Kunlun – Novosibirsk 5:6 (0:1 po s.n.) | Kazaň – N.Novgorod 5:1 (kon.) | Nižněkamsk – Jaroslavl 3:4 (0:2 po s.n.)
Minsk – Jokerit 1:4 (kon.) | Dynamo Moskva – HC Slovan 3:0 (kon.) | Viťaz – Petrohrad 0:6 (kon.)
    Staffan KRONWALL - 3:4

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
    Je konec! Hostující celek se prosadil dvakrát, zatímco ten domácí ani jednou. Rozhodující branku si připisuje STAFAN KRONWALL, jenž se prosadil parádní křižnou střelou pod horní tyčku.

63:01
    Domácí hrají v plném počtu, navíc mohli klidně dnešní utkání vyhrát! Emil Galimov se totiž dostal do samostatného úniku, jenže puk dobře nezpracoval, a nakonec ani nezakončil.

62:15
    Za Ježovem se rozezvučela tyč!

61:01
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Emil Galimov.

59:00
    Branka je ovšem uznána a do konce třetí třetiny nám chybí poslední minuta. Vypadá to, že se bude hrát prodloužení!
    58:53 Juuso PUUSTINEN - 3:3

58:53
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Obrovský tlak nakonec končí brankou! Škoda pro hosty, že Salák nedokázal ani jednou udržet kotouč ve své moci. JUUSO PUUSTINEN dostal přihrávku na vrchol kruhu a jeho parádní rána skončila v horním růžku. Asistence: Mikael Ruhomaa a Musin Damir.

57:30
    Nižněkamsk to navíc rovnou zkouší v šesti! Hosté mohou vyhazovat, jak chtějí, jelikož hrají v oslabení. Jedno z těchto vyhození skončil těsně vedle branky!

57:03
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., držení).

54:24
    Neftěchimik měl obrovskou šanci, když se objevil v přečíslení tři na jednoho! Mikael Ruohomaa to vzal celé na sebe, sjel si na střed, jenže jeho ránu dokázal Salák vyrazit!
    51:59 Andrej LOKTIONOV - 2:3

51:59
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Rychlá akce hostujícího celku končí brankou, díky které jde Lokomotiv poprvé v zápase do vedení! Petri Kontiola našel šikovnou žabičkou ANDREJE LOKTIONOVA, který dokázal usměrnit puk do sítě. Asistence: Petri Kontiola a Maxim Afansjev.

49:57
    Domácí hrají v pěti!

47:57
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Dmitrij Ogurcov – 2 min., vysoká hůl).

45:17
    Hosté hrají v pěti!

43:32
    Nižněkamsk má dobrou možnost na vstřelení vedoucí branky, i když dosud nehrál přesilovky dobře. Nyní ovšem přišla dobrá střela, kterou Salák vyrazil jen před sebe, kde se konalo hned několik dorážek. Ani jedna z nich nepřešla brankovou čáru.

43:17
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Danil Jurtajkin.

42:59

40:59
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Staffan Kronwall – 2 min., hákování).

39:00
    Minuta do konce třetiny!

36:55

34:55
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Averin – 2 min., vražení na hrazení).

32:15

30:15
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Afanasjev – 2 min., nedovolené bránění).

24:18
    Tak to byla obrovská šance hostujícího celku, po které máme první přerušení v této třetině! Ježov vykopl střelu jen vedle sebe, kam to zkoušel rybičkou Danil Jurtajkin, jehož dorážka šla na branku. Domácí gólman ovšem stihl přesunout svůj levý beton.

21:37
    No, konečně se do útočné třetiny dostal také domácí celek a nebyla to vůbec špatná pozice! Salák ovšem všem dorážkám odolal.

19:00
    Minuta do konce první třetiny!

17:40
    Domácí mohli jít znovu do vedení! Ildar Šiksatdarov si najel na křižnou přihrávku přes šíři hřiště, ale těsně před ním zakročil hostující obránce, který mu puk odpálil!
    12:38 Jakub NAKLÁDAL - 2:2

12:38
    A další střela od modré, po které vidíme další branku v domácí síti! Tentokrát se do puku opřel druhý hráč z první obranné dvojice JAKUB NAKLÁDAL, jež propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.
    10:57 Maxim AFANASJEV - 2:1

10:57
    Vypadá to, že bychom dneska mohli vidět hodně branek, jelikož hosté prohrávají již jen o gól! MAXIM AFANSJEV to zkusil od mantinelu a jeho nepříliš prudká střela překvapila Ježova a skončila za jeho zády. Asistence: Jakub Nakládal a Vladislav Kartajev.

08:38
    Obrovská šance hostujícího celku na snížení stavu! Ten se totiž objevil v protiútoku tři na jednoho, kdy finální přihrávku přes šíři hřiště dostal Vladislav Kartajev, jehož dobrou ránu do horních pater branky skvěle vychytal Ježov!

04:40
    Konečně! Po opravdu dlouhém čekání je znám verdikt videorozhodčího! Ten žádný prohřešek proti pravidlům nenašel a gól je uznán!
    04:38 Damir MUSIN - 2:0

04:38
    A už je to o dvě branky, to není pro Lokomotiv vůbec dobrý vstup do utkání. DAMIR MUSIN si jako obránce najel do volného prostoru, kam také přihrávku dostal. Střílel z první do odkryté části brány a nemýlil se. Salák neměl šanci, přestože se hodně natahoval. Asistence: Pavel Padakin a Juuso Puustinen.
    01:35 Rafael BIKMULLIN - 1:0

01:35
    Wow, nenápadná akce a už je to o jednu branku, kdy do vedení jdou domácí. A to je hodně smolná branka pro hosty! RAFAEL BIKMULLIN nahodil kotouč na Saláka, který ho vyrazil před sebe. Bohužel pro hosty si ho Maxim Osipov srazil od branky. Bez asistence.

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 2. Bikmullin, 5. D. Musin (Padakin, Puustinen), 59. Puustinen (Ruohomaa, D. Musin) – 11. Afanasjev (Nakládal, Kartajev), 13. Nakládal, 52. Loktionov (Kontiola, Afanasjev), rozh. náj. Kronwall