Č. Budějovice – Třinec 2:5 (kon.) | Liberec – Plzeň 2:0 (kon.) | Vsetín – Sparta 3:7 (kon.)
Slavia – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Jihlava – Mountfield HK 1:3 (kon.) | Žďár n/S – Havlíčkův Brod 4:5 (po pr.)
Havířov – Přerov 3:4 (kon.)
konec
HC Motor České Budějovice
2:5 (0:0, 2:4, 0:1 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Pátek 07.12.2018, 16:00 • Budvar aréna • REDSTONE Extraliga juniorů • O pořadí v play-off
Partner:
   
  Třinec dnes bude určitě šťastnějším týmem. Z jihu Čech si odveze totiž odveze plný bodový počet. Po základní hrací době totiž ovládl i následné prodloužení. Motor bude mít možnost napravit dnešní zaváhání již zítra proti Vítkovicím. (18:04:45)
   
  Konec zápasu.
   
  60:30
  Třinec právě vstřelil branku!
  A netrvalo to vůbec dlouho a je rozhodnuto i o tom, kam poputuje čtvrtý bod. ADAM RAŠKA obral soupeře o kotouč, přebruslil celé pásmo a sám před Prušákem zakončil naprosto bez kompromisů! Bez asistence.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Třinec si z jihu Čech odveze minimálně tři body, které si po právu vybojoval v nyní skončené základní hrací době. Teď přijde na řadu nadstavba!
   
  Konec zápasu.
   
  59:31
  Poslední třetina pomalu končí. A končí poměrně v poklidu. Českobudějovičtí už se nikam nehnali, posledních dvacet minut se tedy v poklidu dohrává za Prušákovou brankou.
   
  57:38
  Jiří Remta si na modré čáře počkal na kotouč, který nakonec dostal. Jeho následný dalekonosný pokus nebyl vůbec špatný, nicméně Švehlák jej dokázal za pomoci betonu zneškodnit.
   
  56:52
  Motor se pokouší zatlačit na soupeře, případně utkání ještě zdramatizovat. Je ale zřejmé, že příliš času mu už nezbývá a bude to mít hodně těžké.
   
  55:53
  Šimon Masopust nabral parádní rychlost, přičemž se z křídla pokusil natlačit před branku. To se mu sice ještě povedlo, jeho následný bekhendový pokus ale skončil mimo tyč.
   
  54:56
  Třineckým hokejistům začala přesilová hra. Zatím obstřelují domácí svatyni, seč to jde! V dobré příležitosti se objevil Štěpán Macháček, který zkusil zacílit do bližšího horního růžku, leč kotouč skončil jen na brankové konstrukci.
   
  53:56
  Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (J. Novák – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
   
  52:27
  Českobudějovičtí hokejisté nezačali přesilovou hru nejlépe. Třinečtí vyhazují, domácí se tedy budou muset dostávat znovu do pásma.
   
  51:58
  Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Radzienciak – 2 min., nedovolené bránění).
   
  51:42
  Aleš Řezáč ujel se spoluhráčem od přečíslení. Budějovický útočník si sjížděl k vzdálenější tyči, kam se k němu snášela přihrávka. Byl ale také tísněn obránce, a tak se k zakončení nedostal.
   
  50:55
  Adam Raška si sjížděl před branku, přičemž dostal parádní přihrávku před ni. Raškův následný pokus ale skončil jen na výstroji připraveného Davida Prušáka.
   
  49:41
  Na ledové ploše se toho v posledních okamžicích moc neděje. Oba týmy si kotouč v držení pravidelně střídají, nicméně ani jeden z nich se nemůže dostat do pořádného zakončení. Uvidíme, kdo tuto méně záživnou část dnešního zápasu prolomí jako první.
   
  47:40
  Jeden z třineckých útočníků si vytvořil parádní šanci, když střílel z dobré pozice. Konkrétně z vrcholku kruhu. Zamířil na vzdálenější tyč, ovšem Prušák se natáhl a střelu vyrazil.

  Adam Pavlíček

  Branky a nahrávky: 28. Řezáč (Hubata), 33. Škola (Š. Masopust) – 24. Wardas (Pastor, Michálek), 28. Geidl (Michálek), 36. Krzak (Raška, Havránek), 38. Homola (Čmiel, Indrst), 43. Michálek (Havránek), 61. Raška


  HC Motor České Budějovice: Prušák (Dvořák) – Škola, Hubata, Remta, Svach, J. Novák, Doktor, Prospal – Vaculík, Řezáč, Š. Masopust, Hracholski, M. Masopust, Pouzar, Janoch, Schwartz, Čížek, Silný, Krcho
  HC Oceláři Třinec: Švehlák (Ochman) – Radzienciak, Krzak, Bulava, Konderla, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Wardas, Geidl, Raška, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček

  Rozhodčí: Šperl – Jindra, Vavruška