Slavia – Přerov 2:3 (kon.) | Kladno – Poruba 2011 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Prostějov 1:3 (kon.)
Litoměřice – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Frýdek-M. – Havířov 3:7 (kon.) | Vsetín – Kadaň 5:2 (kon.)
Jihlava – Motor ČB 0:2 (kon.)
HC Frýdek-Místek
3:7 (1:3, 1:0, 1:4)
AZ Havířov
Sobota 08.12.2018, 17:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 32. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera. (19:20:16)

Derby mezi Frýdkem-Místek a Havířovem skončilo, z vítězství 7:3 se radují hosté. Havířovu se povedla první třetina, ve které si vytvořil náskok 3:0. Domácí ještě před přestávkou snížili, a ve druhé třetině přidali ještě jeden gól a bylo to jen 2:3. Jenže třetí třetina domácím vůbec nevyšla. I když byli aktivnější, až na jednu výjimku dávali góly jen hosté. Hvězdou utkání se stal Jakub Kotala, který vstřelil hattrick. Dvě branku Frýdku-Místku dal Rostislav Martynek.

59:59
    Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Jan Zahradníček – 2 min., vysoká hůl).

59:17
    Rudovský zavezl kotouč do útočného pásma a snažil se procpat ke střele, jenže prostor na zakončení nedostal.

58:31
    Mikulíkovi po přihrávce od Martynka utekl v útočném pásmu puk, ale hosté ho zase vrátili na hokejky domácích.

57:52
    Zakázané uvolnění v podání Frýdku-Místku.

56:50
    Bartko si sjel na pravý kruh a dostal se do velké šance. Bláha ale proti jeho střele předvedl vynikající zákrok. Poté ještě střílel tvrdě od modré Zahradníček, ale jeho rána na branku neprošla.

56:26
    Nahození červenobílých bylo přizvednuto do ochranné sítě za brankou Havířova.

56:05
    Husák našel přes celou šíři pásma Martynka, ale tomu nevyšlo zpracování, tak nemohl zakončovat.

55:07
    Jonáš Peterek dostal přihrávku mezi kruhy, ale střela mu ideálně nesedla, Bláha dokázal zakončit.

54:25
    Motloch dlouho neměl komu rozehrát zpoza branky. Nakonec zkusil najít Rudovského na útočné modré čáře, ale to mu nevyšlo.

53:51
    David Kofroň natáhl ke tvrdé střele od modré čáry, ale ta neměla přesnost.

53:39
    Od pravého mantinelu nahodil kotouč na Bláhu Filip Kuťák, brankář Havířova raději kotouč přidržel.

52:58
    Nahození rysů po ledě skončilo těsně vedle, domácí ale zůstávají dál v útočném pásmu.

51:50
    Z pravého kruhu pálil z první David Klimša, ale skákavý kotouč netrefil dobře a minul branku Havířova.

50:53
    Jiří Krisl dostal přihrávku na střelu z vrcholku pravého kruhu, ale ta mu vůbec nesedla.

50:44
    Zakázané uvolnění Havířova a vhazování po pravé ruce Ondřeje Bláhy.

50:36

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 18. Martynek (Peterek), 30. Kaukič (Husák), 47. Martynek (Klimša, Bartko) – 1. Kotala (Gřeš, Bořuta), 8. F. Seman (O. Procházka, Rehuš), 12. Cihlář (Maruna, Gřeš), 41. Kotala (Gřeš, R. Veselý), 44. Kotala (Gřeš), 45. Žukenov (Maruna, Chroboček), 49. O. Procházka (Matai, Rehuš)

HC Frýdek-Místek: Malík (45. L. Daneček) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl – Martynek (A), Mikulík (C), Kofroň – Rudovský, Klimša (A), Motloch – Kaukič, Peterek, J. Kalus – Flok, Kuťák, D. Stránský.
    AZ Havířov: Bláha (Dufek) – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Dudek, Kachyňa – Rehuš (A), F. Seman, O. Procházka (A) – Kotala, R. Veselý, Gřeš – L. Bednář, Žukenov (C), Maruna – Cihlář, Macuh.