Plzeň – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Chomutov – Kobra 3:0 (kon.)
HC Litvínov – Kladno 6:5 (po pr.) | Havířov – Pardubice 3:1 (kon.) | Sparta – PZ Kladno 5:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Tábor 8:3 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 2:3 (kon.) | Olomouc – HK MD Šumperk 1:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Žďár n/S 7:2 (kon.) | Slavia – Liberec 1:0 (po pr.) | Přerov – Warriors Brno 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:1 (1:0, 2:1, 1:0 - N 1:0)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 06.12.2018, 17:00 • Ostravar aréna • Extraliga dorostu • Nadstavba B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ve skupině východ skončily Vítkovice, s 59 body, na druhém místě za Havířovem, na který ztratily pouhý bod. Brněnský celek skončil ve skupině střed na prvním místě, nicméně bodů získal také 59.

Nejlepším hráčem Vítkovic je s 36 kanadskými body Alex Kotásek (17+19). Nejlepším obráncem, s 20 body je Michal Bystroň (6+14). René Smolka, nejtrestanější hráč Vítkovic, dostal celkem 58 trestných minut. Brankář Marian Münch vychytal dvě čistá konta a má úspěšnost 92,38 %.

Nejlepším hráčem Brna je s 36 kanadskými body Jakub Brabenec (16+20). Nejlepším obráncem je Patrik Fajmon, který nasbíral 25 bodů (6+19). Nejtrestanějším hráčem Komety je Stanislav Svozil, který od rozhodčích získal celkem 34 trestných minut. Brankář Michael Schnattinger vychytal dvě čistá konta a má úspěšnost 94,77 %.

00:01

00:20
    Brabenec projel až do útočného pásma, ale poté jeho přihrávka Kosovi nebyla přesná.

01:27
    Němec s Běhůnkem si přihrávali za svou bránou.

02:07
    Machů se snažil dostat puk z obranného pásma, to mu ale nedovolil brněnský hráč.

02:56
    Svozil vystřelil na bránu, ale Münch jeho střelu vyráží betonem.

03:24
    U puku jsou nyní Vítkovice.

03:54
    Kubík kroužil kolem brněnské brány, ale jeho přihrávka na spoluhráče mu nevyšla podle jeho představ.

04:47
    Smolka střílí přímo na bránu, Bizoň je však v pozoru.

05:08
    Vhazování pro Kometu.

05:30
    Kubík čekal před bránou na přihrávku od Smolky, v cestě jim stál ale Běhůnek.

06:14
    Bizoň přerušuje hru.

06:27
    Nyní vyjel Münch za svou bránu a přihrává Kotáskovi.

07:17
    Vítkovičtí se dostali do útočného pásma, tam je ale brněnská obrana obrala o puk.

08:09
    U puku je Přibyl, který chtěl vyhodit puk z obranného pásma, ale Šalé kotouč u modré zastavil.

09:00
    Domácí Kotásek je vyloučen za vražení na hrazení.

10:26
    Svozil poslal přesnou střelu na Müncha, ten ale vyráží.

11:00

11:28
    Zakázané uvolnění Brna.

11:49
    Domácí se snaží vyhodit puk z obranného pásma.

12:31
    Fajmonovu střelu Münch vyráží.

13:13
    Kos chtěl vyjet z obranného pásma, Brada mu to ale nedovolil.

13:55
    Svozil nepřesně přihrál Běhounkovi, a tak získávají puk Vítkovice.

14:43
    Harmim se chtěl prosmyknout vítkovickou obranou, to mu ale nevyšlo a o kotouč přišel.

15:41
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

15:49
    Fajmon hned po vhazování vystřelil, ale vítkovická obrana jeho střelu zblokovala.

16:18
    Smolka vyvezl kotouč z obranného pásma.

16:51
    Brada získal v obranném pásmu kotouč, se kterým se dostal až před Bizoně, ten však jeho střelu vyráží.

17:44
    Petr obral Němce o puk a pokusil se vystřelit.

18:42
    Ve středním pásmu čekal na kotouč Přibyl, ten poslal puk za bránu Bizoně.

19:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Brada prodloužil na SAMUELA RAJČANA, který poslal puk přesně mezi betony Bizoně – 1:0. Asistence: Marek Brada.

19:57
    Domácí Krejsa se pokusil ještě vystřelit na bránu, ale jeho střelu skončila vedle brány.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Ze začátku třetiny byla Kometa aktivnější, to se ale v druhé polovině první třetiny změnilo. Hostující tým měl hodně šancí, avšak Münch všechny střely vyrazil. Vítkovice měli také více šancí, ale i Bizoň všechny až na jednu chytil. Domácí dostal do vedení Samuel Rajčar.

