Č. Budějovice – Vítkovice 4:8 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.) | Olomouc – Přerov 2:1 (kon.)
Chomutov – Kladno 4:3 (kon.) | Vsetín – Pardubice 2:6 (kon.) | Žďár n/S – Mountfield HK 3:4 (po pr.)
Havířov – Zlín 2:4 (kon.) | Salzburg – Třinec 3:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 3:4 (po pr.)
K. Vary – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:4 (0:3, 3:0, 0:1 - N 0:0 - 1:0)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 08.12.2018, 12:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu nadstavbové skupiny B v rámci DHL extraligy juniorů, která má za sebou tři kola. Ve čtvrtém z nich se potkají dva týmy, které jsou nyní na 9. – 12. místě tabulky, což by znamenalo boj o holé udržení. Devátá HC Dukla Jihlava, jenž má 34 bodů a na body v nadstavbě stále čeká, vyzve poslední BK Havlíčkův Brod, jenž má na svém kontě 23 bodů. Zápas startuje přesně ve 12 hodin.

HC Dukla Jihlava: Javůrek (Chaloupek) – Smolko, Trávník, Chvátal, Piskač, Moravec, Rašín, Zvěřina – Barák, Krajíček, Menšík – Kardoš, Čermák, Chlubna – Doležal, Juda, Brož. Trenéír: Karel Nekvasil

BK Havlíčkův Brod:Holata (Král) – Vacík, Dudycha, Nepokoj, Dvořák, Horák, Škareda, Kerber – Holenda, Hromádka, Kulhánek – Tecl, Cachnín, Švec – Petržilka, Kopic, Vaňous – Fiala, Kohout. Trenér: Jiří Čelanský

Rozhodčí: Antonín – Polák, Rampír.

00:01

00:39
    Hosté vyváží puk ze svojí třetiny, ale daleko se nedostali. Kotouč má v moci Jihlava.

00:59
    Chvátal výborně od mantinelu přistrčil puk k Chlubnovi, který z pravého kruhu našel před brankou Kardoše. Domácí forvard ale mezeru pod betony gólmana nenašel.

01:22
    Další velká šance Dukly! Doležalovi sice uskočil na útočné modré puk, ale to vůbec nebylo z hlediska domácích ku prospěchu věci. Kotouče se totiž ujal Juda a zblízka si vylámal zuby na Martinu Holatovi.

01:59
    Jihlava nadále tlačí a nyní Holata koncem lapačky vytáhl puk, který by patrně již směřoval do jeho svatyně!

02:43
    Kohout zkoušel vyvézt puk z vlastního pásma, ale nepovedlo se mu to. Přišlo tak jihlavské nahození na branku, které kryje gólman Martin Holata.

02:58
    Další velká šance Dukly a nyní opravdu nelituji, že sedím hned za gólmanem Holatou. Havlíčkobrodský muž v masce výborným zákrokem betonem vytěsnil umístěnou střelu Čermáka k levé tyči.

03:22
    Zahrozili také hosté, Tomáš Kulhánek pálil z kruhů, ale jen do připraveného gólmana Javůrka, který následně vyřešil i závar před svojí klecí.

04:12
    Střela kapitána hostí Cachnína byla zblokována do ochranné sítě, následně je pískána přihrávka rukou v podání hostí.

04:31
    Proti nahození hostí si vyjel za branku Javůrek a rozehrál na své spoluhráče.

04:48
    Juda si na útočné modré nerozuměl s pukem, nezpracoval ho a připravil se tak o dobrou šanci, jelikož mohl jít do otevřené obrany hostí.

05:14
    Hraje se zatím ve velmi rychlém tempu s minimem přerušení.

05:32
    Chlubna si to z levé strany namířil před branku, ale prostor u pravé tyče gólmana Martina Holaty nenašel. Odražený puk získal Kardoš, který situaci dva na jednoho řešil tak, že vzal odpovědnost na sebe, ale bekhendem minul levý horní růžek branky. A to jen těsně!

06:30
    Jihlava má místy až drtivý tlak, ale nedokáže ho zúročit! Doležal byl rychlejší na puku a v situaci a v útoku dva na jednoho našel mezi kruhy volného Čermáka. Ten si správně přehodil puk na forhend, ale pálil těsně nad.

