Přerov – Technika Brno 2:1 (kon.) | Olomouc – Třinec 4:6 (kon.) | Kobra – Kladno 3:7 (kon.)
HC Litvínov – Třemošná 6:4 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 1:4 (kon.) | Zlín – Warriors Brno 7:2 (kon.)
Havířov – HK MD Šumperk 4:0 (kon.) | Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.) | Vítkovice – Vsetín 6:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Jihlava 1:0 (kon.) | Chomutov – Slavia 2:4 (kon.)
HC Olomouc
4:6 (1:3, 2:2, 1:1 - N 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 01.12.2018, 11:30 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

ELIOD Extraliga dorostu právě vrcholí svou první část a jeden z jejích posledních zápasů se dnes odehraje na ledě Plecharény. Domácí Olomouc je na sedmé příčce tabulky východní skupiny s 23 body, Třinec je třetí se ziskem 43 bodů. V prvním letošním zápase obou dnešních soupeřů se z vítězství radoval Třinec, který porazil Olomouc na domácím ledě 4:1.

Listopad nebyl pro olomoucké dorostence příliš povedeným měsícem. Nejprve si odvezli prohru 4:0 od Techniky Brno, poté schytali debakl 0:8 v derby proti Přerovu. Potom sice následovala výhra 1:5 nad tápajícími Warriors Brno, ale následně Kohouti utrpěli vysokou porážku 1:7 od lídra soutěže z Havířova. Na konci měsíce pak Olomouc vyválčila vítězství 4:3 ve Vsetíně.

To situace třineckých dorostenců je o něco veselejší. Oceláři si v listopadu připsali tři výhry – za zmínku stojí zejména přestřelka se Zlínem, která skončila 7:5 – a proti rivalovi z Vítkovic padli až v prodloužení. V základní hrací době je pak dokázal porazit pouze Přerov, a to fotbalovým výsledkem 1:0. Třinec je aktuálně na třetí příčce tabulky a má stejný počet bodů jako čtvrtý Zlín.

HC Olomouc: Špunar (Hořejší) – Nesvadba, Spurný, Lambert, Přecechtěl, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Sedláček – Havel, Václavský, Kusák, Petřeková, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný, Ruda

HC Oceláři Třinec: Macura (Klimek) – Mošnička, Andrle, Molin, Chovaniak, Bujak, Hrůzek – Šutý, Raszka, Przybyla, Ochman, Wawrzkiewicz, Gazur, Tomiczek, Ramík, Procházka, Hykl

Rozhodčí: Šudoma – Novotný, Kučera.

00:01

00:10
    Úvodní buly zápasu vyhrávají hosté, ale hra se rychle přesouvá před třineckého gólmana, který teď v brankovišti při pokusu rozehrát trochu zazmatkoval, ale hostům se podařilo situaci vyřešit.

01:40
    Po zakázaném uvolnění bude vhazování v obranném pásmu Olomouce.

01:50
    Třinečtí teď byli v útoku příliš horliví a rozhodčí píská ofsajd.

02:13
    Stratilovo nahození na bránu nedokázal zachytit nikdo z jeho spoluhráčů.

02:24
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomouc se bleskově ujímá vedení. Po přihrávce Sedláčka se do střely opřel PATRYK KUSÁK překonal třineckého gólmana. Asistence: Patrik Sedláček

03:27
    Kapitán Olomouce Přecechtěl zakládá další útok domácích.

04:29
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Adam Procházka (TRI) v útočném pásmu podrazil protivníka a jde si sednout na trestnou lavici.

05:25
    Ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:55
    Dopředu mohl jít Prísažný, ale jeden z třineckých vypíchl přihrávku, která na něj byla směrována.

06:30
    Hosté hrají v plném počtu. Tato přesilová hra se domácím příliš nevydařila.

07:27
    Fasner se zmocnil puku v útočném pásmu, Kohouti se usadili před Macurou.

