Přerov – Technika Brno 2:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 4:6 (kon.) | Kobra – Kladno 3:7 (kon.)
HC Litvínov – Třemošná 6:4 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 1:4 (kon.) | Zlín – Warriors Brno 7:2 (kon.)
Havířov – HK MD Šumperk 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 6:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Jihlava 1:0 (kon.) | Chomutov – Slavia 2:4 (kon.)
Mountfield HK
1:4 (0:1, 1:2, 0:1 - N 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Sobota 01.12.2018, 12:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Ode mě je to v tuto chvíli již vše. Přeji příjemný zbytek dne a v nadstavbové části dorostenecké extraligy se těším na počtenou! (14:11:39)

Zápas je definitivně u konce, stejně tak základní část ELIOD extraligy dorostu. Pardubičtí dokázali vyprodukovat více branek v šedesáti minutách hry a získali tak tři body za výhru 4:1, bod z prodloužení ale zůstává v Hradci. Rozhodl o něm Juraj Slafkovský, který má po čtyřech odehraných zápasech za Hradec na kontě už 5 gólů a 6 asistencí.

62:45
    Hradec právě vstřelil branku!
    O bonusovém bodu je rozhodnuto, zůstává pod Bílou věží! Marek Pelda se natlačil před bránu a jeho pokus vyrazil gólman před sebe. Kotouče se ujal JURAJ SLAFKOVSKÝ, jenž jej bez větších problémů dopravil do poloprázdné brány. Asistence: Marek Pelda, Petr Moravec.

62:02
    Matěj Giesl dojel puk včas, aby se nepískalo zakázané uvolnění, z hradeckého útoku ale nic nevzešlo.

61:37
    Michal Borovička teď ukázal své sebevědomí. Daleko od brány oblafl Šimona Marhu a z otočky rozehrál. Bohužel pro něj jen na icing.

61:27
    Teď už ale ano a Jan Gaspar zkoušel tečovat kotouč na hraně brankoviště.

61:05
    Na ledě už jsou třetí útočné trojice a ještě stále se k puku nedostali domácí.

60:40
    Stále mají na holích kotouč hráči Pardubic, kteří jej svému soupeři nechtějí půjčit.

60:16
    Pardubice se ujaly kotouče a zamířily k bráně, nedostaly se však ke střele.

60:01

V základní hrací době vítězí Pardubice 4:1 a vyrovnávají tak bilanci letošních východočeských derby. Ještě nás ale čeká nadstavba, která začne za několik málo minut.

59:55
    Pardubice jsou v plném počtu.

59:42
    Hradečtí se vymotali z obranné třetiny a zkusí poslední útok.

59:24
    Lvi špatně odhadli délku nahrávky a jejich založení útoku skončilo jen zakázaným uvolněním.

59:05
    Juraj Slafkovský napálil puk na Borovičku, ten si jej pohlídal a přikryl výstrojí.

58:41
    Pardubičtí jsou ve čtyřech.

58:32
    Po nepovedeném pokusu Hradce se Pardubicím povedlo vyhodit.

58:16
    Matěj Beneš napálil nahrávku skrz brankoviště jenom do boční síťky.

57:54
    Hra znovu začne po oddechovém čase, který si vyžádali domácí.

57:54
    Jenže je tu další vyloučení a další dvojnásobná přesilovka pro Hradec, tentokrát bude trvat 40 vteřin! Jakub Vojtěch jde pykat za podrážení.

57:35
    A Dynamo už je na ledě ve čtyřech.

57:24
    Pardubicím se povedlo vyhodit puk na druhý konec hřiště.

56:48
    Dělovka Marka Peldy od modré čáry se vrátila od mantinelu do brankoviště, kde nechybělo mnoho k tomu, aby si ji brankář srazil do brány!

56:35
    59 vteřin si Hradečtí zahrají dvojnásobnou přesilovku, Matěj Pulpán je totiž vyloučen za vysokou hůl!

56:17
    Jan Boukal poslal střílenou nahrávku Matěji Benešovi, který tečoval puk těsně kolem pravé tyčky.

