Slavia – Jihlava 2:4 (kon.) | Kladno – Litoměřice 4:2 (kon.) | Kadaň – Frýdek-M. 1:8 (kon.)
Prostějov – Poruba 2011 5:2 (kon.) | Motor ČB – Vsetín 2:1 (kon.) | Přerov – Benátky n/J 4:0 (kon.)
Havířov – Třebíč 4:1 (kon.)
HC Slavia Praha
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 01.12.2018, 15:00 • Zimní stadión Eden • Chance liga • 30. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám všechny hokejové fanoušky u zápasu 30. kola Chance ligy mezi HC Slavia Praha a HC Dukla Jihlava. Úvodní buly je naplánováno na 15:00 na led pražského Edenu.

Jihlava se vrací do Edenu po dvou letech a bude chtít potvrdit pozici lídra Chance ligy. S 56 body se ambiciózní tým z Vysočiny vyhřívá na čele s šestibodovým náskokem před druhým Kladnem. Celkově vyhráli svěřenci Petra Vlka 13 z posledních 15 utkání, naposledy v pondělí zdolali na domácím ledě po nájezdech Benátky. Obrana sešívaných si bude muset dávat pozor především na útočníky Lukáše Anděla (s 26 body nejproduktivnější hráč) a Vlastimila Dostálka (s 15 góly nejlepší střelec).

Slavia se pohybuje na hraně postupu do play off – momentálně ztrácí s 42 body na devátém místě bod na osmý Přerov – a nedaří se jí podávat konzistentní výkony. V posledních pěti zápasech střídají svěřenci Miloše Říhy prohry s výhrami a poté, co v pondělí na domácím ledě porazili třetí tým Chance ligy Vsetín, nestačili ve středu na Benátky. Lídrem domácích je útočník Jan Veselý, který je s 15 góly nejlepším střelcem slávistů a s 23 body nejproduktivnějším hráčem. V dobrém světle se ukazuje rovněž forvard Jaromír Kverka, který ve čtyřech duelech vstřelil tři góly a zaznamenal sedm bodů.

Posledních pět vzájemných zápasů:
    17.10.18 Jihlava – Slavia 3:0
    25.01.17 Jihlava – Slavia 3:2 PP
    07.12.16 Slavia – Jihlava 2:5
    29.10.16 Jihlava – Slavia 2:1
    21.09.16 Slavia – Jihlava 3:0

Slavia se i letos zapojila do Charitativního týdne Chance ligy a i letos budou mít fanoušci v Edenu příležitost pomoci dětem z Klokánku. Pokud máte doma starší hračky nebo věci, které by dětem mohly udělat radost, určitě doražte na samotný zápas a pomozte dobré věci.

HC Slavia Praha: Šorf (Sochůrek) – Duda, J. Novák, Saňa, Barák, Hejda – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – Šmerha, Kverka, Kubica – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Panna, Furch, Tejral.

HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – J. Pohl, Budík, Štebih, Mareš, Štindl, Vála, Půža – Anděl, Skořepa, Zeman – Jiránek, M. Hlinka, Dostálek – T. Havránek, Werbik, Hrníčko – Harkabus, D. Čermák..

00:01

00:05
    Slavia vyhrála úvodní vhazování a rozehrává ve vlastním obranném pásmu.

00:20
    První nahození do útočné třetiny bylo ale neúspěšné a Jihlava kontruje.

00:43
    Dostálek se uvolnil na pravém křídle a téměř otevřel skóre! Puk totiž Šorfovi proletěl mezi betony, ale mimo branku.

01:15
    Další nahození Dukly od modré končí po teči mimo nebezpečné prostory.

01:23
    Pozornost Brože chtěl ověřit Kubica, ale jeho střela končí po bloku obránců v ochranné síti.

01:31
    Zakázané uvolnění hostů, vhazování po Brožově pravici.

01:41
    Veselý se vrátil a odebral puk Válovi, a i když to chvíli vypadalo, že by rozhodčí mohli odpískat trest, pokračujeme v pěti hráčích na obou stranách.

02:39
    Pohl zůstal osamocen na levé straně a tvrdou střelou protáhl Šorfovu lapačku.

02:56
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., podrážení).

03:12
    Slavia vyhrála vhazování ve středním pásmu a osvobozuje se přes všechny čáry.

03:37
    Hlinkova nepřesná střela rezultuje v další úspěšné vyhození domácích.

04:06
    Ze souboje u trestné lavice, na které sedí Ondráček, nakonec vychází úspěšněji pražský tým, konkrétně pak Kverka.

