Barys – Jekatěrinburg 2:7 (kon.) | Ufa – Vladivostok 1:2 (0:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Riga 1:0 (kon.)
N.Novgorod – Dynamo Moskva 2:3 (kon.) | Nižněkamsk – Čerepovec 2:3 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 3:4 (kon.)
Spartak Moskva
3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
CSKA Moskva
Sobota 01.12.2018, 15:00 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Československá stopa v utkání:

Robin Hanzl (SPR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:49 (17:27:17)

Statistiky: Střely: 38-49; Střely na bránu: 19-30; Góly: 3-4; Vhazování: 27-25; Zablokované střely: 6-8; Hity: 9-5; Trestné minuty: 24-4.

CSKA Moskva v nádherném zápase bohatém na góly dokázalo porazit domácí Spartak Moskva. O osudu moskevského derby rozhodla prostřední část, během které CSKA vstřelilo tři góly v řadě. Klíčovou roli sehrály přesilové hry, během kterých hosté vstřelili první tři góly. Vítězný gól vstřelil Alexandr Popov. Konečný výsledek derby. Spartak Moskva 3 CSKA Moskva 4.

59:44
    Michail Grigorenko napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke tvrdé střele, kterou Alexandr Truškov na přední tyči podržel.

59:17
    Spartak Moskva v závěru utkání dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a CSKA si v závěru moskevského derby po oddechovém čase zahraje přesilovou hru 5 na 3! Trest odpyká na trestné lavici útočník Alexandr Chochlačov.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:54
    Jaroslav Dyblenko usedl na trestnou lavici, aby odpykal menší trest za nedovolené bránění.

58:54
    Konečně, konečně se hokejisté Spartaku Moskva dokázali dotknout kotouče, aby přerušili hru.

57:47
    CSKA Moskva má poskytnutou výhodu, během které drží puk na svých holích a Lars Johansson je na střídačce.

56:36
    Spartak touží po vyrovnání a je v současné chvíli lepším týmem, CSKA ovšem stále vede těsně 4:3.
    55:47 Spartak Moskva v závěru nevyužil přečíslení 2 na 1!

55:47
    Spartak Moskva v závěru utkání ujel do přečíslení dva na jednoho, jenže po krásné přihrávce z levého křídla a ostrého úhlu na vzdálenější pravé tyči nedokázal skórovat!

55:10
    CSKA na vrcholu levého kruhu napřáhlo ke tvrdé střele s příklepem, kterou Alexandr Truškov na přední tyči úspěšně vyrazil vyrážečkou do ochranného skla.

54:45
    Do konce utkání už příliš mnoho času nezbývá, a pokud se nic nezmění, Spartak to určitě zkusí bez brankáře.

53:54
    A další zakázané uvolnění v podání CSKA, kterému se tentokrát nepodařilo rozehrát podél střídaček.

53:46
    Lars Johansson rychle vyjel z brány, aby před jedním z útočníků Spartaku odpálil nahozený kotouč do bezpečí, a proti jeho týmu se vzápětí pískalo zakázané uvolnění.

53:07
    Spartak mohl inkasovat popáté v zápase, jenže CSKA po nahození z levého křídla a ostrého úhlu neskórovalo.

52:40
    CSKA Moskva má během posledních okamžiků více ze hry, jenže většina jeho střel je zablokována nebo sražena.

51:22
    Dnešní utkání sleduje 10252 diváků.

50:30
    Vyloučený Michajl Grigorev je zpět na ledě a Spartak Moskva hraje v polovině třetí třetiny v plném počtu.

50:25
    Anton Slepyšev schytal v levém rohu útočného pásma po nahození od modré čáry tvrdý hit, po kterém se tvrdě rozštípal o hrazení a Spartaku se podařilo vyhodit.

49:28
    A znovu obránce CSKA, který tentokrát pálil po zpětné přihrávce z levé strany od modré čáry vedle levé tyče.