55:34
    Ondřej Chabada vyfasoval dvě minuty za podrážení, a tak je tu přesilovka pro změnu pro Mountfield.

55:09
    František Formánek měl volný prostor k bráně, který využil ke střele z pravého kruhu. Tichý puk vyrazil vyrážečkou.

54:21
    Dlouho se bojovalo o puk za domácí brankou, nakonec se puk po domácích holích dostal do středního pásma.

53:44
    Oba dříve potrestaní hráči jsou na ledě a hraje se znovu pět na pět.

53:31
    Petr Moravec vrátil zpoza brány puk na spoluhráče do mezikruží, ten však trefil jenom Michala Borovičku.

52:55
    Tentokrát chtěl Marha sebrat puk a kolem betonů jej zasunout za gólmana, Borovička byl ale rychlejší.

52:25
    Šimon Marha chtěl vypálit z mezikruží, kotouč ale poslal jenom do prvního bránícího hráče.

51:40
    A další tresty udělují rozhodčí. Současně jsou vyloučeni hradecký Matěj Pinkas za hákování a pardubický Matěj Pulpán za nedovolené bránění.

50:21
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Přesilovka je rychle využita, Dynamo si bere tříbrankový náskok zpět! Parádně sehraná situace vyústila v křižnou nahrávku Františka Formánka, která našla na levém kruhu DANIELA HERČÍKA. Ten z první trefil odkrytou bránu před přesouvajícím se gólmanem – 1:4. Asistence: František Formánek, Matěj Kloz.

50:05
    Jakub Tichý vyhodil puk mimo hrací plochu a je tak potrestán dvěma minutami. Trest za něj odsedí Matěj Giesl, Pardubice mají přesilovou hru.

49:48
    Juraj Slafkovský skočil rybičku, aby došťouchl letící puk do branky, scházelo mu ale několik centimetrů.

49:13
    Petr Moravec vypálil přes dva protihráče, na jeho jedovatý pokus dokázal Borovička zareagovat švihnutím vyrážečkou.

48:46
    Matěj Kloz vypálil od modré lajny a Jakub Tichý předvedl další zákrok. Tentokrát lapačkou.

48:16
    Hradeckým se povedlo ukořistit puk, poslali ho ovšem jenom na icing.

47:38
    Dynamo se ale nestáhlo jenom čistě do obrany, vystrkuje růžky také v útoku. Teď na Tichého letělo několik střel od modré.

47:00
    Hradci scházejí na soupeře dvě branky, a tak se snaží co nejvíce útočit. Naopak Pardubice si zase obrannou hrou chtějí aktuální stav pohlídat.

46:01
    Matěj Havlíček mířil na delší tyč, tam ale byla připravená Borovičkova lapačka.

45:02
    Petr Moravec byl v dobré pozici u pravé tyčky, než se ale stihl vytočit a zvednout puk, byl tu Borovičkův beton!

44:37
    Domácí jsou v plném počtu, také další oslabení ubránili.

44:32
    Po dalším zákroku hradeckého gólmana se strhla menší potyčka u brány, velmi rychle ale skončila.

43:43
    Také Tichý se musel mít na pozoru, na poslední chvíli totiž rychlým přesunem vytěsnil ránu z pravého kruhu!

43:20
    A Šimon Marha měl dokonce na holi vyrovnávací branku, sám před brankářem ale trefil jenom beton!

42:58
    Pardubicím se však nedaří udržet v útočné třetině, Hradečtí dobře brání a napadají.

42:34
    Dynamo si ale zahraje další přesilovku, protože Petr Moravec je vyloučen za hákování.

41:54
    Hradečtí jsou na ledě kompletní, oslabení zvládli dobře.

41:11
    Dělovka z levé strany Tichého nezaskočila, hradecký brankář se totiž včas přesunul k tyčce.

40:30
    Pardubičtí pokračují v početní výhodě, Hradec ale načal třetinu lépe. Vyhodil totiž puk přes všechny čáry.

