NY Rangers – Winnipeg 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Montreal – San Jose 1:3 (kon.)
Detroit – Colorado 0:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:0 (kon.)
Montreal Canadiens
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
San Jose Sharks
Pondělí 03.12.2018, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:10:54)
    Svůj debut v NHL si dnes odbyl český obránce Radim Šimek, který na startu rozbruslení absolvoval tradiční nováčkovské kolečko. Ve hře pak strávil přes 13 minut a uvedl se zejména tvrdými hity.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Tatar (MTL)
    0+0, 1 střela, čas na ledě 14:51
    Radim Šimek (SJS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:19
    Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:14
    Lukáš Radil (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:51.

1. Joe Pavelski (SJS) 1+1
    2. Martin Jones (SJS) 40 zák., 1 gól, 97,6%
    3. Andrew Shaw (MTL) 0+1.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 41 – 29 (9:11, 10:11, 22:7)
    Zablokované střely soupeře: 19 – 22
    Trestné minuty: 8 – 4
    Využité přesilové hry: 0/2 – 1/4
    Vyhraná vhazování: 60% – 40%
    Bodyčky: 35 – 16.

Je dobojováno! Montreal měl v úvodu hodně těžké nohy a než se dokázal alespoň vyrovnat hostujícímu tempu, tak po gólech Brauna a Burnse prohrával 0:2. Tohle manko se později ukázalo být jako rozhodující, Za Montreal ve druhé třetině sice snížil Petry, ale o chvíli později opět udeřili hosté a jmenovitě jejich kapitán Joe Pavelski. Od této chvíle už měli více ze hry domácí, solidně chytajícího Jonese ale nepřekonali a Sharks se tak mohou radovat z ukončení čtyřzápasové série porážek.

59:56
    Agostinovu střelu z vrcholku levého kruhu Jones nedokázal úplně zastavit a ještě měl co dělat s důraznými Byronem a Lehkonenem, kteří se neprosadili ani z dorážek.

59:43
    Definitivní tečku za vítězstvím San Jose mohl udělat Joe Thornton. I tak zkušený útočník však dokázal z levého křídla minout prázdnou klec.

59:22
    Petry dal puk za branku, přihrávka zpoza ní zůstala nezachycená a vycestovala až do středního pásma.

59:06
    Gallagher chtěl nachytat Jonese nahozením zpoza koncové čáry. Hostující gólman puk vyrazil před sebe a ve spolupráci s Couturem nedovolil žádnou dorážku.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:36
    Domácí trápí obrovský počet nepřesností a kvůli nim se pořádně nemůžou dostat do nějaké souvislejší kombinace v útočné třetině.

58:09
    Couture ztečoval Weberovu přihrávku do středního pásmu. Montreal zabránil definitivní ztrátě puku a jeho prázdná branka tak nebyla v ohrožení.

58:03

57:56
    Domácí si vybrali oddechový čas a po něm se na led nevrátil brankář Carey Price, což značí osmivteřinou přesilovku šest na čtyři.

57:56
    Jeff Petry si sjel do levého kruhu, kam putovala Weberova nahrávka. Obránce Canadiens mířil k vzdálenější tyči, ale trefil jen Jonesův levý beton.

57:33
    Canadiens jsou znovu na vlastní polovině a z jejich přesilovky zbývá už jenom poslední čtvrtina. S šancemi na vyrovnání to vypadá hodně zle.

57:06
    Tatarovi dvakrát v řadě školácky utekl puk v pravém kruhu a Sharks opět bezpečně vyhodili kotouč přes všechny čáry.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 33. Petry (Drouin, A. Shaw) – 3. Braun, 11. Burns (Pavelski, E. Karlsson), 36. Pavelski (Burns, Couture)

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Kulak, Petry, Schlemko, Jo. Benn, Reilly – Gallagher (A), Danault, Tatar – A. Shaw, Domi, Drouin – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Deslauriers, Chaput, Agostino.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Burns, R. Šimek, E. Karlsson, Dillon, Braun, Vlasic – Donskoi, Pavelski (C), E. Kane – Labanc, Couture (A), Hertl – Sörensen, J. Thornton (A), Goodrow – M. Karlsson, Suomela, Radil.

Rozhodčí: Joannette, L´Ecuyer – Racicot, Cormier

Diváci: 20 301