Lotyšsko – Norsko 6:5 (2:0 po s.n.) | Dánsko – Německo 2:4 (kon.) | Česko – Finsko 2:7 (kon.)
Švédsko – Švýcarsko 5:4 (4:3 po s.n.)
Česko
2:7 (0:1, 0:2, 2:4)
Finsko
Sobota 08.12.2018, 16:00 • O2 arena • Mistrovství světa • Semifinále

To je z toho zápasu ode mě pro dnešní večer vše. Nezapomeňte, že už za 26 minut nás čeká druhé semifinále, kterým vás provede kolegyně Týna Zíková. (18:35:19)

Po utkáni byl hodně smutný obránce českého národní týmu Martin Pražan, který měl o důvodech neúspěchu jasno: "Já osobně si myslím že to bylo v okamžiku, kdy jsem dal ve třetí třetině tu tyčku. S Finskem je to totiž jen o pár šancích a o tom, kdo zvládne třetí část. Fini dnes byli hodně vyspělí a dařila se jim hra na balónku. Do poloviny zápasu jsme se nemohli dostat vůbec do tempa."

Střely na bránu celkem:
    Česko 16 – Finsko 20.

Střely na brány ve třetí třetině:
    Česko 9 – Finsko 6.

Bohužel český národní tým si na MS o zlato nezahraje! V zápase proti Finsku po většinu zápasu tahali za slabší konec. Český tým může mrzet dvě neproměněné tutovky ve druhé třetině od Martina Kisugiteho a tyč Martina Pražana ze třetí třetiny. Ty kdyby proměnili, tak to mohlo vypadat jinak. Bohužel nestalo se, a tak si zítra český tým zahraje stejně jako před dvěma lety o bronz.

Nejlepší hráči: Josef Rýpar (Česko) – Mikko Leikkanen (Finsko)

58:44 Sami JOHANSSON - 2:7

58:44
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky střelou do prázdné brány je SAMI JOHANSSON. Asistence: Eemeli Salin.

58:20
    Češi se ještě nezvdávají a snaží se kombinační hrou s výsledkem něco udělat.
    57:24 Ville LASTIKKA - 2:6

57:24
    Finové definitivně rozhodují! Střelou do prázdné brány posílá Finy do finále VILLE LASTIKKA. Bez asistence.

57:01
    Právě probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.
    56:49 Daniel ŠEBEK - 2:5

56:49
    Česko právě vstřelilo branku!
    Využitá přesilová hra v podání českého týmu. Střelou z velkého brankovišti ji využívá DANIEL ŠEBEK. Asistence: Marek Beneš.

56:05
    Češi hrají v šesti proti čtyrem.

55:56
    Vyloučení v týmu Finsko (Eemeli Salin – 2 min., Sekání).

55:50
    Češi stále v šesti kombinují na polovině Finska!

55:15
    Beneš opět neúspěšný.

MCh

Branky a nahrávky: 48. Jendrišák (Šebek), 57. Šebek (Marek Beneš) – 12. Pylsy (Lastikka), 33. Leikkanen (Piha), 38. Pylsy (Kivilehto), 54. Kailiala (Kapanen), 54. Lastikka (Kotilainen), 58. Lastikka, 59. Johansson (Salin)

Česko: Souček (L. Bauer) – Němeček, Kisugite, J. Bauer, Pražan, Veltšmíd, Suchánek, Garčar – Šebek, Jendrišák, Curney – Ondrušek, Dóža, Delong – Rýpar, Langer, Marek Beneš – Tomašík, Krbec.
    Finsko: Kosonen (Toriseva) – Lamminen, Savonen, Väänänen, Stenfors, Leikkanen, Kivilehto, Kohonen – Salin, Salo, Johansson – Kapanen, Kukkola, Kailiala – Kotilainen, Pylsy, Lastikka – Piha, Hautaniemi.

Rozhodčí: Thomas Andersson, Rickard Wissman

Diváci: 12811