New Jersey – Tampa 1:5 (kon.) | Nashville – Buffalo 2:1 (kon.) | Dallas – Edmonton 4:1 (kon.)
Dallas Stars
4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Edmonton Oilers
Úterý 04.12.2018, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Československá stopa v utkání:

Radek Faksa (DAL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:54
    Roman Polák (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:48 (05:23:23)

1. Brett Ritchie (DAL) 1+1
    2. Jason Dickinson (DAL) 1+0
    3. Anton Chudobin (DAL) 28 zák., 1 gól, 96,6%

Statistiky: Střely na bránu: 25-29; Zablokované střely: 17-17; Vhazování: 55%-45%; Hity: 23-24; Přesilové hry: 1/2-0/3; Trestné minuty: 15-23.

První vzájemné střetnutí mezi Edmontonem a Dallasem v letošní sezóně NHL během základní hrací doby gól nepřineslo a Oilers zvítězili po prodloužení, dnes se ale Stars představili v domácím prostředí a svému soupeři porážku vrátili i s úroky. O osudu utkání rozhodl Jason Dickinson, na jehož gól z poloviny první třetiny v závěrečné části zápasu navázali Brett Ritchie a Jamie Benn. Alex Chiasson závěr zápasu neunesl a ostrým hitem narazil na hrazení Tylera Seguina, což vyvolalo obrovský závar a bitku mezi Devanem Shorem a Darnellem Nursem. Oilers bitka pomohla a Jujhar Khaira domácího Antona Chudobina alespoň připravil o čisté konto, v závěru ale ještě zpečetil vítězství Dallasu střelou do prázdné brány Esa Lindell. Konečný výsledek utkání. Dallas Stars 4 Edmonton Oilers 1.

59:45
    Alex Chiasson napřáhl z levého kruhu ke tvrdé střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě.

59:36
    Anton Chudobin byl pozorný a na přední pravé tyči puk zmrazil pod svou lapačkou. Hra byla přerušena.

59:25
    Mikko Koskinen je znovu na střídačce a Oilers to ještě zkouší opět při hře bez brankáře.

59:25
    Radek Faksa fauloval na pravé straně obranného pásma a dostal dvě minuty za podržení.

59:15
    Gavin Bayreuther je zpět na ledě a Dallas hraje v plném počtu. Utkání už se pouze dohrává.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    57:46 Esa LINDELL - 4:1

57:46
    Dallas právě vstřelil branku!
    Anton Chudobin hrudí vyrazil ránu Oilers z vrcholu mezikruží a ESA LINDEL z levého rohu obranného pásma vyhodil puk až do prázdné brány! V American Airlines Center je hotovo.

57:15
    Gavin Bayreuther vyhodil puk přes ochranné sklo z obranného pásma a dostal dvě minuty za zdržování hry.

56:44
    Mikko Koskinen zamířil na střídačku a Edmonton se snaží vykřesat naději při hře bez brankáře!

55:24
    Anton Chudobin našel střelu Oilers z levého kruhu v lapačce a následuje krátká komerční přestávka.
    54:36 Jujhar KHAIRA - 3:1

54:36
    Edmonton právě vstřelil branku!
    JUJHAR KHAIRA si na ose útočného pásma najel na přihrávku Leona Draisaitla z pravého křídla a poté na vnitřním oblouku pravého kruhu pro vhazování napřáhl k bekhendové střele, kterou Anton Chudobin neudržel, a z dorážky poslal puk těsně nad ledem ke vzdálenější levé tyči – 3:1! Asistence: Leon Draisaitl a Chris Wideman.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Dickinson (Janmark, B. Ritchie), 42. B. Ritchie (Janmark), 48. Ja. Benn (Bayreuther, Radulov), 58. Lindell – 55. Khaira (Draisaitl, Ch. Wideman)

Dallas Stars: Chudobin (Bishop) – Lindell, Heiskanen, Bayreuther, R. Polák, Hanley, Fedun – Ja. Benn (C), Seguin (A), Spezza (A) – D. Shore, Hintz, Radulov – Ničuškin, Faksa, Pitlick – Janmark, Dickinson, B. Ritchie. Hlavní trenér: Jim Montgomery.
    Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Klefbom, A. Larsson (A), Nurse, K. Russell, Gravel, Benning, Ch. Wideman – Draisaitl, Lucic (A), Chiasson – Nugent-Hopkins (A), Caggiula, Puljujärvi – Brodziak, Khaira, Kassian – Rattie, P. Russell. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.

Rozhodčí: Chris Rooney, Corey Syvret. Čároví: Mark Shewchyk, Brad Kovachik

Diváci: 18125