Toronto – Detroit 4:5 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 3:4 (po pr.) | Pittsburgh – NY Islanders 6:2 (kon.)
Florida – Colorado 2:5 (kon.) | Ottawa – Montreal 2:5 (kon.) | Tampa – Boston 3:2 (kon.)
Calgary – Minnesota 2:0 (kon.) | Arizona – Washington 2:4 (kon.) | Vancouver – Nashville 5:3 (kon.)
Vegas – Chicago 4:3 (kon.) | Los Angeles – New Jersey 3:6 (kon.)
konec
Vancouver Canucks
5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Nashville Predators
Pátek 07.12.2018, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL
Předzápasové kurzy: 3.13 3.85 2.08
Partner:
   
  58:55
  Juuse Saros vyrazil na střídačku a Nashville to ještě zkouší při hře bez brankáře! Bude drama?
  58:37 Matt IRWIN - 5:3
   
  58:37
  Nashville právě vstřelil branku!
  MATT IRWIN na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk mířil vedle bližšího levého horního rohu brány, jenže Jacob Markström si ho vyrážečkou srazil do vlastní sítě – je to 5:3! Asistence: Yannick Weber a Colton Sissons.

   
  56:18
  Dnešní utkání sleduje 16894 diváků.
   
  52:56
  Josh Leivo se u pravé tyče otočil s pukem a po jeho přihrávce mohl v levém kruhu z blízkosti skórovat Brock Boeser, jenže Juuse Saros na přední tyči sevřel betony a vkleče puk vyrazil!
   
  48:36
  Nick Bonino mohl u levé tyče skórovat do téměř odkryté brány, jenže Jacob Markström předvedl úžasný přesun, po kterém puk vyrazil mimo!
   
  48:17
  Antoine Roussel mohl po krásné výměně puku se spoluhráčem a rychlém přečíslení dva na jednoho skórovat u levé tyče, jenže ji minul!
  45:17 Colton SISSONS - 5:2
   
  45:17
  Nashville právě vstřelil branku!
  COLTON SISSONS si najel na pravém křídle na parádní přihrávku Romana Josiho přes šířku útočného pásma a z ostrého úhlu poslal puk do odkryté sítě poté, co v závěru druhé třetiny nevyužil samostatný únik! Predators snížili na 5:2. Asistence: Roman Josi a Miika Salomäki.
  41:21 Loui ERIKSSON - 5:1
   
  41:21
  Vancouver právě vstřelil branku!
  Juuse Saros sice dobře zasáhl proti táhlé střele Christophera Taneva levým betonem, v pravém kruhu pro vhazování si ale LOUI ERIKSSON rychle hodil puk z bekhendu na forhend a nad pravým ramenem brankáře Predators zamířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Gól padl jen sekundu po skončení přesilové hry a návratu Ekholma. Asistence: Christopher Tanev.
   
  40:01
  Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází Pekka Rinne, přichází Juuse Saros.
   
  39:20
  Matthias Ekholm byl vyloučen za podržení a Canucks dohrají druhou třetinu v početní převaze.
  38:49 Elias PETTERSSON - 4:1
   
  38:49
  Vancouver právě vstřelil branku!
  ELIAS PETTERSSON vyřešil trestné střílení parádně, když nejprve naznačil bekhendový blafák a poté u levé tyče z forhendu zasunul puk po ledě do sítě! Vancouver vede 4:1.
   
  38:49
  Mattias Ekholm fauloval v samostatném úniku Eliase Petterssona a následovat bude trestné střílení!
   
  37:42
  Rocco Grimaldi se ocitl před bránou úplně sám, ani nadvakrát ale brankáře Canucks nepřekonal!
   
  36:51
  Colton Sissons se řítil na ose ledové plochy do samostatného úniku, jenže puk se mu vrtěl a ztroskotal na pravém betonu brankáře Jacoba Markströma! Obrovská příležitost Predators.
  28:57 Jake VIRTANEN - 3:1
   
  28:57
  Vancouver právě vstřelil branku!
  Bo Horvat dlouho diagonální přihrávkou vysunul Antoinea Roussela, který na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma a přečíslení dva na jednoho vyřešil bekhendovou přihrávkou, po které na vzdálenější levé tyči skóroval z úhlu bez přípravy JAKE VIRTANEN! Canucks odpověděli rychle. Asistence: Antoine Roussel a Bo Horvat.
  27:21 Ryan HARTMAN - 2:1
   
  27:21
  Nashville právě vstřelil branku!
  Rozhodčí gól na ledě uznali a po přezkoumání videa branku Nashvillu potvrdili poté, co RYAN HARTMAN sklepl puk do sítě u pravé tyče po nahození Yannicka Webera na úrovni horní tyče! Asistence: Yannick Weber a Ryan Johansen.
   
