Kunlun – Novosibirsk 5:6 (0:1 po s.n.) | Kazaň – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 3:4 (0:2 po s.n.)
Minsk – Jokerit 1:4 (kon.) | Dynamo Moskva – HC Slovan 3:0 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 0:6 (kon.)
Riga – CSKA Moskva 0:5 (kon.)
Ak Bars Kazaň
5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Torpedo Nižnij Novgorod
Středa 28.11.2018, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezké středeční odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu opět ruská KHL a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat duel mezi týmy Ak Bars Kazaň a Torpedo Nižnij Novgorod.

Domácí hokejisté jsou v tabulce Východní konference na třetím místě s devětačtyřiceti body. Na své konto si zapsali třiadvacet výher a deset proher. Jsou tak na postupové pozici do vyřazovacích bojů, kterou by si rádi ještě vylepšili postupem o nějaký stupínek výše. Naposledy se jim na domácím ledě dařilo, když porazili 3:1 Nižněkamsk a připsali si tak pátou výhru v řadě za sebou. Co se týče zranění, tak trenérům Kazaně zřejmě ještě nebudou pro zranění k dispozici Lander, Malychin, Šaryčenkov a Judin.

Nejproduktivnější hráči

Jiří Sekáč – 26 bodů (13+13)
    Anton Lander – 22 bodů (7+15)
    Paul Postma – 21 bodů (6+15)

Hosté jsou ve stejné konferenci na šesté pozici s body čtyřiceti. Sezónu tak mají hráči Nižného Novgorodu zatím slušně rozjetou. Dokázali sedmnáctkrát zvítězit a z ledu jako poražený celek odešli patnáctkrát. Po dvou výhrách za sebou přišla prohra v pondělí v Magnitogorsku. Vítězství se ale svěřencům kouče Jandače nerodilo lehce, Novgorod padl těsně 4:5 z jeho pohledu. Také hosté mají zraněné hráče, u kterých je dnes nejistý start. Jedná se o Šenfelda, Urakova a Varnakova.

Denis Paršin – 25 bodů (10+15)
    Andrew Kalof – 19 bodů (9+10)
    Andy Miele – 19 bodů (8+11)

Vzájemná utkání

Oba celky se už v letošní sezóně utkaly, a to dvakrát. Pokaždé se z výhry radovala Kazaň, která vyhrála jednou v základní hrací době a jednou v prodloužení. Hosté tak svému dnešnímu soupeři mají co vracet.

Nižnij Novgorod – Kazaň 2:4
    Nižnij Novgorod – Kazaň 3:4pp

Československá stopa v utkání

Jiří Sekáč (KZN)

Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.

Ak Bars Kazaň: Garipov (Podjapolskij) – Abrosimov, Batyršin, Jarullin, Markov, Manuchov, Ljamkin – Zaripov, Azevedo, Sekáč – An. Popov, M. Gluchov, Galijev – A. Michejev, Lukojanov, A. Potapov – Svitov, Kara, Klinkhammer – Tkačov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (D. Kostin) – Holm, Bodie, Sergijenko, Barancev, Korobov, Volčenkov, Rodionyčev – Paršin, Miele, Žafjarov – Sabolič, Galuzin, Calof – Šenfeld, Makarenko, Verjajev – Setdikov, Markovin, D. Sjomin – Smolin.

Rozhodčí: Rogačjov, Gašilov – Zacharenkov, Sazonov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:18
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak to bylo rychlé, Ak Bars sejiž v prvním střídání ujímají vedení! Po zmatcích v rozehrávce Novgorodu se ke kotouči u pravého mantinelu dostal Danis Zaripov a bez váhání ho nahodil do předbrankového prostoru. Tam se puku ujal Jiří Sekáč a přenechal ho volnému JUSTINU AZEVEDOVI, který se z bezprostřední blízkosti nezmýlil! Asistence: Jiří Sekáč.
    00:18 Justin AZEVEDO - 1:0

01:09
    Domácí jsou na koni. Hráči v zelených dresech se opět usadili v útočném pásmu, Tkačjov si ale v dobré střelecké pozici nedokázal kotouč zpracovat.

02:05
    Hráči Torpeda teď pouze vyhodili kotouč ze třetiny, skvěle hrající Kazaňští už zakládají další protiútok.

03:03
    Po přihrávce Denise Paršina to z ostrého úhlu zkusil Andy Miele, bývalý hráč Arizony si ale na Emila Garipova nepřišel.

03:44
    Pas na rozjetého Justina Azeveda byl příliš prudký, kotouč skončil na zakázaném uvolnění a vhazovat se bude před Garipovem.

04:28
    Andrew Calof si hledal prostor ke střele na pravém kruhu, nakonec ale o puk přišel ještě předtím, než stihl zakončit.