49:05
    Arťom Blažijevskij napřáhl od modré čáry ke střele, která nad ledem minula přední tyč brány Spartaku.

48:30
    Michajl Grigorev byl vyloučen na dvě minuty poté, co u hrazení podrazil Kirilla Kaprizova. Komerční přestávka.
    46:19 Jaroslav DYBLENKO - 3:4

46:19
    Spartak právě vstřelil branku!
    JAROSLAV DYBLENKO si před vrcholem pravého kruhu najel na zpětnou přihrávku od Alexandra Chochlačova a krásnou střelou těsně nad ledem zamířil ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Alexandr Chochlačov a Arťom Fjodorov.

45:31
    Před bránu CSKA letělo z levého křídla nebezpečné nahození, puk byl ale na přední tyči sražen za ni.

45:08
    CSKA nahodilo puk do zóny Spartaku a oba týmy odjely střídat. Hra byla hodně zpomalena.

44:02
    Anatolij Nikoncev se ocitl po nahození od modré čáry u pravé tyče ve velké šanci, jenže ani nadvakrát puk za Larse Johanssona neprocedil!

42:38
    Vyloučený Maxim Šalunov je zpět na ledě a hokejisté CSKA Moskva přečkali i druhé oslabení v zápase.

42:22
    Martinš Karsums napřáhl na vrcholu levého kruhu k táhlé střele zápěstím, kterou Lars Johansson podržel.

41:20
    Před bránu Larse Johanssona přilétl z pravého křídla a ostrého úhlu nebezpečné nahození, brankář CSKA ho ovšem holí dokázal dostat mimo nebezpečí.

40:38
    Maxim Šalunov dostal dvě minuty za držení a Spartak si zahraje v úvodu třetí části druhou přesilovou hru.

40:11
    Začala třetí třetina moskevského derby a Spartak po jedenácti sekundách vyhodil puk na zakázané uvolnění.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely: 22-39; Střely na bránu: 11-27; Góly: 2-4; Vhazování: 18-21; Zablokované střely: 4-4; Hity: 7-4; Trestné min.: 18-2.

Třetí třetina začne přibližně v 16:48.

CSKA Moskva po přestávce předvedlo velkou ofenzivní smršť a otočilo zápas třemi góly v řadě zpět na svou stranu, když se postupně prosadili útočníci Michail Grigorenko, Kirill Kaprizov a Alexandr Popov. CSKA vstřelilo ze čtyř gólů první tři během přesilové hry. Po druhé části. Spartak Moskva 2 CSKA Moskva 4.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    38:39 Alexandr Truškov dokázal zabránit kuriózní brance!

38:39
    Jeden z hráčů CSKA Moskva málem skóroval zpoza brány o pravou brusli Alexandra Truškova, jenže brankář Spartaku dokázal puk na poslední chvíli zastavit holí a poté zmrazit pod lapačkou!

36:52
    Vyloučený Michail Naumenkov je zpět na ledě a Spartaku Moskva se během početní výhody snížit nepodařilo. CSKA hraje opět v plném počtu.

35:36
    Robin Hanzl si najel na přední tyči na přihrávku zpoza brány a bez přípravy po ledě mířil z blízkosti ke vzdálenější levé tyči, jenže Lars Johansson puk skvěle vyrazil pravým betonem!

34:52
    Michail Naumenkov dostal dvě minuty za držení a Spartak Moskva bude mít k dispozici přesilovou hru.

33:39
    Kaspars Daugavinš si najel před bránu na zpětnou přihrávku zpoza ní a bez přípravy pálil těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči, jenže Lars Johansson se dokázal zvednout a po parádním přesunu ukrýt puk ve své lapačce!