08:26
    Ačkoliv má Brod výrazně méně ze hry, je při svých kontrech nebezpečný. Další nepřehledná situace před brankou Javůrka, kterou ale domácí hráči vyřešili.

08:39
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Jihlava měla snad již čtyři gólové šance, ale radují se hosté. Po vyhraném buly našel Tecl z levé strany před brankou kapitána RICHARDA CACHNÍNA a ten se zblízka nemýlil. Asistence: Marek Tecl, Libor Švec.

09:14
    Mohlo být vyrovnáno. Další protiútok Jihlavy dva na jednoho řešil Krajíček, který našel před brankou Menšíka, který vyprášil jen betony gólmana Holaty.

09:38
    Zakázané uvolnění Havlíčkova Brodu.

10:34
    Piskač byl v rychlostním souboji lepší než Hromádka, ale při rozehrávce už si tolik nerozuměl se spoluhráči. Přišlo tak nahození hostí, které drží ve výstroji Javůrek.

12:27
    Nyní má více ze hry Havlíčkův Brod, který zhruba minutu kombinuje v jihlavském obranném pásmu.

12:44
    Ale hosté se nedostávají ke střele, spíše honí puk po mantinelu z jedné strany na druhou.

12:46
    A budou hrát přesilovku, Holata již míří pryč ze své svatyně, aby mohl do hry naskočit šestý hráč Brodu.

13:05
    Bývalý hráč Havlíčkova Brodu Valentýn Smolko dostává dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 1-0.

13:26
    Jihlavě se ihned po buly podařilo vyhodit kotouč pryč.

13:37
    Druhá útočná akce soupeře již byla nebezpečnější. Dvě tvrdé rány vyslal od modré na branku obránce Martin Nepokoj. Nejprve trefil jednoho z jihlavských hráčů, který zůstal ležet na zemi. Jeho druhou ránu schytala lapačka Jana Javůrka.

14:48
    Využitá přesilovka hostí posílá Bruslařský klub do dvoubrankového vedení. Havlíčkovu Brodu vyšla kombinace, Dudycha našel na pravé straně RICHARDA CACHNÍNA a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Štěpán Dudycha, Dominik Vacík.

15:11
    Druhá přesilovka pro hosty přichází po tom, co Daniel Piskač dostává za krosček dvě minuty.

Na vyloučení: 2-0.

15:54
    Dukla je pravděpodobně výrazně otřesena z průběhu zápasu, kdy mohla dát snad čtyři pět branek, ale naopak prohrává 0:3. Další využitá přesilovka hostí! Po ose Vaňous – Kopic se dostal puk k MARTINU NEPOKOJOVI, jenž se z dobré pozice nemýlil. Tohle je pro domácí již kritická situace, naopak hosté zatím těží z minima maximum. Asistence: Marek Kopic, Pavel Vaňous.

15:54
    Jihlava si vyžádala oddechový čas.

17:34
    Puk zastavuje Holata a řeší tak situace, po které byl nahozen puk před jeho svatyni.

18:02
    Jihlava si zahraje první přesilovou hru, neboť Tomáš Kohout zahákoval soupeře.

Na vyloučení: 2-1.

18:22
    Pískán je jihlavský ofsajd.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:23
    Havlíčkobrodští se opět úspěšně osvobozují.

19:41
    Stejná situace nastává i nyní.

20:00

Nevídaný průběh měla první třetina. Dukla měla během osmi minut snad čtyři gólové šance, ale nevyužila je nebo se vyznamenal gólman Holata. Takže v deváté minutě udeřili hosté trefou Richarda Cachnína. Jihlava následně z protiútoku další šancí nevyrovnala a naopak ještě dvakrát inkasovala. Z přesilovky se nejprve trefil Štěpán Dudycha a následně využil další početní výhodu Martin Nepokoj – 0:3.

21:56
    Jihlava je v útočném pásmu, kde si nepočínala úplně dobře a ztratila puk. Na zemi chvilku ležel Marek Tecl, ale už se zvedá z ledu.

22:29
    Střela Moravce od modré na branku neprošla.

23:11
    Chlubna posunul puk na Kardoše, který už neměl dobrou pozici na skórování a Holatu nepřekonal.