20:01

20:01
    Domácí Krejsa vyloučen za vysokou hůl.

20:57
    Kos přihrál Brabencovi, ten se pokusil přihrát Sedláčkovi, ale přihrávka byla nepřesná.

21:39
    Vhazování před Münchem.

21:50
    Rajčar dostal puk do útočného pásma, pak šel střídat.

22:01

22:55

22:59
    Petr vypálil hned po vhazování, avšak Bizoň jeho střelu chytl.

23:17
    Prčík poslal puk do útočného pásma, tam ale získal kotouč Cubo, který míří na opačnou stranu.

24:04
    Vhazování před Bizoněm.

24:20
    Smolkovi se nepodařilo vyvézt kotouč z obranného pásma, a tak je u puku Harmim.

25:05
    Teď měl domácí brankář hodně práce, ale všechny střely vyrazil.

25:37
    Němec chtěl přihrát Mišiakovi, ten ale přihrávku nezachytil.

26:20
    Puk je za domácí bránou, kam pro něj jede Smolka.

26:44

27:09
    Brada přihrával před bránu MARTINU KUBÍKOVI, který proměňuje – 2:0. Asistence: Marek Brada.

28:05
    Přibyl od modré vystřelil, ale jeho střela skončila vedle brány.

29:13
    Vhazuje se před Bizoněm.

29:52
    Kometa právě vstřelila branku!
    Harmim byl za bránou, odkud poslal puk na Otavu a ten už jen prodloužil na ADAMA HORKÉHO, který mířil přímo nad rameno Müncha. Asistence: Nesim Harmim, Roman Otava.

30:54
    Nyní se hraje v obranném pásmu Brna.

31:28
    Puchala se pokusil vystřelit od modré čáry, Bizoň byl však pozorný a střelu vyrazil betonem.

32:52

33:03
    Fajmon střílí na bránu, Münch má ale jeho střelu v lapačce.

33:26
    Fajmon se opět pokusil vystřelit na bránu, teď však jeho střela skončila vedle brány.

34:32
    Běhůnek čekal až jeho spoluhráči vystřídají.

35:22
    Puk za Bizoňovou bránou vybojoval Brada, který se následně pokusil vystřelit, a tak Bizoň přerušuje hru.

35:53
    Hosté teď byli v ofsajdu.

36:04
    Brada se pokusil vystřelit na bránu, ale Bizoň má puk pod kontrolou.

36:36
    Holanik přejel s pukem až do útočného pásma, tam mu ale Němec puk vypíchl.

37:17
    Puchala posunul puk k modré čářě, kde čekal Machů, ten poslal přesnou přihrávku MARTINU KUBÍKOVI, který poslal na bránu střelu, kterou Bizoň nedokázal chytit – 3:1. Asistence: Denis Puchala, Tomáš Machů.

38:37
    Němec se pokusil projet až do útočného pásma, tam ho ale o puk obral Cubo.

39:19
    Smolka poslal puk na Puchalu,

39:54
    Brabenec se ještě pokusil vystřelit na bránu, ale Münch má střelu v lapačce.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:30.

V druhé třetině měly oba týmy opět hodně šancí. V sedmé minutě se prosadil Kubík, který zvýšil na 2:0. Dvě minuty poté snížil hostující Horký na 2:1. Nicméně domácí Kubík se opět prosadil, když dostal skvělou přihrávku od Puchaly. Stav po druhé třetině je 3:1.

40:01

40:08
    Kos vypálil, ale jeho střela je v ochranné síti.

40:46
    Kotásek se pokusil vypíchnout kotouč Běhůnkovi, to se mu ale nepovedlo, a tak je u kotouče stále Běhůnek.

41:32
    Domácí v ofsajdu.

41:43
    Mišiak chtěl přihrát svému spoluhráči, ale jeho přihrávku zastavil Brada.

42:42
    Machů vyvezl kotouč do středního pásma, ale tam o něj přišel.

43:27
    Přihrávka na Kotáska byla nepřesná.

43:51
    Kotásek vybojoval puk za Bizoňovou brankou.

44:17
    Kubík se snažil poslat puk do brány, ale obrana Brna puk zachytila.

45:07
    Smolka ostře vypálil, ale jeho střela proletěla těsně nad bránou.

45:55
    Za hrubost je vyloučen hostující Svozil.

46:17
    Vítkovice se drží v útočném pásmu.

46:50
    Smolka vypálil, ale jeho střela je vedle brány.

46:59
    Další střela, tentokrát od Kubíka, ale Bizoň má puk v lapačce.

47:24
    Hostujícím se nepodařilo puk vyhodit z obranného pásma.