05:19
    Mieleho nahození od modré si domácí brankář pohlídal a pro jistotu přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

06:10
    Nepovedená rozehrávka Denise Baranceva skončila v moci domácích obránců, ani jim se ale nepodařilo založit kloudnou akci. Puk má teď na holi Sergijenko.

06:57
    Arťom Lukojanov si nestihl zpracovat prudký Manuchovův pas, svěřenci Zinetuly Biljadetdinova ale zůstávají na kotouči.

07:49
    Na levém kruhu zůstal úplně volný Justin Azevedo, Kanaďan s portugalskými kořeny ale svou střelu nasměroval přímo do Tichomirovovy náruče.

08:43
    Aktivní Vladimir Tkačov se prokličkoval až do mezikruží, po jeho následné střele však Andrej Tichomirov přerušil hru.

09:42
    Novgorodští hokejisté se na chvilku usadili v útočném pásmu, k žádné střele se ale nakonec nedostali.

10:43
    Naopak protiakce Kazaně končí druhým gólem v Tichomirovově síti! ARŤOM LUKOJANOV na levém kruhu přenechal kotouč Michejevovi a poté si popojel na pravou stranu, kde dostal puk zpátky a z první překonal přesouvajícího se novgorodského brankáře! Bez asistence.
    10:43 Arťom LUKOJANOV - 2:0

11:35
    Vladimir Tkačov mohl zvýšit už na 3:0, po krásné přihrávce od Svitova ale tváří v tvář Tichomirovovi neuspěl!

12:28
    Denis Barancev nepustil Galijeva do útočné třetiny, o pár sekund později se tam ale svěřenci Zinetuly Biljadetdinova přesto dostali.

13:19
    Andrej Popov to zkusil od pravého hrazení, jeho nahození ale bylo zblokováno. Tlak Ak Bars ale stále přetrvává...

14:06
    Na konci ojedinělé akce Torpeda stál Philip Holm, jeho střela od modré ale zaduněla jen o zadní hrazení.

14:54
    Justin Azevedo je dnes hodně vidět, tentokrát se ale bývalý pražský Lev nedostal ani přes střední pásmo.

15:53
    Stanislav Galijev (KZN) omylem vyhodil puk až mezi diváky, příští dvě minuty tak stráví na trestné lavici za zdržování hry.

16:42
    Rafael Batyršin na levém kruhu nedovolil Paršinovi vystřelit, načež domácí navíc vyhodili kotouč do bezpečí.

17:28
    První přesilová hra zatím Torpedu vůbec nevychází, Andrej Markov teď navíc vyslal na zteč rozjetého Potapova.

18:11
    Svěřenci kouče Biljadetdinova už hrají v plném počtu, nyní se ale musejí bránit – u kotouče je Nikita Setdikov.

19:02
    Danis Zaripov si na pravém kruhu tak dlouho chystal kotouč ke střele, až ideální moment k zakončení prováhal a Andrej Tichomirov nakonec mohl zůstat v klidu.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je rychle za námi a blíže k vítězství po ní mají domácí hokejisté. Ti do utkání vstoupili skvěle a už po 18 sekundách hry šli do vedení zásluhou Azeveda, v čase 10:43 navíc zvýšil na 2:0 Lukojanov. Kazaň měla i další šance, Andrej Tichomirov ale zatím drží Torpedo ve hře.

Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:43
    Nechybělo mnoho, aby Kazaňští opět udeřili na samotném začátku třetiny, Justin Azevedo ale z bezprostřední blízkosti neuspěl!

21:27
    Roman Abrosimov ve středním pásmu ztratil balanc, rychle poté se ale zvedl a vybojoval kotouč zpět pro Ak Bars.

22:09
    Po akci Danila Verjajeva se hosté usadili v útočném pásmu, nakonec ale vůbec nevystřelili a na opačnou stranu už vyráží Tkačov.

22:40
    Pavel Makarenko (NNO) nyní zahákoval právě Vladimira Tkačova, Kazaň si tak zahraje přesilovku.

23:29
    Hosté se zatím brání velmi precizně, teď se jim podruhé v krátkém časovém sledu podařilo vyhodit puk až ke Garipovovi.

24:18
    Alexej Potapov se pokusil nahodit puk do předbrankového prostoru, to se mu ale nepodařilo a hosté se následně znovu osvobodili.

24:55
    Ani domácím jejich první přesilovka v utkání vůbec nevyšla, Pavel Makarenko už se zapojil zpět do hry.

25:42
    Stanislav Galijev v rohu kluziště vybojoval kotouč pro Gluchova, ten o něj ale vzápětí přišel. Pokus Torpeda o protiútok však končí zakázaným uvolněním.

