Skalica – Pov. Bystrica 2:3 (0:1 po s.n.) | Michalovce – Topoľčany 1:2 (po pr.) | Trnava – Dubnica nad Váhom 3:2 (kon.)
Spišská N. Ves – Osmos Bratislava 2:1 (kon.) | Martin – Humenné 0:6 (kon.) | Nové Zámky B – Prešov 1:6 (kon.)
konec
HK VITAR Martin
0:6 (0:2, 0:2, 0:2)
MHK Humenné
sk Středa 05.12.2018, 18:00 • Martinské hokejové centrum • 1. liga (SR) • 24. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vyjadrenia po zápase:

  Milan Staš (tréner MHK Humenné): "Základ nášho víťazstva sme položili ešte v prvej tretine, v ktorej sme sa dostali do vedenia 2:0. Vytvorili sme si aj ďalšie príležitosti, ktoré sme, žiaľ nepremenili. Pokračovali sme ale v dobrom výkone, vytvárali sme si šance. V kritických okamihoch nás podržal brankár, ktorý taktiež veľkou mierou prispel k víťazstvu. Celé mužstvo hralo perfektne, nikoho nechcem vyzdvihovať. Môžem povedať, že sme odohrali najlepší zápas tejto sezóny. Som veľmi rád, že sme porazili silný Martin."

  Róbert Spišák (tréner HK Martin): "Ťažko sa mi hodnotí toto stretnutie, ktoré sme nezačali zle. Vytvorili sme si niekoľko šancí, prestrieľali sme súpera. Boli sme ale málo agresívni, netlačili sme sa do bránkového priestoru. V prvej tretine sme prepadli aj v útočných herných činnostiach. Potom už dominoval súper. Prehrávali sme osobné súboje, vo veľkej miere sa na našej strane objavovala taktická nedisciplinovanosť, kedy hráči nešli do priestorov, do ktorých mali chodiť. Nevychádzala nám ani hra v obrane, kraje boli veľmi slabé, čoho využil súper na vlastné kombinácie. Súper sa dokázal presadzovať i v súbojoch dvaja na štyroch. I v tejto početnej výhode sme nedokázali hosťujúcim hráčom zamedziť v zakončení. Bol to náš najslabší zápas v sezóne, o čo sa ale pričinil i súper veľmi dobrou hrou. Kvalitu súpera nechcem znevažovať, v hlavách sme ale mnohé záležitosti nestíhali riešiť. Pomenili sme útoky, bol tu i posun hráčov v jednotlivých formáciách, k čomu sme pristúpili len po druhýkrát v tejto sezóne. Nič však z tohto nepomohlo. Môžeme len ďalej na tom pracovať, i takéto zápasy budú v play-off. Z našej strany musíme byť lepšie pripravení."

  Oliver Jokeľ (útočník MHK Humenné): "Zápas dopadol pre domácich kruto. V našom tíme sa stretla veľmi dobrá partia hráčov pričom sme na začiatku sezóny viacero stretnutí prehrali pomerne nešťastne, na brankárskom poste to škrípalo. Teraz sme sa ale posilnili, súperi z vrchu tabuľky budú mať s nami čoraz väčšie problémy. Dnes sme si zároveň spomenuli i na zápas v Michalovciach, kde sme viedli 1:5, čo je veľký výsledok. Zápas sme však napokon prehrali po predĺžení, čo nás štvalo vzhľadom k tomu, že by sme vyhrali na ľade lídra tabuľky. V sezóne sme mali aj zápasy, v ktorých sme inkasovali hlúpe góly, mužstvo sa položilo. Dnes to bol ale z našej strany jeden perfektný výkon. Už od prvého zápasu sme vedeli s čím na nás domáci vybehnú. Chceli hrať po rohoch, krútiť sa s pukom. My sme sa však od úvodu sústredili na perfektnú obranu, brejky, čo sa nakoniec potvrdilo. Na začiatku sme strelili dva góly, domáci očividne znervózneli, dohrávali často zbytočné súboje, ktoré ich stáli veľa síl. Na pôsobenie v Martine spomínam vždy v dobrom, mám tu veľa kamarátov. Rád sa tu vraciam, aj teraz keď sa tu hrá prvá liga. Extraliga bola v tomto podobná, len na zápasy chodilo viac ľudí. Po tomto výsledku na nás doma čakajú Michalovce. Nemôžeme si určite veľmi vyskakovať, dôležité bude hrať pozorne v obrane. Akékoľvek náznaky zo strany súpera musíme okamžite riešiť, vyhadzovať puky. V útoku sme veľmi silní, trošku nám to škrípe vzadu. Obrana ale začína v útoku, takže týmto treba začať."

