NY Rangers – Winnipeg 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Calgary 2:3 (kon.) | Montreal – San Jose 1:3 (kon.)
Detroit – Colorado 0:2 (kon.) | Los Angeles – Carolina 2:0 (kon.)
Detroit Red Wings
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Colorado Avalanche
Pondělí 03.12.2018, 01:10 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (03:48:29)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Semjon Varlamov (COL): 24 zák., 0 gólů, úsp. 100%
    2. Jonathan Bernier (DET): 27 zák., 1 gól, úsp. 96,4%
    3. Nathan MacKinnon (COL): 1+1

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

-

Je dobojováno. Utkání mezi Detroitem a Coloradem nabídlo kromě dvou bitek v rozmezí tří minut především tuhou defenzívu a skvělé výkony obou brankářů. Jonathan Bernier se však nakonec musel sklonit před svým protějškem Semjonem Varlamovem, ruský gólman totiž za svá záda nepustil jediný puk a pochytal několik vyložených šancí Red Wings. Bernier inkasoval jen ve druhé třetině z hole MacKinnona, v samotném závěru pak Landeskog zpečetil výhru Avs trefou do prázdné branky.

59:01 Gabriel LANDESKOG - 0:2

59:01
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. Minutu před koncem hosté vyvezli puk ze třetiny, načež GABRIEL LANDESKOG ze středního pásma nasměroval černou pryž do odkryté detroitské svatyně. Asistence: Nathan MacKinnon.

58:56
    Avalanche vyhodili puk na zakázané uvolnění, načež si Jeff Blashill vybral oddechový čas.

58:52
    Tyler Bertuzzi měl na hokejce vyrovnávací gól, tváří v tvář Varlamovovi ale nedokázal kotouč dostatečně přizvednout!

58:27
    DeKeyserovu střelu od modré si Semjon Varlamov pohlídal a přerušil hru. Pár sekund předtím odjel Jonathan Bernier na střídačku, domácí to zkusí v šesti!

57:54
    Mike Green si udělal prostor za vlastní brankou, Detroitu už ale na vyrovnání zbývají jen dvě minuty.

57:23
    Nepovedená rozehrávka adresovaná Kerfootovi skončila na zakázaném uvolnění, dvě a půl minuty před koncem se bude vhazovat před Varlamovem.

57:08
    Carl Söderberg sice dokázal tečovat nenápadné Calvertovo nahození, od hokejky švédského centra se ale kotouč odrazil mimo Bernierův dosah.

56:15
    Po DeKeyserově nahození do útočné třetiny se puku ujal Samuel Girard, ani jemu se ale posléze nepodařilo rozehrát podle představ.

55:40
    Tyson Jost zvládl souboj jeden na jednoho s Cholowskim, načež z otočky vypálil, puk ale po jeho střele zamířil přímo do Bernierovy náruče.

55:04
    Nahození z hole Nikity Zadorova Jonathan Bernier bez potíží vyrazil směrem k Nyquistovi a švédský forvard už míří do protiútoku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:33
    To už neplatí, Manthova rána byla zblokována do ochranné sítě a před námi je komerční přestávka.

54:20
    Dennis Cholowski dostal nabito na modrou, jeho následná rána ale zaduněla jen o zadní mantinel. Tlak Detroitu ale ještě pokračuje!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 25. MacKinnon (Rantanen, Landeskog), 60. Landeskog (MacKinnon)

Detroit Red Wings: J. Bernier (Howard) – DeKeyser, Jensen, Kronwall, Green, Ericsson, Cholowski – Mantha, D. Larkin, Abdelkader – Nyquist, Nielsen, Athanasiou – Bertuzzi, Glendening, Rasmussen – Vanek, J. de La Rose, Witkowski.
    Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, Cole, Nemeth, Zadorov, E. Johnson, Alt – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Andrighetto, Compher, G. Bourque.

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Knorr, Sericolo