Ottawa – Boston 1:2 (po pr.) | Chicago – Montreal 2:3 (kon.) | Anaheim – New Jersey 6:5 (2:0 po s.n.)
Vegas – Dallas 4:2 (kon.) | Edmonton – Calgary 1:0 (kon.)
Edmonton Oilers
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Calgary Flames
Pondělí 10.12.2018, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (06:00:16)

Československá stopa v utkání:
    David Rittich (CGY)
    59 minut, 29 zákroků, 1 gól, 96,7%.

1. Mikko Koskinen (EDM) 24 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Connor McDavid (EDM) 1+0
    3. David Rittich (CGY) 29 zák., 1 gól, 96,7%.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 30 – 24 (16:10, 7:10, 7:4)
    Zablokované střely soupeře: 20 – 14
    Trestné minuty: 9 – 15
    Využité přesilové hry: 0/5 – 0/2
    Vyhraná vhazování: 35% – 65%
    Bodyčky: 32 – 28.

Je dobojováno! Tradiční bitva o Albertu tentokrát končí vítězstvím Edmontonu, kterému se podařilo přerušit hostující sérii výher. Stačila mu k tomu jedna jediná trefa z třinácté minuty, kdy Davida Ritticha poprvé a naposledy překonal Connor McDavid. Oilers si připisují dva body naprosto zaslouženě, po celý zápas měli více šancí a v klíčové třetině pustili Flames k pouhým čtyřem střelám. Velmi dobrý výkon předvedli oba strážci branek. Tím spokojenějším je Mikko Koskinen, který vychytal už třetí nulu v sezóně.

59:56
    Elias Lindholm vyhrál klíčové vhazování. Flames to sehráli na Rasmuse Anderssona, který pálil zpoza levého kruhu, ale branku netrefil.

59:48
    Až teď si Bill Peters vybral svůj time-out. Jeho svěřenci však nemají na vyrovnání ani dvanáct kompletních vteřin.

59:48
    Hanifin zachytil další pokus o vyhození a sám pálil. Trefil však Nugenta-Hopkinse, od něhož se puk odrazil a doklouzal až na zkaázané uvolnění.

59:23
    Hamonicova svižná střela zpoza pravého kruhu byla hodně nepřesná. Edmonton nevyhodil a přece jenom se ještě musí strachovat o výsledek.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:51
    Puk vyletěl ven ze hřiště. Hosté si nevybrali oddechový čas, ale Rittich přesto odjel na střídačku ihned po Lindholmem vyhraném buly ve středovém kruhu.

58:19
    Oilers nemají v závěru třetí části žádné problémy. Jejich soupeři vypadají naprosto bezradně, neboť se nemohou dostat ani k náznakům šance.

57:44
    Hostům se vůbec nedaří založit souvislejší útok a neustále se vrací na vlastní polovinu, kde musel s rozehrávkou vypomoct i vyjetý Rittich.

57:19
    Oilers se dostali k puku ještě ve středním pásmu, ovšem po nahození do toho útočného se u něj moc dlouho neudrželi.

56:43
    Calgary přečkalo i tohle oslabení a musí rychle střádat plány do ofenzivy. Na vyrovnání má jen poslední tři minuty.

56:19

55:57
    Štěstí pro Flames! Ryan Nugent-Hopkins bekhendovou přihrávkou našel na ose hřiště Connora McDavida, jenž ve velké šanci napálil brankovou konstrukci za již překonaným Rittichem!

55:26
    Finální přihrávka před Ritticha byla přečtená. Jankowski vyvezl puk do středního pásma, ovšem přišel o něj ještě před plánovaným nahozením.