04:38
    Pohlovu střelu od modré před brankou nechtěně ve výskoku tečoval Harkabaus, nebezpečí zažehnáno.

04:56
    Dukla právě vstřelila branku!
    Velkou většinu oslabení odehráli sešívaní výborně, závěr se jim ale nevyvedl. Pohl shodil na úroveň brankové čáry na Harkabuse, který z první našel mezi kruhy nikým nehlídaného JOSEFA SKOŘEPU, jenž otevírá gólový výčet dnešního zápasu. Asistence: Tomáš Harkabus a Jan Pohl.
    04:56 Josef SKOŘEPA - 0:1

05:34
    Zakázané uvolnění vrací hru znovu před Šorfa.

06:02
    Komerční přestávka dá oběma týmům šanci na krátký oddych.

06:27
    Oba týmy dělají zatím poměrně hodně chyb, Dostálkovo chybné zpracování puku následovali ofsajdovým postavením slávisté.

06:58
    Slávistická rozehrávka v úspěšný průnik do útočného pásma zatím nerezultovala, Veselý totiž nedokázal protečovat puk do rohu.

07:54
    Teď ale mohli sešívaní vyrovnat! Vlček se prosadil na pravém křídle a předložil puk Doležalovi, který ale narazil na připraveného Brože!

08:33
    Šanci si v útočném pásmu chce vytvořit také čtvrtá slávistická obrana, ale po prohraných soubojích u mantinelů musela obrátit krok do obrany.

09:12
    Hlinka znovu napřáhl ke střele, Šorf kryje.

09:37
    Jiránek se stahovačkou uvolnil proti dvěma slávistům a zakončoval z levého kruhu, Šorf nepříliš jistým zákrokem vyráží.

10:15
    Chyby vidíme na obou stranách, ani jeden z týmů se zatím nedokáže kontinuálně udržet na kotouči.

10:46
    Pohl nahazoval puk z úrovně brankové čáry a hledal před brankou si najíždějícího Zemana, puk ale skončil u gólmana sešívaných.

11:02
    Werbik se nejprve šikovně uvolnil na modré čáře proti Saňovi a chtěl hledat spoluhráče. Nahrávku sice zablokoval Drtina, ale odrazil přímo k Marešovi, který měl na holi další dobrou šanci Dukly.

11:53
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Vála – 2 min., podrážení).

11:53
    Přesilovou hru dostanou k dispozici také slávisté, jak si s ní poradí?

12:28
    Drtina napřahoval od modré, střela po bloku končí v rohu.

12:45
    Saňova pumelice už cestu na branku našla, Brož vyráží.

13:12
    Slavia už je dobrých 45 sekund zaparkována v útočném pásmu, nedaří se jí ale vypracovat si nějakou větší příležitost.

13:39
    Ondráček s Kverkou doráželi na brankovišti a druhý jmenovaný mohl vyrovnat! Ve skórování mu zabránil jen výborný zákrok Brože!

14:05

14:35
    Škořepova nebezpečná střela končí mimo, Šorf si ale musel dávat setsakramentský pozor.

15:09
    Hrníčko se pokoušel prosadit se individuálně, jeho střelu ovšem strážce slávistické svatyně bez problémů likviduje.

16:15
    Čermák našel mezi kruhy nehlídaného Půžu, který si ale musel puk zpracovávat a k dobré střele se nedostal.

16:41
    Jiránek si vyměnil puk s Pohlem, jehož pokus z mezikruží končí znovu u Šorfa. Slávistický gólman se rozhodně nenudí.

17:30
    Pohl se vyhnul na modré čáře Hejdovi, který ho zezadu fauloval, a i v pádu dokázal vyprodukovat střelu směrem na bránu červenobílých.

17:30
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tadeáš Hejda – 2 min., podrážení).

17:50
    Anděl nabil na kruhy Zemanovi, který ale trefuje jenom slávistického hráče. Sešívaní vyhazují.

18:18
    Kubica zachytil nepřesnou rozehrávku Jihlavy, místo střely ale zvolil nahrávku dozadu a ušetření času.

18:35
    Výborný blok Kubicy proti střele od modré, Slavia se znovu osvobozuje.

19:06
    Gól do šatny a další využitá přesilovka JIhlavy. Miha Štebih nahazoval od modré přímo do prostoru, kde stál připravený DOMINIK HRNÍČKO a tečí usměrnil puk mimo dosah Šorfa. Asistence: Miha Štebih a Tomáš Havránek.
    19:06 Dominik HRNÍČKO - 0:2

20:00

Je za námi úvodních 20 minut a prozatímní výsledek zřejmě není žádným velkým překvapením. Lídr Chance ligy z Jihlavy využil dvě přesilové hry a zásluhou branek Josefa Skořepy a Dominika Hrníčka vede 2:0. Hra je však poměrně vyrovnaná, i když Dukla má více střel i šancí.

