Třinec – Chomutov 4:1 (kon.) | Litvínov – Plzeň 1:2 (1:2 po s.n.) | K. Vary – Pardubice 4:3 (kon.)
Liberec – Vítkovice 4:0 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Olomouc – Zlín 2:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 07.12.2018, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím vás z karlovarské arény, kde se dnes odehraje utkání mezi Karlovými Vary a Pardubicemi. Souboj jedenáctého s třináctým. Ještě před začátkem utkání, bude však do karlovarské hokejové síně slávy uveden pan Marek Sýkora, který patří k významným trenérským osobnostem novodobé historie klubu.
    Nově uvedený člen karlovarské hokejové síně slávy pan Marek Sýkora

HC Energie Karovy Vary Jedenáctí energetici se po dvou prohraných duelech ukázali v pravém světle na ledě Chomutova, který v neděli porazili 3:1. Před úvodním buly bude do síně slávy uveden pan Marek Sýkora, který s A-týmem postoupil do druhé nejvyšší soutěže, a o několik sezon později jej pak úspěšně provedl baráží o udržení v extralize. Energetikem zůstává na další dvě sezóny Jakub Flek, karlovarský tryskáč je v čele týmového bodování i tabulky střelců, podepsal však také novou smlouvu.

HC Dynamo Pardubice Pardubice se trápí. Mají na kontě osm porážek v řadě. Naposledy padly Pardubice na vlastním ledě s Olomoucí 1:4. Pardubice již podruhé v letošní sezoně sáhly ke změnám na trenérském postu, nyní stojí u kormidla trojice Lubina, Čáslava a Král. Nové tváře ale najdeme i na ledě, do Pardubic se ať už natrvalo, nebo na hostování přesunuli Peter Hamerlík z Třince, Martin Procházka z Mladé Boleslavi, Juraj Mikuš nebo kanadský forvard Jeremy Welsh. V klubu naopak skončil zkušený zadák Marek Trončinský.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, M. Rohan, Sičák (A), Kozák, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

HC Dynamo Pardubice: Hamerlík (Kacetl) – Mikuš, Holland, Wishart, Cardwell, Děrvuk, Hrabal, Miromanov – Treille (A), Bubela, P. Sýkora (A) – Rolinek (C), Marosz, Skokan – Martin Procházka, Dušek, Vondráček – Machala, Poulíček, Kusý.

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Hynek, Gerát.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:25
    Dynamo se po úvodním buly vydalo do útočné třetiny, první střela na Novotného však skončila v ochranné síti.

01:06
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Máme za sebou necelé dvě minuty hry a karlovarským hráčům se podařilo vstřelit první branku. Mikúš vysunul ROMANA VLACHA přes modrou čáru a ten si najel do levého kruhu, odkud následně přesně zavěsil k pravému hornímu rohu Hamerlíkovy klece. Asistence: Tomáš Mikúš, Ondřej Beránek.
    01:06 Roman VLACH - 1:0

02:50
    Lapšanský ve středním pásmu zasáhl do rozehrávky Pardubic a dovezl kotouč až do útočné třetiny, tam ale nenašel spoluhráče a o puk přišel.

03:35
    Miromanov to zkoušel zprava, karlovarskou bránu ale minul.

04:55
    Cardwell poslal puk ze středního pásma na branku domácích, Novotný ale dlouhou střelu viděl a bez problému zachytil puk do lapačky.

05:50
    Rolinek dostal nabito přímo před domácí klec, mířil však mimo.

06:46
    Plutnar střílel přímo od modré, puk ale skončil na zadním mantinelu díky teči bránících hráčů.

07:56
    Novotný vyjel z branky a ta zůstala prázdná, Dynamo se dostalo k puku a již mířilo do prázdné klece, na poslední chvíli se ale domácí brankář stihl vrátit a na rychlou střelu vytáhl parádně lapačku.

08:06
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Sacha Treille – 2 min., pozdní dohrání).

09:52
    Energie obsadila útočnou třetinu a vymýšlí recept na další branku.

10:55
    Wishart se dostal s pukem za modrou, u mantinelu o něj však následně přišel.