  27:21
  Yannick Weber na pravém křídle od hrazení nahodil puk před bránu, kde ho po možném těsném postavení mimo hru vysokou holí sklepl do sítě Ryan Hartman! Rozhodčí zkoumají video.
   
  24:53
  Josh Leivo schytal nepříjemnou ránu jednoho ze svých spoluhráčů během předchozí části hry a odkulhal na ošetřovnu. Snad bude v pořádku.
   
  23:14
  Brock Boeser na vrcholu levého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Pekka Rinne ji ale vyrážečkou vyrazil mimo!
   
  21:57
  Pekka Rinne podržel další táhlou střelu Canucks v náručí, jenže Calle Järnkrok dostal dvě minuty za vysokou hůl. Druhá přesilová hra pro domácí.
   
  21:16
  Erik Gudbranson na pravém křídle napřáhl k jedovaté střele od modré čáry, která těsně nad ledem mířila k přední tyči, Pekka Rinne ji ale levým betonem vykopl a podržel svůj tým!
  19:33 Bo HORVAT - 2:0
   
  19:33
  Vancouver právě vstřelil branku!
  Jake Virtanen v levém kruhu zpomalil a krásnou přihrávkou mezi dvěma protihráči přenesl hru na vzdálenější pravou tyč, kde z úhlu zamířil pod horní tyč BO HORVAT! Vancouver vede 2:0. Asistence: Jake Virtanen a Antoine Roussel.
   
  17:19
  Bo Horvat se po přečíslení Canucks tři na dva a parádní diagonální přihrávce z levého křídla ocitl na vzdálenější pravé tyči v obrovské šanci, jenže ani nadvakrát Pekku Rinneho nepřekonal! Brankář Nashvillu nejprve puk vyrazil a po následné dorážce ho zachránil na brankové čáře jeden ze spoluhráčů. Vancouver mohl vést 2:0.
  15:46 Pekka Rinne ukradl gól domácímu Brockovi Boeserovi!
   
  15:46
  Domácí Brock Boeser si najel v levém kruhu na diagonální přihrávku z pravého křídla a bez přípravy mířil těsně nad ledem k přední tyči, jenže Pekka Rinne předvedl spektakulární zákrok, když špičkou pravého betonu puk vyrazil a zabránil zdánlivě jistému gólu Vancouveru!
   
  13:50
  Útočník Ryan Johansen napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která z vrcholu mezikruží zamířila do lapačky Jacoba Markströma, který předvedl další skvělý zákrok! Následuje komerční přestávka.
   
  11:08
  Mattias Ekholm napřáhl na vrcholu pravého kruhu bez přípravy ke krásné střele s příklepem, která mířila ke vzdálenější levé tyči, Jacob Markström ji ale skvěle vyrazil svým pravým betonem a Kevin Fiala se k dorážce nedostal!
   
  09:22
  Calle Järnkrok byl faulován těsně před bránou a Alexander Edler dostal dvě minuty za sekání.
  07:48 Alexander EDLER - 1:0
   
  07:48
  Vancouver právě vstřelil branku!
  ALEXANDER EDLER na ose útočného pásma napřáhl po přihrávce Nikolaje Goldobina bez přípravy ke tvrdé ráně s příklepem, která od modré čáry zamířila nad lapačkou Pekky Rinneho ke vzdálenější pravé tyči! Domácí Canucks využili přesilovou hru a vedou nad hosty rychle 1:0. Asistence: Nikolaj Goldobin a Elias Pettersson.
   
  07:29
  Austin Watson byl vyloučen na dvě minuty za držení a Vancouver si zahraje první přesilovou hru.

  Tomáš Reiner

  Branky a nahrávky: 8. Edler (Goldobin, Pettersson), 20. Horvat (Virtanen, Roussel), 29. Virtanen (Roussel, Horvat), 39. Pettersson (TS), 42. Eriksson (Ch. Tanev) – 28. Hartman (Y. Weber, Johansen), 46. Sissons (Josi, Salomäki), 59. Irwin (Y. Weber, Sissons)


  Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Edler (A), Ch. Tanev (A), B. Hutton, Gudbranson, D. Pouliot, Stecher – Goldobin, Horvat (A), Virtanen – Leivo, Pettersson, Boeser – Roussel, Gaudette, Eriksson – M. Granlund, Beagle, Motte. Hlavní trenér: Travis Green.
  Nashville Predators: Rinne (41. Saros) – Josi (C), Ellis (A), Hamhuis, Ekholm (A), Irwin, Y. Weber – Fiala, Johansen, Hartman – Tolvanen, Järnkrok, C. Smith – Salomäki, Sissons, Watson – F. Gaudreau, Bonino, Grimaldi. Hlavní trenér: Peter Laviolette.

  Rozhodčí: Trevor Hanson, Tim Peel. Čároví: Ryan Gibbons, David Brisebois

  Diváci: 16894