Švédsko – Francie 21:21 (kon.) | Maďarsko – Německo 26:25 (kon.) | Srbsko – Rusko 25:29 (kon.)
Nizozemsko – Rumunsko 29:24 (kon.)
Srbsko
25:29 (13:16)
Rusko
Neděle 09.12.2018, 18:00Mistrovství Evropy žen • Skupina 1

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:33:08)

Rusky se třemi výhrami a šesti body přeskočily Francii a dostaly se na první místo. Co je ale pro ně zásadní, je fakt, že na třetí Švédsko, jež odehraje už jen jeden zápas, má tříbodový náskok. Teoreticky sice ještě existuje šance, že by se skupina zamotala natolik, že by musela rozhodovat minitabulka, ale reálně už Rusky, které si zahrají ještě proti Dánkám a Švédkám, o postup přijít nemohou.

Ruské házenkářky zvládly souboj proti Srbkám a prakticky si zajistily postup do semifinále!

Konec zápasu. (25:29)

60
    Čiločová vytěsnila střelu Senové. (25:29)

60
    Rusko si ještě bere oddechový čas. (25:29)

59
    Cvijičová se snažila zakončit zády k brance mezi nohama. Míč ale za brankářku Ruska neprošel. (25:29)

58
    Na hřišti došlo ke zranění Kočetovové, která s pláčem odchází ze hřiště. Bohužel to vypadá na zraněné zápěstí. (25:29)
    57
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Srbsko (Katarina Krpez-Slezaková).
    (25:29)

57
    Po neúspěšném útoku Rusek byla Cvijičová faulována. Sedmimetrový hod pro Srbsko. (24:29)
    56
    Gól vstřelil tým Srbsko (Sladana Pop-Lazičová). (24:29)
    56
    Malašenkové se podařilo rychle odpovědět na srbský gól. (23:29)
    55
    Lekičová obrala soupeřky o míč a vyrazila do protiútoku. Našla lépe postavenou Stroiljkovičovou, jež snižuje. (23:28)

55
    Oddechový čas Ruska. (22:28)

54
    Navíc Srbky v útoku ztrácí míč. (22:28)
    54
    S největší pravděpodobností je rozhodnuto. Šest minut před koncem Sudakovová opět navyšuje ruské vedení. (22:28)

52
    Srbky v útoku zaznamenaly ztrátu, ale Kuzněcovová toho nevyužila a při svém protiútoku minula! (22:27)
    51
    Ještě Srbky dávají gól naděje. Pětigólový rozdíl se ve zbývajících devíti minutách dá ještě stáhnout. (22:27)