24:01
    Doležal se snažil vybojovat kotouč v rohu za brankou, ale proti dvojici hráčů byl trošku bezmocný.

24:20
    Jihlava bude hrát třetí oslabení, přičemž v prvních dvou inkasovala. Na trestnou lavici jde Marek Chvátal za podrážení.

Na vyloučení: 3-1.

24:37
    Domácí vyhazují puk až k Holatovi.

25:23
    Střela hostí od modré neprošla přes prvního clonícího jihlavského hráče.

26:20
    Jihlava je v plném počtu.

26:36
    Kardoš málem vystihl nepřesnou rozehrávku a na modré se mohl ujmout puku, ale ten mu proklouzl pod hůl.

27:10
    Chlubnova rána byla ztlumena soupeřovou holí, takže Holata měl snadnou práci.

28:23
    Domácím se prostě nedaří využívat přesilové hry. Jiří Doležal přebral dobrou přihrávku a vypálil z osy hřiště, ale orazítkoval pouze levou spojnici Holaty, jehož lapačka máchla do prázdna.

28:37
    Jihlava si zahraje druhou přesilovou hru zápasu. Dvě minuty za podraz dostává Matěj Škareda, obránce Havlíčkova Brodu.

Na vyloučení: 3-2.

29:11
    Brož ukazoval Judovi, že je připravený na střelu od modré. Dlouho napřahoval, spoluhráč mu tak přihrál, ale útočník Dukly trefil jen hráče před sebou.

29:43
    Hostům se podařilo vyhodit puk, ale jen na okamžik.

30:00
    Dvě výborné šance Dukly. Čermák z pravé strany dvakrát hledal u levé tyče Chlubnu. Domácí šikula nejprve minul těsně pravou tyč, poté mířil kousek vedle i na vzdálenější tyčku.

30:06
    Dukla právě vstřelila branku!
    Holata možná i nyní čekal, že PATRIK ČERMÁK bude z pravého kruhu hledat křížem Chlubnu. Tentokrát ale domácí forvard naznačil přihrávku, vystřelil a trefil se přesně k tyči. Asistence: Tomáš Chlubna.

30:38
    Krajíček z pravé strany u tyče viděl, že na druhém konci klece je volný Menšík, ale puk mu před dobrý obranný zásah soupeře nedokázal přihrát.

30:57
    Jihlavská branka je nyní de facto až u pravého kruhu. Do svatyně byl z boku natlačen jeden z hráčů hostí, doklouzal s ní daleko vyjma klasické postavení tří tyčí a nyní se jen těžko sbírá z ledu.

30:57
    Onen hráč, který ležel ve svatyni a na střídačku se dostal až za pomocí spoluhráčů a lékaře, je útočník Dan Fiala, kterého můžeme pamatovat z jednoho z osmi ročníků Mezinárodní česko-finské hokejové školy.

31:15
    Na obou stranách bych napočítal dost hráčů, kteří tímto kempem prošli.

31:26
    Jedním z nich je i útočník A-týmu Dukly TOMÁŠ CHLUBNA, který ve středním pásmu převzal puk, byl rychlejší než obránce a z kruhů se trefil milimetrově přesně do pravé šibenice. Asistence: Patrik Čermák.

32:57
    Zakázané uvolnění na jihlavské straně stěhuje hru před Javůrka.

33:40
    U levé tyče Javůrka vznikla velká trma-vrma, kterou domácí gólman a jeho spoluhráči vyřešili.

34:18
    Krajíček přebral u mantinelu kotouč a už viděl, že mu mezi kruhy najíždí spoluhráč, přišel však dobrý obranný zákrok Holendy.

34:53
    Přichází zakázané uvolnění hostí.

35:47
    Znovu to mohlo být o dvě branky, po střele zřejmě Richarda Cachnína zvoní tyčka!

35:57
    Je vyrovnáno. Dudycha s Vacíkem se sice trošku vyčítavě dívají ke gólmanovi a ten asi něco říká sudímu Michalu Antonínovi, ale byl to právě sudí, který viděl, že žabka VÍTĚZSLAVA BROŽE doskákala za čáru před tím, než byla posunutá klec hostí. Bez asistence.

37:08
    Nápřah Tomáše Kulhánka z levého kruhu schoval Javůrek do své lapačky.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:31
    Útok hostí končí ofsajdem.