07:48
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec přesunul hru na druhou stranu a FILIP HRŮZEK vyrovnal stav utkání. Asistence: Michal Ramík

08:40
    Holcman nastřelil pouze třineckého obránce, od něhož se ale puk odrazil a hosté mohli jít do útoku. Olomoucká obrana byla však ve stíhání kotouče úspěšnější.

09:35
    Puk teď poskakoval v brankovišti Macury, který měl štěstí, že nebyl poblíž žádný útočník soupeře.

10:25
    Třinec teď operuje v útočném pásmu.

10:46
    Oceláři dokázali bleskově zvrátit stav utkání na svou stranu. PATRIK ŠUTÝ provětral pravý růžek domácí branky a poslal svůj tým do vedení. Asistence: Filip Tomiczek

11:30
    Na druhé straně se šanci ocitl Ševčík, ale na Macuru nevyzrál.

12:27
    Fasner to zkoušek z otočky, ale střela mu nesedla. Oceláři jdou dopředu.

13:35
    Domácí gólman teď měl plné ruce práce, podařilo se mu však zastavit všechny pokusy Třince.

14:05
    Oceláři vyhráli buly ve svém obranném pásmu a vydávají se na další útočný výlet.

15:00
    Domácí si zahrají další přesilovou hru. 2minutový trest za hákování si odpyká Jakub Hykl (TRI).

15:11
    Macura raději podržel kotouč a bude se vhazovat po jeho pravici.

15:41
    Třineckým se podařilo vyvézt puk.

16:08
    Puk je za domácí bránou, domácí budou muset založit nový útok.

16:26
    Olomouc se usídlila v útočném pásmu a jednomu z útočníků se podařilo vyslat nepříjemnou střelu, Macura však byl pozorný.

16:45
    Třinec hraje v plném počtu.

17:36
    Ramik se i s pukem vydal do útočného pásma a ten samý hráč o chvíli později orazítkoval Špunarovy betony,

18:50
    Hraje se za Špunarovou bránou.

18:56
    Oceláři zvyšují svůj náskok na dva góly. Autorem branky byl TOMÁŠ RASZKA. Asistence: Adam Procházka.

20:00

Olomouci se podařilo rychle vstřelit gól a ve 3. minutě se ujala vedení. Třinec se ovšem nenechal zaskočit a v průběhu první třetiny převedl parádní obrat. Nejprve srovnal stav Adam Hrůzek, chvíli poté se Oceláři díky Patriku Šutému ujali vedení a minutu a čtyři vteřiny před koncem obrat dokonal Adam Raszka. Třinec byl většinu třetiny aktivnějším týmem, za což byl také odměněn gólovými úspěchy.

Druhá třetina začne přibližně v 12:11.

20:01

20:38
    Kohouti snižují na rozdíl jedné branky! Po Stratilově přihrávce poslal STANISLAV RUDA ze své hole projektil, který skončil za zády soupeřova brankáře. Asistence: David Stratil

21:15
    Špunar teď musel přikrýt puk lapačkou, vzhledem k vysoké koncentraci útočníků Třince v předbrankovém prostoru.

22:27
    Oba týmy mají problém s přechodem středního pásma.

23:15
    Ruda zkoušel prokličkovat do útočného pásma, pásma, ale zastavili ho třinečtí obránci.

23:27
    Třinec si zahraje první přesilovou hru v utkání po nedovoleném bránění Stanislava Rudy (OLO).

23:57
    Špunar si myslel, že Bujanovu střelu skryl v lapačce, ale opak byl pravdou.

24:05
    O chvíli později pak musel olomoucký gólman zasahovat vyrážečkou.

25:02
    Olomouci se podařilo vyhodit puk, vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:37
    Domácí hrají v plném počtu a Třinec navíc ztratil útočné pásmo.

25:48
    Třinci se sice nepodařilo využít přesilovku, ale nemusel dlouho smutnit. FILIP TOMICZEK svému týmu vrátil dvoubrankové vedení. Asistence: Petr Andle, Michal Ramík

26:46
    Špunar musí být i nadále ve středu, Třinec ohrožuje jeho bránu a ke všemu se vhazuje po jeho levici.

