Genk – Kortrijk 1:1 (kon.) | Mouscron – Waregem 0:0 (kon.) | Oostende – Lokeren 1:0 (kon.)
Sint-Truiden – Standard 1:1 (kon.)
KV Oostende
1:0 (0:0)
Sporting Lokeren
Sobota 08.12.2018, 20:00 • Versluys Arena, Ostende • Belgická liga • 18. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký večer přeji všem příznivcům belgické nejvyšší soutěže. Jupiler League má na programu osmnácté kolo, KV Oostende přivítá Sporting Lokeren.

Oba celky patří do spodních pater tabulky. Pokud bychom chtěli vybrat něco, co mají oba týmy společné, tak je to špatná defenziva. Týmy totiž inkasovaly nejvíce branek z celé soutěže (31). Oostende má devatenáct bodů, nachází se na dvanácté příčce, domácí fotbalisté nedokázali vyhrát už třikrát v řadě. Na druhé straně Lokeren, který je na tom ještě hůře, hosté z posledních tří duelů uhráli jediný bod, celkově jich mají jedenáct. Co se týče venkovních zápasů, tam je Lokeren vůbec nejhorší ze všech, na půdě soupeře hrál už osmkrát, celkově posbíral pouhé dva body.

Pokud jde o střelecká čísla, na domácí straně najdeme dva třígólové střelce, těmi jsou Fernando Canesin a Richairo Živkovič. Hosté mají ve svých řadách hned čtyři hráče, co se prosadili dvakrát, jedním z nich je i český fotbalista Lukáš Mareček.

První vzájemné utkání těchto dvou celků v této sezoně skončilo bez branek. Jak zápas dopadne dnes? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!

KV Oostende: Ondoa – Capon, Faes, Lombaerts, Tomašević – Vandendriessche, Nkaka – Canesin, Coopman, Boonen – R. Živković.
    Náhradníci: Dutoit – Bataille, De Bock, D'Haese, Guri, Marquet, Milović.

Sporting Lokeren: De Wolf – Tirpan, Diaby, Deschacht, A. Skúlason – Overmeire – Terki, Mareček, Rassoul, Hupperts – Mirić.
    Náhradníci: Mantel – Benchaib, Cevallos, Filipović, Jovanović, Saroka, Tičinović.

Rozhodčí: Boucaut – Conotte, Van Damme.

1

1
    Vzrušení hned v úvodu, zpoza velkého vápna zakončoval Canesin a vypadalo to, že trefil ruku hostujícího obránce. Rozhodčí kroutí hlavou, penalta se nepíská!

2
    Začátek tohoto utkání doprovází prudký déšť, u balónu jsou hosté, kteří budou vhazovat na útočné polovině hřiště.

4
    Faulem si ve středu hřiště pomohl Coopman. Domácí hráč se omlouvá, hosté rychle rozehrávají a kombinují na vlastní polovině.

5
    Zatím se hraje převážně ve středu hřiště, v rozehrávce teď chyboval Boonen, vhazovat bude zase Lokeren.

6
    Několik nepřesností na obou stranách, o centr se pokoušel Terki. Ten byl podle čárového v zámezí, odkopávat bude Ondoa.

7
    Mirič si v souboji s Faesem počínal nedovoleně, což neuniklo rozhodčím. Domácí fotbalista chvíli ležel na hřišti, po chvíli se zase zvedl.

9
    Hosté jsou v úvodu toho utkání aktivnějším týmem, ovšem do zakončení se zatím nedostávají, domácí obrana je totiž pozorná.

10
    Dlouhý aut z levé strany, o ten se postaral Skúlason. Balón nakonec pouze proletěl velkým vápnem, vzápětí skončil v zámezí.

11
    Úvodní desetiminutovka hry je za námi, po delší době o sobě dali vědět i domácí, pro centrovaný balón teď vyběhl De Wolf.

13
    Capon si nerozuměl se svými spoluhráči, balón se nakonec dostal až hostujícímu brankáři, De Wolf už hledá, komu by rozehrál.

14
    Dlouhá přihrávka za obranu, Živkovič byl na poslední chvíli ubráněn, důležitý obranný zákrok předvedl Deschacht.

15
    Domácí celek se dostával do zajímavého přečíslení. Poté se dožadoval faulu, rozhodčí však ukazuje na balón, hra pokračuje.

16
    Do zajímavé situace se dostával na druhé straně Mirič. Vzrušení bylo zbytečné, všemu totiž předcházel ofsajd.

17
    Obrovská příležitost pro Lokeren! Ondoa chyboval v rozehrávce a k balónu se dostal Hupperts, který ke skórování vybídl Marečka. Ten bohužel pro hosty minul branku!

19
    Terki se nyní zlobí, v souboji si podle rozhodčího počínal nedovoleně a byl mu odpískán útočný faul, Ondoa s rozehrávkou opět nepospíchá.

