K. Vary – Jihlava 7:0 (kon.) | Kladno – Olomouc 3:2 (po pr.) | Zlín – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.)
Chomutov – Žďár n/S 4:2 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:4 (kon.) | Sparta – Vítkovice 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Havířov 5:1 (kon.) | Přerov – Mountfield HK 3:2 (po pr.) | Plzeň – Vsetín 3:0 (kon.)
HC Litvínov – Kometa Brno 6:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
7:0 (1:0, 3:0, 3:0 - N 1:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 01.12.2018, 11:00 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

HC Energie Karlovy Vary: Domácí se zatím s nadstavbou příliš netrápí. V pátečním prvním kole, které sehráli proti SKLH Žďáru nad Sázavou vybojovali všechny čtyři body a žďářští junioři tak odjížděli s prázdnou. Z energetiků má nejvíce kanadských bodů Radek Prošek, díky 5 gólům a 18 asistencím jich na kontě má 23.

HC Dukla Jihlava: Jihlavským juniorům se vstup do nadstavby moc nepovedl. Ve čtvrteční předehrávce prvního kola podlehli chomutovským Pirátům po prohře 3:1 a nezískali ani bod v nadstavbových nájezdech. Domů tak odjeli s prázdnou. V týmu vede kanadskému bodování Vítězslav Brož, který jich má 15, získal je díky 11 gólům a 4 asistencím.

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Bednář) – Bernáth, Klejna, Přibyl, Stejskal, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Maydl, Prošek – Jiskra, Hotěk, Křehlík – Holub, Černý, Křemen – Remeš

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Javůrek) – Pískač, Moravec, Chvátal, Smolko, Trávník, Rašín – Brož, Menšík, Chlubna – Krajíček, Havel, Čermák – Juda, Barák

Rozhodčí: Svoboda – Malý, Charvát.

Na led již nastoupily oba celky a zápas za malou chvilku začne.

00:01

00:10
    Úvodní buly ve prospěch domácích, kteří se téměř okamžitě přesouvají do útočné třetiny.

00:40
    Dukla se ale nenechala držet ve svém pásmu a dostává se před Kašpara, který chrání klec energetiků.

02:30
    Týmy jsou na první pohled vyrovnané, což značí i hra, která se přesouvá z jedné strany na druhou.

03:41
    Domácí vypálili několik střel na jihlavského brankáře Chaloupka, ani jedna z nich ovšem neprošla.

05:40
    Zatím se více daří karlovarským, ke své brance se příliš nedostávají.

06:29
    Icing hostů.

07:15
    Turečkovu ránu od modré zblokoval jihlavský obránce Piskač.

07:44
    Jihlavští se drží před Kašparem.

09:05
    Domácím se daří blokovat přihrávky Dukly.

10:05
    Po zachycené střele se bude rozehrávat před Chaloupkem.

10:36
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juda – 2 min., faul kolenem).

11:52
    Energetici se snaží přesilovku využít, to se ale nedaří a Dukla vyváží puk od útočného pásma.

12:36

12:39
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Po skrumáži před brankou se malou chviličku po konci přesilovky prosadil FILIP BERNÁTH po přihrávce od Holuba a Hoťka. Asistence: Holub, Hotěk.

14:27
    Domácí se drží před Chaloupkem.

15:20
    Dukla se z ničeho nic začala stále častěji dostávat do útočné třetiny.

17:20
    Domácí vyvážejí puk do útoku, kde kombinují.

18:30
    Hra se znovu přesunula na stranu domácích a pár sekund na to zpět před jihlavskou klec.

19:12
    Kašpar v brankovišti zalehl puk a bude se před ním rozehrávat.

20:00

První perioda přinesla pouze jediný gól. V 13. minutě se během zmatku před jihlavskou klecí pár sekund po konci přesilovky prosadil Filip Bernáth, když přijmul přihrávku od Davida Holuba a Michala Hoťka. Mimo to bylo k vidění několik šancí, například 15. minutě, kdy se pokusil skórovat jeden z karlovarských útočníků, jeho střelu ovšem Chaloupek pohotově vyrazil lapačkou.

20:01

20:12
    Hned po začátku třetiny se Dukla přesouvá před Kašpara.

21:10
    Krajíček chtěl lehce nahodit puk, do cesty se mu ovšem postavil Křehlík.

21:35
    Zakázané uvolnění domácích.

22:42
    Domácí se zmocňují puku a vyvážejí ho do útoku.

24:11
    Jihlavští se dostávají před Kašpara.

24:21
    Zde se ale nedrží dlouho, protože energetici znovu získali puk.

25:08
    Icing Dukly.

25:10
    Nepovedená rozehrávka hostů, k puku se dostávají domácí.

26:32
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou.

