K. Vary – Jihlava 7:0 (kon.) | Kladno – Olomouc 3:2 (po pr.) | Zlín – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.)
Chomutov – Žďár n/S 4:2 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:4 (kon.) | Sparta – Vítkovice 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Havířov 5:1 (kon.) | Přerov – Mountfield HK 3:2 (po pr.) | Plzeň – Vsetín 3:0 (kon.)
HC Litvínov – Kometa Brno 6:2 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
HC Olomouc
Sobota 01.12.2018, 12:00 • ČEZ stadion, Kladno • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Rytíři Kladno: Jiroušek (Novotný) – Kvapil, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Funk, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, Bláha, Husarik, Rendla, Filip, Štrombach, Čermák

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Bahounek, Hlaváč, Vosátko, Mader, Rutar, Pírek, Dajčar – Kalač, Handl, Matiaško, Štefka, Hilšer, Tomajko, Mácha, Podlaha, Rosecký, Ministr, Kaplan

Rozhodčí: Jaroš – Ondráček, Gabriel.

00:01

00:03
    Zakázané uvolnění. Buly před Jirouškem.

00:45
    Střela Štrombacha z levého kruhu pro buly letěla příliš nad soupeřovu bránu.

02:20
    Šimkovu střelu dokázal Dajčar blokovat mimo bránu.

03:07
    Další práce pro brankáře bostů, Tentokrát to byl Filip, kdo pálil od modré čáry, ale ani jemu se nepovedlo Hasalu prostřelit.

03:28
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Hilšer – 2 min., sekání).

03:55
    Hosté dokázali vyhodit a mohou střídat.

04:27
    Matiaško v oslabení vyrazil do útoku společně s Máchou. Matiaško poslal puk z levé strany na Máchu, který se pokusil kotouč usměrnit do brány, ale Jiroušek puk vyrazil mimo.

05:28

06:10
    Ministr přesunul hru do útočného pásma hostů.

06:55
    Zakázané uvolnění domácích. Buly před Jirouškem.

08:16
    Ofsajd domácích. Buly ve středním pásmu.

09:54
    Kotouč se dostal k Hasalovi a ten ho schoval do lapačky. Buly po levici olomouckého brankáře.

10:41
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Pírek – 2 min., nedovolené bránění).

11:23
    Volráb vypálil od modré, ale jen těsně minul.

11:57
    S individuální akcí vyletěl Husarik, dokázal se kolem mantinelu protáhnout až do útočného pásma, ale střela od levého mantinelu skončila v lapačce Hasaly.

12:41

13:52
    Bláhův pokus o přihrávku na Čermáka vyšel až na podruhé, ale druhý jmenovaný se k zakončení nedostal díky skvělé obranné práci hostů.

15:00
    Další zakázané uvolnění Kladna. Buly před Jirouškem.

16:24
    Filip se pokusil překvapit Hasalu z ostrého úhlu, ale branku přestřelil.

18:26
    Zakázané uvolnění hostů. Buly před Hasalou.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina je velice vyrovnaná. Oba týmy si dokáží vytvořit velmi dobré šance, ale oba týmy také drží jejich skvělí gólmani. Ovšem i přesto se více na kotouči drží domácí Rytíři a hosté spíše sází na protiútoky, ale i tak je to zatím velmi zajímavý a vyrovnaný souboj, Uvidíme ve druhé třetině kdo se dnes stane prvním střelcem utkání či zápas zůstane stále nerozhodný.

20:01

20:26
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zich – 2 min., krosček).

21:18
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Hilšer – 2 min., hákování).

21:43
    Ofsajd Kladna. Buly ve středním pásmu.

22:08
    Puk propadl Hasalovi mezi betony a Bernat se pokusil puk dorazit za červenou čáru, ale ke správnému zakončení se nedostal.

22:26

23:18
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Čekali jsme trochu dlouho, ale nakonec přeci. První zápis do střelecké listiny zapisují hosté a to konkrétně JOSEF PODLAHA. Bez asistence.

25:16
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Ani domácí se nenechali zahambit a dokázali rychle srovnat. Vyrovnávací branku vstřelil ONDŘEJ BLÁHA a Rytíři jsou zpátky ve hře. Bez asistence.