40:01

Rovněž druhé dějství je u konce. Pardubice v něm vyrovnaly hradecký nápor a viděli jsme poměrně vyrovnanou hru. Dynamu seděla o něco lépe, neboť dokázalo na svůj gólový účet připsat další dva zásahy a odskočit na 3:0. Jenže v závěru prostřední části se také Hradečtí poprvé v zápase poradili, a tak se do poslední dvacetiminutovky, která začne přibližně ve 13:32, půjde za stavu 1:3.

40:00

39:53
    Štěpán Králik je vyloučen za sekání a zdá se, že zbytek třetiny se tak odehraje v pardubickém útočném pásmu.

39:26
    Mountfield se pohybuje v útočném pásmu, nicméně cestu k bráně skrz pardubické hokejisty musí hledat.

38:44
    Jakub Tichý si nyní se svou lapačkou počíhal na oblouček, který se k němu snášel po zblokované střele Františka Formánka.

38:26
    Marek Pelda zachytil na modré čáře puk a poslal ho hned na soupeřovu bránu. Touš proskákal pryč kolem levé tyčky.

37:45
    Tohle byla parádička v podání Hradce, který snižuje na rozdíl dvou branek! Matěj Giesl krásným bekhendovým prohozením pod nohama přenechal puk přesně do tandemu JURAJI SLAFKOVSKÉMU, který v mezikruží nic zbytečně nevymýšlel a parádní bombou vymetl levý horní růžek – 1:3. Asistence: Matěj Giesl.

37:35
    Lukáši Součkovi ujel kousek za modrou puk a nemohl tak pokračovat v útoku.

37:08
    Dynamo je na ledě v plném počtu.

36:46
    Další střela Hradce skončila rovněž neúspěchem a Pardubicím se povedlo vyhodit.

36:20
    Matěj Beneš střílel z pravého kruhu, Borovička puk vyrazil mimo tyče.

35:46
    Hradečtí si sice nerozuměli na modré čáře, dokázali ale udržet pásmo a vymýšlejí útočné kombinace.

35:18
    Domácí jsou v plném počtu a právě nyní začíná jejich zkrácená přesilová hra.

35:03
    Ve hře čtyři na čtyři rozehrály Pardubice jenom na zakázané uvolnění.

34:56
    Hradec byl v oslabení aktivní a odměnou mu je pardubický faul. František Formánek je potrestán za hákování.

34:36
    V oslabení se vydali do útoku Lvi, Borovička si však se střelou poradil zákrokem betony.

33:16
    Šimon Marha jde pykat za hákování a je tu tak početní výhoda pro Dynamo.

32:52
    Hradec reaguje na další branku střídáním brankářů. Místo Maria Žalčíka zaujal prostor mezi třemi tyčemi Jakub Tichý.

32:52
    Teď ale tuto pasáž prořízl pardubický gól a už je to o tři branky! Adam Paleček našel najíždějícího si MATĚJE PULPÁNA, jenž tváří v tvář brankáři zvedl kotouč chladnokrevně a přesně pod břevno – 0:3. Asistence: Adam Paleček, Vojtěch Tvrdík.

32:35
    Hra je teď především o souboji o puk, hokejisté se o hrací předmět nejčastěji přetahují ve středním pásmu.

31:42
    Pokus Matěje Kloze se lehce otřel o boční tyčku a vylétl k zadnímu hrazení.

31:21
    Tu zvládly lépe hosté a už jsou také v plném počtu.

30:47
    Matěj Beneš teď obkroužil celé pásmo a předal puk spoluhráči, nakonec je z toho přetahovaná u mantinelu.

30:05
    Dynamo zatím oslabení hraje dobře. Vyhazuje jeden puk za druhým a Hradci se nedaří strávit delší čas v útočné třetině.

29:21
    Pardubice se teď samy připravily o výbornou šanci! František Formánek byl totiž před gólmanem úplně sám, jeho kolega Adam Novotný ale podrážel a rozhodčí tak pískl. A je z toho přesilovka pro Hradec.

28:50
    A na pozoru se musí mít také Borovička, ten ale zákroky bez problémů zvládá.

28:11
    Hradec je v plném počtu.

