Toronto – Detroit 4:5 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 6:2 (kon.)
Florida – Colorado 2:5 (kon.) | Ottawa – Montreal 2:5 (kon.) | Tampa – Boston 3:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 2:0 (kon.) | Arizona – Washington 2:4 (kon.) | Vancouver – Nashville 5:3 (kon.)
Vegas – Chicago 4:3 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 3:6 (kon.)

3. Sidney Crosby (PIT) 1+2 (03:37:42)

Statistiky: Střely na bránu: 28-21; Zablokované střely: 15-17; Vhazování: 54%-46%; Hity: 39-46; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 6-8.

Pittsburgh se potřetí v letošní sezóně NHL střetl v souboji dvou týmů z Metropolitní divize s New Yorkem Islanders, který dokázal doma po předchozích dvou porážkách poprvé porazit. Fantastický zápas v dresu Penguins odehráli obránce Kris Letang a útočník Phil Kessel, kteří shodně vstřelili dva góly, švédský útočník k nim ale přidal ještě dvě asistence. Fantastickými přihrávkami zásobil své spoluhráče kapitán Sidney Crosby, který nejprve přihrál na dva góly švédskému útočníkovi a poté se sám dokázal po jeho přihrávce prosadit. Konečný výsledek utkání v PPG Paints Areně zní jasně. Pittsburgh Penguins 6 New York Islanders 2.

59:42
    Vyloučení Bryan Rust a Tom Kühnhackl, bývalý hráč Pittsburghu, se vrátili z trestné lavice na led.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:57
    Adam Pelech na pravém křídle vystřelil od střídaček a Casey DeSmith jeho táhlý pokus našel v lapačce.

57:42
    Tom Kühnhackl a Bryan Rust byli v závěru utkání souběžně vyloučeni na dvě minuty. Oba dva za hrubost.

57:07
    Islanders vystřelili z bodu pravého kruhu a Casey DeSmith na přední tyči sevřenými betony puk vyrazil.

56:09
    Penguins na pravém křídle vypálili ihned po vhazování od modré čáry a Christopher Gibson puk vyrazil.

56:05
    Islanders se nepodařilo přesně rozehrát podél trestných lavic a pískalo se zakázané uvolnění.
    55:16

55:16
    Dnešní utkání sleduje 18440 diváků.

55:16
    Penguins na levém křídle vystřelili od modré čáry a Christopher Gibson podržel puk v náručí. Po přerušení hry si zřejmě odbudeme poslední komerční přestávku.

54:03
    Scott Mayfield vystřelil z kruhu pro vhazování a Casey DeSmith jeho pokus vyrazil do ochranné sítě. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
    53:00 Sidney CROSBY - 6:2

53:00
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    SIDNEY CROSBY si na pravém křídle vyměnil puk v rychlosti s Philem Kesselem, po jehož zadovce z ostrého úhlu napřáhl k nádherné a skvělé střele zápěstím a nad lapačkou Christophera Gibsona, který si nepohlídal dostatečně přední tyč, zamířil do bližšího pravého horního rohu brány! Asistence: Phil Kessel a Jake Guentzel.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. Letang (Brassard, Kessel), 20. Letang (Rust, Dumoulin), 28. Sheahan (Malkin, Oleksiak), 33. Kessel (Crosby, Guentzel), 38. Kessel (Crosby, Guentzel), 53. Crosby (Kessel, Guentzel) – 18. B. Nelson (Kühnhackl, Mayfield), 45. Lee (Pulock)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Oleksiak, M. Pettersson, J. Johnson – Guentzel, Crosby (C), Rust – Pearson, Malkin (A), Hörnqvist – Aston-Reese, Brassard, Kessel – Sheahan, D. Grant, G. Wilson. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    New York Islanders: Greiss (41. Gibson) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pulock, Pelech, Mayfield – Lee (C), B. Nelson, Eberle – Beauvillier, Barzal, Jo. Bailey (A) – Kühnhackl, Filppula, Komarov – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A). Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Steve Kozari, Francis Charron. Čároví: Lonnie Cameron, Kiel Murchison

Diváci: 18440