20
    Šlapákem si v souboji u postranní lajny pomohl Skúlason. Domácím se nabízí standardní situace, dokáží se dostat do šance?

21
    Přetažený centr směřoval na zadní tyčku, následná hlavička pak před branku. Pro balón vzápětí vyběhl De Wolf.

23
    Ondoa je dnes nejčastěji u míče. Domácí brankář rozehrává většinu akci svého celku, tentokráte voli dlouhý nákop.

24
    Z levé strany směřoval zajímavý centr do vápna domácích. U balónu byl jako první Faes, který odehrál do bezpečí.

25
    Rukou zahrál Overmeire, bylo to v době, kdy se domácí dostávali do brejku. Příznivci Oostende se žluté karty dožadovali marně.

26
    S agresivitou to u rohového praporku přehnal Rassoul, hlavní rozhodčí Boucaut dnes poněkolikáté píská útočný faul.

28
    Domácí tým se dnes podruhé dožadoval odpískání pokutového kopu. Ani v tomto případě ale neuspěl, hra už zase pokračuje.

29
    Stoperská dvojice Faes, Lombaerts je dnes zatím neomylná. Tentokráte zahrál druhý jmenovaný, který odhlavičkoval do zámezí.

30
    Individuální akce Canesina po levé straně, domácí fotbalista přešel přes dva protihráče, jeho následný cent už přesný nebyl.

31
    Úvodní třicetiminutovka tohoto utkání je za námi, fotbalové krásy jsme zatím mnoho neviděli, největší příležitost měl Mareček.

32
    Canesin se k míči dostal pozdě, poté došlápl na Deschachta, který se nyní těžce zvedá ze hřiště. Nakonec bude v pořádku.

34
    Útočný výpad hostujících fotbalistů po pravé straně. Ze všeho bude vůbec první rohový kop v tomto utkání, ten rozehraje Lokeren.

35
    Rozhodčí ještě napomíná fotbalisty, kterých je v malém vápně opravdu mnoho. Na rozehrávku si budeme muset chvíli počkat.

36
    Balón skončil v zámezí, podle všeho to bylo od domácího fotbalisty, hosté si celou situaci zopakují, tentokráte však z levé strany.

37
    Několik nepřesností ve středu hřiště. Domácí se zkoušeli prosadit po pravé straně, s balónem se nakonec dostali až do zámezí.

39
    Dva drobné fauly poblíž postranní lajny. Hostující fotbalisté rychle rozehrávali a zkouší to levé straně.

40
    Zajímavý centr z pravé strany. Vzápětí vznikl závar před De Wolfem. Jako první byli u míče hosté, kteří balón odkopli do bezpečí.

41
    Rozběhla se závěrečná pětiminutovka prvního poločasu, nebezpečných situací je dnes před oběma brankami opravdu málo.

42
    Tirpan se s balónem dostal do zámezí. Hostující hráč se hodně zlobil, dožadoval se odpískání faulu, čárový rozhodčí měl jiný názor.

43
    Zpoza velkého vápna zakončoval Coopman. Jeho střela postrádala razanci, navíc směřovala přímo doprostřed branky.

45
    Rozhodčí bude přidávat jednu minutu nad rámec prvního poločasu. U balónu jsou hosté, kteří kombinují ve středu hřiště.

45+1
    Nastavená minuta se blíží ke svému konci, víc už se nejspíše nestane.

45+2

Úvodní pětačtyřicetiminutovka hry je za námi, zatím sledujeme spíše podprůměrné utkání. Jedinou příležitost měl po šestnácti minutách hry Mareček, ovšem český fotbalista minul branku! Uvidíme, s čím přijdou oba celky do druhé půle, ta začne zhruba ve 21:02.

46

46
    Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází Guus Hupperts, přichází Mario Tičinović.

47
    Balón skončil v zámezí a rozehrával Ondoa. Totožná situace také na druhé straně hřiště, zahraje si také hostující gólman De Wolf.

48
    Z pravé strany centroval Canesin, do skluzu šel Boonen. Tomu chybělo málo, aby dosáhl na balón. V tom případě by se nejspíše měnilo skóre.

50
    Rassoul teď dlouho držel dnes aktivního Canesina, rozhodčí nakonec zapískal faul. Následovat bude standardka pro Oostende.

52
    Nepřesná rozehrávka brankáře De Wolfa. Domácí toho využili a šli rychle dopředu, vzápětí hlavičkoval Boonen. Snadná práce pro hostujícího gólmana!

53
    Oba týmy však přeci jen přidaly na aktivitě, hra se nyní přelévá ze strany na stranu, větší příležitosti ale nepřicházejí.

54
    Hosté se ubránili jen za cenu rohového kopu. Oostende bude rozehrávat z pravé strany, míč si vzal na starost Vandendriessche.

55
    Centr Vandendriesscheho se během letu dostal do zámezí, odkopávat bude De Wolf. Za námi téměř deset minut druhého poločasu.