20:01

20:05
    Ondráček protečovává do útočného pásma puk a Slavia jde napadat.

20:43
    Krejčík nedokázal ze své individuální akce nic vytěžit a Ondráčkova zpětná nahrávka skončila místo na holi Dudy v obranném pásmu domácích.

21:36
    Hlinka našel volného Dostálka, ale jeho dalekonosná střela byla jednak příliš slabá, jednak nepřesná.

21:57
    Slavia právě vstřelila branku!
    Slavia vstupuje do druhé třetiny na jedničku! Josef Saňa našel přesnou nahrávkou z vlastního obranného pásma najíždějícího si JANA VESELÉHO, který sice svojí první střelou na Brože neuspěl, ale z dorážky vyrovnává. Asistence: Josef Saňa.
    21:57 Jan VESELÝ - 1:2

22:19
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matěj Vála – 2 min., držení).

22:35
    Jihlava vyhrává vhazování a vyhazuje až k Šorfovi.

23:02
    Saňovu tvrdou střelu od modré doráželi před brankou Ondráček s Krejčíkem, kterému se podařilo vyšťourat puk, nikoli už ale překonat připraveného Brože.

23:19
    Skořepa vystoupil proti Vlčkově střele a zblokoval ji do rohu.

23:38
    Ani se svojí druhou střelou Vlček nepochodil, trefil totiž před brankou clonícího spoluhráče.

24:20

24:33
    Šmerha se snažil po levém křídle uniknout dosahu jihlavských obránců, hosté se ale rychle vrátili a jeho pohyb do středu přesně zachytili.

25:10
    Zakázané uvolnění slávistů vrací hru do jejich obranného pásma.

25:26
    Už to vypadalo, že se bude pískat další icing, ale Panna prodloužil puk tak akorát, aby se nedostal přes brankovou čáru.

25:34
    ... a tak vyhodili na zakázané uvolnění hosté.

25:38
    Tvrdá Drtinova střela hned po buly prověřila pozornost nejen Brože, ale i hlavního rozhodčího, kterého trefil odražený kotouč.

25:54
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Lukáš Anděl – 2 min., hákování).

26:13
    Skořepovu střelu z úniku kryje Šorf a ještě stíhá rozehrát.

26:42
    Dva góly v přesilovce a teď jeden v oslabení. Dostálek ujel do přečíslení 2 proti 1 s VOJTĚCHEM BUDÍKEM, který nahrávku svého spoluhráče využívá a překonává Šorfa. Asistence: Vlastimil Dostálek.
    26:42 Vojtěch BUDÍK - 1:3

27:34
    Tuhle přesilovku si sešívaní za rámeček opravdu nedají, Jihlava brání bezchybně.

27:56

28:13
    Jen kousek chyběl Zemanovi, aby využil přesnou nahrávku Skořepy a znovu pohnul skórem. Puk končí těsně mimo.

28:48
    Nahození na Brože a následuje komerční přestávka.

28:58
    Krejčíkovo nahození doputovalo až k Novákovi, jehož tvrdá střela orazítkovala zadní mantinel.

29:15
    Z urputného souboje v rohu obranného pásma vycházejí s pukem na holi sešívaní.

29:44
    Veselý se snažil objet obránce a vytvořit příležitost pro své spoluhráče, ovšem obrana hostů zafungovala bezchybně.

29:56
    Na druhé straně kontroval s podobnou akcí Dostálek, jemuž se alespoň podařilo vystřelit na branku.

30:40
    Šmerha ujížděl sám na bránu, a přestože neměl rychlost, dokázal puk udržet a ohrozit Brože. Ten ovšem šanci pacifikuje.

31:06
    Na druhé straně se Budík s Havránkem znovu dostali do přečíslení, Havránek ovšem Budíkovu nabídku na střelu do odkryté branky nevyužil.

32:05
    Následuje krátká komerční přestávka.

32:18
    Štebih dvakrát v rozmezí několika sekund vystřelil a při druhé střele se některým fanouškům Slavie musel tajit dech, puk totiž skončil těsně mimo.

32:50
    Kverka našel najíždějícího Šmerhu, který první střelou jen o kousek míjí Brožovu branky, při druhé pak trefuje lapačku jihlavského gólmana.