32:35
    Spartak mohl rychle odpovědět po přihrávce zpoza brány, jenže střela z mezikruží nakonec k pravé tyči nezamířila. Těžko říci, zda puk vyrazil Lars Johansson levým betonem nebo byl na poslední chvíli zablokován.
    32:14 Alexandr POPOV - 2:4

32:14
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Před bránou Spartaku vznikl po střele od modré čáry obrovský zmatek a po sérii odrazů kotouče se u pravé tyče prosadil střelou do odkryté sítě ALEXANDR POPOV! Spartak Moskva inkasoval tři góly v řadě a vyžádal si oddechový čas – 4:2 pro CSKA. Asistence: Klas Dahlbeck a Ivan Tělegin.

32:07
    A vzápětí další zakázané uvolnění, které se tentokrát pískalo proti Spartaku, jehož hokejisté nedokázali přesně rozehrát podél trestných lavic.

31:38
    CSKA napálilo puk do útočného pásma z příliš velké dálky, a tak se proti němu pískalo zakázané uvolnění.

29:55
    CSKA se dostalo na levém křídle k nebezpečnému nahození a Alexandr Truškov nedokázal na přední tyči zmrazit puk pod lapačkou, trest ovšem nepřišel.
    27:39 Kirill KAPRIZOV - 2:3

27:39
    Alexandr Truškov dokázal včas sevřít betony proti střele CSKA od modré čáry a poté si chtěl puk stáhnout na čtyřech holí pod lapačku, jenže se mu to nepodařilo a u pravé tyče zametl volný kotouč z úhlu do odkryté sítě útočník KIRILL KAPRIZOV! Velká chyba. CSKA vede 3:2 a všechny tři góly v dnešním zápase vstřelilo během přesilové hry. Fantastická bilance.

26:40
    Arťom Fjodorov byl vyloučen na dvě minuty za úder do hlavy k tomu dostal deset minut za nesportovní chování.

25:58
    Vladislav Provolněv před vrcholem pravého kruhu pro vhazování napřáhl k parádní střele bez přípravy, která mířila nad ledem k přední tyči, zároveň ale také do lapačky gólmana Larse Johanssona, který předvedl krásný semafor!
    25:12 Alexej Marčenko si najel před bránu a málem skóroval

25:12
    Alexej Marčenko si najel před bránu na nahození z pravého křídla a ostrého úhlu a skvělou tečí málem skóroval, jenže Alexandr Truškov dokázal puk zasednout a o několik sekund později si snadno poradil se střelou CSKA z mezikruží!
    24:29 Michail GRIGORENKO - 2:2

24:29
    MICHAIL GRIGORENKO napřáhl na vrcholu mezikruží k nádherné střele zápěstím, která zamířila pod horní tyč, a přestože to vypadalo, že se puk odrazil od ní zpět do hry, rozhodčí přezkoumali video a gól potvrdili! CSKA sice přesilovou hru 5 na 3 nevyužilo, běžnou ale ano. Asistence: Maxim Šalunov a Nikita Nestěrov.

23:49
    Jevgenij Kulik zasáhl před střídačkou vysokou holí do obličeje kapitána CSKA Moskva Sergeje Andronova a CSKA si zahraje přesilovku 5 na 3.

23:29
    CSKA mohlo skórovat po nádherné přihrávce z levého křídla a ostrého úhlu na vzdálenější pravé tyči, jenže střela z úhlu skončila nad bránou domácího Spartaku.

22:19
    Jaroslav Dyblenko dostal po nepřesné střele CSKA Moskva od modré čáry dvě minuty za hrubost.

21:52
    Spartak fauloval v obranném pásmu a CSKA má poskytnutou výhodu. Lars Johansson se rychle vydal na střídačku.

21:18
    Arťom Fjodorov na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která minula vzdálenější levý horní roh brány CSKA Moskva.

20:21
    V Moskvě byla před pár okamžiky zahájena druhá třetina městského derby, do které Spartak vstupuje s vedením 2:1.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely: 13-13; Střely na bránu: 6-7; Góly: 2-1; Vhazování: 8-12; Zablokované střely: 3-2; Hity: 4-2; Trestné minuty: 2-0.