28:03
    Střela Adama Palečka sice Žalčíkovi vypadla, jako první ale u puku byli domácí.

27:25
    Hradec dostal kotouč ze svého obranného pásma a nyní se snaží co nejdéle udržet puk co nejdále od své brány.

26:41
    Jeden z pardubických hráčů, který má, stejně jako jeho kolegové, shrnutý dres i s číslem, teď dobře mířil na delší tyč. Žalčík měl i trochu štěstí, že hostující hráč přestřelil.

26:05
    Je tu přesilová hra pro Dynamo, neboť Šimon Táborský je potrestán za držení.

25:58
    Matěj Pulpán se dral před bránu, dobrou prací hokejkou mu ale v jeho úmyslech zabránil Petr Moravec, který vypíchl puk.

25:08
    Hradečtí sehráli signál po buly v útočné třetině dobře, scházelo jen přesnější zakončení. Střela Adama Jirků se totiž svezla po ledě a zpomalila.

24:38
    Marek Pelda se prokličkoval do mezikruží, odkud prověřil, zda je Borovičkova výstroj připravena.

24:12
    Krátce po vhazování skončil puk na hostující střídačce, a tak je tu další vhazování. Tentokrát ve střední třetině.

24:06
    Nejprve vyhodily na icing Pardubice, teď zase Hradec. Soupeři si tedy nemají co vyčítat.

23:23
    Adam Jirků obdržel průnikovou nahrávku a ujížděl vstříc brankáři, jeho střela na vyrážečku ale mezi tyčemi neskončila!

22:47
    Pardubičtí odskakují do dvoubrankového rozdílu! VOJTĚCH TVRDÍK využil clony Iva Nekvindy a vyslal od modré čáry bombu, která skončila až v síti – 0:2. Asistence: Vojtěch Tvrdík, Ivo Nekvinda.

22:39
    Teď se Žalčík musel mít na pozoru, protože Jakub Koudelka střílel nebezpečně z mezikruží!

21:54
    Daniel Herčík si nedokázal dobře zpracovat puk, a tak místo útočení jen dojel k zadnímu mantinelu.

21:35
    David Brožek trochu krkolomně přešel modrou čáru, kousek za ní se však ke kotouči dostali hosté.

20:58
    Matěj Novotný se šikovně proháčkovával skrz dvojici Pardubických, kousek před bránou ale o puk přeci jen přišel.

20:22
    Menší závar před pardubickou svatyní dokázali vyřešit obránci, na druhé straně se píská hostům ofsajd.

20:08
    Druhá dvacetiminutovka začala zakázaným uvolněním Pardubic.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 12:44.

V úvodních dvaceti minutách měli herně navrch domácí, nicméně jsou to hosté, kdo jdou do kabin s jednobrankovým náskokem. Hned v 1. minutě si totiž hradecká obrana nechala upláchnout Iva Nekvindu, který svůj samostatný nájezd pohledně proměnil. Hradec poté tlačil a několikrát byl velmi blízko vyrovnání, Michal Borovička však zatím někdy i s kouskem štěstí odolává. Do další části se tak půjde za stavu 1:0 pro Dynamo.

20:00

19:40
    Matěj Novotný zjistil, že mezi třemi pardubickými hráči s pukem na holi prostě neprojde.

19:27
    Technické přestupky Dynama se v závěru třetiny trošku kupí, teď je tu další ofsajd.

19:02
    Z boje o puk v rohu pardubického obranného pásma vyšli vítězně domácí, nahrnuli kotouč ale jenom pod lapačku Michala Borovičky.

18:28
    Pardubická útočná akce skončila postavením mimo hru.

17:50
    Hradečtí chtěli využít vhazování v útočném pásmu k překvapivé střele, jenže pokus Šimona Táborského byl přizvednut nad hostující klec.

17:45
    Teď si hráči Dynama ještě chvilku na ledě pobudou, jelikož vyhodili na zakázané uvolnění.

17:20
    Pardubický útok vedl jen k nepřesné střele na pravou tyčku.