27:55
    Olomouc teď má velké problémy s tím, aby dostala puk ze svého obranného pásma.

28:00
    Další přsilovka pro Třinec! Andrej Prísažný (OLO) si nepohlídla svou hůl a odjíždí na trestnou lavici.

28:50
    Třinec se dostal do útočného pásma a rozestavuje přesilovkový zámek..

29:10
    Střela jednoho z Ocelářů zaduněla o Špunarovy betony.

29:35
    Oceláři teď byli vykázání z útočného pásma.

29:36
    Prísažnému bude 24 vteřin dělat na trestné lavici společnost Adam Havel (OLO), jenž si odpyká 2minutový trest za podrážení.

30:09
    Třinečtí teď dotlačili puk do brány, ale rozhodčí ukazuje, že gól neplatí. namísto toho si jde Petr Przybyla (TRI) sednout na trestnou lavici za nesportovní chování.

31:08
    Oceláři na Olomouc vyvíjí tlak, ale zatím na Špunara nevyslali žádnou nebezpečnou střelu.

31:37
    Také tuhle přesilovku domácí ubránili, Havel je na ledě.

32:17
    Teď měl Špunar co dělat, aby zabránil skákajícímu puku překročit brankovou čáru. Po přerušení hry navíc došlo k drobné strkanici před bránou domácích,

32:17
    Po strkanici před Špunarem jsou vyloučení Lukáš Přecechtěl (OLO) a Daniel Chovaniak (TRI) za hrubost.

34:10
    Andrle mířil vysoko nad.

34:28
    Tresty Chovaniaka a Přecechtěla jsou minulostí.

35:10
    Nahrávku mezi třineckými útočníky zachytil Lukáš Přecechtěl. Olomoucký kapitán pak odklidil kotouč do bezpečí.

35:30
    Po pravém křídle ujel Procházka, ale před jeho hůl obětavě padl jeden z olomouckých beků. Špunar nakonec situaci vyřešil tím, že skryl puk pod lapačkou.

36:05
    Tak to je pro domácí hodně špatné. Třinec zásluhou TOMÁŠE RASZKY odskakuje na tříbrankové vedení. Asistence: Jiří Molin, Jakub Hykl

37:20
    Oceláři jsou dnes evidentně při chuti a opět se derou dopředu.

38:11
    V nepřehledné situaci před bránou Třince se dokázal zorientoval STANISLAV RUDA, který kotouč protlačil za záda Macury. Bez asistence

39:00
    Macura byl teď po jednom zákroku daleko z brány, naštěstí pro něj ale zrovna nebyli nikde poblíž olomoučtí s pukem.

39:24
    Špunar musel zasahovat proti dvěma střelám soupeře.

39:50
    Dva zákroky si připsal také Marek Macura na druhé straně.

40:00

Na Zimní stadionu v Olomouci dnes padá jeden gól za druhým. Krátce po začátku druhé třetiny snížila Olomouc zásluhou Stanislava Rudy na 2:3, poté však Třinec opět navýšil své vedení a dvě branky a v 36. minutě do bylo zásluhou druhého gólu Tomáše Raszky už 2:5. V závěru třetiny se ale ještě jednou dokázala prosadit také Olomouc. Na ledě také jiskří emoce a dochází k menším strkanicím. Uvidíme, co přinese třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně v 13:01.

40:01

40:40
    Tak to byla rána jako z děla! Puk po odrazu doklouzal k JOSEFU HOLCMANOVI, který zrovna přijížděl do útočného pásma a ten tvrdou ranou prostřelil Macuru. Asistence: Stanislav Ruda

42:00
    Ševčík s Lambertem se pokusili vybojovat puk v útočném pásmu, bohužel bez úspěchu.