26:29
    Domácí přidávají třetí gól! Opět se o to postaral JUSTIN AZEVEDO, který vybojoval puk na útočné modré, vyměnil si ho s Tkačovem a poté z ostrého úhlu přesnou střelou pod břevno nedal Tichomirovovi šanci. Asistence: Vladimir Tkačov.
    26:29 Justin AZEVEDO - 3:0

28:01
    V TatNěft Areně se nám začíná rodit debakl, ani ne v polovině zápasu domácí vedou už 4:0! ARŤOM LUKOJANOV se od pravého hrazení prokousal až do mezikruží, odkud vypálil a jeho střela skončila až v síti. Asistence: Roman Abrosimov a Alexej Potapov.
    28:01 Arťom LUKOJANOV - 4:0

28:01
    Andrej Tichomirov toho má po čtyřech inkasovaných gólech plné zuby a přepouští místo mezi třemi tyčemi Denisovi Kostinovi.

28:57
    Vladimir Galuzin se vydal do rychlého protiútoku, jeho následná střela na vzdálenější tyč ale zamířila těsně vedle!

29:52
    Na konci další akce Kazaně stál Alexej Potapov, jehož projektil z levého kruhu ovšem doletěl přímo do Kostinovy náruče.

30:45
    Torpedu bylo chybně odpískáno zakázané uvolnění, Damir Žafjarov totiž dojel ke kruhům dříve než Klinkhammer. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:58
    A už je to o pět gólů, ani Kostin neudržel čistý štít dlouho. Obrana Torpeda úplně zapomněla na ROBA KLINKHAMMERA, který si v předbrankovém prostoru počkal na přihrávku od Svitova a poté zavěsil kotouč pod břevno! Asistence: Alexandr Svitov a Vladimir Tkačov.
    31:58 Rob KLINKHAMMER - 5:0

32:49
    Hosté se teď usadili v útočném pásmu, Nikita Setdikov ale v předbrankovém prostoru na prudký pas nedosáhl.

33:45
    Po Klinkhammerově gólu svěřenci Zinetuly Biljadetdinova trochu polevili, více ze hry teď mají novgorodští hokejisté.

34:43
    Zaripov s Azevedem za svatyní Torpeda o kotouč přišli, následná protiakce hostujícího týmu ale neměla dlouhého trvání.

35:32
    Dmitrij Sjomin na levém kruhu o kotouč přišel, domácí ale poté jen vyhodili puk do středního pásma a ani nestihli vystřídat.

36:27
    Po dalším nedorazu v kazaňské rozehrávce se dral do zakončení Nikita Setdikov, který ale mezi kruhy o puk nakonec přišel.

37:18
    Hra byla po dlouhé době přerušena, před námi je komerční přestávka.

37:35
    Dnešní utkání sleduje 7007 diváků.

38:03
    Albert Jarullin (KZN) stráví zbytek druhé třetiny na trestné lavici (pokud se tedy Torpedu nepodaří skórovat), domácí obránce vyfasoval dvouminutový trest za podrážení.

38:44
    Ve vlastním oslabení vyrazil kupředu Rob Klinkhammer, po jehož střele z vrcholu kruhů Denis Kostin pro jistotu přerušil hru.

39:12
    Vladimir Galuzin hledal v předbrankovém prostoru Verjajeva, tomu se ale zakončit nepodařilo. To už se nám rozběhla poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Také prostřední dvacetiminutovka byla naprosto jasnou záležitostí, po čtyřiceti minutách hry vede Ak Bars už 5:0. Justin Azevedo a Arťom Lukojanov krátce po sobě vstřelili své druhé góly v utkání, načež to zabalil brankář Torpeda Tichomirov. Ani jeho náhradník Kostin ale neudržel nulu dlouho, ani ne čtyři minuty po jeho nástupu do hry jej překonal Rob Klinkhammer.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

40:01

40:47
    Denis Barancev to zkusil od modré, Garipov měl ale dobrý výhled a bez potíží kotouč vyrazil.

41:33
    Na opačnou stranu se poté vydal Vladislav Kara, jeho projektil z pravé strany ale Denise Kostina neohrozil.

42:21
    Anton Šenfeld uklidnil hru zadovkou na Holma a odjel vystřídat, v úvodu třetí třetiny oběma týmům poněkud vázne rozehrávka.

43:15
    Jiří Sekáč po pravém křídle zavezl kotouč do útočné třetiny a v rohu kluziště ho přenechal Azevedovi, ten o něj ovšem vzápětí přišel.

43:58
    Po Mieleho ztrátě vyrazil kupředu Stanislav Galijev, ani on se ale do zakončení nakonec nedostal.

