Plzeň – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Chomutov – Kobra 3:0 (kon.)
HC Litvínov – Kladno 6:5 (po pr.) | Havířov – Pardubice 3:1 (kon.) | Sparta – PZ Kladno 5:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Tábor 8:3 (kon.) | Jihlava – Č. Budějovice 2:3 (kon.) | Olomouc – HK MD Šumperk 1:3 (kon.)
Havlíčkův Brod – Žďár n/S 7:2 (kon.) | Slavia – Liberec 1:0 (po pr.) | Přerov – Warriors Brno 3:1 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (0:0, 0:2, 1:1 - N 0:1)
HK Mladí Draci Šumperk
Čtvrtek 06.12.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Extraliga dorostu • Nadstavba E

62:26
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Hosté se vydali do protiútoku a JIŘÍ FIBIGR si s pukem sjel mezi kruhy, odkud střelou zápěstím urval pro svůj tým také bonusový bod. Asistence: Jan Kučera.

57:58
    Přecechtěl z první nastřelil hokejku bránícího hráče a tečovaný puk málem proskákal kolem Ryšavého betonu do brankoviště! Hostující brankář se natáhl doslova na poslední chvíli.

57:39
    Domácí si nicméně zahrají přesilovku. Filip Diviš (SUM) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

57:39
    Holcmanovu tvrdou ránu srazil Ryšavý jen na Lamberta, který byl ale dobře hlídaný a nedokázal puk doklepnout do odkryté sítě.

49:34
    Ruda zůstal sám u pravé tyče, ale Ryšavý se natáhl a betonem zastavil jeho střelu i následnou dorážku!

49:00
    Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Josef Haas (SUM).

45:44
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Aktivita se Kohoutům vyplatila a opět je to o dvě branky! Přecechtěl od modré čáry jednoduše nahodil na branku, kde puk tečoval STANISLAV RUDA. Asistence: Stanislav Ruda, David Stratil.

44:13
    Mladí Draci právě vstřelili branku! MATĚJ BURDA odčinil své vyloučení jak nejlépe si mohli hráči Šumperku přát. Kučera mu předložil puk do hloubky pásma, Burda si vybruslil před Hořejšího a bekhendovou střelou poslal puk do sítě. Asistence: Jan Kučera.

43:03
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Havel – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ruda – 2 min., sekání).

42:00
    Domácí mají další přesilovku. Dvě minuty za podrážení si odpyká Matěj Burda (SUM).

39:22
    Šucha vybojoval puk za brankou Kohoutů a předložil ho sjíždějícímu Minaříkovi! Ten nedokázal překonat Hořejšího napoprvé ani z dorážky.

38:17
    Domácí šli do přečíslení dvou proti jednomu, ale Ševčíkova přihrávka byla příliš pomalá a hostující obránce ji zastavil.

35:42
    Jan Kučera se prokličkoval až před branku, ale jeho Hořejší si jeho bekhendovou kličku pohlídal.

34:57
    Vyloučení v týmu HC Olomouc (Lukáš Přecechtěl – 2 min., pozdní dohrání).

34:01
    Po střele Stratila se dostal k dorážce Fasner, ale Ryšavý oba jeho pokusy vyrazil lapačkou!

32:59
    Minaříkův pokus z mezikruží vytáhl Hořejší prakticky okrajem betonu!

32:43
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Hostům se nakonec daří přesilovou hru využít. Přesnou střelou se o to postaral JAN KUČERA. Bez asistence.

30:46
    Hosté si navíc hned vzápětí zahrají přesilovku. Dvě minuty za pozdní dohrání si musí odsedět Petr Ševčík (OLO).

30:31
    Mladí Draci právě vstřelili branku! Hosté se nevzdali puku a Jiří Kučera nakonec našel u branky volného PATRIKA JANECHA, který uklidil puk za záda Hořejšího. Asistence: Jan Kučera.

30:24
    Kučera jel sám na brankáře, ale jeho bekhendový pokus minul branku.

29:04
    Fasner hledal Stratila, který si sjížděl na střelu první, ale ten promáchl.

28:23
    Fasnerovu střelu z první srazil Ryšavý přes brankoviště do rohu kluziště.

28:16
    Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl si odpyká Jan Kučera (SUM).

24:39
    Prísažný hledal u tyčky číhajícího Kusáka, ale puk mu poslal příliš daleko!

20:25
    Síly na ledě se vyrovnají. Dvě minuty za podrážení si odpyká Matyáš Fasner (OLO).

19:56
    Přesilovku si zahrají také domácí, ačkoliv spíše až ve druhé části hry. Dvě minuty za hrubost si odpyká Antonín Kareš (SUM).

19:01
    Netolický zasáhl jen Masareho, od kterého se puk odrazil do brejku na Ševčíka. Ten byl těsně stíhaný jedním z hostů a zakončil proto bekhendem, i tak měl Ryšavý plné ruce práce.

13:37
    Ruda vyrazil hned po buly do útoku a tvrdou střelou orazítkoval horní tyč!

11:28
    Fasner se protáhl po křídle, kličkou se protáhl mezi kruhy a pokusil se vystřelit mezi betony! Ryšavý je včas sklapl, zatímco Masare se po dorážce natahoval marně.

08:54
    V situaci dva na dva se puk odrazil před branku k volnému Minaříkovi, který si svezl puk do většího úhlu a pokusil se přehodit Hořejšího. Ten ale vytasil skvělý zákrok vyrážečkou!

06:22
    Je tady první vyloučení dnešního zápasu. Dvě minuty za držení si odpyká David Lambert (OLO).

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 46. Ruda (Přecechtěl, Stratil) – 31. Janech (Kučera), 33. Kučera, 45. Burda (Kučera), 63. Fibigr (Kučera)

HC Olomouc: Hořejší (Špunar) – Nesvadba, Lambert, Přecechtěl, Stratil, Pekr, Radová, Holcman, Sedláček – Havel, Václavský, Kusák – Martinec, Petřeková, Masare – Fasner, Ševčík, Prísažný – Ruda.
    HK Mladí Draci Šumperk: Ryšavý (Berčák) – Seidenglanz, Minařík, Kareš, Netolický, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Slováček, Kučera – Diviš, Fibigr, Janech – Haas, Šucha.

Rozhodčí: Goňa – Kociňák, Skokánek