33:02
    Stahovačka a rychlá střela. Takový byl postup Jiránka, narazil ovšem na připraveného Šorfa.

33:41
    Drtinova první střela se odrazila od zadního mantinelu do předbrankového prostoru, kde se puk snažil za brankovou čáru protlačit Krejčík.

34:47
    Další Šmerhova rychlá střela, další přesný zákrok Brože.

35:22
    Slávistická obrana ztratila puk, Anděl se Skořepou ale nedokázali získaný kotouč proměnit v šanci na zakončení.

36:18
    Několik střeleckých pokusů vyprodukovala také čtvrtá jihlavská formace, konkrétně pak především Půža.

36:45
    Steinocherova střela na Brože nedoletěla, puk totiž zastavil jeden z bránících hráčů hostů.

37:57
    Trend z první třetiny, totiž poměrně velký počet chyb na obou stranách, pokračuje i nyní, hraje se hodně nahoru dolů.

38:38
    Šagát přenechal puk na modrou na Saňu, jehož střelu se snažil před brankou ještě tečovat Kubica.

39:26
    Tři šance Jana Veselého skoro pramenily v druhý gól Slavie. Kanonýr domácích nejprve před brankou dorážel střelu Drtiny od modré, aby o chvíli později dobře namířenou hokejkou nebezpečně tečoval Šmerhovo nahození. Ve všech třech případech však narazil na Brože.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli dva góly, jeden na každé straně, a rozdíl ve skóre se tak nezměnil. První polovinu druhé dvacetiminutovky ovládli domácí, kteří byli aktivnější a po necelých dvou minutách se díky Janu Veselému dotáhli na rozdíl jediného gólu. Jihlava však zabrala a po zbytek prostřední periody byla hra vyrovnaná. Ve 27. minutě navíc v oslabení skóroval Vojtěch Budík a vrátil hostům dvougólový náskok.

40:01

40:13
    Anděl u mantinelu zachytil nahrávku Nováka, který hledal najíždějícího si Krejčíka.

40:29
    Drtinovu střelu od modré přibrzdilo hned několik hokejek, na branku proto nedoletěla.

41:00
    Drtina chtěl dalekonosnou nahrávkou najít Šmerhu, puk ale zvedl až příliš a je z toho zakázané uvolnění.

41:20
    Šmerha našel mezi kruhy volného Kverku, jenž si ale nedokázal kotouč přesně zpracovat.

41:52
    Šorf si šáhnul na Hrníčkovu střelu a vyráží ji do rohu.

42:32
    Werbik se ocitl nikým nehlídaný před Šorfem a svižnou žabičkou chtěl slávistického gólmana překvapit. Neúspěšně.

43:19
    Novákova střela končí mimo nebezpečné prostory.

43:50
    Kubica ztratil puk, Zeman ovšem pouze nahodil do útočného pásma a šel střídat.

44:26
    Štindl podrazil Šmerhu, který se už už tlačil do samostatného úniku. Dvě minuty za podrážení.

44:47
    Není to klasický přesilovkový gól, ale počítá se. Šagát si vyjel na střed a shodil na úroveň brankové čáry na MARTINA ONDRÁČKA, který chtěl na druhé straně najít Krejčíka. Puk si ovšem do vlastní branky srazil jeden z bránících obránců. Asistence: Martin Šagát a Josef Saňa.
    44:47 Martin ONDRÁČEK - 2:3

45:03
    Šorfův zákrok přerušuje hru, vhazování po jeho levici.

45:43
    Ondráček nahazoval puk na bližší tyč, Brož je ovšem pozorný.

46:41
    Slávisté rozehrávají od vlastní brány, Jihlava je ale velmi dobře postavená ve středním pásmu.

47:39
    Hlinka se mezi kruhy snažil dorazit odraženou Štindlovu střelu, proti bloku domácích hráčů ale neměl nárok.

48:06
    Komerční přestávka dává oběma týmům šanci se poradit, jak naložit s posledními necelými 12 minutami.

48:25
    Budík se raději s pukem vrátil do svého obranného pásma, odkud bude v klidu rozehrávat Pohl.

48:49
    Šagát nahazuje puk a jde střídat.

49:03
    Hejdova střela od modré jen těsně míjí Brožovu branku.

49:33
    Harkabus sice zachytil chybnou rozehrávku sešívaných, ovšem dostal se do ofsajdové pozice, takže kotouč nechal.

50:31
    Rychlá hra na obě strany, ale s mnoha chybami. Tak se dá popsat průběh nejen celého zápasu, ale i nynějšího úseku třetí třetiny.