16:28
    Juraj Slafkovský si šikovně prohodil protihráče a poté z levého kruhu mířil na delší tyč. Trefil přesně nastavenou Borovičkovu lapačku.

15:50
    Prudká střela Marka Peldy prosvištěla na zadní mantinel.

15:31
    Tam si zachytal také Mario Žalčík, jenž padl na kotouč mířící k němu z levé strany kluziště.

15:16
    Hradecké napadání tentokrát sice přineslo na chvíli zisk kotouče, střelu ovšem ne. A tak se hra přesunula na druhou stranu.

14:41
    Šimonu Táborskému střela na modré tentokrát vůbec nesedla. Poslal ji totiž vysoko do ochranné sítě a vhazovat se bude ve středním pásmu.

13:54
    Po střele Šimona Táborského všichni chvilku čekali, kde vypadne kotouč. Nakonec se vykutálel na levém kruhu z klubka hráčů a Pardubičtí jej odklidili do bezpečnějšího prostoru.

12:39
    Juraji Slafkovskému chyběly centimetry k tomu, aby na pravém kruhu dosáhl na puk a šel sám na bránu. Takhle jenom mohl odpálit puk od zadního mantinelu.

11:40
    Jan Matuška už už natahoval ke střele z pravého kruhu, těsně před vysláním puku z hole mu ale hrací předmět odebrala hradecká hokejka.

11:21
    Adam Jirků nahodil puk na Borovičku z levé strany a pardubický gólman raději přerušil hru.

11:08
    Pardubicím se útočné akce zakládají jen těžko, Hradec totiž dobře napadá ve středním pásmu a za obrannou modrou svého soupeře moc často nepouští.

10:22
    Hradečtí už zase operují v útoku. Šimon Marha vrátil zpoza branky kotouč do mezikruží, tam se jej však neujal žádný ze spoluhráčů.

09:42
    Petr Moravec zkusil vystřelit z levého kruhu, jeho přizvednutá rána ale skončil jen vysoko nad bránou.

09:18
    Hradečtí se tentokrát nemohli vydat dobývat hostující bránu, zastavil je totiž signalizovaný ofsajd.

08:25
    Hradec je směrem dopředu aktivnější, teď si ale musel dát pozor na hrozící pardubický únik. Dotírajícího hráče si vzal na starost obránce, kotouč doklouzal do moci Žalčíka.

07:59
    Další nahrávka Slafkovského teď vyslala dopředu Šimona Marhu. Jeho střela z levé strany ale taktéž v bráně neskončila.

07:23
    A hned se vydal do útoku! Juraj Slafkovský vrátil zpoza brány puk na Šimona Táborského, ten ale z první trefil jen brankářovu výstroj!

07:10
    Mountfield je na ledě v plném počtu.

06:29
    Jeden z pardubických forvardů tečoval kotouč těsně před Žalčíkem, domácí brankář ho však stihl vytěsnit mimo tři tyče.

06:01
    Po další střele Pardubice se hradeckým bekům povedlo vyhodit přes všechny čáry.

05:37
    Střela z velkého úhlu se neujala, Mario Žalčík se nalepil k tyči těsně.

05:09
    A je tu další trest. Šimon Táborský si odpyká dvě minuty za držení a početní výhodu teď bude mít Dynamo.

04:30
    Hosté jsou v plném počtu, Michal Borovička se ale musel mít na pozoru! Ránu Jana Boukala totiž vyrazil před sebe a k zákroku proti dorážce Matěje Havlíčka z mezikruží mu pomohl i kousek štěstí.

03:46
    Po další hradecké střele se strhla menší bitka za pardubickou bránou, kterou rozhodčí možná trochu předčasně roztrhli. Jakub Vojtěch (PCE) i Matěj Pinkas (MHK) vyfasovali shodně 2+2 minuty za hrubost.

03:23
    Hned dvojice Hradeckých teď měla na holi srovnání! První Lev ale promáchl před bránou, Havlíček zase zamířil mimo tři tyče!

02:53
    Přízemní rána Marka Peldy skončila jen na zadním mantinelu.