40:00

Po druhé třetině začínáme od znova. Dukla na začátku druhé části přestála oslabení Brodu, který tak při třetí přesilovce poprvé neskóroval, a naopak během pěti minut bylo srovnáno. Nejprve se ve 31. minutě trefil z přesilovky Patrik Čermák, o 80 sekund později vymetl růžek branky Tomáš Chlubna a v čase 35:57 domácí vyrovnali střelou Vítězslava Brože, která doskákala za čáru – 3:3.

Další třetina začne přibližně v 13:30.

40:01

41:50
    Hosté měli zajímavou šanci, když před brankou šel na teč Hromádka, ale puk mezi tři tyče neusměrnil.

42:34
    Na druhé straně zakombinovala Jihlava a kotouč zůstal stát v brankovišti, kde jej odpálili pryč hosté.

42:34
    Dukla si zahraje další přesilovou hru zápasu, stejně jako Brod už třetí. Další podrážení hostí, tentokrát v podání Jiřího Hromádky.

Na vyloučení: 3-3.

43:00
    Dukle se zatím pořádně nedaří usadit v útočném pásmu.

43:34
    Minuta přesilovky je pryč, hosté se zatím úspěšně brání.

44:01
    Až nyní Dukla kombinuje v útočném pásmu, ale ke střele se nedostává.

44:34

45:31
    Tohle nebyla vůbec špatná střela v podání dalšího ex-brodského hráče Jiřího Krajíčka, který ale pálil o něco výše, než by potřeboval.

46:16
    Zakázané uvolnění tentokrát na jihlavské straně. Hra se stěhuje před Javůrka.

47:20
    Oboustranně opatrná hra pokračuje, ani jeden z týmu nechce udělat chybu, kterou by soupeř mohl ztrestat vedením.

47:45
    Barák pálil z kruhů, ale také neseřídil mířidla a puk šel vysoko nad.

48:04
    Zakázané uvolnění, tentokrát na straně Havlíčkova Brodu.

48:44
    Hosté se snažili kombinovat za brankou Dukly, konkrétně Vaňous, ale byl za klecí Javůrka sám proti dvěma protihráčům. Dokázal sice puk poslat po prknech na spoluhráče na modré, ale přišlo nepřesné nahození.

50:47
    Před jihlavskou klecí bylo pořádně dusno, které dělal zejména dobrým napadáním Marek Tecl, ale Javůrek stihl pokrýt puk.

51:57
    Domácí se snažili rychle přenést hru po pravé straně do útočného pásma, ale obránci Havlíčkova brodu tento útok zastavili.

52:21
    Dukla neuspěla ani podruhé, Barák sice oklamal u pravé strany obránce, ale nedokázal přihrát na najíždějící spoluhráče.

52:47
    Byl to Dvořák, který tvrdou střelou od modré donutil Javůrka k dobrému zákroku. Poté hráči obou týmů sváděli souboj o puk a Vaňous z velkého úhlu minul volnou část branky.

53:51
    Další souboj za jihlavskou brankou a poté na obranné modré Dukly. Sudí Antonín nyní hru hodně pouští.

54:51
    Vítězslav Brož zastavil střelu jednoho z hráčů hostí a rychle zamířil na druhou stranu, kde ale neprošel přes dva hráče mezi kruhy.

55:25
    Puk nyní sice doputoval do jihlavské branky, kam ho zřejmě usměrnil Pavel Vaňous, ale kus černé gumy se do klece došoural jen kvůli tomu, že byl pískán ofsajd a Javůrek vyjel pryč ze své klece.

56:49
    Martin Nepokoj dostal na modré pocítit, že tudy cesta nevede, když schytal ukázkový strom soupeře.

57:12
    Menšík si hledal ve středním pásmu dlouhou přihrávku a asi by jí našel, ale jeden z hráčů hostí stačil puk ztečovat mimo dosah jihlavského útočníka.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. I základní hrací doby? Uvidíme.

59:00
    Juda ještě zkouší po levé straně přejít do útočného pásma, ale neúspěšně.

