Žďár n/S – Havlíčkův Brod 6:3 (kon.) | Tábor – Písek 2:6 (kon.) | David Servis – Pelhřimov 7:2 (kon.)
Nový Jičín – Šumperk 2:3 (po pr.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 3:2 (kon.)
HK Nový Jičín
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 28.11.2018, 18:00 • ZS Nový Jičín • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 21. kolo

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost. (20:37:46)

Je dobojováno! Novojičínští ve třetí třetině ubránili vytouženou remízu a dovedli zápas do prodloužení, které netrvalo ani čtyřicet vteřin. Hned první Gewieseho střela propadla do Hlaváčovy branky a Šumperk tedy slaví zasloužené vítězství. Na čele tabulky má po dnešku dvoubodový náskok na druhý Nový Jičín. Ten naopak dělí od třetího Valašského Meziříčí body tři, nicméně Bobři mají oproti prvním dvěma týmům hned dva zápasy k dobru.

60:36
    Draci právě vstřelili branku!
    Tak to bylo rychlé. Poruba se na útočné modré dostal do problémů a o kotouč přišel. PETR GEWIESE vyrazil do protiútoku dvou na jednoho, přihrávku z pravé strany neriskoval a sám vystřelil po ledě k vzdálenější tyči!

60:05
    Domácí vyhráli buly a při hře tři na tři mohou jako první zaútočit.

60:01

60:00

59:35
    Hruška si za brankou pohlídal puk, stihl si upravit rukavici i hledí a trojice hráčů Šumperku na něj jen zírala z útočné modré.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    A další čekání Ďáblů za Hlaváčem. Domácím by případný bod zjevně stačil. Šumperk posléze nepřesně rozehrál a vyhodil na icing.

57:53
    Hroch se natlačil přes protihráče, ovšem za Hlaváče už puk zasunout nemohl, protože mu utekl od hokejky.

57:14
    Novojičínští poněkolikáté dlouze drží puk v obranném pásmu a využívají toho, že je Draci nenapadají.

56:56
    Hosté zaváhali na útočné modré. Slovák si pak vyměnil přihrávky s Hrachovským, ale zleva netrefil prostor u zadní tyče.

56:11
    Draci vhazování vyhráli, ale Drtil zpracovával kotouč už ve středním pásmu. Hra je tak znovu zastavena.

56:06
    Hlaváč nechtěl rozehrávat po zachycení nahození zpoza levého kruhu a opět se bude vhazovat v jeho blízkosti.

55:23
    V posledních minutách je největší rozdíl v přechodu do útoku. Zatímco Draci rychle prolétávají středním pásmem, tak Novojičínští jen neškodně vyhazují puky do prostoru nikoho.

54:52
    Na ledě už se objevil i hostující kapitán Petr Gewiese. Jeho předchozí zranění tak podle všeho nebude vážné.

54:28
    Plášek přihrával ze svého pohledu k pravé tyči. Hlaváč se k ni natlačil a Čuřík přes něho kotouč neprotlačil.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 35. Chvostek (Tomeček), 39. Zedník (Slovák, Hrachovský) – 13. Králík (Gewiese, Ďurač), 38. Pokorný (Antonov, Romančík), 61. Gewiese

HK Nový Jičín: Hlaváč (Sonnek) – Adamík, Hruška (C), Hrachovský, Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Palička, Krupa, Macháček, Málek, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, Sonnek, Slovák, Irgl.
    DRACI PARS ŠUMPERK: O. Haloda (Polívka) – Gewiese (C), Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák (A), Blecha – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek (A), Králík, Šíp, Antonov, Čuřík, Ostřanský.

Rozhodčí: Cabák – Vengřín, Hranoš.