51:09
    Gól v podstatě z ničeho nic, ale o to důležitější. Dostálek předal na levou stranu modré čáry JANU POHLOVI, který přesnou střelou vymetává horní část Šorfovy branky. Asistence: Vlastimil Dostálek a Michal Hlinka.
    51:09 Jan POHL - 2:4

52:15
    Jihlavu gól nabudil, hraje s mnohem větší vervou.

52:21
    Potvrdil i právě nyní střílející Půža, jehož tvrdý projektil chytá Šorf. Následuje komerční přestávka.

52:39
    Drtinova nahrávka byla i na rychlého Šmerhu příliš dlouhá, rozhodčí píská akázané uvolnění.

53:09
    Puk končí mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

53:29
    Puk znovu skončil mimo kluziště, vhazování tentokrát v útočném pásmu domácích.

53:49
    Werbik ujížděl sám na Šorfa, překonat ho však nedokázal. Nepochodil ani dorážející Hrníčko.

54:15
    Kverka tečoval Drtinovu nabídku od modré, Brož ale zůstává ve střehu.

54:53
    Ondráček nahodil puk na Brože, který raději přerušuje hru.

55:15
    Převaha Slavia je teď nezpochybnitelná. Ostřelování první formace z modré Steinocherem a Hejdou ani pokusy o dorážky ale kýžené ovoce nepřinesly.

55:52
    Veselý střílí hned po vhazování a jen těsně míjí Brožovu klec!

56:37
    Ofsajd zastavuje slávistický útok. Jihlava se už jenom soustředí na trpělivou obranu.

56:55
    Hejdovu střelu od modré chtěl před brankou dorážet dobře postavený Ondráček, ale v dobré šanci byl faulován Skořepou. Pro slávisty škoda, tohle mohla být dobrá šance.

56:55
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Josef Skořepa – 2 min., hákování).

57:12
    Postupný útok sešívaných přerušuje nepřesná nahrávka rezultující v zakázané uvolnění.

57:32
    Vysoká hůl v podání domácích znamená vhazování v obranném pásmu, dost daleko od jihlavské branky.

57:51
    Ondráček vjel do útočného pásma a nahodil puk na Brože. Vybojované vhazování pro sešívané.

58:23
    Saňovu tvrdou střelu blokuje Anděl.

58:43
    Další Saňova dělovka, která jen těsně prolétla kolem pravé tyče.

58:58

59:05
    Drtina pálil od modré, ale Brož na puk viděl a bez problémů střelu likviduje.

59:05
    Oddechový čas pro domácí.

59:12
    Jihlava vyhrála buly a Dostálek už měl políčeno na prázdnou branku domácích. Puk ale pouze nahodil do útočné třetiny.

59:23
    Kotouč skončil na střídačce hostů, vhazování ve středním pásmu.

59:36
    Veselý se nedohodl s Novákem na rozehrávce a tohle vypadá pro sešívané špatně.

59:51
    Veselý se navíc zřejmě zranil a horko těžko odkulhal na střídačku.

59:51
    Vhazování v útočném pásmu po levici Brože zřejmě dnešní zápas zakončí.

I třetí třetina končí výsledkem 1:1, což znamená jediné – Jihlava vyhrává a po výsledku 4:2 odjede z Prahy s plným ziskem tří bodů. Klíčový výkon dnes podali brankář Jan Brož a obránce Jan Pohl, který se do statistik zapsal gólem a asistencí. Vítězný gól dal ve 27. minutě Vojtěch Budík, za domácí skórovali Jan Veselý a Martin Ondráček.

Já se s vámi tímto loučím, děkuji za pozornost a zase někdy u hokeje na počtenou! (17:20:43)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 22. J. Veselý (Saňa), 45. M. Ondráček (Šagát, Saňa) – 5. Skořepa (Harkabus, J. Pohl), 20. Hrníčko (Štebih, T. Havránek), 27. Budík (Dostálek), 52. J. Pohl (Dostálek, M. Hlinka)

HC Slavia Praha: Šorf (Sochůrek) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Barák, Hejda, Steinocher – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – Šmerha, Kverka, Kubica – J. Doležal, Vlček, J. Veselý – Panna, Furch, Tejral.
    HC Dukla Jihlava: Brož (Lundström) – J. Pohl, Budík, Štebih, Mareš, Štindl, Vála – Anděl, Skořepa, Zeman – Jiránek, M. Hlinka, Dostálek – T. Havránek, Werbik, Hrníčko – Půža, Harkabus, D. Čermák.

Rozhodčí: Souček, Valenta – Votrubec, Ševic