11:52
    Lapšanský zachytil puk u pravého kruhu a střílel z otočky, do jeho střely si ale obětavě lehl jeden z pradubických obránců.

12:55
    Domácí navyšují své skóre, o gól se zasloužil nejlepší střelec Energie JAKUB FLEK, ten obdržel přihrávku od Kovačeviče zprava, Hamerlík se nestihl přesunout a Flekovi stačilo trefit odkrytou část branky. Asistence: Sabahudin Kovačevič, Dávid Gríger.
    12:55 Jakub FLEK - 2:0

13:46
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Blesková odpověď Pardubic na druhou karlovarskou branku. Sýkora obdržel puk od modré a zleva nahrál SACHOVI TRIELLEMU, který trefil nebráněnou část karlovarské klece. Asistence: Petr Sýkora, Miloš Bubela.
    13:46 Sacha TREILLE - 2:1

15:46
    Karlovarští si drží útočné pásmo a kombinují, zatím se však nedostali k zakončení.

16:12
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

17:08
    Po sérii přihrávek se dostal ke střele Sičák, slibně vypadající šance však skončila střelou mimo bránu.

17:37
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Jakub Flek – 2 min., krosček).

18:45
    Pardubice jsou již v pěti, z útočného pásma je ale vyhnalo vyhození domácích.

19:51
    Na ledovou plochu naskočil už i Jakub Flek, hostům nevyšla rozehrávka a sudí pískají icing.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V prvních dvaceti minutách viděli fanoušci v karlovarské aréně hned tři branky. Skóre otevřel po necelých dvou minutách Roman Vlach svým zakončením k pravému hornímu rohu pardubické klece. Ve 13. minutě přidal druhou branku Energie Jakub Flek po souhře s Kovačevičem a Grígerem, na tento gól však Pardubice odpověděly během minuty a karlovarské vedení stáhl svou přesnou střelu Sacha Trielle. Druhá třetina začne v 18:27.

20:01

20:45
    Rolinek dostal přihrávku do levého kruhu, Novotný se ale stihl přesunout a jeho střelu zastavil betonem.

21:43
    Energie nahazuje puk do útočného pásma a snaží se kombinovat, Pardubice ale solidně brání.

22:55
    Domácí zavezli puk za branku a střídají.

23:58
    Karlovarští hráči po vhazování u modré čáry nahodili kotouč do útočné třetiny, Dynamo jej však přebralo a míří s ním na druhou stranu ledové plochy.

24:55
    Hosté se dostali s pukem až před Novotného, tam ale zasáhla domácí obrana.

25:28
    Procházka poslal rychlý puk z mezikruží, Novotného klec však minul.

26:59
    Machala pálil od modré, vysoký puk ale zkrotil jeden z karlovarských obránců.

27:33
    Jakub Flek se dostal do úniku a přebruslil hostující obránce, připraveného Vlacha však před bránou nenašel.

28:57
    Dušek kličkoval s pukem od modré čáry, následná střela ale domácí branku míjela.

29:56
    Dynamo se drží v útočné třetině, k zakončení se však zatím nedostalo.

30:34
    Flek střílel zleva od mantinelu, Hamerlík tuto šanci zastavil betonem.

32:11
    Skuhravý manévroval s pukem v pravém kruhu, byl však podražen a Energie si zahraje přesilovku.

32:38
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rhett Holland – 2 min., podrážení).

33:54
    Šenkeřík poslal rychlý puk od modré, střelu ale zblokovala pardubická obrana.

35:25
    Energetici bojují o pozice v útočném pásmu, puk mají však v držení Pardubice.

36:55
    Pardubice otáčejí směr hry a přesouvají se s pukem před Novotného.

37:02
    A máme vyrovnáno. JOSEF HRABAL obdržel přihrávku k levé tyči a trefil se za záda Novotného. Bez asistence.
    37:02 Josef HRABAL - 2:2

38:11
    Energie obkroužila branku hostí a před bránou ještě dorážel Plutnar, Hamerlík měl ale puk schovaný mezi betony.

