garipova o čisté konto Damir Žafjarov, na více už se ale hosté nezmohli a Kazaň po zásluze bere dva body za výhru 5:1.

59:58
    Těsně před sirénou mohl Justin Azevedo zkompletovat hattrick, jeho ránu z pravého kruhu ale Kostin bravurně polapil!

59:22
    Gluchovovo nahození od modré Denis Kostin vyrazil do rohu kluziště. Michail Gluchov se však o pár sekund později dostal k další střele a tentokrát gólman Novgorodu radši přerušil hru.

58:46
    Stanislav Galijev vyhodil puk až ke Kostinovi a odjel střídat, po následné nepovedené rozehrávce však černá pryž skončila u Andreje Markova.

57:50
    Anton Šenfeld si na individuální akci netroufl a místo toho vrátil kotouč Sergijenkovi, v závěru utkání už se na ledě nic zajímavého neděje.

56:57
    Nyní už se Calof z podobné pozice ke střele dostal, jeho pokus byl ale spíše propagačního charakteru a Emil Garipov si připsal snadný zákrok.

56:09
    Zámořská posila Torpeda Andrew Calof se prokousala až na pravý kruh, tam ale hostující forvard o kotouč přišel.

55:16
    Domácí se nyní dostali zpět do útočné třetiny, nakonec z toho ovšem pramenilo jen nepřesné Sekáčovo nahození.

54:29
    Azevedo nahodil puk za Kostinovu branku, kde se ho ujal Zaripov, jeho následná zadovka na Romana Manuchova ale byla příliš prudká.

53:45
    Kazaňská přesilovka je již u konce, novgorodští hokejisté se bez potíží ubránili.

53:07
    Hosté se osvobodili, Jiří Sekáč se nyní vrací pro puk až k vlastnímu brankáři.

52:27
    Zaripov našel milimetrově přesným křižným pasem na levém kruhu volného Justina Azeveda, ten ale neměl seřízená mířidla.

51:41
    Dmitrij Rodionyčev (NNO) podrazil Karu, Ak Bars si tak zahraje další přesilovku.

50:44
    Albert Jarullin to zkusil od modré, Kostin měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

49:56
    Vladimir Tkačov zavezl puk do útočné třetiny, hráči v zelených dresech o něj ale vzápětí přišli.

49:06
    V posledních minutách se na ledě nic zajímavého neděje, ani jeden tým už se za rozhodnutého stavu nikam nežene.

48:17
    Na led naskočila elitní formace Kazaně a okamžitě vybojovala buly v útočném pásmu, nahození Zaripova totiž bylo přizvednuto do ochranné sítě.

47:51
    Vladimir Galuzin přišel o kotouč v rohu kluziště, svěřenci kouče Biljadetdinova ho poté jen vyhodili do středního pásma a odjeli vystřídat.

47:04
    Dmitrij Korobov zaváhal při rozehrávce, domácí toho ale nedokázali využít a zadák Torpeda si tak své snažení může zopakovat.

46:11
    Pas na rozjetého Michaila Smolina byl příliš prudký a jako první puk dojel domácí zadák Rafael Batyršin – zakázané uvolnění.

45:27
    Jiří Sekáč na útočné modré přenechal kotouč Jarullinovi, který to poté zkusil z vrcholu kruhů, na Kostina si ale nepřišel.
    44:39 Damir ŽAFJAROV - 5:1

44:39
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Emil Garipov čisté konto neudrží. Andy Miele se zmocnil kotouče za jeho brankou a poté našel před kazaňským gólmanem neobsazeného DAMIRA ŽAFJAROVA, který se střelou z první nezmýlil! Asistence: Andy Miele a Denis Paršin.

43:58
    Po Mieleho ztrátě vyrazil kupředu Stanislav Galijev, ani on se ale do zakončení nakonec nedostal.

43:15
    Jiří Sekáč po pravém křídle zavezl kotouč do útočné třetiny a v rohu kluziště ho přenechal Azevedovi, ten o něj ovšem vzápětí přišel.

42:21
    Anton Šenfeld uklidnil hru zadovkou na Holma a odjel vystřídat, v úvodu třetí třetiny oběma týmům poněkud vázne rozehrávka.

41:33
    Na opačnou stranu se poté vydal Vladislav Kara, jeho projektil z pravé strany ale Denise Kostina neohrozil.

40:47
    Denis Barancev to zkusil od modré, Garipov měl ale dobrý výhled a bez potíží kotouč vyrazil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:40.

