Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Banská Bystrica – Detva 5:2 (kon.) | Poprad – Miskolc 4:5 (po pr.)
Trenčín – Zvolen 2:1 (kon.) | MAC Budapešť – Košice 3:5 (kon.) | Nitra – Žilina 9:3 (kon.)
MAC Budapešť
3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
HC Košice
Pátek 07.12.2018, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 30. kolo

V závěrečné třetině jsme viděli dva přesné zásahy. Za domácí se v 55. minutě prosadil Jesse Dudás, tečku za tímto utkáním dal o tři minuty později Šimon Petráš.

To je již ode mne pro toto utkání vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního večera a u dalších textových přenosů na počtenou. (20:33:35)

59:58
    V závěru to domácí ještě chtěli zkusit se šesti bruslaři, ale Bálizs se musel vrátit rychle zpět na led, aby přerušil akci hostů. Košice se tak mohou radovat ze tří bodů.

58:42
    Hosté tak opět vedou o dva góly, když využili to, že domácí se vrhli bezhlavě do útoku a nechali velké mezery v obraně.

57:36
    Košice vstřelily branku!
    Hosté střílejí pátý gól a asi definitivně rozhodují tento zápas. ŠIMON PETRÁŠ dobře vyvezl puk až do útočného pásma, kde to střelou švihem namířil přes rameno Bálizsa. Bez asistence.

56:48
    V závěru třetí třetiny tak domácí vstřelili důležitý kontaktní gól a my jsme můžeme těšit na zajímavé závěrečné minuty.

55:30

54:31
    Budapešť vstřelila branku!
    Domácí střílejí kontaktní gól, když se prosadili v přesilové hře 5 na 3. JESSE DUDÁS to vyzkoušel střelou zpoza kruhů, kterou ještě nešťastně tečoval Šedivý a Habal tak neměl šanci zasáhnout. Asistence: Tomáš Klempa.

54:12
    Velká šance pro domácí celek, který bude mít k dispozici dlouhou přesilovou hru 5 na 3, ale zatím se jim vůbec nedaří a Košice poslali puk ven z pásma.

53:30
    Vyloučení v týmu HC Košice (Hričina – 2 min., krosček).

53:14
    Domácí tak budou mít opět k dispozici hru v početní převaze, ale hosté okamžitě poslali puk přes všechny čáry.

52:48
    Vyloučení v týmu HC Košice (Šoltés – 2 min., krosček).

52:26
    Pápa si nyní dobře nabruslil do pásma Košic, kde to zkusil střelou zpoza obránce, ale Habal byl pozorný a chytil puk do lapačky.

51:19
    Bodó nyní dobře vyvezl puk až do útočného pásma, kde však proti přesile obránců neměl šanci na úspěch.

50:25
    Před námi je závěrečných deset minut utkání a hosté i nadále drží dvoubrankový náskok.

49:20
    Habal se nyní raději rozhodl přikrýt puk a oba celky tak na led mohou poslat čerstvé síly.

48:41
    Domácí se nyní dokázali usadit v útočném pásmu, ale žádné nebezpečí pro Habala z toho nehrozilo, protože Bodó ztratil puk.

47:15
    Dudáš nahazoval puk od modré čáry, který ještě dokázal Petráš tečovat, ale Bálizs si s touto tečovanou střelou dokázal lehce poradit.

46:34
    Na puku jsou v těchto momentech domácí hokejisté, kteří však budou muset útočnou akci zakládat až zpoza vlastní brány.

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 20. Pápa (Terbócs), 36. Nagy K. (Bodó), 55. Dudás (Klempa) – 8. Nagy L. (Kafka), 24. Kafka (Brophey, Šedivý), 34. Brophey (Kafka), 37. Nagy L. (TS), 58. Petráš

MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Vokla, Dudás, Negrin, Burt, Kedves, Csollák – Nagy K., Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Pápa – Szabad, Majoross, Szigeti
    HC Košice: Habal (Škorvánek) – McDowell, Dudáš, Čížek, Šedivý, Koch, Pulli, Krajňák, Pretnar – Kafka, Brophey, Nagy L. – Spilár, Ignatuškin, Suja – Haščák, Klíma, Šoltés – Hričina, Galamboš, Petráš

Rozhodčí: Stano, Kova – Synek, Kacej – Beniač (video)