  Jaroslav Markovič (útočník HK Martin): "Predčasne sme dostali mikulášsku nádielku. Určite sme si tento zápas takto nepredstavovali. Nepadalo nám to tam. Už v Topoľčanoch sme mali streleckú smolu. Či v Dubnici alebo tu, sme sa trápili s koncovkou. Táto prehra na nás doľahla, dnes to bol deň blbec. Vedeli sme, že v tejto sezóne príde, mrzí nás však, že to bolo pred našimi fanúšikmi. Jediným, čím sa im môžeme ospravedlniť, je ďalším zápasom. Je to šport, je na nás, ako sa k tomu celému postavíme. Nedávame hlavu do piesku, ideme ďalej makať, nikto z nás si nepripúšťa, že by nás to malo zraziť. Určite je to pre nás hanba, najmä pred fanúšikmi. Nemôžeme sa z toho celého ale po.... V kabíne sme si už povedali k tomuto zápasu, čo bolo potrebné. Každý z nás si teraz musí vyčistiť hlavu a zajtra už na tento zápas nemyslieť. Ráno sa musíme prebudiť s tým, že je nový deň. Slnko znova vyjde, to je dané. Na hokeji je krásne to, že už o dva dni máme nový zápas, novú príležitosť a každé stretnutie začína od stavu 0:0. Vieme, že sme to pokašľali, je len na nás, ako to celé napravíme. Príležitostí máme na to dostatok, verím, že sa nám fanúšikovia neotočia chrbtom a pochopia, že to takto nemohlo ísť celú sezónu. Nemôžeme ísť na jednej vlne a valcovať všetkých súperov. Ostatné tímy sú na nás pripravené a my sa s týmto musíme popasovať. Nie sme žiadny nováčik či outsider. Súperi nás berú nanajvýš vážne, je na starších hráčoch aby usmernili mladších. Túto káru ťaháme všetci spoločne. Žiadny zápas nie je ľahký. Najbližšie cestujeme do Považskej Bystrice, toto stretnutie si musíme odkorčuľovať, najmä keď je to nepríjemný súper. Najhoršie je však pozerať sa na predchádzajúce výsledky. Teraz nám nepomôže ak budeme na seba kričať z dôvodu prehraného zápasu. Od zajtra je nový deň a v Považskej Bystrici nastúpi iné mužstvo. Prvá polovica základnej časti nás dosť učičíkala, niektoré situácie sme možno podcenili. Vedeli sme na čo máme, čo chceme hrať. Vychádzalo nám to, sme však na ceste. Dnes to bol výbuch, nie je to však séria prehier pozostávajúca z piatich zápasov. Hokej hrať vieme, keď budeme robiť to, čo máme, nebojím sa, že by sme stratili smer. Takto sa v budúcnosti môžeme tľapkať po chrbáte a nenadávať si." (21:43:59)
   
  Domáci dnes podľahli Humennému 0:6 a pokračujú v nepresvedčivých výkonoch. Góly: 4. Solomonchak (Baláž), 5. Jokeľ (Žitný), 31. Solomonchak (Baláž, Michalčin), 31. Fedorko (Buraľ, Babynets), 49. Bylina (Žitný, Lenďák), 51. Baláž (Bylina, Ondrej).
   
  Koniec zápasu.
   
  59:55
  Dírer sa ešte v závere zápasu dotkol puku. Nič sa už ale na výsledku nemení.
   
  59:33
  Vrábeľ sa vracia po vyhodený puk. Hostia ho však už len držia na svojich hokejkách.
   
  59:01
  Markuš sa zbytočne ponáhľal do pásma. Mohol počkať na spoluhráčov.
   
  58:30
  Burzík do náručia brankára Škorvánka, ktorý si zápas musí užívať. Hostí už len delí niekoľko desiatok sekúnd od víťazstva.
   
  57:51
  Babynetsov pokus končí na brankárovi. Vhadzovanie pred domácou bránkou.
   
  57:35
  Nahodený puk v podaní Krempaského. Spred bránky ho odpálil Themár.
   
  56:52
  Brezniak skúsil prelobovať brankára. Márny pokus.
   
  56:10
  Michalčin vracal puk do ohňa. Pred domácou bránkou teraz horí.
   
  55:26
  Rešetár to skúša z diaľky. Takéto pokusy ale nemôžu ohroziť bránku hostí.
   
  54:56
  Majerník sa už k dorážke nedostal. Gavalier následne puk upratal.
   
  54:19
  Poliaček prestrelil bránku. Mal dosť priestoru, ktorý nevyužil.
   
  53:44
  Fedorko nad bránku. Zápas sa však už len dohráva.
   
  53:16
  Vaško pohrdol gólom. Ešte skúsil prihrávku na Babynetsa, ktorá skončila rovnako.
   
  52:31
  Prihrávka na korčule Rešetára. Spolupráca na domácej strane viazne.
   
  51:56
  Langhammer chcel ešte zmazať nulu v kolónke strelených gólov. Puk sa však obtrel o hokejku Lenďáka.
   
  51:35
  Diváci už začali opúšťať priestory štadióna. Niet sa čomu čudovať.

  Daniel Modrovský

  Branky a nahrávky: 4. Solomonchak (Baláž), 5. Jokeľ (Žitný), 31. Solomonchak (Baláž, Michalčin), 31. Fedorko (Buraľ, Babynets), 49. Bylina (Žitný, Lenďák), 51. Baláž (Bylina, Ondrej)


  HK VITAR Martin: Bernát (Gavalier) – Tabaček, Themár – Pacalaj, Burzík – Rusina, Oravec – Lednický, Brveník – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Barto, Rešetár
  MHK Humenné: Škorvánek (Kasarda) – Ondrej, Michalčin – Buraľ, Lenďák – Mačkovič, Krempasky – Kamenický, Majerník – Solomonchak, Bylina, Baláž – Vaško, Babynets, Fedorko – Jokeľ, Krajňák, Žitný – Vrábeľ, Markuš, Šiňanský

  Rozhodčí: Vido – Makúch, Drblík, Neuzer (video)

  Diváci: 800