Washington – New Jersey 6:3 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (po pr.) | Carolina – Anaheim 1:2 (po pr.)
Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 4:1 (kon.) | Ottawa – San Jose 6:2 (kon.)
Vancouver – Dallas 1:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Anaheim Ducks
Sobota 01.12.2018, 01:40 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Přeji pěknou sobotu a příště na počtenou! (04:20:55)

Ondřej Kaše (ANA): 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:26

Námi sledované utkání nabídlo parádní bitvu dvou brankářů, kteří mají v posledních dnech výtečnou fazónu. Curtis McElhinney a John Gibson se po celý zápas přetahovali o to, kdo vytáhne lepší zákrok, doslova z jiné galaxie byl ten Gibsonův po samostatném úniku Di Giuseppeho. Utkání za stavu 1:1 dospělo až do prodloužení, které už po minutě a čtvrt ukončil anaheimský kapitán Getzlaf, a zajistil tak Ducks už třetí výhru v řadě.

61:15 Ryan GETZLAF - 1:2

61:15
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Je dobojováno, bonusový bod berou Ducks! Právě Hampus Lindholm teď parádním pasem přes celé hřiště našel na útočné modré volného RYANA GETZLAFA, který svůj únik zakončil nechytatelně pod břevno. Asistence: Hampus Lindholm a Rickard Rakell.

60:52
    Napadající Sebastian Aho vyhnal Lindholma až za anaheimskou branku. Zadák Ducks s rozehrávkou vůbec nespěchá, což se divákům pochopitelně nelíbí.

60:01

Necelé čtyři minuty před koncem odčaroval kouzlo Curtise McElhinneyho Pontus Åberg, za pár okamžiků tak budeme svědky prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:26
    Montour se Silfverbergem drží puk ve vlastním pásmu, v poslední minutě třetí třetiny už se ani jeden tým nikam nežene.

58:47
    Rickard Rakell se postupně prokousal až do mezikruží, jeho akci ale na poslední chvíli zastavil Dougie Hamilton.

57:49
    Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu, puk totiž vyletěl až mezi diváky.

57:06
    Ondřej Kaše a Ryan Getzlaf teď založili další akci Ducks, ani jednomu z nich se ale nakonec nepodařilo zakončit.
    56:10 Pontus ÅBERG - 1:1

56:10
    Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny přichází Curtis McElhinney o čisté konto! Od de Haanovy helmy se puk nečekaně odrazil do předbrankového prostoru, odkud PONTUS ÅBERG baseballovým způsobem dopravil touš do sítě. Asistence: Adam Henrique a Brandon Montour.

55:57
    Rakellovo nahození do předbrankového prostoru nedokázal nikdo v bílém dresu tečovat, hosté ale ještě pokračují v kombinaci.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 19. Svečnikov (D. Hamilton, Aho) – 57. Åberg (Henrique, Montour), 62. Getzlaf (H. Lindholm, Rakell)

Carolina Hurricanes: McElhinney (Mrázek) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk, Bean, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal, T. Teräväinen – B. McGinn, V. Rask, Williams – Svečnikov, Wallmark, Martinook – Foegele, C. Bishop, Di Giuseppe.
    Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Montour, Ja. Larsson, Manson, M. Pettersson, Dotchin – Rakell, Getzlaf, Silfverberg – N. Ritchie, Henrique, O. Kaše – Cogliano, Kesler, Sherwood – Gibbons, Rowney, Åberg.

Rozhodčí: Hebert, O'Rourke – Daisy, Brisebois