Druhá třetina začne přibližně v 15:56.

V KHL nepadá příliš mnoho gólů, moskevské derby ovšem bylo od úvodních sekund úchvatné. CSKA vstoupilo do utkání lépe a v rychlém sledu dvakrát orazítkovalo pravou tyč, vzápětí se ale dokázal prosadit Maxim Šalunov. Spartak ale inkasovaný gól nakopl a ještě před přestávkou dokázal zápas otočit, když nejprve vyrovnal Anatolij Nikoncev a poté poslal domácí tým do vedení Ilja Zubov. Skóre po první třetině derby. Spartak Moskva 2 CSKA Moskva 1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:53
    CSKA napřáhlo od modré čáry k táhlé střele, která mířila ke vzdálenější levé tyči, jenže Alexandr Truškov ji zvládl svým pravým betonem vykopnout mimo.
    18:19 Spektakulární zákrok v podání Alexandra Truškova!

18:19
    Linden Vey se ocitl po nahození od modré čáry u levé tyče v obrovské šanci a střelou bez přípravy uklízel puk do prázdné brány, jenže Alexandr Truškov předvedl spektakulární zákrok, když po rychlém přesunu sevřel puk mezi svým pravým betonem a vyrážečkou! Úžasný moment derby.

15:43
    Spartak se ocitl v blízkosti pravé tyče v dobré šanci, střela z úhlu ale byla zřejmě na poslední chvíli zablokována.
    15:24 Ilja ZUBOV - 2:1

15:24
    Spartak předvedl v útočném pásmu fantastický forčeking a ILJA ZUBOV na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování po bekhendovém přiklepnutí Kasparse Daugavinše napřáhl bez přípravy ke střele s příklepem, kterou vedle levého betonu Larse Johanssona zamířil k přední tyči! Spartak otočil skóre derby! Asistence: Kaspars Daugavinš a Martinš Karsums. (2:1)

13:53
    Maxim Cyplakov na pravém křídle vystřelil od modré čáry a pozorný Lars Johansson podržel puk vkleče v náručí. Následuje krátká komerční přestávka.

13:29
    Michajl Grigorev byl zřejmě hráčem, který tentokrát napřáhl na vrcholu levého kruhu bez přípravy k jedovaté bombě, jenže jeho pokus na bránu CSKA neprošel.

11:56
    Spartak se pokusil rychle otočit utkání, střela z ostrého úhlu ale na pravém křídle zamířila do lapačky pozorného Larse Johanssona, který hru přerušil.
    10:43 Anatolij NIKONCEV - 1:1

10:43
    ANATOLIJ NIKONCEV si najel na vrcholu levého kruhu na krátkou zpětnou přihrávku od Antona Zlobina a parádní střelou bez přípravy nad lapačkou Larse Johanssona vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! Asistence: Anton Zlobin.

08:42
    Ilja Zubov si najel před bránu na nebezpečné nahození z levého křídla, jenže puk ve vzduchu nedokázal tečovat, a tak kotouč zamířil vedle vzdálenější tyče.

08:26
    Utkání má velice svižné tempo a Spartak Moskva se snaží odpovědět na úvodní gól, zatím ovšem marně.

06:30
    Lars Johansson našel nahození Spartaku z levého kruhu pro vhazování v lapačce a následuje komerční přestávka.
    06:01 Maxim ŠALUNOV - 0:1

06:01
    MAXIM ŠALUNOV si na levém křídle krásně vyměnil puk s Kirillem Kaprizovem a po jeho přihrávce zpoza brány z levého kruhu pro vhazování vymetl vzdálenější pravý horní roh brány! CSKA využilo přesilovou hru a vede v moskevském derby! Asistence: Kirill Kaprizov.

04:42
    Spartak Moskva dostal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Alexandr Chochlačov.
    04:29 Sergej Kalinin po skvělé teči orazítkoval pravou tyč!