Také prostřední dvacetiminutovka byla naprosto jasnou záležitostí, po čtyřiceti minutách hry vede Ak Bars už 5:0. Justin Azevedo a Arťom Lukojanov krátce po sobě vstřelili své druhé góly v utkání, načež to zabalil brankář Torpeda Tichomirov. Ani jeho náhradník Kostin ale neudržel nulu dlouho, ani ne čtyři minuty po jeho nástupu do hry jej překonal Rob Klinkhammer.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:12
    Vladimir Galuzin hledal v předbrankovém prostoru Verjajeva, tomu se ale zakončit nepodařilo. To už se nám rozběhla poslední minuta druhé třetiny.

38:44
    Ve vlastním oslabení vyrazil kupředu Rob Klinkhammer, po jehož střele z vrcholu kruhů Denis Kostin pro jistotu přerušil hru.

38:03
    Albert Jarullin (KZN) stráví zbytek druhé třetiny na trestné lavici (pokud se tedy Torpedu nepodaří skórovat), domácí obránce vyfasoval dvouminutový trest za podrážení.

37:35
    Dnešní utkání sleduje 7007 diváků.

37:18
    Hra byla po dlouhé době přerušena, před námi je komerční přestávka.

36:27
    Po dalším nedorazu v kazaňské rozehrávce se dral do zakončení Nikita Setdikov, který ale mezi kruhy o puk nakonec přišel.

35:32
    Dmitrij Sjomin na levém kruhu o kotouč přišel, domácí ale poté jen vyhodili puk do středního pásma a ani nestihli vystřídat.

34:43
    Zaripov s Azevedem za svatyní Torpeda o kotouč přišli, následná protiakce hostujícího týmu ale neměla dlouhého trvání.

33:45
    Po Klinkhammerově gólu svěřenci Zinetuly Biljadetdinova trochu polevili, více ze hry teď mají novgorodští hokejisté.

32:49
    Hosté se teď usadili v útočném pásmu, Nikita Setdikov ale v předbrankovém prostoru na prudký pas nedosáhl.
    31:58 Rob KLINKHAMMER - 5:0

31:58
    Kazaň vstřelila branku!
    A už je to o pět gólů, ani Kostin neudržel čistý štít dlouho. Obrana Torpeda úplně zapomněla na ROBA KLINKHAMMERA, který si v předbrankovém prostoru počkal na přihrávku od Svitova a poté zavěsil kotouč pod břevno! Asistence: Alexandr Svitov a Vladimir Tkačov.

30:45
    Torpedu bylo chybně odpískáno zakázané uvolnění, Damir Žafjarov totiž dojel ke kruhům dříve než Klinkhammer. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:52
    Na konci další akce Kazaně stál Alexej Potapov, jehož projektil z levého kruhu ovšem doletěl přímo do Kostinovy náruče.

28:57
    Vladimir Galuzin se vydal do rychlého protiútoku, jeho následná střela na vzdálenější tyč ale zamířila těsně vedle!

28:01
    Andrej Tichomirov toho má po čtyřech inkasovaných gólech plné zuby a přepouští místo mezi třemi tyčemi Denisovi Kostinovi.
    28:01 Arťom LUKOJANOV - 4:0

28:01
    V TatNěft Areně se nám začíná rodit debakl, ani ne v polovině zápasu domácí vedou už 4:0! ARŤOM LUKOJANOV se od pravého hrazení prokousal až do mezikruží, odkud vypálil a jeho střela skončila až v síti. Asistence: Roman Abrosimov a Alexej Potapov.
    26:29 Justin AZEVEDO - 3:0

26:29
    Domácí přidávají třetí gól! Opět se o to postaral JUSTIN AZEVEDO, který vybojoval puk na útočné modré, vyměnil si ho s Tkačovem a poté z ostrého úhlu přesnou střelou pod břevno nedal Tichomirovovi šanci. Asistence: Vladimir Tkačov.

25:42
    Stanislav Galijev v rohu kluziště vybojoval kotouč pro Gluchova, ten o něj ale vzápětí přišel. Pokus Torpeda o protiútok však končí zakázaným uvolněním.

24:55
    Ani domácím jejich první přesilovka v utkání vůbec nevyšla, Pavel Makarenko už se zapojil zpět do hry.

24:18
    Alexej Potapov se pokusil nahodit puk do předbrankového prostoru, to se mu ale nepodařilo a hosté se následně znovu osvobodili.