59:25
    Přesně tohle jsem chtěl napsat, že ještě není konec a hosté mohou zahrozit. A přesně to se stalo! Na útočné modré si DOMINIK VACÍK dokázal zpracovat přihrávku od Dvořáka, naznačit střelu, oklamat napadajícího hráče a následně vypálit, přičemž jeho střela prošla až do sítě. Zdálo se mi, že Javůrek toho moc neviděl. Asistence: Adam Dvořák, Jiří Hromádka.

59:45
    Domácí to zkouší bez gólmana.

59:57
    Puk je ale v rohu útočného pásma Brodu a hosté tak vyhrávají čtyři z posledních pěti zápasů.

Konec základní hrací doby.

Třetí třetina byla hodně opatrná. Ani jeden z týmů neměl výrazné šance a když už se zdálo, že půjde zápas do prodloužení, vypálil 34,4 sekundy před koncem od modré Dominik Vacík a jeho střela zapadla do sítě – 3:4.

60:01

60:44
    Domácí se nyní dvakrát s velkými potížemi ubránili útoku hostí, kteří cítí šanci na čtvrtý bod.

61:44
    Další trma-vrma před jihlavskou brankou. Javůrek následně už radši pokryl puk, když se na něj navalili snad čtyři hráči – dva z každého týmu.

62:30
    Také Jihlava se již dostala před branku Holaty, ale nebezpečná zatím nebyla.

63:02
    Rašín zkusil mezi kruhy kličku, ale neměl komu nahrát.

63:13
    Už jsem myslel, že to je branka! Marek Tecl mířil sám na Javůrka, který mu sice vypíchl puk, ale kotouč se poté šoural do sítě. Na poslední chvíli jej ale vyškrábl jeden z jihlavských hráčů, přičemž hosté se již radovali z branky. Ale červené světlo nesvítilo.

64:01
    Piskač tvrdou ránou z osy hřiště sestřelil Pavla Vaňouse, který obdržené dělo nyní jen těžce rozdýchává a za pomocí spoluhráče míří na střídačku.

64:14
    Mezitím se ještě sudí baví o předešlé situaci. Sudí zřejmě vysvětluje, že puk za čáru neprošel celým objemem.

64:56
    Ještě jedno vyloučení. 3,3 sekundy před koncem nastavení je vyloučen za nedovolené bránění Miroslav Juda a nezúčastní se tak samostatných nájezdů.

Na vyloučení: 4:3.

Konec prodloužení.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Samostatné nájezdy začal Tomáš Chlubna, který se trefil mezi betony Holaty – 1:0.

1. série
    1:1
    Richard Cachnín se trefil kolem vyrážečky Javůrka – 1:1.

2. série
    2:1
    Obránce Patrik Rašín ukázkově vymíchal gólmana – 2:1.

2. série
    2:1
    Naopak Pavel Vaňous minul branku – 2:1.

3. série
    2:1
    Jindřich Kardoš nepřelstil Holatu, puk zůstal pod jeho betony a za čáru nedoklouzal – 2:1.

3. série
    2:2
    Marek Tecl zakončil kličku střelou nad pravý beton – 2:2.

4. série
    2:2
    Vítězslav Brož rozhýbal gólmana, ale puk k tyči nezasunul – 2:2.

4. série
    2:2
    Netrefil se ani Štěpán Dudycha, zaúřadovala lapačka Javůrka – 2:2.

5. série
    3:2
    Jakub Krajíček se trefuje a dává Jihlavě naději na bod – 3:2.

5. série
    3:3
    Puk po střele Hromádky se se štěstím doklouzal za brankovou čáru – 3:3.

6. série
    3:3
    Richard Cachnín podruhé neuspěl, Jihlava má tak znovu šanci na bod – 3:3.

6. série
    4:3
    Tomáš Chlubna rozhodl střelou na pravou tyč – 4:3.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
    Penaltovou loterii rozhodl TOMÁŠ CHLUBNA, a to v šesté sérii střelou přesně k levé tyči gólmana.

Konec zápasu. (14:21:52)
    GSA

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 31. Čermák (Chlubna), 32. Chlubna (Čermák), 36. Brož, rozh. náj. Chlubna – 9. Cachnín (Tecl, Švec), 15. Cachnín (Dudycha, Vacík), 16. Nepokoj (Kopic, Vaňous), 60. Vacík (Dvořák, Hromádka)