Bohemians 1905 – Dukla Praha 0:0 (kon.) | Příbram – Ostrava 0:2 (kon.) | Plzeň – Olomouc 2:0 (kon.)
Bohemians Praha 1905
0:0 (0:0)
FK Dukla Praha
Neděle 02.12.2018, 15:00 • Ďolíček, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobré prosincové odpoledne z Ďolíčku. V rámci 17. kola Fortuna ligy zde Bohemians přivítají v malém pražském derby Duklu Praha.

Hostující tým prožívá po velmi špatném úvodu do sezony lehký vzestup výkonnosti.Posledním úspěchem je domácí vítězství nad Teplicemi z minulého kola. I díky němu se týmu z Julisky povedlo poprvé výrazněji odlepit ode dna tabulky. Podaří se hostům na úkor rivala další úspěch?

Klokani jsou na tom oproti soupeři rozhodně bodově lépe. Aktuální forma hráčů Bohemians však není zdaleka ideální. V minulém kole však svěřenci trenéra Haška utnuli smolnou sérii čtyř porážek v řadě, když remizovali 2:2 s Příbramí. Na vítězství však čekají téměř dva měsíce. Ukončí čekání právě tentokrát?

Bohemians Praha 1905: Fryšták – M. Dostál, Krch, Šmíd, Bartek – Záviška, Jindřišek (C), M. Hašek, F. Hašek, Vodháněl – Nečas.
    Náhradníci: Valeš – Koubek, Vaníček, Reiter, Mašek, Švec.

FK Dukla Praha: F. Rada – Milošević (C), Ostojić, Raspopovič, Podaný – Bilovský, Bezpalec, Daniel Tetour, D. Souček, Douděra – Djuranović.
    Náhradníci: M. Hruška – Štursa, Chlumecký, Brandner, D. Breda, Bezdička, Kott..

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči nastupují na trávník, utkání bude moci za pár chvil začít.

Ještě před začátkem zápasu proběhne slavnostní akt. Popřání legendě domácího týmu Antonínu Panenkovi k životnímu jubileu.

1

1
    Výkop obstarali hráči Dukly.

1
    První kontakt s balonem končí ztrátou na vlastní polovině a autem pro klokany.

2
    Bartek na půlce hřiště zaváhal a špatnou přihrávkou namazal do šance Djuranovičovi. On a ani následně Douděra však nedokázali pro Fryštáka vytvořit nebzpečí.

3
    Protiakci Bohemians zastavila obrana Dukly nedovoleně a budeme svědky první standardky.

4
    Haškův centr do vápna dokázali zpacifikovat hostující hlavičkáři.

5
    Záviška ztratil na útočné polovině balon, z čehož mohl těžit Podaný. Jeho střelu ze střední vzdálenosti vyrazil Fryšták na roh.

6
    S rohovým kopem hostů si dobře poradil Šmíd, který odkopl centr mimo vápno.

7
    Vodháněl byl obklíčen dotírajícím Tetourem, který si pomohl faulem.

7
    Dlouhý nákop Šmída hledal na křídle Voháněla. Ten ho však o centimetry nedoběhl.

8
    Bartkův centr do vápna našel bránícího Miloševiče, ten se ve snaze odkopnout míč málem prosadil do vlastní brány. Nakonec ale jeho teč míří na roh.

10
    Přízemní centr šikovně našel na penaltovém puntíku Filipa Haška. Proti jeho pokusu se na zem poroučel Rada.
    10. Rychlý kontr Klokanů zakončil Hašek. Rada připraven

12
    Hráčům Bohemians se daří poměrně dobře těžit z vysokého napadání rozehrávky Dukly. S tou mají hosté dnes problém.

13
    Narážečka po ose Bartek – Hašek nakonec skončila v autu.

14
    Před velkým vápnem v běhu za míčem uklouzl Bilovský, který byl následně i faulován. Hráčům Dukly byla ponechána výhoda.

