Toronto – Detroit 4:5 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 6:2 (kon.)
Florida – Colorado 2:5 (kon.) | Ottawa – Montreal 2:5 (kon.) | Tampa – Boston 3:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 2:0 (kon.) | Arizona – Washington 2:4 (kon.) | Vancouver – Nashville 5:3 (kon.)
Vegas – Chicago 4:3 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 3:6 (kon.)
Tampa Bay Lightning
3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Boston Bruins
Pátek 07.12.2018, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště. Na počtenou. (04:16:45)

Československá stopa:
    Erik Černák (TBL), Slovensko, 0+0. čas na ledě 20:00, 1 střela, +/- 0
    Ondřej Palát (TBL), ČR, 0+0, čas na ledě 13:43, 1 střela, +/- -1
    David Krejčí (BOS), ČR, 1+0, čas na ledě 20:05, 3 střely, +/- +1
    David Pastrňák (BOS), ČR, 1+1, čas na ledě 19:33, 4 střely, +/- 0
    Jaroslav Halák (BOS), Slovensko – do utkání nezasáhl.

Hvězdy zápasu:
    1. Mathieu Joseph (TBL)
    2. Louis Domingue (TBL)
    3. David Pastrňák (BOS)

Je dobojováno! Tampa vítězí 3:2 a natahuje svůj bodový účet na 45 bodů. Svěřenci Jona Coopera zvládli zápas lépe. V úvodní třetině se hned ve 3. minutě prosadil David Pastrňák. Na gól havířovského rodáka odpověděl v 15. minutě Brayden Point. Na gól jsme si pak museli počkat až do 43. minuty, kdy se trefil mladík Joseph. Zaváhání Bostonu při přesilovce znamenalo rozdílový gól utkání, který vstřelil Cirelli. David Krejčí pak v předposlední minutě pouze snížil na 2:3 z pohledu hostů.

59:50
    Krejčí opět vypálil od modré čáry, ale Domingue dokázal vyrazit jeho ránu. S Tampou to už vypadá velmi dobře.

59:30
    Boston velmi tlačí. Před bránou domácích si vytvořil tlak, který poté zakončil ránou Marchanda od modré čáry. Domácí celek si bere oddechový čas.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:47
    Tampa vyhazuje puk tak, aby z toho nebyla zakázané uvolnění.
    58:15 David KREJČÍ - 3:2

58:15
    Bruins právě vstřelili branku!
    Je sníženo! DAVID KREJČÍ dostal přihrávku od Pastrňáka přímo na hůl, najel si do lepší pozice a od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. 3:2. Asistence: David Pastrňák a David Backes.

58:10
    Ve chvíli, kdy Rask opustil svou bránu, tak Torey Krug vypálil od modré čáry. Jelikož před brankou Tampy nikdo nestál, tak Domingue mohl bez větších problémů zasáhnout. Powerplay Bostonu bude pokračovat.

57:40
    Tohle Tampě naprosto vyhovuje. Drží puk v útočném pásmu.

57:05
    Louis Domingue podržel puk ve své lapačce a necelé tři minuty před koncem třetí třetiny přerušil hru.

56:24
    Hedman vypomohl útoku. Najel si do mezikruží a okamžitě střílel. Rask zasáhl a betonem vyrazil puk do bezpečí.

55:30
    Boston to nesehrál v útočném pásmu vůbec špatně. Rychle se prokombinoval, ale Krejčímu chyběly k zakončení milimetry.

55:00
    Krug byl v ideální pozici, ale přesto puk ještě nabízel svým spoluhráčům. Možná zbytečně nevystřelil.

53:53
    Trenér hostí už pomalu točí složení svých formací. Již několikrát jsme na ledě už viděli dvojici Pastrňák – Krejčí pospolu.

53:20
    Marchand se skvěle proháčkoval před bránu a mířil na přední tyč. Domingue jeho pokus vyrazil ramenem.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 15. B. Point (Kučerov, T. Johnson), 43. Joseph (Killorn, Girardi), 45. Cirelli – 3. Pastrňák (Cave), 59. Krejčí (Pastrňák, Backes)

Tampa Bay Lightning: Domingue (Pasquale) – Girardi, Hedman (A), Černák, McDonagh, Sergačjov, Coburn – Gourde, Stamkos (C), Palát – Kučerov, B. Point, T. Johnson – J. T. Miller, Cirelli, Killorn – Callahan (A), Paquette, Joseph.
    Boston Bruins: T. Rask (Halák) – Carlo, Krug, Kampfer, J. Moore, Grzelcyk, McAvoy – Pastrňák, Cave, Marchand (A) – DeBrusk, Krejčí (A), Nordström – Backes (A), Kuraly, Heinen – Donato, Acciari, Forsbacka-Karlsson.

Rozhodčí: MacDougall, Pochmara – Knorr, Mach

Diváci: 19 092