27:39
    Karlovarští před Chaloupkem kombinovali, puk se dostal na hokejku Radka Proška, který ho ihned přihrál FILIPU NOVÁKOVI, který jej vyslal do růžku jihlavské klece. Asistence: Prošek.

28:50
    Po do lapačky chycené střele se bude rozehrávat před brankou Dukly.

29:55
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Rašín – 2 min., držení).

30:41
    Po několika střelách se Filip Bernáth pokusil o dorážku, která ale nevyšla. Od betonu odražený puk si vzal Michal Hotěk, který přihrál volnému RADKU PROŠKOVI, který zakončil do prázdné místa v brance, kam se Chaloupek nestihl přesunout. Asistence: Bernáth, Hotěk.

31:42
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Holub – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Havel.

32:46
    Energie se během hry čtyři na čtyři snaží skórovat, střely zatím Chaloupek chytil.

33:42
    Oba týmy v plném počtu.

34:45
    Dukla nyní vyváží puk do útočné třetiny.

36:37
    Jakmile se DANIEL ČERNÝ dostal k puku, tak vypálil z levého kruhu do rohu jihlavské branky. Asistence: Záruba, Holub.

39:00
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Maydl – 2 min., sekání).

39:40
    Dukla se snaží využít přesilovku, zatím se ale nedaří.

40:00

Ve druhé periodě energetici navýšili své vedení o tři góly. Nejdříve skóroval v 28. minutě Filip Novák, když po přihrávce od Radka Proška vymetl růžek jihlavské klece. Na další gól se nečekalo dlouho, v 21. minutě Michal Hotěk získal puk, který se po dorážce odrazil od Chaloupkova betonu, přihrál ho Radku Proškovi, který ho jen střelil do prázdného místa v brance. V 37. minutě se prosadil Daniel Černý, když svou jednoduchou střelou z levého kruhu překonal Chaloupka a posunul do domácí do vedení 4:0. Další třetina začne přibližně v 12:27.

40:01

40:08
    Patrik Rašín se po srážce s mantinelem pomalu zvedá z ledu a odchází na střídačku.

40:52
    Dukla se zmocňuje puku a dostává se do útočného pásma.

41:00

41:43
    Nyní jeden z karlovarských hráčů odkulhává na střídačku v doprovodu lékaře.

43:10
    Domácí se drží v útoku.

43:32
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Piskač – 2 min., hákování).

43:56
    Dukla vyhazuje puk ze svého pásma, Energie se ovšem ihned vrací.

44:45
    David Tureček mohl navýšit vedení svého týmu o další gól, do odkryté části branky se ovšem z blízkosti netrefil.

45:21
    Radek Prošek jedoucí podél pravého mantinelu přihrál puk MICHALU HOŤKOVI, který ho jen postrčil do branky. Asistence: Prošek.

45:30
    Po nádherné kombinaci před Chaloupkem přidává RICHARD ZÁRUBA další gól. Asistence: Černý, Remeš.

47:09
    Z levého kruhu pálící ADAM KŘEMEN překonal Chaloupka a přidává další gól. Asistence: Klejna, Bernáth.

47:09
    Střídání v týmu HC Dukla Jihlava: ze hřiště odchází Chaloupek, přichází Javůrek.

48:22
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Piskač – 2 min., vražení na hrazení + 10 min. osobní trest, vražení na hrazení). Trest odpyká Havel.

50:10
    Energetici se drží v útoku.

50:22

51:25
    Domácí znovu vyvážejí puk do útočného pásma, vzápětí o něj ale přicházejí.

54:05
    Jihlavští zblokovali přihrávku a dostali se do útoku.

54:21
    Ofsajd Dukly.

56:10
    Jihlava se snaží vybojovat puk, ve střele jim ale brání blokování přihrávek domácími a ofsajdy.

56:48
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Menšík – 2 min., podrážení).

57:12
    Domácí se snaží využít přesilovku, zatím se jim v tom ale nedaří.

58:30
    Dukla vyhazuje.

58:48

58:49
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Přibyl – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juda – 2 min., hrubost).

60:01

60:35
    Radek Prošek spolu s FRANTIŠKEM KLEJNOU ujížděl na branku. Těsně před Javůrkem mu přihrál a Klejna tak zakončoval do prázdné místa v brance, kam se jihlavský brankář nestihl přesunout. Asistence: Prošek, Hotěk.

Na počtenou se s Vámi loučí Lukáš Mayer. (13:07:57)

Lukáš Mayer

Branky a nahrávky: 13. Bernáth (Holub, Křehlík), 28. Novák (Prošek), 31. Prošek (Hotěk, Bernáth), 37. Černý (Záruba, Holub), 46. Hotěk (Prošek), 46. Záruba (Černý, Remeš), 48. Křemen (Klejna, Bernáth), 61. Klejna (Prošek, Hotěk)

Rozhodčí: Svoboda – Malý, Charvát