Bayern – Norimberk 3:0 (kon.) | Freiburg – RB Lipsko 3:0 (kon.) | Leverkusen – Augsburg 1:0 (kon.)
Schalke – Dortmund 1:2 (kon.) | Wolfsburg – Hoffenheim 2:2 (kon.) | Hertha – Frankfurt 1:0 (kon.)
FC Schalke 04
1:2 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 08.12.2018, 15:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Německá Bundesliga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 14. kola německé Bundesligy, v němž SCHALKE 04 přivítá ve šlágru kola BORUSSII DORTMUND.

Utkáním, které se odehraje ve VELTINS-Areně v Gelsenkirchenu, provede jako hlavní sudí Daniel Siebert, kterému budou na čarách asistovat Lasse Koslowski a Jan Seidel.

FC SCHALKE 04
    Po doslova tragickém úvodu ligy se druhý nejlepší tým uplynulého ročníku Bundesligy přece jenom vzmáhá a dere se tabulkou vzhůru. Po pěti porážkách v první pěti kolech dokázalo Schalke v následujících osmi ligových kolech nasbírat hned čtrnáct bodů, čímž se ze dna vydrápalo na aktuální dvanácté místo. Nutno ale na druhou stranu dodat, že z posledních tří ligových kol vyhrálo Schalke pouze jednou. V Lize mistrů si Schalke již před posledním kolem zajistilo jistý postup, za již jistým vítězem skupiny FC Porto. Za sebou nechalo Schalke turecký Galatasaray a poslední Lokomotiv.

BORUSSIA DORTMUND
    Dortmund cestuje do Gelsenkirchenu k tradičnímu Revierderby v pozici suverénního lídra Bundesligy! Na čele tabulky má totiž již sedmibodový náskok před druhou jmenovkyní z Mönchengladbachu. Odvěký rival v boji o titul, mnichovský Bayern, ztrácí na první místo ze čtvrtého místa již devét bodů! Borussia, stejně jako Schalke, má před posledním kolem základních skupiny Ligy mistrů jistý postup, na rozdíl ale od Schalke, Borussia ještě může živit naději na první místo! K tomu by potřebovala vyhrát v Monaku a doufat, že Atlético nevyhraje v Bruggách.

FC Schalke 04: Fährmann – D. Caligiuri, Sané, Nastasić, Oczipka – Schöpf, Rudy, McKennie – Bentaleb – Burgstaller, Harít.
    Náhradníci: Nübel – Mendyl, Konopljanka, Serdar, Stambouli, Teuchert, Naldo.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, A. Diallo, Akanji, Hakimí – Delaney, Witsel – Sancho, Reus, Bruun Larsen – Alcácer.
    Náhradníci: Hitz – M. Götze, Guerreiro, Dahoud, Pulisic, Philipp, Toprak.

Rozhodčí: Siebert – Koslowski, Seidel.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Autové vhazování hostů, z pravé strany, na polovině soupeře.

3
    Borussia je opět na polovině soupeře, Jacob Bruun Larsen přestřeluje branku Schalke, z levé strany.

4
    Míč opět na kopačkách borců Dortmundu, kteří mají převahu v úvodu zápasu.

5
    Schalke kombinuje na vlastní polovině, hosté napadají rozehrávku domácích.

6
    Guido Burgstaller (Schalke) si pomohl rukou, při zpracování míče u vápna Borussie.

7
    Hosté budou rozehrávat volný kop na polovině Schalke, z levé strany.

7
    Dortmund právě vstřelil branku!
    A je to první gól zápasu! Marco Reus rozehrál volný kop z levé strany, na centr si naskočil THOMAS DELANEY, který dokázal míč hlavou nasměrovat do branky Schalke.
    7. Thomas DELANEY - 0:1

9
    Hosté opět na polovině soupeře, autové vhazování z levé strany.

10
    Schalke na okamžik s míčem na polovině Borussie, pak se ale míč vrací zpět k půlící čáře.

11
    Nabil Bentaleb (Schalke) bojuje o míč ve vápně Borussie, domácí tam signalizují hraní rukou Witsela.
    11. Axel Witsel (Dortmund) a jeho souboj s útočícím Nabilem Bentalebem (Schalke), hrál hostující záložník rukou? Podle sudího nikoliv.

11
    Vše se kontroluje na videu, tak uvidíme, jestli se domácí dočkají penalty.

12
    Nikoliv, sudí ukazuje, že vše bylo v pořádku a penalta pro Schalke to nebude.

13
    Schalke znovu útočí, rychlý protiútok, ale domácí zatím sráží velké množství chyb.

14
    Žlutou kartu dostává Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund).