39:04
    Šafář dostal po střele Pardubic zásah do obličeje a následně upadl na ledovou plochu, s bolestivou grimasou následně odjel na střídačku.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá dvacetiminutovka přinesla Pardubicím vyrovnávací branku. V osmatřicáté minutě se trefil zleva Hrabal a srovnal skóre. Do poslední třetiny jdeme tak za vyrovnaného stavu. Poslední perioda začne v 19:20.

40:01

40:37
    Dynamo se tlačí do útočné třetiny a nepouští domácí za hranici středního pásma.

41:58
    Balán nahrával před Hamerlíka, nenašel však žádného spoluhráče a hra míří na druhou stranu hřiště.

42:46
    Trielle ujížděl podél levého mantinelu, střela mu však nevyšla a puk skončil za Novotného brankou.

43:44
    Mikúš dostal nabito od levého kruhu, následnou střelu chytil Hamerlík do náruče.

44:58
    Pardubice jsou na puku, energetici je ale drží ve vlastním pásmu.

45:55
    Wishart pálil zleva, Novotný vyrazil betonem vysoko do ochranné sítě.

46:48
    Stloukal zkusil nahodit kotouč na branku od mantinelu, gólman Pardubic ale vyrazil betonem.

47:53
    Kohout poslal puk zprava, obrana hostí jej ale odrazila mimo klec.

48:25
    Rohan zkoušel dorazit odkloněný Kohoutův puk, tento pokus však vyrazil Hamerlík vyrážečkou.

48:35
    ONDŘEJ BERÁNEK parádně projel přes modrou a dostal se s pukem až k Hamerlíkovi, kterého zblízka propálil mezi betony. Bez asistence.
    48:35 Ondřej BERÁNEK - 3:2

49:08
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Sabahudin Kovačevič – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:38
    Pardubice se už radovaly z vyrovnávací branky, rozhodčí však rozpažil a gól nebyl uznán z důvodu útočícího hráče v brankovišti.

50:32
    JAKUB FLEK zvyšuje na 4:2 ve vlastním oslabení. Flek si najel s puk přes útočné pásmo a za jízdy zavěsil nad Hamerlíkovu lapačku. Bez asistence.
    50:32 Jakub FLEK - 4:2

51:52
    Rohan nahodil puk ze středního pásma za branku, Energie kombinuje.

52:48
    Beránek skočil a vypíchl puk z hokejky útočícího pardubického hráče, hosté musí zpět do středního pásma.

Dnešní utkání sleduje 3634 diváků.

54:54
    Lapšanský vytváří v útočné třetině možnost pro kombinaci, Energie si připravuje pozice.

55:56
    Hosté se snaží vymyslet útočnou formaci, zatím neúspěšně.

56:50
    Dynamo drží puk ve vlastní třetině a střídá.

57:50
    Marosz střílel z úhlu zleva, jeho střela ale skončila za karlovarskou bránou.

58:32
    Pardubice se necelé dvě minuty před koncem zápasu dotahují na dostřel jednoho gól, ANTONÍN DUŠEK propálil Novotného od levého mantinelu. Asistnce: Jacob Cardwell.
    58:32 Antonín DUŠEK - 4:3

59:35
    Hamerlík je na střídačce a Dynamo hraje v šesti.

Hráči dnešního zápasu: Jakub Flek (KVA) a Josef Hrabal (PCE)

Utkání nakonec končí za stavu 4:3. Dvě branky ve třetím dějství přidala domácí Energie a jednu Dynamo. V devětačtyřicáté minutě dostal energetiky do vedení Ondřej Beránek, který propálil Hamerlíka zblízka mezi betony. Následně v jednapadesáté minutě skóroval Jakub Flek ve vlastním oslabení. Trochu naděje přidal Pardubicím Antonín Dušek, když necelé dvě minuty před závěrečnou sirénou dotáhl hosty na dostřel jednoho gólu, ten však již nedokázali vstřelit a tři body si doma ponechala Energie. To je již z tohoto online přenosu vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr (21:19:58)

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 2. R. Vlach (T. Mikúš, O. Beránek), 13. Flek (Kovačevič, Gríger), 49. O. Beránek, 51. Flek – 14. Treille (P. Sýkora, Bubela), 38. Hrabal, 59. Dušek (Cardwell)

Rozhodčí: Pešina, Pavlovič – Hynek, Gerát