Liptovský Mikuláš – Nové Zámky 1:2 (kon.) | Banská Bystrica – Detva 5:2 (kon.) | Poprad – Miskolc 4:5 (po pr.)
Trenčín – Zvolen 2:1 (kon.) | MAC Budapešť – Košice 3:5 (kon.) | Nitra – Žilina 9:3 (kon.)
konec
HK Nitra
9:3 (2:1, 4:2, 3:0)
MsHK Žilina
Pátek 07.12.2018, 18:00 • Nitra Aréna, Nitra • Tipsport Liga (SR) • 30. kolo
Předzápasové kurzy: 1.22 7.8 7.19
Partner:
   
  Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:23:17)
   
  Střely na branku: 40 – 25.
   
  Je dobojováno! Žilina vstoupila do zápasu velmi nebojácně a hlavně v první třetině pořádně zatápěla favotizované Nitře. Ta úvodní dvacetiminutovku přesto vyhrála a ve zbytku zápasu nastřílela dohromady devět branek. Došla si tak pro očekávané vítězství a boduje už podesáté za sebou.
   
  Konec zápasu.
   
  59:29
  Nitra právě vstřelila branku!
  Ještě jeden zásah pro domácí hokejisty! JURAJ ŠIŠKA vyhrál vhazování na modrou čáru. Korémovu střelu Fučík jenom vyrazil a Šiška se ještě dostal ke snadné dorážce. Asistence: Karol Korím.
   
  59:00
  Poslední minuta třetí třetiny.
   
  58:41
  Zápas se už jenom dohrává. Hlavně žilinští hokejisté už několik minut působí naprosto rezignovaně.
   
  57:58
  Lantoši a Dubeň se dostali do potyčky před brankovištěm. Oba hráči půjdou na trestnou lavici.
   
  57:25
  Stále jsou vlci uzamčení u vlastní branky. Za celé dvě minuty nicméně nečelili žádné střele na branku.
   
  56:52
  Domácí během velkého tlaku stihli vystřídat. Žilina si o tom může jenom zdát a kompletní pětka už jenom stojí před Fučíkem.
   
  55:48
  Corgoni nemají dost a znovu operují v útočném pásmu. Hosté by rádi přivítali závěrečnou sirénu.
   
  54:42
  Nitra právě vstřelila branku!
  Další domácí šance už končí gólem a Nitra vede už 8:3! Žilinovi se nepodařilo vyhodit, puk předním sebral Kale Kerbashian a KENNEY MORRISON střelu z levého kruhu ztečoval puk za Fučíkova záda. Asistence: Kale Kerbashian.
   
  54:22
  Lantoši se dostal do úniku, ale forhendovým blafákem poslal puk jen do levého betonu Fučíka, jenž udržel dolní končetinu před brankovou čarou!
   
  53:25
  Dubeň centroval před branku z levého mantinelu. Jeho jediný spoluhráč byl obráncem důrazně atakován a neměl šanci zakončovat.
   
  52:39
  Na stadionu v Nitře už znějí vítězné chorály. Na ledě mezitím střílel od modré Hudec, ale Šimboch nemusel zasahovat.
   
  51:46
  Hosté jenom nahodili ze středového kruhu a odjeli střídat. V závěru zápasu jim půjde jen o odvrácení nějakého většího debaklu.
   
  51:06
  Po nepřesné střele od modré si volný puk našel Fučík a přerušil hru. Záskok za Mikuláše si ve třetí části na nedostatek práce stěžovat nemůže.
   
  50:40
  Domácí v plném počtu.
   
  49:47
  Nitra právě vstřelila branku!
  Samostatný únik domácí do gólu ještě nedovedli, ale v ponechané výhodě se přece jenom prosadili! Fučík hodně podcenil střelu z levého mantinelu a SAMUEL BUČEK tak po přihrávce od Mezeie vstřelil druhý gól v oslabení Nitry. Asistence: Branislav Mezei.

  Michal Břuchanský

  Branky a nahrávky: 6. Hrušík (Šiška), 19. Rapáč, 21. Blackwater (Slovák, Lantoši), 24. Blackwater (Slovák, Lantoši), 24. Morrison (Scheidl, Kerbashian), 31. Lantoši (Blackwater), 50. Buček (Mezei), 55. Morrison (Kerbashian), 60. Šiška (Korím) – 11. Jenčík (Huna), 21. Húževka (Piegl), 29. Hvila


  HK Nitra: Šimboch (Foltán) – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Versteeg, Pupák, Korím – Blackwater, Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Hrušík, Šiška, Čaládi – Pätoprstý.
  MsHK Žilina: Mikoláš (24. Fučík) – Dubeň, Kučný, Hudec, Jankovič, Bagin, Piegl, Rehák, Žilin – Balej, Podešva, Hvila – Rud. Huna, Húževka, Jenčík – Beránek, Ručkay, Barta – Milý, Surovka, Síkela.

  Rozhodčí: Müllner, Juhász – Šefčík, Pálkövi

  Diváci: 1 972