16
    Jindřiškův centr se Rada rozhodl vyboxovat na roh.

17
    Na centr od rohového praporku si naběhl Šmíd, kterého ale pomezní přistihl v ofsajdu a z nebezpečí pro Radu nic nebylo.

18
    Na levém křídle měl prostor k centru Nečas. Rada však znovu pohotový,

19
    Šmíd hledal dlouhým nákopem Nečase, toho ale předběhl vracející se Ostojič.

20
    Po dvaceti minutách hry jsou v držení míče v převaze domácí, do větších zakončení se však zatím nedostávají.

21
    Nyní se ale ozvali hosté. Průnik po pravé straně uhasil za cenu faulu Bartek.

22
    Po rozehrané standardní situaci se pokoušel ze střední vzdálenosti zakončovat Miloševič. Z voleje ale netrefil míč ideálně a přestřelil do autu.

23
    Podaný dobře přečetl snahu vyslat dopředu Vodháněla a ve vzduchu zabránil centru.

24
    Djuranovič se během okamžiku ocitl osamocen před Fryštákem. V situaci jeden na jednoho ale přestřelil. Fryšták se však hodně zlobí na obránce, kteří situaci dopustili.
    24. Nadýchaný centr Podaného našel Djuranoviče, ten zazdil tutovku

26
    Před vápnem Dukly je po jednom ze soubojů ošetřován Douděra. Dostál proto odkopl míč pryč ze hřiště.

27
    Douděra se po chvíli na zemi zvedl a za asistence zdravotníků opouští hřiště.

28
    Vypadá to, že jeho zranění si vyžádá první změnu v sestavě Dukly.

29
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Douděra, přichází David Bezdička.

30
    Nyní chvíli kombinuje Dukla. Hráči trpělivě vyčkávají na skulinky v obraně.

31
    Dlouhá série přihrávek ale nakonec bez většího nebezpečí doputovala k Fryštákovi.

34
    Bezpalec (DUK) nedovoleně fauloval Jindřiška, za což vidí žlutou kartu.

35
    Míč k radosti domácích fanoušků skončil až za zády gólmana Rady. Ještě před Haškovou střelou ale sudí přerušil hru.

37
    Po Ostojičově zaváhání se dral do příležitosti Vodháněl. Míč ale těsně minul.

38
    Bezpalec se snažil přihrát do vápna Bezdičkovi. Místo toho ale hodně nepřesně přihrál do zámezí.

39
    Standardní situaci budou po přerušení zahrávat domácí.

40
    Dostál to myslel dobře a fikanou přihrávkou okolo zdi našel Vodháněla. Obrana Dukly se ale rychle dala do pohotovosti.

43
    Klokani se pohybují na dostřel Radovy brány. Nyní budou zahrávat roh.

44
    Centr z rohu odhlavičkoval před Záviškou Ostojič pryč ze hřiště a roh se bude opakovat.

44
    A znovu stejná situace. Tentokrát hlavičkoval pryč Podaný.

45
    Další roh už domácí rozehráli nakrátko. Jindřišek našel nalevo Vodháněla jehož tečovaný pokus míří kam? Na roh.

45
    Po rozehrávce rohu byl před vápnem stažen Nečas. Toto vypadá na dobrou přiležitost z volného kopu.

45+1
    A Dostál mířil více než dobře! Jeho rána směřovala do horního rohu, odkud musel pokus vytahovat rada.
    45+1. Dostál vyprášil z trestňáku rukavice Filipa Rady

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas, ve kterém jsme branku neviděli. Domácím se sice jednou podařilo překonat Radu, akci však přecházel ofsajd. Na druhé straně se do zakončení dostal Djuranovič, který sám proti Fryštákovi neuspěl. Padne branka v druhé půli?