42:30
    Macura se teď přesouval od jedné tyče k druhé a zase nazpátek, aby Olomouci zabránil vyrovnat stav utkání.

43:25
    Masare zavezl puk do útočného pásma.

43:54
    Olomouci vlila kontaktní branka energie do žil.

44:04
    Po dlouhé době si na puk sáhl také Špunar, který musel použít svou vyrážečku.

44:40
    Prísažného střela jen zaduněla o mantinel.

45:05
    Také Chovaniak na druhé straně mířil moc vysoko.

46:40
    Hykl se vyřítil do útočného pásma, ale byl odzbrojen obranou Kohoutů.

47:19
    Chovaniak zachytil rozehrávku domácích.

47:44
    Przybyla to zkoušel z mezikruží, ale minul.

48:35
    Fasner mířil tak o dvacet centimetrů nad Macurovu lapačku.

49:27
    Lambert se ocitl sám před třineckým gólmanem, ale nebyl v dobré pozici pro střelu. Podařilo se mu alespoň posunout puk na spoluhráče.

50:07
    Masare srazil ujíždějícího Bujaka u mantinelu.

50:35
    Hra se teď po nějakém čase přesunula zase před Špunara.

51:00
    Ruda mohl jít dopředu, ale neměl dostatečnou rychlost, aby přebruslil třineckou obranu.

51:29
    Chvíli to vypadalo, že puk Macurovy vypadl z výstroje, ale ve skutečnosti ho měl třinecký gólman ve své moci. Vhazuje se po jeho pravici.

52:15
    Teď skutečně Macurovy vypadla z náručí jedna tvrdá střela olomouckého útočníka, poblíž však nebyl žádný z útočníků domácích.

52:57
    Na druhé straně se v šanci ocitl Hykl, ovšem bez úspěchu.

53:08
    Domácí útočník Adam Masare (OLO) dostal 2minutový trest za napadení.

53:28
    Před Špunarem teď vznikla nepřehledná situace a do brankoviště se natlačilo hned několik hráčů, ale olomoucký gólman si s ní poradil.

54:16
    Olomoucký strážce brány si připisuje další zákrok.

55:08
    Hrůzkův první pokus sice skončil na mantinelu za Špunarovou bránou, ale podruhé už se FILIP HRŮZEK nemýlil a zvyšuje na 4:6. Asistence: Adam Procházka

55:50
    Masare ujížděl sám na bránu, v souboji s třineckým gólmanem však trefil jen Macurovo rameno.

56:50
    Olomouci se dlouho nedařilo vyvézt puk ze svého obranného pásma, až teď ujíždí Holcman.

57:21
    Hráči bojují o puk za Macurovou bránou, úspěšnější jsou v tomto snažení hosté.

57:50
    Masaremu teď střela z mezikruží vůbec nesedla.

58:20
    Olomouc dostává příležitost ke snížení a případnému vyrovnání v podobě přesilové hry. Daniel Chovaniak (TRI) se provinil hákováním.

59:05
    Třinec vyhazuje.

59:27
    V posledních vteřinách zápasu domácí rozestavěli přesilovkový zámek.

59:50
    ... a ostřelují brankáře hostů, nicméně puk je teď zase u Špunara.

59:55
    Tohle už Olomouc nestihne.

60:01

60:16
    16 vteřin po úvodním buly nadstavbové části se trefuje STANISLAV RUDA. Bod navíc tak zůstane v Olomouci.

Konec zápasu. (13:30:07)

Kristýna Nováková

Branky a nahrávky: 3. Kusák (Sedláček), 21. Ruda (Stratil), 39. Ruda, 41. Holcman (Ruda), 61. Ruda (Přecechtěl) – 8. Hrůzek (Ramík), 11. Šutý (Tomiczek), 19. Raszka (Procházka), 26. Tomiczek (Andle, Ramík), 37. Raszka (Molin, Hykl), 56. Hrůzek (Procházka)

Rozhodčí: Šudoma – Novotný, Kučera