23:29
    Hosté se zatím brání velmi precizně, teď se jim podruhé v krátkém časovém sledu podařilo vyhodit puk až ke Garipovovi.

22:40
    Pavel Makarenko (NNO) nyní zahákoval právě Vladimira Tkačova, Kazaň si tak zahraje přesilovku.

22:09
    Po akci Danila Verjajeva se hosté usadili v útočném pásmu, nakonec ale vůbec nevystřelili a na opačnou stranu už vyráží Tkačov.

21:27
    Roman Abrosimov ve středním pásmu ztratil balanc, rychle poté se ale zvedl a vybojoval kotouč zpět pro Ak Bars.

20:43
    Nechybělo mnoho, aby Kazaňští opět udeřili na samotném začátku třetiny, Justin Azevedo ale z bezprostřední blízkosti neuspěl!

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:50.

První třetina je rychle za námi a blíže k vítězství po ní mají domácí hokejisté. Ti do utkání vstoupili skvěle a už po 18 sekundách hry šli do vedení zásluhou Azeveda, v čase 10:43 navíc zvýšil na 2:0 Lukojanov. Kazaň měla i další šance, Andrej Tichomirov ale zatím drží Torpedo ve hře.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:02
    Danis Zaripov si na pravém kruhu tak dlouho chystal kotouč ke střele, až ideální moment k zakončení prováhal a Andrej Tichomirov nakonec mohl zůstat v klidu.

18:11
    Svěřenci kouče Biljadetdinova už hrají v plném počtu, nyní se ale musejí bránit – u kotouče je Nikita Setdikov.

17:28
    První přesilová hra zatím Torpedu vůbec nevychází, Andrej Markov teď navíc vyslal na zteč rozjetého Potapova.

16:42
    Rafael Batyršin na levém kruhu nedovolil Paršinovi vystřelit, načež domácí navíc vyhodili kotouč do bezpečí.

15:53
    Stanislav Galijev (KZN) omylem vyhodil puk až mezi diváky, příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici za zdržování hry.

14:54
    Justin Azevedo je dnes hodně vidět, tentokrát se ale bývalý pražský Lev nedostal ani přes střední pásmo.

14:06
    Na konci ojedinělé akce Torpeda stál Philip Holm, jeho střela od modré ale zaduněla jen o zadní hrazení.

13:19
    Andrej Popov to zkusil od pravého hrazení, jeho nahození ale bylo zblokováno. Tlak Ak Bars ale stále přetrvává...

12:28
    Denis Barancev nepustil Galijeva do útočné třetiny, o pár sekund později se tam ale svěřenci Zinetuly Biljadetdinova přesto dostali.

11:35
    Vladimir Tkačov mohl zvýšit už na 3:0, po krásné přihrávce od Svitova ale tváří v tvář Tichomirovovi neuspěl!
    10:43 Arťom LUKOJANOV - 2:0

10:43
    Naopak protiakce Kazaně končí druhým gólem v Tichomirovově síti! ARŤOM LUKOJANOV na levém kruhu přenechal kotouč Michejevovi a poté si popojel na pravou stranu, kde dostal puk zpátky a z první překonal přesouvajícího se novgorodského brankáře! Bez asistence.

09:42
    Novgorodští hokejisté se na chvilku usadili v útočném pásmu, k žádné střele se ale nakonec nedostali.

08:43
    Aktivní Vladimir Tkačov se prokličkoval až do mezikruží, po jeho následné střele však Andrej Tichomirov přerušil hru.

07:49
    Na levém kruhu zůstal úplně volný Justin Azevedo, Kanaďan s portugalskými kořeny ale svou střelu nasměroval přímo do Tichomirovovy náruče.

06:57
    Arťom Lukojanov si nestihl zpracovat prudký Manuchovův pas, svěřenci Zinetuly Biljadetdinova ale zůstávají na kotouči.

06:10
    Nepovedená rozehrávka Denise Baranceva skončila v moci domácích obránců, ani jim se ale nepodařilo založit kloudnou akci. Puk má teď na holi Sergijenko.

05:19
    Mieleho nahození od modré si domácí brankář pohlídal a pro jistotu přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

04:28
    Andrew Calof si hledal prostor ke střele na pravém kruhu, nakonec ale o puk přišel ještě předtím, než stihl zakončit.

03:44
    Pas na rozjetého Justina Azeveda byl příliš prudký, kotouč skončil na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude před Garipovem.