02:26
    Do útoku se na druhé straně hrnuli i Pardubičtí, ty ale pro změnu zabrzdil faul. Petr Kubíček je potrestán za nedovolené bránění a Mountfield má přesilovku.

02:06
    Juraj Slafkovský měl slušně našlápnuto směrem k bráně, jenže jeho útočný výpad přerušil hradecký ofsajd.

01:47
    Marek Pelda se vydal až na pravý kruh, odkud prověřil Borovičkovy betony. Pardubický gólman kotouč nejprve vyrazil a poté přikryl lapačkou.

00:52
    Jenže Pardubice úvodní útočný výlet Hradce ustály a už jsou ve vedení! Domácí obrana si nepohlídala IVA NEKVINDU, který proklouzl středem hřiště a s pukem na holi ujížděl úplně sám na bránu. Zvolil střelu na vyrážečku a udělal to nejlépe, jak mohl. Puk totiž zapadl krásně pod horní tyč – 0:1. Asistence: Ondřej Chabada, Jakub Vojtěch.

00:17
    Mountfield hned rozjel útočnou akci a krouží obranným pásmem Pardubic, hostující hokejisté ale dobře napadají.

00:01

Mountfield HK: Žalčík (Tichý) – Králik, Táborský, Boukal, Havlíček (A), J. Řehák, Pelda (C), M. Pinkas – Giesl, Gaspar, Jirků, Beneš, M. Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Jerman, Moravec (A), Marha.

HC Dynamo Pardubice: Borovička – Vojtěch, Vašíček, P. Kubíček, Tvrdík, Chabada (A), Špinka – Valkoun, Paleček (A), Koudelka, Herčík, J. Kubíček, Formánek, Nekvinda, Kloz (C), A. Novotný, Matuška, Pulpán.

Rozhodčí: Jechoutek – Hána, Dědek.

První vzájemný zápas dopadl lépe pro Hradecké, kteří si se soupeřem poradili poměrem 5:1. Ve druhém východočeském derby letošní sezóny tak mohou Lvi svůj první triumf potvrdit, nebo Dynamo může srovnat stav vyhraných klání na 1:1.

S aktuální formou jsou na tom o něco lépe Pardubičtí, kteří za celý listopad nepoznali porážku. Postupně si vyšlápli na Havlíčkův Brod, Jihlavu, Žďár nad Sázavou a Tábor. Bruslaře s Plameny přitom porazili rozdílem deseti branek! Oproti tomu Mountfield má v zádech "jen" dva vítězné duely, oba ale s velkým počtem vstřelených branek. S Jihlavou si Lvi poradili 8:0, se Žďárem si zase poradili 6:3.

Hradec i Pardubice už mají jistý postup do play off, poslední duel základní části tak bude především o dobrém naladění se před nadstavbovou částí. Pardubice by sice ještě mohly poskočit tabulkou o místo nahoru, nicméně výsledky z první části sezóny se v nadstavbě stejně nepočítají. V tuto chvíli se Dynamo aktuálně nachází na 3. příčce se 49 body, Hradci se ztrátou sedmi bodů náleží 4. místo.

Příjemnou sobotu přeji všem fanouškům mládežnického hokeje. Pod Bílou věží nás dnes čeká poslední kolo základní části dorostenecké extraligy, konkrétně se jedná o souboj Mountfieldu HK s týmem HC Dynamo Pardubice. Jedná se tedy o nefalšované východočeské derby!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 38. Slafkovský (Giesl), 63. Slafkovský (Pelda, Moravec) – 1. Nekvinda (Chabada, Vojtěch), 23. Tvrdík (Kubíček, Nekvinda), 33. Pulpán (Paleček, Tvrdík), 51. Herčík (Formánek, Kloz)

Mountfield HK: Žalčík (33. Tichý) – Králik, Táborský, Boukal, Havlíček (A), J. Řehák, Pelda (C), M. Pinkas – Giesl, Gaspar, Jirků, Beneš, M. Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Jerman, Moravec (A), Marha.

Rozhodčí: Jechoutek – Hána, Dědek