46

46
    Druhý poločas začíná. Bohemians drží míč na vlastní polovině.

47
    Na úvod druhé půle se na stadionu hustě rozpršelo.

48
    Klokani otálí s rozehrávkou. Jeden pokus vystihl Bezpalec.

49
    Hašek hledal na křídle Závišku Souček ale přihrávku zastavil.

50
    Promáčený trávník se vyrázně projevuje na kvalitě hry. Většina kombinací je pomalá. Ani jeden z týmů se nedostává dopředu.

53
    Tečovaná přihrávka na Duranoviče končí v autu.

54
    Šmídův dlouhý nákop zastavil praporek pomezního.

55
    Další pokus o přihrávku na Nečase si Ostojič pohlídal.

56
    Jindřiškův nákop zachytil Záviška. Nabíhající Nečas byl však v ofsajdu.

58
    Hra se nadále odehrává zejména na polovině hřiště.

59
    Hašek nyní laxně nešel do souboje s Bilovským a připravil se tím o dobrou příležitost k přihrávce do vápna.

61
    Záviška táhl akci po pravé straně, Dobře ho ale přitom stínil Ostojič.

63
    Hru nadále komplikuje hustý déšť. Na obou stranách se hráči do vápna dostávají sporadicky.

65
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jakub Nečas, přichází Dominik Mašek.

66
    Příležitost k ohrožení Rady nabídne po delší době standardní situace po faulu na Jindřiška.

67
    Martin Hašek se rozhodl pro přímou střelu, kterou přestřelil nejen branku ale i oplocení stadionu.
    67. Mizérie v Ďolíčku! Martin Hašek z trestňáku trefil silnici za stadionem

69
    Po slibné kombinaci nahrál Dostál opět Haškovi, který sice ne tak razantně jako v předešlé akci, ale opět přestřeluje.
    69. Znovu pálil Hašek: o něco lépe, ale zase nad bránu

72
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Záviška, přichází Rudolf Reiter.

73
    Možná poprvé v prvním poločase se dopředu dostala Dukla. Podaný ale pálil jen do bloku obránců.

74
    Souček (DUK) tvrdě a bez míče zajel do střídajícího Reitera a může být rád, že dostává pouze žlutou kartu.

Dnešní utkání sleduje 3101 diváků.

77
    Po souboji na středovém kruhu tvrdě narazil na zem Duranovič, který nadále leží na trávníku.

78
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Uroš Djuranović, přichází Patrik Brandner.

79
    Asi největší dnešní šanci měl na kopačce Martin Hašek, kterému se podařilo v nestřežené chvíli utéci obráncům Dukly a sám proti Radovi pálí do nohou gólmana Dukly.

80
    Znovu Hašek. Tentokráte našel Reitera, na jehož centr málem dosáhl Mašek. I to by byla velká šance.

81
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Filip Hašek, přichází Matěj Koubek.

83
    Po standardní situaci pálil po zemi z voleje Vodháněl. Mimo.
    83. Vodháněl ze druhé vlny mířil jen těsně vedle!

86
    Otloukánek Reiter se opět stal obětí faulu. Tentokrát do něho na půli hřiště zajel Tetour (DUK), který dostává žlutou kartu.

88
    Mašek získal na půli balon, se kterým se dostal až k velkému vápnu. Odtud vypálil a výrazně potrápil Radu.

89
    Jestli se Fryšták ve druhé půli nudil, tak nyní měl namále. Pokus z úhlu střílejícího Podaného mu na kluzkém terénu nadělal velké problémy.

90
    Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází David Bezdička, přichází David Breda.

90
    Další šance Maška a znovu mimo.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90

V malém pražském derby mezi Bohemians a Duklou jsme gól neviděli. Nejblíže ke gólu měli několikrát v závěru druhé půle domácí fotbalisté. Hra se však odehrávala po většinu času na polovině hřiště.

Z mé strany je to pro dnešek vše. U dalších online přenosů, na počtenou. (16:52:58)