03:03
    Po přihrávce Denise Paršina to z ostrého úhlu zkusil Andy Miele, bývalý hráč Arizony si ale na Emila Garipova nepřišel.

02:05
    Hráči Torpeda teď pouze vyhodili kotouč ze třetiny, skvěle hrající Kazaňští už zakládají další protiútok.

01:09
    Domácí jsou na koni. Hráči v zelených dresech se opět usadili v útočném pásmu, Tkačjov si ale v dobré střelecké pozici nedokázal kotouč zpracovat.
    00:18 Justin AZEVEDO - 1:0

00:18
    Tak to bylo rychlé, Ak Bars sejiž v prvním střídání ujímají vedení! Po zmatcích v rozehrávce Novgorodu se ke kotouči u pravého mantinelu dostal Danis Zaripov a bez váhání ho nahodil do předbrankového prostoru. Tam se puku ujal Jiří Sekáč a přenechal ho volnému JUSTINU AZEVEDOVI, který se z bezprostřední blízkosti nezmýlil! Asistence: Jiří Sekáč.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Abrosimov, Batyršin, Jarullin, Markov, Manuchov, Ljamkin – Zaripov, Azevedo, Sekáč – An. Popov, M. Gluchov, Galijev – A. Michejev, Lukojanov, A. Potapov – Svitov, Kara, Klinkhammer – Tkačov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (D. Kostin) – Holm, Bodie, Sergijenko, Barancev, Korobov, Volčenkov, Rodionyčev – Paršin, Miele, Žafjarov – Sabolič, Galuzin, Calof – Šenfeld, Makarenko, Verjajev – Setdikov, Markovin, D. Sjomin – Smolin.

Rozhodčí: Rogačjov, Gašilov – Zacharenkov, Sazonov.

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (KZN)

Vzájemná utkání

Oba celky se už v letošní sezóně utkaly, a to dvakrát. Pokaždé se z výhry radovala Kazaň, která vyhrála jednou v základní hrací době a jednou v prodloužení. Hosté tak svému dnešnímu soupeři mají co vracet.

Nižnij Novgorod – Kazaň 2:4
    Nižnij Novgorod – Kazaň 3:4pp

Hosté jsou ve stejné konferenci na šesté pozici s body čtyřiceti. Sezónu tak mají hráči Nižného Novgorodu zatím slušně rozjetou. Dokázali sedmnáctkrát zvítězit a z ledu jako poražený celek odešli patnáctkrát. Po dvou výhrách za sebou přišla prohra v pondělí v Magnitogorsku. Vítězství se ale svěřencům kouče Jandače nerodilo lehce, Novgorod padl těsně 4:5 z jeho pohledu. Také hosté mají zraněné hráče, u kterých je dnes nejistý start. Jedná se o Šenfelda, Urakova a Varnakova.

Nejproduktivnější hráči

Denis Paršin – 25 bodů (10+15)
    Andrew Kalof – 19 bodů (9+10)
    Andy Miele – 19 bodů (8+11)

Domácí hokejisté jsou v tabulce Východní konference na třetím místě s devětačtyřiceti body. Na své konto si zapsali třiadvacet výher a deset proher. Jsou tak na postupové pozici do vyřazovacích bojů, kterou by si rádi ještě vylepšili postupem o nějaký stupínek výše. Naposledy se jim na domácím ledě dařilo, když porazili 3:1 Nižněkamsk a připsali si tak pátou výhru v řadě za sebou. Co se týče zranění, tak trenérům Kazaně zřejmě ještě nebudou pro zranění k dispozici Lander, Malychin, Šaryčenkov a Judin.

Jiří Sekáč – 26 bodů (13+13)
    Anton Lander – 22 bodů (7+15)
    Paul Postma – 21 bodů (6+15)

Hezké středeční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět ruská KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Ak Bars Kazaň a Torpedo Nižnij Novgorod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Azevedo (Sekáč), 11. Lukojanov, 27. Azevedo (Tkačov), 29. Lukojanov (Abrosimov, A. Potapov), 32. Klinkhammer (Svitov, Tkačov) – 45. Žafjarov (Miele, Paršin)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (29. D. Kostin) – Holm, Bodie, Sergijenko, Barancev, Korobov, Volčenkov, Rodionyčev – Paršin, Miele, Žafjarov – Sabolič, Galuzin, Calof – Šenfeld, Makarenko, Verjajev – Setdikov, Markovin, D. Sjomin – Smolin.

Rozhodčí: Rogačjov, Gašilov – Zacharenkov, Sazonov