15
    Je pozoruhodné, že pro Łukasze Piszczeka (Dortmund) to byla před okamžikem vůbec první žlutá karta v sezóně!

16
    Útočným faulem končí akce Dortmundu, na trávník byl svalen bránící Daniel Caligiuri.

17
    Schalke mělo k dispozici volný kop, ale domácí s ním nenaložili dle představ, míč se sotva došoural k brance, Roman Bürki (Dortmund) chytá.

18
    Paco Alcácer (Dortmund) napřáhl zpoza vápna, vypálil a branku Schalke netrefil zhruba o dva metry.

19
    Borussia opět na polovině Schalke, které se pozorně brání.

20
    Je za námi první dvacetiminutovka zápasu, v němž zatím lídr z Dortmundu potvrzuje svou kvalitu.

21
    Hra možná trochu ztratila tempo, již to není o valících se útocích na jedné či druhé straně.

22
    Žlutou kartu dostává Bastian Oczipka (FC Schalke 04).

23
    Útočným faulem končí akce Borussie, domácí se tak dostávají k míči.

24
    Opět se hraje pouze ve středu hřiště, sporadicky se ozývá i pískot z tribun.

25
    Paco Alcácer (Dortmund) vrací míč pod sebe, u vápna Schalke, tím ale celou akci hostů doslova zazdil.

26
    Schalke na polovině soupeře, Nabil Bentaleb ale na chvilku přišel o míč, nicméně domácí ho dokázali celkem snadno vybojovat zpět.

27
    Po velmi dlouhém pasu soupeře odhlavičkovává Weston McKennie (Schalke) na roh, první roh tak rozehrají domácí, z levé strany.

28
    Domácí rozehráli roh z levé strany a byla z toho zajímavá šance, Roman Bürki se ale v brance Borussie zaskvěl.

29
    Axel Witsel (Dortmund) se nechává ošetřit přímo na trávníku.

30
    Vše v pořádku, Axel Witsel (Dortmund) se vrací do zápasu.

31
    Žlutou kartu dostává Salif Sané (FC Schalke 04).

32
    První půl hodina hry minulostí, lepší je zatím Borussia, která již šla do vedení a nyní si svůj těsný náskok stále s přehledem hlídá.

34
    Schalke se s míčem dostává k půlící čáře, pak ale jakoby si domácí nevěděli rady.

35
    Bojuje se ve středu hřiště, Schalke stále drží míč, ale to je asi tak všechno, minimálně pro tuto chvíli.

36
    Akce domácích končí nepřesným centrem z levé strany.

37
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Guido Burgstaller, přichází Hamza Mendyl.

38
    Střídání v sestavě Schalke bylo vynucené kvůli zranění Burgstallera.

38
    Další nepřesný centr domácích, tentokrát jeho autorem Hamza Mendyl.

40
    Čeká nás posledních pět minut první půle, domácí zatím marně bojují alespoň o vyrovnání, hosté jsou lepší.

41
    Hamza Mendyl (Schalke) neuspěl na levém křídle v souboji s Manuelem Akanjim, míč končí vedle hřiště.

42
    Salif Sané (Schalke) fauluje, pak se ještě zlobí, přitom již jednu žlutou kartu má!

44
    Jsme v koncovce první půle, míč v autu, hosté vhazují z pravé strany, na polovině soupeře.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu, Schalke bude rozehrávat roh z pravé strany.

45+1
    Borussia situaci zvládla, domácí se sami připravují o míč špatným centrem a poté i nepřesným nákopem.

45+2

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas končí vítězstvím favorizované Borussie, která na trávníku Schalke předvádí velmi dobrý fotbal. Hosté vlastní měrou přispěli k parádnímu startu do zápasu, kdy mělo utkání neskutečné tempo. Vše pak změnil gól již ze sedmé minuty, kdy se trefil Delaney. Poté již Borussia jen kontrolovala hru, Schalke se nedokázalo prosadit.
    Statistika první půle

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

46

47
    Ofsajdem končí útočná akce Borussie, správně posouzená situace.

49
    Schalke před pokutovým územím soupeře, následuje centr z levé strany hodně nepřesný, míč letí mimo hřiště.

50
    První pětiminutovka druhé půle patří Schalke, které se snaží dobrým nástupem zaskočit soupeře a minimálně vyrovnat.

51
    Borussia se dostává na polovině Schalke, domácí se musí bleskově srovnat.

52
    Povedlo se, Schalke již nastoupené před vlastním vápnem, Sebastian Rudy (Schalke) odehrál míč alespoň do autu.

53
    Míč končí mimo hřiště, bude z toho roh pro Borussii, domácí rozehrají z pravé strany.

54
    Hosté již rozehráli z levé strany, ale Sebastian Rudy (Schalke) poslal míč do autu.

55
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nabil Bentaleb, přichází Suat Serdar.

