Washington – New Jersey 6:3 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (po pr.) | Carolina – Anaheim 1:2 (po pr.)
Colorado – St. Louis 2:3 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 4:1 (kon.) | Ottawa – San Jose 6:2 (kon.)
Vancouver – Dallas 1:2 (kon.)
Calgary Flames
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Los Angeles Kings
Sobota 01.12.2018, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Domácí celek se jako první dostal do vedení, pak ve druhé třetině dokázali Kings vyrovnat. Rozhodnutí přišlo ve třetí třetině, ve které se třikrát trefilo Calgary. Dvakrát do prázdné branky. Body tak zůstávají v Calgary. (05:36:28)

1. Johnny Gaudreau (CGY) 1+0
    2. TJ Brodie (CGY) 0+1
    3. Mike Smith (CGY) 13 zák., 1 gól, 92,9%

59:52 Sean MONAHAN - 4:1

59:52
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Konečnou podobu výsledku dává domácí SEAN MONAHAN, který dostal kotouč do prázdné branky. Asistence: Mikael Backlund.

59:36
    Kings zkouší znovu hru bez brankáře. Mike Smith nyní přerušuje hru. Vhazovat se bude před jeho brankou.
    59:28 Mikael BACKLUND - 3:1

59:28
    A je to jasné, domácí celek tento zápas vyhraje. Kotouč do prázdné branky Kings přivezl a z bezprostřední blízkosti poslal MIKAEL BACKLUND. Asistence: Matthew Tkachuk a Elias Lindholm

59:20
    Alex Iafallo byl připravený na střelu, ale minul.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:55
    Hosté to zkouší v šesti.

58:31
    Zakázané uvolnění Kings znamená, že hosté nemohou odvolat svého brankáře.

58:16
    Znovu dostávají Flames hru do svého útočného pásma.

58:00
    Sean Monahan se dostal do zakončení, jeho rána přes obránce udělala brankáři problémy. Nakonec si Cal Petersen dokázal poradit.

57:32
    Flames vyhazují z obranného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

57:18
    Mark Giordano rozehrává od své branky a rozhodně se nikam nežene.

57:00
    Matthew Tkachuk zakončoval z dobré pozice, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.

56:34
    Dustin Brown se pokoušel dostat hru do útočného pásma, což se mu na první pokus nepodařilo.

56:08
    Los Angeles už mnoho času na vyrovnání nemá, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 1. Backlund (Brodie, S. Bennett), 48. J. Gaudreau (E. Lindholm, Tkachuk), 60. Backlund (Tkachuk, E. Lindholm), 60. Monahan (Backlund) – 34. Kempe (Wagner)

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, Backlund, S. Bennett – Neal, D. Ryan, Czarnik – Jankowski, Hathaway, Lomberg.
    Los Angeles Kings: Petersen (Quick) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Phaneuf, LaDue – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Clifford, J. Carter, Toffoli – Amadio, Kempe, Luff – Wagner, N. Thompson, Rempal.

Rozhodčí: South, Joannette – Murphy, Murchison

Diváci: 17 989