44:39
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Emil Garipov čisté konto neudrží. Andy Miele se zmocnil kotouče za jeho brankou a poté našel před kazaňským gólmanem neobsazeného DAMIRA ŽAFJAROVA, který se střelou z první nezmýlil! Asistence: Andy Miele a Denis Paršin.
    44:39 Damir ŽAFJAROV - 5:1

45:27
    Jiří Sekáč na útočné modré přenechal kotouč Jarullinovi, který to poté zkusil z vrcholu kruhů, na Kostina si ale nepřišel.

46:11
    Pas na rozjetého Michaila Smolina byl příliš prudký a jako první puk dojel domácí zadák Rafael Batyršin – zakázané uvolnění.

47:04
    Dmitrij Korobov zaváhal při rozehrávce, domácí toho ale nedokázali využít a zadák Torpeda si tak své snažení může zopakovat.

47:51
    Vladimir Galuzin přišel o kotouč v rohu kluziště, svěřenci kouče Biljadetdinova ho poté jen vyhodili do středního pásma a odjeli vystřídat.

48:17
    Na led naskočila elitní formace Kazaně a okamžitě vybojovala buly v útočném pásmu, nahození Zaripova totiž bylo přizvednuto do ochranné sítě.

49:06
    V posledních minutách se na ledě nic zajímavého neděje, ani jeden tým už se za rozhodnutého stavu nikam nežene.

49:56
    Vladimir Tkačov zavezl puk do útočné třetiny, hráči v zelených dresech o něj ale vzápětí přišli.

50:44
    Albert Jarullin to zkusil od modré, Kostin měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

51:41
    Dmitrij Rodionyčev (NNO) podrazil Karu, Ak Bars si tak zahraje další přesilovku.

52:27
    Zaripov našel milimetrově přesným křižným pasem na levém kruhu volného Justina Azeveda, ten ale neměl seřízená mířidla.

53:07
    Hosté se osvobodili, Jiří Sekáč se nyní vrací pro puk až k vlastnímu brankáři.

53:45
    Kazaňská přesilovka je již u konce, novgorodští hokejisté se bez potíží ubránili.

54:29
    Azevedo nahodil puk za Kostinovu branku, kde se ho ujal Zaripov, jeho následná zadovka na Romana Manuchova ale byla příliš prudká.

55:16
    Domácí se nyní dostali zpět do útočné třetiny, nakonec z toho ovšem pramenilo jen nepřesné Sekáčovo nahození.

56:09
    Zámořská posila Torpeda Andrew Calof se prokousala až na pravý kruh, tam ale hostující forvard o kotouč přišel.

56:57
    Nyní už se Calof z podobné pozice ke střele dostal, jeho pokus byl ale spíše propagačního charakteru a Emil Garipov si připsal snadný zákrok.

57:50
    Anton Šenfeld si na individuální akci netroufl a místo toho vrátil kotouč Sergijenkovi, v závěru utkání už se na ledě nic zajímavého neděje.

58:46
    Stanislav Galijev vyhodil puk až ke Kostinovi a odjel střídat, po následné nepovedené rozehrávce však černá pryž skončila u Andreje Markova.

59:22
    Gluchovovo nahození od modré Denis Kostin vyrazil do rohu kluziště. Michail Gluchov se však o pár sekund později dostal k další střele a tentokrát gólman Novgorodu radši přerušil hru.

59:58
    Těsně před sirénou mohl Justin Azevedo zkompletovat hattrick, jeho ránu z pravého kruhu ale Kostin bravurně polapil!

Třetí třetina už se dohrávala jen z povinnosti, za rozhodnutého stavu se oba týmy rozhodly pošetřit pár sil. Čtvrt hodiny před koncem připravil Emila Garipova o čisté konto Damir Žafjarov, na více už se ale hosté nezmohli a Kazaň po zásluze bere dva body za výhru 5:1.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jiří Sekáč (KZN): 0+1, 2 střely, čas na ledě 14:38

To je z mé strany již vše, děkuji za pozornost a příště na počtenou! (19:12:14)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Azevedo (Sekáč), 11. Lukojanov, 27. Azevedo (Tkačov), 29. Lukojanov (Abrosimov, A. Potapov), 32. Klinkhammer (Svitov, Tkačov) – 45. Žafjarov (Miele, Paršin)

Torpedo Nižnij Novgorod: Tichomirov (29. D. Kostin) – Holm, Bodie, Sergijenko, Barancev, Korobov, Volčenkov, Rodionyčev – Paršin, Miele, Žafjarov – Sabolič, Galuzin, Calof – Šenfeld, Makarenko, Verjajev – Setdikov, Markovin, D. Sjomin – Smolin.

Rozhodčí: Rogačjov, Gašilov – Zacharenkov, Sazonov