NY Rangers – Winnipeg 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Montreal – San Jose 1:3 (kon.)
Detroit – Colorado 0:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:0 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Calgary Flames
Pondělí 03.12.2018, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (03:49:02)

Bodyčeky: 17:21

Je konec tohoto skvělého zápasu, který nakonec lépe zvládlo Calgary, když zvítězilo 3:2 nad Chicagem.
    Do zápasu vlétlo Calgary naprosto fantasticky a přes osm minut se domácí nedostali ke střele. V 11. minutě pak šli Flames do vedení, když se prosadil Sean Monahan. Ovšem o minutu později srovnal Jonathan Toews. Posléze už byla hra vyrovnanější, ale Calgary mělo stále více ze hry.
    Ve 26. minutě mohl poslat hosty do vedení Andrew Mangiapane, ale napálil pouze tyč. Ve 28. minutě se Chris Kunitz provinil faulem, za který dostal pět minut + osobní trest. Calgary jen deset vteřin v početní výhodě skórovalo, když se trefil Elias Lindholm. O minutu později se prosadil také Derek Ryan a Calgary tak v této pětiminutové přesilovce dvakrát skórovalo. V polovině hry byly k vidění velké šance na obou stranách, ale z toho branka nepadla. Ve 35. minutě se ale vyloučil hostující hráč a o minutu později snížil Dylan Strome.
    Ve 45. minutě jsme se dočkali také bitky mezi Manningem a Hathawayem. Calgary mělo stále více ze hry, ale okolo 55. minutě měli domácí spoustu šancí na srovnání a tu největší spálil Arťom Anisimov, když nepřekonal Smithe, který byl ven z brány a jen zvedl nohu, do které ho nakonec domácí hráč trefil. Ke konci zápasu to Chicago samozřejmě zkoušelo bez brankáře, ale gól už nepadl.

59:58
    Travis Hamonic předvedl skvělý obranný zákrok a nenechal tak vystřelit Kanea z levé strany.

59:45
    Forsling udělal chybu, ale hosté se nakonec nedostali do středního pásma.

59:39
    Domácí se posléze dostali do útočného pásma, ale Calgary jen vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění.

59:22
    Domácí hrají bez brankáře!

59:06
    Domácí brankář posléze zůstal v bráně a Elias Lindholm se dostal ke střele z pravé strany, ale to si pohlídal Corey Crawford.

Oddechový čas pro domácí.

58:42
    Posléze bojoval o puk ve středním pásmu Sam Bennett, ale puk skončil jen na domácí střídačce.

58:27
    Nyní už je Chicago v útočném pásmu.

58:06
    Střela hostujícího hráče z vlastního pásma byla zblokována.

57:53

57:32
    Jonathan Toews se nedostal do zakončení a posléze se puku zmocnil Elias Lindholm.

57:18
    Následně skončila střela hostujícího hráče zblokována v ochranné síti a následuje komerční přestávka.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 12. J. Toews, 36. D. Strome (DeBrincat, Crawford) – 11. Monahan (E. Lindholm, J. Gaudreau), 28. E. Lindholm (J. Gaudreau, Monahan), 29. D. Ryan (Hanifin, Neal)

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Jokiharju, Keith (A), Seabrook (A), Manning, Rutta, Forsling – Perlini, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Kämpf, Kahun – Fortin, D. Strome, DeBrincat – Krüger, Anisimov, Kunitz.
    Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Brodie, Giordano (C), Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – S. Bennett, Backlund (A), Tkachuk – Neal, D. Ryan, Mangiapane – Hathaway, Jankowski, Lomberg.

Rozhodčí: Jake Brenk, Steve Kozari – Andrew Smith, Greg Devorski