Kobra – Klatovy 2:1 (2:0 po s.n.) | Sokolov – MOSTEČTÍ LVI 13:1 (kon.) | Řisuty – Bílina 4:3 (po pr.)
Nymburk – Trutnov 5:1 (kon.) | Jablonec – Vrchlabí 6:5 (kon.) | Kolín – Dvůr Králové n. L. 3:1 (kon.)
konec
HC Vlci Jablonec nad Nisou
6:5 (0:1, 4:2, 2:2)
HC Stadion Vrchlabí
Středa 28.11.2018, 18:00 • Zimní stadion Jablonec nad Nisou • 2. liga - Sever a Střed (ČR) • 21. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To už jr ode mne z Jablonce vše. Přeji příjemný večer, někdy příště se budu těšit opět na počtenou! (20:30:10)
   
  Jablonec uspěl v pohledné přestřelce a zvýšil svůj náskok na nejvyšší příčce tabulky!

  Zápas prvního se druhým rozhodli domácí ve prostřední třetině, ve které si vypracovali dvougólový náskok. Ten si před dobře zaplněným hledištěm pohlídali až do konce, ačkoliv se Východočeši rozhodně nevzdávali. Zatímco Vlci vítězí již podeváté v řadě, Stadion popáté ze sebou okusil opačnou příchuť.
   
  60:00
  Konec zápasu.
   
  59:57
  Vrchlabí vstřelilo branku!
  V samotném závěru přichází při hře v šesti proti čtyřem úprava skóre. LUKÁŠ KASTNER se dobře zorientoval před Jakubem Jelínkem a zblízka zaznamenal svůj druhý gól v dnešním utkání! Asistence: Patrik Urban, Štěpán Matějček.
   
  59:24
  Vyloučení v týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou (Mrkvička – 2 min., nedovolené bránění + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
   
  59:12
  Vrchlabí si vyžádalo oddechový čas, zřejmě to ještě zkusí se šesti hráči v poli.
   
  58:50
  Babec přes nohu padajícího obránce nedostal puk před branku. Východočeši posléze vyrazili do ofenzivy, ale už to s nimi nevypadá nejlépe.
   
  57:59
  Vlci právě vstřelili branku!
  Akce, která by v extralize zcela jistě aspirovala na Zlatou helmu, znamená dost možná definitivní konec hostujících nadějí. Kamil Bříška našel křížem Lukáše Tondra. Ten už sám mohl zakončovat, ovšem ještě sklepl kotouč mezi kruhy pro TOMÁŠE PLÍHALA, proti jehož zakončení neměl Soukup žádnou šanci. 6:4! Asistence: Lukáš Tondr, Kamil Bříška.
   
  57:25
  Severočeši, zdá se, tuto početní výhodu pojali ve spíše údržbářském duchu. Stadion se bez větších potíží brání, uvidíme, jak se bude situace vyvíjet dále.
   
  56:44
  Brokeš dostal přihrávku pod nohy, načež byl v souladu s pravidly seznámen s ledovou plochou. Vrchlabí vyhazuje.
   
  56:19
  Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Mrňa – 2 min., krosček).
   
  55:36
  Vrchlabí vstřelilo branku!
  Stadion snižuje na rozdíl jediné trefy! Dominik Havelka vyrobil ve vlastním obranném pásmu velkou chybu. Puku se tedy chopil LUKÁŠ KASTNER a svižnou střelou poslal Jelínka do role diváka. 5:4! Asistence: Aleš Půlpán.
   
  55:00
  Voženílek už je zpátky ve hře. Jablonečtí nadále útočili dokud hosté i přes veškerou Brokešovu snahu nedostali kotouč do neutrální zóny.
   
  54:19
  Abraham se před Soukupem marně natahoval po chvíli volném kotouči. Ten hned poté putuje až před Jakuba Jelínka.
   
  53:46
  Mrkvičkovu střelu před brankovištěm nebezpečně zasáhl Abraham. Puk prolétl mimo brankový prostor.
   
  53:06
  Zatímco Soukup zachytil puk do lapačky, začíná jablonecká přesilová hra. Dokáží Vlci definitivně rozhodnout o svém dnešním vítězství?
   
  52:58
  Vyloučení v týmu HC Stadion Vrchlabí (Voženílek – 2 min., napadení).
   
  52:49
  Kastner sice dostal kotouč konečně do třetiny, jenže rozhodčí zvedá pravici a je z toho výhoda pro Jablonec. Hostující přesilovka tak brzy skončí.
   
  52:00
  Tomáš Plíhal snadno vyhazuje, Vrchlabí se nemůže uchytit v blízkosti domácí svatyně. Zatím je to tristní přesilovka.

  Ondřej Belák

  Branky a nahrávky: 21. L.Tondr (Plíhal, Bříška), 32. Brokeš (Mrkvička), 33. Homolka (Mulač, Maďar), 37. Havelka (Frk, Babec), 50. Mulač (Maďar, Brokeš), 58. Plíhal (L.Tondr, Bříška) – 10. Urban (Voženílek, Bendík), 24. Bláha (Matějček, Bendík), 40. Urban (Mrňa, Procházka), 56. Kastner (A.Půlpán), 60. Kastner (Urban, Matějček)


  HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Čechura, Pavlů, Abraham, Havelka – Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Lukáš Tondr (A), Brokeš, Plíhal (C), Mulač, Maďar, Bříška (A).
  HC Stadion Vrchlabí: Soukup (Abrahám) – Muška, Vašíček (A), Bendík (A), Jakub Moník, Voženílek, Jirků (C) – Matějíček, Tomáš Půlpán, Pšurný, Hozák, Aleš Půlpán, Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha, Filip Moník.

  Diváci: 505