26:04
    Tak to je rychlost. Máme tu další gól. TOBIÁŠ HANDL stál před bránou a dokázal dorazit střelu Podlahy. Jiroušek již nemohl nic dělat. Podlaha zapisuje druhý bod. Asistence: Josef Podlaha.

28:44
    Hosté se opět dostávají do útočného pásma.

29:07
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou. Ani jeden z týmů se neudrží 10 vteřin v útočném pásmu.

30:19
    Teď se ovšem hráčům Olomouce daří a nepouštějí soupeře k puku.

30:51
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Zíka – 2 min., podrážení).

31:13
    Hlaváč vypálil od modré čáry a prostřelil úplně všechno, ale kotouč nakonec skončil na tyči a Jiroušek poté puk odpálil mimo brankoviště.

31:30
    Nedáš, dostaneš. Krásně se nám projevilo toto pravidlo a domácí Rytíři dokázali z protiútoku v oslabení srovnat díky střele ONDŘEJE BLÁHY, který zaznamenal dnes již druhou branku utkání. Asistence: Matyáš Filip.

32:01
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip – 2 min., hákování).

32:47
    Podlaha se napřáhl od modré čáry a vyslal dělovou ránu. Ani tentokrát však hosté přesilovku nevyužili.

34:01

35:34
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Podlaha – 2 min., podrážení).

36:42
    Zatím každá kladenská střela skončila mimo bránu hostů.

37:18
    Bláha se pokusil z mezikruží o hattrick, ale Hasala jeho pokus dokázal vyrazit betonem mimo bránu.

37:34

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina byla už tak asi čtyřikrát divočejší než ta první. Tři branky padly během necelých tří minut a během této třetiny se nám tu také objevil adept na hattrick, kterým je Ondřej Bláha. Oba týmy jsou velice střelecky aktivní, ale oběma celkům chybějí přesilovkové góly. Třetí třetina nám ukáže, kdo se dnes bude radovat.

40:01

40:28
    Matiaško se dostal do úniku, ale zakončení bylo trochu horší, protože těsně minul levou tyč branky.

40:32
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Husarik – 2 min., podrážení).

42:20
    Bláha vystřelil z pravé strany, ale puk vyslal příliš vysoko.

42:31

42:31
    Další nevyužitá přesilová hra v podání hostů.

44:50
    Znovu to byl Bláha, kdo se pokusil skórovat, ale ani tentokrát nedonutil brankáře Hasalu zasáhnout.

45:58
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Volráb – 2 min., sekání).

46:53
    Filip měl u levé tyče volného Bláhu, ale nakonec to vzal na sebe a od brankové konstrukce se puk odrazil do ochranné sítě.

47:43
    Hlaváč vypálil od modré čáry, ale Jiroušek puk dobře viděl a schoval do lapačky.

48:30

49:33
    Podlaha nahodil puk do útočného pásma přímo k Jirouškovi a ten kotouč raději podržel. Buly po jeho levici.

50:10
    Filip vyslal z levého kruhu pro buly prudkou střelu, ale Hasala kotouč dokázal vyrazit maskou.

51:45
    Hlaváč puk nedokázal prostřelit přes Funka a u kotouče jsou domácí.

53:14
    Rytíři rozehrávají zpoza brány a postupují do útočného pásma.

54:47

55:56
    další zakázané uvolnění, tentokrát na straně domácích. Buly před Jirouškem.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Vypadá to, že dnešní utkání půjde do prodloužení.

60:00

Dnešní zápas je opravdu velice vyrovnaný a uvidíme tedy prodloužení bez nadstavby.

60:01

60:01
    První jsou u puku hosté.

60:20
    I první akci mají hosté. Podlaha protančil obranou, ale při kličce mu puk sjel z hole a zakončil mimo branku.

61:00
    Krásný blok Šmatláka a Bláha jde sám na bránu.

61:25
    Bláhovi jeho klička do bekhendu nevyšla a Hasala vyráží betonem.

63:45
    MATYÁŠ FILIP rozhoduje dnešní utkání a Kladno vítězí. Asistence: O. Bláha

Konec zápasu. (14:05:08)

Marek Landa

Branky a nahrávky: 26. Bláha, 32. Bláha (Filip), 64. Filip (Bláha) – 24. Podlaha, 27. Handl (Podlaha)

Rozhodčí: Jaroš – Ondráček, Gabriel