04:29
    Arťom Blažijevskij z pravého křídla nahodil puk před bránu, kde ho skvěle tečoval Sergej Kalinin a po ledě orazítkoval z blízkosti pravou tyč!
    03:05 CSKA po necelých čtyřech minutách utkání trefilo tyč!

03:05
    Hokejisté CSKA Moskva napřáhli v mezikruží ke krásné střele, která skončila na pravé tyči brány!

02:19
    Spartak předvedl po nahození z levé strany za bránou dobrý forčeking a po přihrávce zpoza ní přišla střela na pravém křídle, pokus z ostrého úhlu byl ale zablokován.

01:54
    Anton Slepyšev si z levého křídla drze sjížděl před bránu, jenže stahovačka mu nevyšla a Spartak se ubránil.

01:19
    Alexandr Chochlačov byl zřejmě hráčem, který napálil puk od trestných lavic do útočného pásma, a proti Spartaku Moskva bylo odpískáno další zakázané uvolnění.

00:36
    Spartaku Moskva se nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění. Hra byla přerušena.

00:01
    Puk dopadl na led a dlouho očekávané moskevské derby bylo zahájeno! Zápas začal s mírným zpožděním kvůli slavnostnímu ceremoniálu, během něhož byla oceněna klubová legenda a sedminásobný mistr světa Alexandr Jakušev, jenž dokonce dvakrát vyhrál ZOH.

00:01

Halou se rozezněla hymna ruské federace a do začátku dnešního moskevského derby zbývá pár okamžiků.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Kapitána CSKA Moskva Sergeje Andronova dělí jeden jediný bod od dosažení hranice 100 bodů v základní části KHL, zatímco Michail Grigorenko bodoval ve čtyřech zápasech v řadě, když vstřelil jeden gól a k nim přidal šest asistencí, celkem tedy sedm bodů.

Druhé moskevské derby v letošní sezóně KHL se blíží, a tak si pojďme připomenout výsledek prvního klání, v němž CSKA Moskva porazilo Spartak Moskva těsně 2:1. Spartak Moskva naposledy svého městského rivala dokázal porazit 12. září 2013 těsným výsledkem 3:2.

Spartak Moskva: Truškov (J. Hudáček) – Kalinin (C), Kulik, Grigorev, Kutějkin (A), Provolněv, Dyblenko, Pedan – Karsums, Daugavinš, Zubov (A) – Maxwell, Chochlačov, Fjodorov – Nikoncev, R. Hanzl, Zlobin – Cyplakov, A. Voronin, Leščenko – Kruženkov.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Nestěrov (A), Blažijevskij, Marčenko, Romanov, M. Robinson (A), Dahlbeck, Naumenkov – Šalunov, Grigorenko, Kaprizov – Kalinin, Andronov (C), Mamin – Slepyšev, Tělegin, Al. Popov – Vey, Hansen, Okulov.

Rozhodčí: Konstantin Olenin, Eduard Odins. Čároví: Tornike Kučava, Dmitry Sivov.

CSKA Moskva v sobotu odpoledne vyzve městského rivala Spartak Moskva, na jehož ledě se bude snažit prodloužit sérii čtrnácti výher v řadě, během které pouze v jednom utkání inkasovalo více než jednu branku, když 30. října porazilo 4:2 Novosibirsk. Spartak má před moskevským derby v domácím prostředí výsledky jako na houpačce, do vzájemného souboje ovšem bude vstupovat s dvěma vítězstvími v řadě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Nikoncev (Zlobin), 16. Zubov (Daugavinš, Karsums), 47. Dyblenko (Chochlačov, Fjodorov) – 7. Šalunov (Kaprizov), 25. Grigorenko (Šalunov, Nestěrov), 28. Kaprizov, 33. Al. Popov (Dahlbeck, Tělegin)

Rozhodčí: Konstantin Olenin, Eduard Odins. Čároví: Tornike Kučava, Dmitry Sivov

Diváci: 10252