Novosibirsk – Magnitogorsk 1:0 (2:1 po s.n.) | Jaroslavl – Chabarovsk 3:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 4:3 (kon.)
Soči – Riga 3:2 (4:3 po s.n.) | Spartak Moskva – Jokerit 5:1 (kon.) | HC Slovan – Ufa 2:5 (kon.)
Spartak Moskva
5:1 (0:0, 1:1, 4:0)
Jokerit Helsinky
Středa 05.12.2018, 18:00 • Arena Mytishchi • KHL

Jokerit tedy dnes vychází na prázdno. Hodně se trápil při střelbě, která byla nepřesná a nebo velmi málo stříleli, zvláště v přesilových hrách. Spartak naopak dokázal využít své šance a v dalším utkání zavítá na led Magnitogorsku a Jokerit bude zajíždět na led Jaroslavle. (22:00:08)

Československá stopa v utkání
    Robin Hanzl – 0+2, 1 střela na branku, 1 hit, čas na ledě 15:36.
    Julius Hudáček – úspěšnost zákroků 97%, zákroky 32:33.

Třetí třetina nám přinesla hodně nervózní průběh zápasu, kdy se často vylučovalo a k vidění byly časté strkanice a bitky. Zvláště ke konci zápasu. Jokerit tuto třetinu zkrátka nezvládl a Spartak slaví vítězství, které bylo však vybojované a daný výsledek rozhodně neukazuje, že by šlo o nějaké lehké vítězství, avšak byli produktivnější a více stříleli, proto dnes vítězí.

59:15
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Alex Grant – 2 min., krosček + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min., hrubost).

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny a na ledě je již prakticky rozhodnuto a Spartak se víceméně zdržuje před svou brankou.

56:22
    Jokerit však nadále pokračuje ve své přesilové hře, ale se Zapolskim v brance.
    56:20 Alexandr OSIPOV - 5:1

56:20
    Spartak právě vstřelil branku!
    Jokerit měl jeden vážnější závar, ale následně se k puku dostal ALEXANDR OSIPOV, který od své vlastní branky poslal puk přes celé kluziště do prázdné branky a je rozhodnuto. Asistence: Ilja Zubov.

55:53
    Jokerit už to zkouší vabank a nyní hraje v šesti hráčích, kdy Zapolski je na střídačce.

55:10
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Grišin – 2 min., krosček).

54:30
    Spartak zvládl dvojnásobné oslabení .Jokeritu už mnoho času nezbývá.

53:30
    Spartak se osvobozuje a hostům stále chybí střelba na branku.

53:01
    Jokerit pokračuje ve dvojnásobné přesilovce a zatím jen kombinuje s pukem.

52:26
    Jokerit hraje přesilovku proti třem, po kombinaci přišlo zakončení a následně se strhla mela. No a opět to vypadá na vyloučení. Každopádně na střídačce Spartaku už začíná být těsno.

52:26
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Dmitrij Kalinin – 2 min., hrubost).

52:01
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jaroslav Dyblenko – 2 min., nedovolené bránění).

51:57
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Ilja Zubov – 2 min., sekání).

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 29. Chochlačov (Fjodorov), 45. Chochlačov (R. Hanzl, Fjodorov), 51. Fjodorov (R. Hanzl, Chochlačov), 52. Zubov (Daugavinš, Provolněv), 57. A. Osipov (Zubov) – 28. Vesalainen (Platt, Lepistö)

Spartak Moskva: J. Hudáček (Bespalov) – Kalinin (C), Kulik, Kutějkin (A), Dyblenko, Provolněv, A. Osipov, Grišin – Daugavinš, Karsums (A), Zubov – R. Hanzl, Chochlačov, Fjodorov – Nikoncev, Leščenko, Maxwell – Cyplakov, A. Voronin, Kruženkov – Truňov.
    Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Lepistö (C), Kivistö, Stollery, A. Grant, O. Lauridsen, Jensen Aabo, Lööv – Joensuu (A), O'Neill (A), Norman – Jormakka, Manninen, Vesalainen – Platt, Moses, Wärn – Niemi, Pihlström, H. Ikonen.

Rozhodčí: A. Belov, Y. Oskirko – D. Golovljov, A. Savenkov