56
    Míč míří do autu, vhazovat budou na polovině Borussie domácí.

58
    Jeden z domácích borců zůstává na trávníku, je to Amín Harít.

59
    Rozhodčí k němu běží a poté naznačuje, že si jde celou situaci prohlédnou na video.

60
    Žlutou kartu dostává Matija Nastasić (FC Schalke 04).

60
    Sudí nařizuje pokutový kop pro Schalke, po prohlédnutí videozáznamu!
    60. Rudy faulován ve vápně Borussie, je z toho penalta!

61
    Schalke právě vstřelilo branku!
    Není co řešit, DANIEL CALIGIURI s přehledem proměňuje pokutový kop a svým prvním gólem v této sezóně vyrovnává na 1:1.
    61. Daniel CALIGIURI - 1:1

62
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jacob Bruun Larsen, přichází Raphaël Guerreiro.

63
    Žlutou kartu dostává Achraf Hakimí (Borussia Dortmund).

65
    No, zápas má obrovský náboj, hraje se ve velmi nervózní atmosféře, jak se na Revierderby sluší a patří.

66
    Volný kop pro Borussii, z levé strany, na polovině Schalke, bude rozehrávat Marco Reus.

67
    Domácí se ale ubránili, následně fauluje Marco Reus (Dortmund), který dostává žlutou kartu.

68
    Rozhodčí Siebert musí zklidňovat hráče, kteří jdou na maximum do všech soubojů, k vidění jsou zbytečné a hlavně někdy i ostré zákroky.

69
    Míč se dostává k Bürkimu, který nespěchá s rozehrávkou od branky Borussie.

70
    Čeká nás posledních dvacet minut tohoto utkání, strhne některé z mužstev vedení na svou stranu?

71
    Borussia převzala po vyrovnávacím gólu Schalke opět otěže zápasu do svých rukou.

73
    Marco Reus (Dortmund) padá na trávník, po šlapáku Mendyla, volný kop pro Borussii.

74
    Hosté se znovu ujímají vedení, když se na levé straně dokázal dostat za obranu Schalke JADON SANCHO, který naběhl do vápna a střelou ke vzdálenější tyči nedal Fährmannovi šanci.
    74. Jadon SANCHO - 1:2

76
    Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Bastian Oczipka, přichází Jevhen Konopljanka.

77
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Paco Alcácer, přichází Mario Götze.

78
    Od Ralfa Fährmanna (Schalke) začíná další akce domácích, kterým se ale rozehrávka moc nedaří.

79
    Ralf Fährmann (Schalke) opět v akci, tentokrát zachránil svůj tým po střele Marco Reuse, kterou vyrazil reflexivně rukou!
    79. Marco Reus (Dortmund) ztroskotal na brankáři Fährmannovi

82
    Je tu poslední desetiminutovka tohoto zápasu, Schalke se snaží vyrovnat, ale nedaří se.

83
    Místo útočení Schalke je tu kombinace Borussie na polovině domácího mužstva, což se divákům vůbec nezamlouvá.

84
    Nepřesný centr hostů z levé strany, míč si bere Ralf Fährmann (Schalke), který rozehrává.

85
    Další gólová šance Borussie, kdy Raphaël Guerreiro trefil pouze tyč!
    85. Raphaël Guerreiro (Dortmund) trefuje tyč domácí branky!

87
    Borussia krátkými přihrávkami doslova rozebírá defenzivu Schalke na atomy, Jadon Sancho (Dortmund) nyní zakopl o obránce a o míč přišel.

88
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Christian Pulisic.

90
    Devadesátá minuta je tu, Schalke bojuje, ale zatím to nestačí, Borussia je prostě lepší.

90
    Žlutou kartu dostává Sebastian Rudy (FC Schalke 04).

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+2
    Jevhen Konopljanka (Schalke) poslal dobrý centr do vápna Borussie, tam ale nedokázal nikdo poslat míč na branku.

90+3
    Rohový kop pro Schalke, do vápna Borussie naběhl i gólman Ralf Fährmann.

90+4
    Míč ale končí vedle branky Borussie, která tak již zřejmě uhájí své těsné vedení a získá další cenné tři body!

90+5

Je za námi velmi dobré utkání, klasické derby mezi Schalke a Dortmundem, které zvládl favorizovaný lídr Bundesligy! Schalke dnes nepodalo špatný výkon, ale rozdíl v kvalitě obou mužstev byl na hřišti znát a byť se domácím povedlo ve druhé půli srovnat z penalty, hosté si nakonec ten vítězný gól a tři body zasloužili.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:27:50)