57
    Ondoa musel ven z branky, balón vyboxoval do bezpečí. Akce hostujících fotbalistů pokračovala, Lokeren bude rozehrávat rohový kop z pravé strany.

58
    Balón si vzal na starost Skúlason. Jeho centr směřoval přímo do rukavic domácího gólmana, který už hledá, komu by rozehrál.

59
    Těch nepřesností je dnes opravdu mnoho. Hodina hry téměř za námi, k úvodnímu gólu to má zatím hodně daleko.

60
    Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází Joher Rassoul, přichází Amine Benchaib.

61
    Živkovič si chtěl obhodit vyběhnutého brankáře Lokerenu. Ten podle útočníka Oostende zahrál rukou, rozhodčí byl jiného názoru.

62
    Nedovolený zákrok Faese přišel jen kousek za velkým vápnem. Přímý kop pro Sporting z poměrně dobré pozice!

63
    Následný střelecký pokus skončil na zdi! Hosté však zůstávají u balónu, momentálně to zkouší po levé straně hřiště.

65
    Tomaševič se do souboje dostal pozdě, následně si pomohl faulem. Hlavní sudí vytahuje úvodní žlutou kartu v utkání.

66
    Ondoa dnes sbírá jeden centr za druhým. Na nějaký vážnější zákrok však i nadále čeká, domácí gólman už hledá, komu by rozehrál.

67
    Hostující Skúlason u postranní lajny zajel do Canesina, po zásluze přichází žlutá karta také pro hostujícího fotbalistu.

68
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Indy Boonen, přichází Jelle Bataille.

70
    Z pravé strany centroval Overmeire. Ten hledal Miriče, který se po balónu natahoval marně, zahraje si znovu Ondoa.

72
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Domácí se ze své první větší příležitosti v utkání dostávají do vedení! FERNANDO CANESIN si narazil s Živkovičem, nejaktivnější hráč tohoto utkání pak skóroval do šibenice!
    72. Fernando CANESIN - 1:0

73
    Uvidíme, jak na inkasovanou branku zareagují hosté, kteří jsou nyní na tahu. Momentálně se hraje na jejich obranné polovině.

74
    Tirpan se hodně zlobí. Vypadalo to, že byl faulován, rozhodčí Boucaut však pískal nedovolený zákrok od hostujícího fotbalisty.

76
    Do konce tohoto utkání zbývá zhruba patnáct minut, hra se v posledních minutách hodně kouskuje, domácí už nemají kam spěchat.

77
    Další nedovolený zákrok u postranní lajny, balón si bere Skúlason, který bude rozehrávat standardní situaci Lokerenu.

78
    Balón směřoval na vzdálenější tyčku. Místo střely však přišel ještě jeden centr, domácí zadáci teď byli pozorní.

79
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Richairo Živković, přichází Sindrit Guri.

81
    Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází Ari Skúlason, přichází Anton Saroka.

82
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Sander Coopman, přichází Goran Milović.

83
    Tohle Ondoa nevyřešil nejlépe. Šel hodně vysoko z branky, nakonec balón vyboxoval, zavánělo to ale faulem a penaltou!

85
    Domácí se dostávali do přečíslení, Tičinovič si pomohl taktickým faulem a viděl žlutou kartu. To se nelíbilo Miričovi, i on byl následně napomínán kartou!

86
    Závěr utkání se blíží, hraje se na obranné polovině Lokerenu, co domácím fotbalistům jednoznačně vyhovuje.

87
    Hlavní rozhodčí Boucaut napomíná domácího brankáře, který dlouho natahuje rozehrávku. Karta prozatím nepřichází.

88
    Po centru z pravé strany se natahovali hned dva hostující hráči, míč nakonec propadl vápnem, rozehrávat bude znovu Ondoa.

90
    Fotbalisté Lokerenu se dožadovali rohového kopu. Hlavní rozhodčí byl jiného názoru, Ondoa bude rozehrávat už potřetí během krátké chvíle.

90+1
    Sudí Boucaut přidal čtyři minuty nad rámec druhého poločasu. Ta první se blíží ke svému konci, hraje se poblíž rohového praporku na útočné polovině domácích.

90+3
    Ostrý skluz ve středu hřiště, Bataille se nyní těžce zvedá ze hřiště, za malou chvíli se rozeběhne závěrečná minuta tohoto utkání.

90+4
    Guri drží balón u rohového praporku na polovině soupeře a natahuje čas, víc už se v tomto duelu pravděpodobně nestane.

90+5

Je dobojováno! Utkání dnes potvrdilo, že proti sobě bojují dva týmy ze spodních pater tabulky. Zápas nám nabídl dvě velké příležitosti. Hostující Mareček se v úvodu neprosadil, Canesin pak dvacet minut před koncem ano. Lokeren prokázal, že se mu venku vůbec nedaří, i nadále čeká na své první vítězství.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 0:6. Rohy: 1:4.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (22:12:49)