New Jersey – Tampa 1:5 (kon.) | Nashville – Buffalo 2:1 (kon.) | Dallas – Edmonton 4:1 (kon.)

Kevin Fiala (NSH) (1+0)
    Pekka Rinne (NSH) (21 zákroků) (04:49:47)

Československá stopa v utkání

Vladimír Sobotka (BUF) (0+0, 1 střela, čas na ledě 11:51)

Utkání v Bridgestone Areně sledovalo 17 311 diváků.

Střely na branku v zápase

Nashville Predators: 25

Buffalo Sabres: 22

Je hotovo, je konec. Nic dalšího už se nestane. Nashville Predators v těsném souboji na domácím ledě udolali Buffalo Sabres, ač je to jistě muselo stát spoustu sil. Domácí sice ve druhé třetině přišli o vedení, když na 1:1 vyrovnával Sam Reinhart. Jenže před koncem prostřední části Nashvillu náskok vrátil Kevin Fiala. A domácí už o vedení nepřišli. Predators navíc velmi dobře zvládli třetí třetinu, během které soupeře téměř k ničemu nepustili, takže zasloužený výsledek. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké úterý.

59:32
    Ještě jedno nahození z hokejky Okposa, to ale končí sražené za brankou.

59:13
    Poslední minuta základní hrací doby je tady. Sabres jsou v útočném pásmu, ale zatím nemají žádné střelecké příležitosti.

58:50
    Rinne zastavil nečekanou střelu obránce Dahlina z dálky. Tohle byl hodně důležitý zákrok pro domácí mančaft.

58:43
    Nashville vyhazuje na zakázané uvolnění, takže hra se bude muset vrátit před klec brankáře Pekky Rinneho.

58:27
    Carter Hutton odjel na střídačku, Sabres to zkoušejí se šesti muži v poli a prázdnou brankou.

58:18
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Ryan Hartman poslal zakončení na branku. Nic vážného, ale aspoň získal útočné pásmo.

57:48
    Už to nejspíš nebude dlouho trvat a Buffalo se odhodlá ke hře bez brankáře. Hosté už dvě minuty před koncem nemají na co čekat.

57:33
    Je tu poslední komerční pauza, pak už budeme pokračovat ve zbytku základní hrací doby.

57:10
    Buffalo se usadilo v útočném pásmu a na Rinneho letěl kotouč od modré čáry. Neměl s ním ale potíže, protože ho před klecí nikdo netečoval.

56:35
    Jack Eichel už je zpátky na ledě a opět zkusil uniknout přes střed kluziště. Na modré čáře si na něj ale počíhala dvojice bránících hráčů.

55:39
    Další povedená rozehrávky Pekky Rinneho zpoza branky. O něco hůře už si pak vepředu vedli jeho spoluhráči, kterým se nepovedla kombinace.

55:20
    Už se zase hraje dlouho bez přerušení. Ale právě kouskování hry je to, co by teď hostující výběr potřeboval.

54:46
    Ryan Ellis si dal za brankou hodně záležet s rozehrávkou a počkali si, než bude na ledě kompletně čerstvá formace domácích. Teprve pak poslal kotouč dopředu.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 17. Ellis (Josi, Johansen), 37. Fiala (C. Smith, Ekholm) – 26. S. Reinhart

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Hamhuis, Ekholm, Irwin, Y. Weber – Hartman, Johansen, Fiala – Tolvanen, Järnkrok, C. Smith – Salomäki, Sissons, Watson – F. Gaudreau, Bonino, Grimaldi.
    Buffalo Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Dahlin, Bogosian, Pilut, Ristolainen, Beaulieu, C. Nelson – Skinner, Eichel, S. Reinhart – T. Thompson, Mittelstadt, Okposo – Elie, Rodrigues, Sobotka – Berglund, Jo. Larsson, Girgensons.

Rozhodčí: McIsaac, Watson – Mach, Cameron

Diváci: 17 311